Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
David-79
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.08.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) David-79 » 17.08.2018 09:43

Dziś wyjeżdżamy a jesteśmy w kropce z noclegiem. Doradzi może ktoś gdzie przenocować między lub przed Bratysławą a Balatonem będąc tak ok godziny 1-2 w nocy ? Szukam na Booking ale tam przyjazdy do godziny 23 a to jest problem. Pomoże ktoś :)
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.08.2018 11:43

Postanowiliśmy, że odwiedzimy Postojną w drodze powrotnej. W zwiazku z tym potrzebujemy noclegu, najlepiej w okolicy Graz. Oekotel odpada.
Koniecznie ze śniadaniem. Co polecacie. A może z Postojnej warto się udać na nocleg w okolice alp?
Sa tam z pewnością sprawdzone przez was miejscówki
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2018 13:10

Spałem kiedyś w "Pensjonat Gostišče Lesjak". To w połowie drogi pomiędzy Postojną a Graz. Stosunkowo tanio. Dobra kuchnia. Bez luksusów, ale w porządku. Po ocenach na booking widzę, że trzyma poziom.
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 18.08.2018 13:59

Uwaga.
Oekotel Graz poszedł w dzierżawę. Przejął go jakiś "przedsiębiorczy" jegomość, który nierzetelnie informuje o cenach.
Cena na stronie www., czyli np. 25 E za trójkę, dotyczy tylko rezerwacji i natychmiastowej płatności internetowej. Przy rezerwacji telefonicznej i płatności w recepcji przy meldunku, w "dziwny" sposób wzrasta o 2E od osoby. Nie ma dyskusji. Niby nic, ale nieuczciwie jednak ...
Dodam, idąc dalej po "cwaniackiej drodze" nowego ajenta, że rezerwacja i płatność internetowa możliwa jest tylko dla małej części pokoi (jedno piętro).
Nie działa też dawna metoda pozostawiania kluczy dla spóźnionych z trasy w skrytce nocnej bez opłaty "z góry" kartą bądź przelewem zaksięgowanym przed faktem.
Cena na reklamie na dachu hotelu (26E p.p. za noc) też nieaktualna.
Drobiazgi, a jednak niesmacznie ...
Panie w recepcji twierdzą, że to 2E to za ich pracę przy meldunku i rachunku.
Pękać ze śmiechu można ...
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2018 14:56

Cezaryna. Może meldowaliście się po 22:00 ? Zresztą inne ceny za rezerwację w sieci, a np. telefonicznie mogą się różnić.
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 18.08.2018 18:55

Zatrzymuję się tam od 2009 roku.
Nigdy nie było różnicy w cenie na stronie i przy recepcji.
Nie meldowaliśmy się po 22.00.
Recepcja między 22.00 a 6.00 jest nieczynna, a drzwi do hotelu zamknięte.
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 19.08.2018 21:42

macvw napisał(a):Cześć! Polecam Ci tutaj: http://nartywaustrii.eu/ pomiędzy Wiedniem, a Grazem. Spałem u nich już 6 razy, 15km od autostrady, w malowniczej alpejskiej miejscowości, gdzie można dobrze i tanio zjeść i przy okazji zrobić sobie spacer z pięknymi widokami. Pensjonat prowadzą przesympatyczni Polacy (odpada bariera językowa). Zapewniam Cię, że będziesz bardzo zadowolony. Pozdrav :papa:


Z czwartku na piątek spaliśmy u p. Ewy i p. Józefa - "gasthaus" godny polecenia, w malowniczej górskiej wioseczce w Alpach. Prowadzą go bardzo sympatyczni Polacy. Nie ma problemu, żeby dogadać się co do godziny podania śniadania, które jest podawane do stołu. Widoki z pokoju mieliśmy super.
Sama miejscowość bardzo mała ale ludzie bardzo przyjaźni.

ps. polecamy desery w Gasthaus Kirchenwirt - obsługują bardzo sympatyczni starsi państwo, którzy podają super wypieki oraz kawę.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 20.08.2018 10:12

Greg3136 napisał(a):
macvw napisał(a):Cześć! Polecam Ci tutaj: http://nartywaustrii.eu/ pomiędzy Wiedniem, a Grazem. Spałem u nich już 6 razy, 15km od autostrady, w malowniczej alpejskiej miejscowości, gdzie można dobrze i tanio zjeść i przy okazji zrobić sobie spacer z pięknymi widokami. Pensjonat prowadzą przesympatyczni Polacy (odpada bariera językowa). Zapewniam Cię, że będziesz bardzo zadowolony. Pozdrav :papa:


Z czwartku na piątek spaliśmy u p. Ewy i p. Józefa - "gasthaus" godny polecenia, w malowniczej górskiej wioseczce w Alpach. Prowadzą go bardzo sympatyczni Polacy. Nie ma problemu, żeby dogadać się co do godziny podania śniadania, które jest podawane do stołu. Widoki z pokoju mieliśmy super.
Sama miejscowość bardzo mała ale ludzie bardzo przyjaźni.

ps. polecamy desery w Gasthaus Kirchenwirt - obsługują bardzo sympatyczni starsi państwo, którzy podają super wypieki oraz kawę.


Ja będę nieco bardziej krytyczny wobec tego miejsca. Miasteczko z pewnością jest bardzo malownicze, z nietrudnym dojazdem, ale gasthaus pozostawia trochę do życzenia. Rozumiem, że pensjonat jest urządzony w nieco "starodawnym" klimacie (masa wątpliwej urody bibelotów w każdym kącie), ale pajęczyny, pająki i kurz w pokoju chyba nie należały do elementów wystroju 8) W pokoju brakowało również takich podstawowych rzeczy jak mydło czy ręcznik, natomiast śniadanie było bardzo skromne i obliczone co do jednego tosta (tutaj chociażby Oekotel wypada o niebo lepiej).

Rozumiem, że wiele osób chwali sobie "rodzinną atmosferę", ale ja akurat nie do końca preferuję klimaty zbytniego spoufalania się z gospodarzy z gośćmi - na dłuższą metę jest to męczące i nieco krępujące.

Co do miasteczka, jest urokliwe, ale przypomina nieco miasto duchów. Byliśmy tam w jakąś sierpniową niedzielę i już po południu / wczesnym wieczorem, nie szło w okolicy nic kupić, czy napić się czegoś w jakiejś knajpie, wszystko było wymarłe / zamknięte.
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 21.08.2018 13:40

sneer My mieliśmy w pokoju czysto, bez pajęczyn - przynajmniej ich nie zauważyliśmy. Były dostępne ręczniki do rąk i do ciała oraz mydło. Nie było innych kosmetyków jak w hotelach ale w końcu to nie hotel.
Jeżelu klimat rodzinny i spoufalanie gospodarzy Wam nie odpowiada to po prostu następnym razem już tam nie trzeba jechać. Ale te osoby, którym to nie przeszkadza jeszcze raz polecam.
Potwierdzam fakt "miasta duchów" - wynika chyba to z tego, że większość osób mieszkających w miasteczku to osoby "starsze". Ale rano jak wyjeżdżaliśmy to panował duży ruch jak na poprzednie popołudnie - chyba duża większość wyszła na zakupy.

W każdym razie jeszcze raz polecam!
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 22.08.2018 02:26

Greg3136 napisał(a):sneer My mieliśmy w pokoju czysto, bez pajęczyn - przynajmniej ich nie zauważyliśmy. Były dostępne ręczniki do rąk i do ciała oraz mydło. Nie było innych kosmetyków jak w hotelach ale w końcu to nie hotel.
Jeżelu klimat rodzinny i spoufalanie gospodarzy Wam nie odpowiada to po prostu następnym razem już tam nie trzeba jechać. Ale te osoby, którym to nie przeszkadza jeszcze raz polecam.
Potwierdzam fakt "miasta duchów" - wynika chyba to z tego, że większość osób mieszkających w miasteczku to osoby "starsze". Ale rano jak wyjeżdżaliśmy to panował duży ruch jak na poprzednie popołudnie - chyba duża większość wyszła na zakupy.

W każdym razie jeszcze raz polecam!

Spałem u nich 6 razy (żadnych zastrzeżeń!) i podpisuję się po tym, co napisałeś. Pewnie za rok będę spał po raz 7 :D Pozdrav :papa:
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 22.08.2018 03:09

Do Chorwacji jeżdżę z Krakowa i zawsze "na raz" do Dalmacji. W tym roku jest pierwszy raz Istria bo już z małym dzieckiem, więc niecałe 1000km też "na raz" do Cro.
Ale spowrotem chcemy zobaczyć choć część Wiednia. Pytanie moje więc, czy ktoś może polecić jakiś przyzwoity nocleg ze śniadaniem i parkingiem biorąc pod uwagę prawie roczne dziecko? Może byc też pod Wiedniem lub może jakaś inna austriacka miejscowość godna polecenia?
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 06.09.2018 14:40

Ja wszystkim polecam zarejestrować się na strone accorhotels.com dzięki której są zniżki na noclegi w sieci hotelów mercure, ibis .. sama przegladam noclegi po drodze do cro i udało mi sie znaleźć 2,5 km od centrum Wiednia IBIS BUDGET ze śniadaniem dla 2 osob 260 zł za noc. Oczywiście nie jest to luksus ale wielokrotnie korzystałam z tej sieciówki i do przespania się i zjedzenia ciepłego śniadania jest jak najbardziej ok ;) trzeba sprawdzać bo czasami trafiają sie bardzo fajne okazje i można bardzo tanio zarezerwować pobyt ;)
Paweł&Renia+2
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.06.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł&Renia+2 » 07.09.2018 14:35

Jadąc 1 raz do CRO...drogę podzieliliśmy na 2 odcinki po 9h ze stolicy. Jadąc do HR. stanęliśmy w Budapeszcie a w drodze do domu nad Balatonem w Siófok. (miasteczko w stylu Władysławowa)
Kotełka
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.05.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotełka » 12.09.2018 09:48

Kochani wyjeżdżamy w piątek z Oświęcimia, a ja nadal nie mam pewnego noclegu w trasie. Spisałam sobie kilka miejsc na Węgrzech, ale wolałabym jednak spać już w Chorwacji. Granicę będziemy przekraczać w Letenye. Polecicie mi jakiś nocleg w okolicy przejścia granicznego? Jedziemy pierwszy raz więc doświadczenia brak :)
Z góry dziękuję za pomoc :)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 12.09.2018 10:10

Kotełka napisał(a):Kochani wyjeżdżamy w piątek z Oświęcimia, a ja nadal nie mam pewnego noclegu w trasie. Spisałam sobie kilka miejsc na Węgrzech, ale wolałabym jednak spać już w Chorwacji. Granicę będziemy przekraczać w Letenye. Polecicie mi jakiś nocleg w okolicy przejścia granicznego? Jedziemy pierwszy raz więc doświadczenia brak :)
Z góry dziękuję za pomoc :)

Jastrebarsko. Separic Guest House. Za 2+2 ze śniadaniem placilismy 60 euro z soboty na niedzielę. Polecam. 1,5 km od autostrady. Jechaliśmy z Katowic, więc podobnie jak Wy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone