Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie jechac pierwszy raz?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gosiakkk
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2010
Gdzie jechac pierwszy raz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiakkk » 18.07.2010 13:54

Witam serdecznie! 7.08-14.08.10 chcemy jechać do Chorwacji, jest to nasz pierwszy raz i kompletnie nie wiemy gdzie mamy zawitac. Głowne wymagania to zeby nie bylo za daleko i zeby nie byla to miejscowosc oblegana:/bo oczywiscie jest juz troche pozno i baardzo chcielibysmy zalezc jeszcze noclegi za przystepna cene:) A i jescze jedno, lepiej w ciemno czy z rezerwacja w tym terimiie?? Bo czytalam w ktoryms watku,ze najgroszy termin to wlasnie miedzy 20 lipca a 20 sierpnia;/ z gory dziekuje za odpowiedzi
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.07.2010 14:53

Gosiakkk napisał(a):Witam serdecznie! 7.08-14.08.10 chcemy jechać do Chorwacji, jest to nasz pierwszy raz i kompletnie nie wiemy gdzie mamy zawitac. Głowne wymagania to zeby nie bylo za daleko i zeby nie byla to miejscowosc oblegana:/bo oczywiscie jest juz troche pozno i baardzo chcielibysmy zalezc jeszcze noclegi za przystepna cene:) A i jescze jedno, lepiej w ciemno czy z rezerwacja w tym terimiie?? Bo czytalam w ktoryms watku,ze najgroszy termin to wlasnie miedzy 20 lipca a 20 sierpnia;/ z gory dziekuje za odpowiedzi


Nikt się nie kwapi z odpowiedzią ..... (więc, skoro już to czytam).

Dobre masz wiadomości, w tym terminie jest najwięcej turystów i oczywiście jest to najdroższy termin.
Czy jechać w ciemno - duże ryzyko ale zawsze może być tak, że właśnie znajdziesz szybko. To taki toto-lotek. Można zaryzykować.
Jak masz rezerwację to plus jest taki, że jedzesz spokojnie. Minus- że obok może być wolny, tańszy, ładniejszy. Może być- nie znaczy, że będzie.
Gdzie jechać - nie wiem. ( skoro Ty nie wiesz to ja tym bardziej).
Nie piszesz skąd bedziesz jechać więc tym bardziej trudno doradzić ale rejon w zasadzie obojetny - wszędzie jest ładnie.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 18.07.2010 15:58

Skoro czytam to i napiszę,dla mnie prawdziwa Chorwacja to w dół od Szibenika,wybrać mniejszą miejscowość i na pewno kwaterka się znajdzie.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 18.07.2010 18:33

Bylem też w ciemno w sierpniu i nie było aż takiego wielkiego problemu z kwaterą ,plus takiego wyjazdu jest że nie kupujesz kota w worku, a co do miejscowości nie obleganych to na pewno nie dowiesz się tego na tym forum, bo większość pyta tak jak ty i później wszyscy tam jadą.
Gosiakkk
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiakkk » 18.07.2010 18:35

dzieki wielkie:) Mieszkam niedaleko granicy Czeskiej, koło Kudowy Zdrój i Kłodzka. Zaczełam sie zastanawiac czy nie przeniesc wyjazdu na wrzesien albo koniec sierpnia zeby nie miec problemy z kwaterami. Duzo naczytalam sie o wyspie Krk ,ale zarowno negatywnych jak i pozytywnych opinii...myslicie ,ze na pierwszy wyjazd moze byc??(tylko nie wiem jeszcze dokladnie gdzie):) A i jeszcze cos.. myslicie,ze zmieszcze sie w kwocie ok 1300 zlotych na te 7 dni na łepetyne ze wszystkim,tj. dojazd,kwatera,żarełko??
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 18.07.2010 18:52

Pytanie jak daleko km. jakim autem lpg,benzyna ,diesel,czy bierzecie jedzenie z polski ile osób itp.
Gosiakkk
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiakkk » 18.07.2010 18:56

Nie wiem ile km pokonamy ,ale myślę,że max do 1000, benzyna(niestety), 2 osoby no i jedzenie z Polski(a przynajmniej tyle,ile zmieści się w podróżnej lodówce...
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 18.07.2010 19:09

Gosiakkk napisał(a):Nie wiem ile km pokonamy ,ale myślę,że max do 1000, benzyna(niestety), 2 osoby no i jedzenie z Polski(a przynajmniej tyle,ile zmieści się w podróżnej lodówce...

Moim zdaniem to za mało i do tego nie masz pewności za ile znajdziesz apartament, podróż też nie jest tania.
Gosiakkk
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiakkk » 18.07.2010 19:14

ok,dzieki. Postaramy sie chyba jednak o zarezerowanie kwater wczesniej i wyjazd w pozniejszym terminie...
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 18.07.2010 19:31

Widzisz, kwestią jest gust każdego z nas, mi podoba się już sam fakt tego, że to Chorwacja, która sama w sobie jest piękna a dodając do tego poszczególne regiony tworzy przepiękną całość. Jeżeli mogę polecić to okolice Starigrad Paklenica - mała mieścina góry a za ulicą morze ( byliśmy tam podczas pierwszej wizyty w Cro i może dlatego ten sentyment) oraz wyspa Hvar( prom ok 2h jak lubisz takie atrakcje lub ok 45 min):)

pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.07.2010 20:39

Gosiakkk napisał(a):ok,dzieki. Postaramy sie chyba jednak o zarezerowanie kwater wczesniej i wyjazd w pozniejszym terminie...


Skoro późniejszy termin np. ostatni tydzień sierpnia to NIE rób żadnej rezerwacji. :!: :!: ( a nuż zarezerwujesz pechowo, np. nie to położenie, nie ten wystrój, nie ta cena. W internecie zawsze podają drożej)


Kwaterę znajdziesz na 200 % i jeszcze będziesz wybierać i marudzić ..... cenę uzyskasz dobrą. W tym terminie to już większość wyjeżdza a nie przyjeżdza więc lokali jest pod dostatkiem.
Jakbyś jeszcze wyjechała z poczatkiem września ..... masz raj w ofercie apartamentów a ceny baaaardzo atrakcyjne.


KRK .... moim zdaniem, jest bardzo ładny i wszechstronny. Dla wiarygodności - jeżdzę tam od kilkunastu lat.
Gosiakkk
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiakkk » 19.07.2010 10:27

No i zadecydowaliśmy,że jedziemy 28.08 - 4.09.10. Skoro piszecie, ze ze znalezieniem lokum w tym okresie nie ma wiekszego problemu no i oczywisice,ze jest znacznie spokojniej i taniej, to jednak mnie przekonuje:) Eh... już nie moge sie doczekac, a tu jeszcze tyle czasu...:)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 19.07.2010 16:05

mireks napisał(a):Skoro czytam to i napiszę,dla mnie prawdziwa Chorwacja to w dół od Szibenika,wybrać mniejszą miejscowość i na pewno kwaterka się znajdzie.

Bravo dokładnie tak samo myślę.
Jeśli chodzi o klimę nie jest ona tak niezbędna jeśli się nią nie będzie posługiwać z głową to wakacje szybko mogą się zamienić w wegetacje.
Jak tobie tak zależy na klimie to najpierw zażądaj papierów na przeprowadzony serwis. Klimy nie czyszczone to niemal 100% pewność infekcji dróg oddechowych.
Postępując tak jak już na forum podpowiadali w tym roku tak zrobiłem. Apartament bez klimy na czas kiedy się opuszczało zamykanie okien wejść na taras zasłanianie zasłonami i jeśli posiada okiennice je koniecznie też użyć. Efekt bardzo podobny na pewno 100% zdrowszy i tańszy ( w wielu przypadkach klima płatna dodatkowo minimum 5 euro doba)
Gosiakkk
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiakkk » 19.07.2010 16:25

Po długich poszukiwaniach,entuzjastycznym czytaniu wątków oraz podziwianiu fantastycznych zdjęć postanowiliśmy, że naszym pierwszym celem w Chorwacji stanie się Vrbnik. Nie wiem czy to dobry wybór, ale tam właśnie jedziemy:) Poza tym nie mamy porównania z innymi miejscami w tym pięknym państwie, więc i tak będziemy z pewnością wszystkim zachwyceni:) A Bałtyk z tego co czytałam i widziałam na fotkach to to (na szczęście) nie jest:)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.07.2010 16:41

Gosiakkk napisał(a):..naszym pierwszym celem w Chorwacji stanie się Vrbnik. Nie wiem czy to dobry wybór, ale tam właśnie jedziemy:)


Bardzo dobry wybór.
Nawet przez sekundę nie myśl inaczej. Inne tutaj tak popularyzowane miejscowości .... Vrbnikovi, Starej Baśce muszą się kłaniać w pas. Vrbnik to mała mieścinka ale przecudnie usytułowana. W zasadzie, cała wyspa jest wspaniała.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Gdzie jechac pierwszy raz?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone