Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 20.02.2018 13:41

Przeleciałam wzrokiem kilka ostatnich stron. Straszne!. Jak wam nie wstyd tak sobie wrzucać?! Za co i po co????
Widząc tendencję zaraz i na mnie powiesicie psy i za stwierdzenie i za pisownię i za znaki interpunkcyjne i za litery....
O kosztach chyba nie..... ale kiedyś się wypowiadałam, więc możliwe jest, ze jakiś nadgorliwiec się znajdzie.
Luzu trochę, empatii i zrozumienia .... życzę, chociaż to nie święta BN ani Nowy Rok
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 20.02.2018 19:55

Majo napisał(a):Alternatywne środki transportu odpadają( przeanalizowalem plusy i minusy i auto wygrywa).


Mi chodziło o te konkretne oferty: przejazd/kwatera/wyżywienie (takie całe wczasy).

A jak liczysz własne auto i spalanie 8l/100 to pamiętaj, że ON w CRO to raczej powyżej 5 PLN.
I jak jedziesz w weekend to stanie w korkach prawie pewne ...

Ja zawsze staram się zawyżac spalanie i ceny paliwa aby było wszystko bardziej realne.
Plus winiety.
Tak głośno myślę ale skoro wszystko podliczyłeś to pewnie jakieś kwoty Tobie wyszły.

Wakacje własnym autem są (często) tym bardziej korzystne im liczniejsza rodzina - stąd myślałem, ze przy 2 osobach inny rodzaj wakacji wyjdzie tak samo lub lepiej finansowo a z mniejszym stresem.

Co do cen w tej okolicy niech inni się wypowiedzą ale dla 2 osób wydaje mi się, że można lepiej.
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 20.02.2018 20:22

Tak, jak mówię, analizowalem autokar i samolot. Samolot-nie znalazłem taniego polaczenia (lub nie umiem szukac) ,autokar ( czas przejazdu długi, urlopu mi szkoda). ON,mówisz powyżej 5zl, a Pb? Ja również zakładam wyższe spalanie, bo wolę miłe niespodzianki niż odwrotnie. Słuchajcie, jak większość z Nas, próbuje gdzieś uszczknac z kosztów które muszę ponieść. Bo zwykle podczas urlopowania już sobie nie żałuję ( oczywiście w granicach zdrowego rozsadku). 400€ kwatera, 400zl winiety i autostrady w cro,liczę 9l/100km × 1400km = 126litrow paliwa w jedną strone, czyli około 250 litrów paliwa + tam na miejscu z 50l. 300×5=1500zl. To już razem 3600zl czyli połowa z budzetu. Drugie tyle mam na jedzenie, picie i zwiedzanie.Dam radę?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 20.02.2018 21:03

Dasz radę może nawet na dwa tygodnie.
A czemu pytasz się o etylinę ?
Wydawało mi się, że masz diselka
https://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/pb95
Przy okazji - nie wiem czy to Alzheimer - ale wydawało mi się, że kiedyś róznica na paliwie PL a Austria, CRO była dużo wyższa
Teraz to jakieś 50-60 groszy

Chyba, że mi się z Grecją i Włochami pomyliło - tam to już ponad 1 zł drożej
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 20.02.2018 21:26

Benzynka+turbinka. 2 tygodnie?! To świetnie, bo tyle mamy urlopu. Ale nie będę się nastawial specjalnIe. Wiem z prasy motoryzacyjnej, że u Nas w Pl to raczej jedne z tańszych paliw w UE.. Ale o ile to nie przytoczę. W 5-ciu zł pewnie się nie wyrobi za litr Pb95, choć leje najczęściej 98(taki nawyk).Więc te 3-4k we dwoje to tam sporo na życie,tak?
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 20.02.2018 21:32

Majo napisał(a):Tak, jak mówię, analizowalem autokar i samolot. Samolot-nie znalazłem taniego polaczenia (lub nie umiem szukac) ,autokar ( czas przejazdu długi, urlopu mi szkoda). ON,mówisz powyżej 5zl, a Pb? Ja również zakładam wyższe spalanie, bo wolę miłe niespodzianki niż odwrotnie. Słuchajcie, jak większość z Nas, próbuje gdzieś uszczknac z kosztów które muszę ponieść. Bo zwykle podczas urlopowania już sobie nie żałuję ( oczywiście w granicach zdrowego rozsadku). 400€ kwatera, 400zl winiety i autostrady w cro,liczę 9l/100km × 1400km = 126litrow paliwa w jedną strone, czyli około 250 litrów paliwa + tam na miejscu z 50l. 300×5=1500zl. To już razem 3600zl czyli połowa z budzetu. Drugie tyle mam na jedzenie, picie i zwiedzanie.Dam radę?

Spokojnie starczy na papu,piwko i lody.Tym bardziej, że Twoje wyliczenia są troszkę zawyżone. :D
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 20.02.2018 21:55

Majo napisał(a):Benzynka+turbinka. 2 tygodnie?! To świetnie, bo tyle mamy urlopu. Ale nie będę się nastawial specjalnIe. Wiem z prasy motoryzacyjnej, że u Nas w Pl to raczej jedne z tańszych paliw w UE.. Ale o ile to nie przytoczę. W 5-ciu zł pewnie się nie wyrobi za litr Pb95, choć leje najczęściej 98(taki nawyk).Więc te 3-4k we dwoje to tam sporo na życie,tak?

Benzynka i turbinka z mocą ok. 200KM to atut pod warunkiem "przemyślanego" stylu jazdy. U mnie benzynka z turbinką 130KM (jazda z max. prędkością dozwoloną na danej drodze) średnia ok.7,6 l/100km z całego urlopu. Jeżeli masz mapę zrobioną na Pb98 to taką benzynę (nie mylić z etyliną jak wcześniej napisano :) bo tej już nie ma w sprzedaży od wielu lat) trzeba lać. Jeżeli na 95 to w dłuższej eksploatacji nie ma sensu lać droższego paliwa.
Tankowanie w zależności od krajów przejazdu, drogo w Chorwacji, Słowenii. Dlatego do HR warto wjechać z pełnym zbiornikiem.
Twój budżet na tydzień spokojnie wystarczy na "standardowy" pobyt na dwie osoby. Zostanie jeszcze po powrocie do skarbonki na kolejny urlop. Chyba, że...
Zależy kto i jak liczy dudki :idea:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 20.02.2018 21:58

Bratwojciech napisał(a):Spokojnie starczy na papu,piwko i lody.Tym bardziej, że Twoje wyliczenia są troszkę zawyżone. :D

Tak właśnie.
Inni taki budżet mają na cztery osoby na dwa tygodnie i nie mieszkają w lepiankach z wodą i sucharami :D
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 20.02.2018 22:48

Majo napisał(a):Tak, jak mówię, analizowalem autokar i samolot. Samolot-nie znalazłem taniego polaczenia (lub nie umiem szukac) ,autokar ( czas przejazdu długi, urlopu mi szkoda). ON,mówisz powyżej 5zl, a Pb? Ja również zakładam wyższe spalanie, bo wolę miłe niespodzianki niż odwrotnie. Słuchajcie, jak większość z Nas, próbuje gdzieś uszczknac z kosztów które muszę ponieść. Bo zwykle podczas urlopowania już sobie nie żałuję ( oczywiście w granicach zdrowego rozsadku). 400€ kwatera, 400zl winiety i autostrady w cro,liczę 9l/100km × 1400km = 126litrow paliwa w jedną strone, czyli około 250 litrów paliwa + tam na miejscu z 50l. 300×5=1500zl. To już razem 3600zl czyli połowa z budzetu. Drugie tyle mam na jedzenie, picie i zwiedzanie.Dam radę?

Mam daleko (urlop 2 tyg robię łącznie 4500-4700km) i moje auto też lubi wypić więc w tym roku zabieram dodatkowo dwie osoby i koszty podróży idą na pół :mrgreen: i mam oszczędność około 2000zl w porównaniu z poprzednim wypadem... Może tak pokombinuj ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.02.2018 22:58

Oszczędności 2 tys zł na podróży to już sporo...no chyba, że sponsorują Ci całą podróż:).
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 21.02.2018 15:35

Nie no około 1800-2000zł to połowa kosztów związanych z podróżą (paliwo, winiety, autostrady, prom, parkingi itp.).
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 21.02.2018 17:29

To co się składa na takie wydatki?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 21.02.2018 19:30

Lechoo napisał(a):Nie no około 1800-2000zł to połowa kosztów związanych z podróżą (paliwo, winiety, autostrady, prom, parkingi itp.).


To ile pali auto ? Bo nawet przyjmując 15l / 100 to ze Słupska do Cro (powiedzmy Tisno) to paliwo wyjdzie coś koło 2500 PLN.
No chyba, że liczysz jeszcze nocleg i prom kosztuje powiedzmy 1000 PLN
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 21.02.2018 19:40

No skoro mnie na dwie osoby wyjdzie dojazd bez noclegow po drodze min.1600-1700 w obie strony, to co się dziwić ze ktoś jadący z dalsza ma sporo większy wydatek? Normalka. Plus prom, którego ja nie liczę. Auto pewnie też nie liche....
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.02.2018 19:54

Lechoo napisał(a):Nie no około 1800-2000zł to połowa kosztów związanych z podróżą (paliwo, winiety, autostrady, prom, parkingi itp.).

4000 zł na koszt podróży to niezły koszt. Mi ze Słupska do cro paliwo wychodzi ok 1100 zł , do tego winiety ok 500 zł. Na pół to jednak 50 % taniej ale w moim przypadku sama podróż to jeszcze nie tak wielki koszt...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 483
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone