Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak najlepiej - PLITVICKIE

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 30.05.2009 21:23

larry123 napisał(a):
1. Czy przy kasie można płacić za bilety kartą kredytową?

wychodzi że można

From: Info NP Plitvička jezera [mailto:info@np-plitvicka-jezera.hr]
Sent: Tuesday, May 19, 2009 7:52 AM

Subject: RE: Request for method of payment

Dear Sir/Madam,

Payment at the Park entrance in cash (Kuna) or with credit card.

Best regards,
Sales dept.
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 31.05.2009 11:04

wychodzi że można

From: Info NP Plitvička jezera [mailto:info@np-plitvicka-jezera.hr]
Sent: Tuesday, May 19, 2009 7:52 AM

Subject: RE: Request for method of payment

Dear Sir/Madam,

Payment at the Park entrance in cash (Kuna) or with credit card.

Best regards,
Sales dept.


Dzięki za odpowiedź :D ...

Żeby nie było niespodzianek przy kasie to lepiej wezmę trochę kun i karty kredytowe. :roll:

Pozdrawiam i do zobaczenia w Chorwacji. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2009 11:17

larry123 napisał(a):...Żeby nie było niespodzianek przy kasie to lepiej wezmę trochę kun i karty kredytowe. :roll: ...

Niespodzianek (z wyłączeniem braku impulsu) nie ma - płaciłem tam kartą.
Obok kas jest też kantor jakby komuś kun zabrakło.
Oprócz tego w hotelach "Jezero" i "Bellevue" położonych przy wejścu do parku są 2 bankomaty należące do Privredne Banke Zagreb.
PK
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PK » 03.06.2009 15:19

larry123 napisał(a):1. Czy przy kasie można płacić za bilety kartą kredytową?
2. Czy w internecie jest jakaś mapka parku, bo chciałbym zaplanować trasę ( szukałem, ale nigdzie nie ma ).
Pzdr


1. Za bilety możesz zapłacić kartą.
W ubiegłym roku za parking tylko gotówką 7kn/godz.

2. http://www.tzplitvice.hr/slike/np-plitvice_karta2-1200.jpg
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 04.06.2009 20:36

:D Czy w pobliżu wejścia do National park Plitvice, jest camp? Tak aby można było przejść piechotą do bramy parku :?: Jedyny jaki znalazłem to Camp Korana. :idea:
pozdrav :wink:
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 04.06.2009 22:27

Piotrek_B napisał(a):
larry123 napisał(a):...Żeby nie było niespodzianek przy kasie to lepiej wezmę trochę kun i karty kredytowe. :roll: ...

Niespodzianek (z wyłączeniem braku impulsu) nie ma - płaciłem tam kartą.
Obok kas jest też kantor jakby komuś kun zabrakło.
Oprócz tego w hotelach "Jezero" i "Bellevue" położonych przy wejścu do parku są 2 bankomaty należące do Privredne Banke Zagreb.


Teoretycznie można ale ja miałem pecha - terminal nie działał, musiałem wysupłać gotówkę :(
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 05.06.2009 15:18

Wybieram się nad jeziora w drodze powrotnej do domu. Czy mógłby mi ktoś poradzić gdzie zatrzymać się na nocleg w miarę blisko(pokoje) i czy można wynajmować na jeden dzień? :roll:
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 05.06.2009 17:52



super dzięki właśnie tez tego szukałem :wink:
emberiza
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) emberiza » 02.07.2009 15:50

Witam,

W drodze do Breli mam zamiar zwiedzić Plitvicke Jeziora.
Czy waszym zdaniem wystarczy jeden dzień na takie zwiedzanie czy lepiej zostać dwa dni i ewentualnie zwiecić coś jeszcze (co??) w okolicy.
Zarezerwowałam już nocleg i zastanawiam się czy nie skrócić tam pobytu do 1 dnia.

Pozdrawiam :)
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 02.07.2009 19:46

emberiza napisał(a):Witam,

W drodze do Breli mam zamiar zwiedzić Plitvicke Jeziora.
Czy waszym zdaniem wystarczy jeden dzień na takie zwiedzanie czy lepiej zostać dwa dni i ewentualnie zwiecić coś jeszcze (co??) w okolicy.
Zarezerwowałam już nocleg i zastanawiam się czy nie skrócić tam pobytu do 1 dnia.

Pozdrawiam :)


Trudno o jednoznaczną odpowiedź, gdyż zależy to od Ciebie - czy ulegasz urokowi takiej przyrody (setki zdjęć na tym forum i nie tylko tu pokażą Ci czego się mniej więcej spodziewać), czy może jesteś japońskim pospiesznym: biegiem, pstryk, biegiem, pstryk, biegiem :mrgreen:
Jeśli chcesz "tylko zobaczyć" na własne oczy i na żywo to miejsce to wystarczą 3-4 godzinki.
Ale jeśli chcesz (i masz taką potrzebę) na spokojnie pospacerować, usiąść i zadumać się, zatrzymać się na piknik, etc to dwa dni wypełnisz bez problemu.
Ja z noclegu w okolicach Karlovaca dojechałem do Plitvickich z planem na 4-5 godzin a wyszło mi 8 i pod koniec musiałem się pospieszyć aby przed północą dojechać do Marusici.
Pozdrav
emberiza
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) emberiza » 02.07.2009 21:43

Styl japońskiego turysty jest mi dalece obcy:))
Zatem utwierdzam się tylko w przekonaniu, że pierwotny zamysł pozostania w plitvicach przez dwa dni był słuszny.
... zwłaszcza, że będzie do wypróbowania nowy obiektyw :D

Dzięki za info.

Pozdrawiam
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 02.07.2009 22:53

emberiza napisał(a):Styl japońskiego turysty jest mi dalece obcy:))
Zatem utwierdzam się tylko w przekonaniu, że pierwotny zamysł pozostania w plitvicach przez dwa dni był słuszny.
... zwłaszcza, że będzie do wypróbowania nowy obiektyw :D

Dzięki za info.

Pozdrawiam


No to jak chcesz sobie pofocić (a jest co, że ho, ho :D ) to tylko żeby nie padało i ... aż Ci zazdroszczę
mutrus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutrus » 14.07.2010 18:06

Podłączę się do tego tematu żeby nie otwierać nowego.

Chciałem zapytać o kilka rzeczy.

Chcemy zrobić w Plitwicach najdłuższą trasę czyli "K". Jeszcze nie wiemy czy "K" wejściem pierwszym czy drugim. Czy idąc tym szlakiem, który niby mówi że zobaczymy wszystko co w Plitwicach najpiękniejsze rzeczywiście tak jest czy może jednak coś fajnego nas minie. Będę wdzięczny za pomoc.

Druga sprawa o którą chciałem zapytać to ceny parkingu. W jednym z tematów o jeziorach czytałem że kupując bilet do parku, parking jest za darmo a na stronie parku czytam że parking kosztuje 7 kun za godzinę :? Jak to w końcu jest z tym parkingiem?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.07.2010 18:35

mutrus napisał(a):Chciałem zapytać o kilka rzeczy.


Parkingi są płatne od zeszłego roku tak więc płacąc z bilet i zostawiając samochód musisz przy wyjeździe zapłacić jeszcze za parking.

Będąc w Plitvicach cały dzień, czyli przynajmniej 8 godzin aktywnie się przemieszczając, nie sposób chyba ominąć żadnego pięknego i wartego zobaczenia miejsca. I to niezależnie od wybranej trasy, którą można sobie przecież dowolnie modyfikować. To nie jest aż tak rozległy teren by nie trafić w każde fajne miejsce w tak długim czasie.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak najlepiej - PLITVICKIE - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone