Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Victoria, BC do Toronto, ON - gdzie po drodze zobaczyć zorzę

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
JaxsonIan
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.08.2020
3 tygodnie CA-> UT, CO, AZ, NM. Wszelkie porady mile widzian

Nieprzeczytany postnapisał(a) JaxsonIan » 20.08.2020 10:42

Hej kolesie, planuję samotną podróż przez około 3 tygodnie, zaczynając od pierwszego tygodnia września. Rozpoczynam tę podróż na środkowym wybrzeżu Kalifornii w pobliżu San Luis Obispo i chcę pojechać moim Priusem 2010 do Utah, Kolorado, AZ i NM. Chciałbym z szacunkiem skupić się na historii i kulturze rdzennych Amerykanów tak bardzo, jak to tylko możliwe. Mam jedną rezerwację zarezerwowaną w Cortez w stanie Kolorado w nocy z 10 na 11 września. Jestem zainteresowany kempingami rozproszonymi, samochodami, ustalonymi miejscami, a nawet skromnymi hotelami lub kwaterami. Mam również nadzieję, że zobaczę muzea i zabytki, lokalne miejsca dziedzictwa i klejnoty poza utartymi szlakami turystycznymi. Byłbym wdzięczny za wszelkie zalecenia lub sugestie, zarówno ogólne, jak i szczegółowe, które pomogą mi jak najlepiej wykorzystać tę okazję, której być może nigdy więcej nie będę miał.
JaxsonIan
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.08.2020
Victoria, BC do Toronto, ON - gdzie po drodze zobaczyć zorzę

Nieprzeczytany postnapisał(a) JaxsonIan » 20.08.2020 10:43

Cześć chłopaki! W zeszłym tygodniu spontanicznie wrzuciłem rodzinę do samochodu i zacząłem jeździć z Toronto na wyspę Vancouver. Spędziliśmy tutaj najlepszy czas! Ale w drodze powrotnej nie chcemy widzieć tego samego i myśleliśmy o podjechaniu na północ przed przejazdem (na przykład przejedź przez Edmonton zamiast Calgary).

Słyszeliśmy, że w niektórych miejscach, takich jak Park Narodowy Jasper, można obserwować zorzę polarną, ale niekoniecznie są to dobre miejsca. Chcielibyśmy nawet dodać jeden lub dwa dodatkowe dni do naszej wycieczki, gdybyśmy mieli pewność, że ich zobaczymy (zastanawialiśmy się nad Yellowknife?).

Myślę, że moje pytania to:

Jakie jest prawdopodobieństwo zobaczenia zorzy polarnej w przyszłym tygodniu z Edmonton, parków narodowych Jasper / Banff lub gdziekolwiek indziej w Albercie / Saskatchewan?

Jeśli nie gdziekolwiek w górze, to jak daleko na północ musiałbym jechać, aby mieć dość pewną szansę zobaczenia zorzy polarnej? Chociaż mamy czas, aby pojechać gdzieś jak Yellowknife, jest tak na uboczu, że chcielibyśmy mieć pewność, że zobaczymy ich nawet, zanim wyruszymy (lub przynajmniej zalecenie, co jeszcze tam robić haha ).

Byłoby wspaniale, gdyby ktoś inny odbył już tę przejażdżkę wcześniej i ma radę lub może polecić dobre miejsca do zobaczenia! Mamy ze sobą naszą 4-letnią córeczkę, więc mile widziane byłyby również zajęcia rodzinne. Dziękuję bardzo wszystkim.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: 3 tygodnie CA-> UT, CO, AZ, NM. Wszelkie porady mile wid

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.08.2020 18:19

Myślę że dużo odpowiedzi i podpowiedzi znajdziesz na forum fly4free.pl

Powrót do Ameryka Północna



cron
Victoria, BC do Toronto, ON - gdzie po drodze zobaczyć zorzę
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone