Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do zakochania jeden krok...Stanici 2013:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robeau
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 03.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) robeau » 30.07.2013 13:09

loverosa napisał(a):Witam serdecznie pierwszych czytelników i podglądaczy :D

Roberto przeważnie ja byłam fotografem,sama sobie nie strzeliłam fotki,a szkoda musiałam wyglądać komicznie...

Eithel Amarth możecie mi tylko uwierzyć....szczerze mówiąc moje nastroje zmieniały się bardzo szybko,raz się dziwiłam,raz śmiałam,a za chwilę zbierało mi się na płacz.

Odcinek kolejny.....

Umęczona jazdą,niedospaniem i niewygodą miałam serdecznie dość.Popatrzałam na męża i mówię: Po co my się tłuczemy tyle km? Czy to ma sens? I jeszcze ta okropna pogoda,deszcz zalewał szyby dosłownie i w przenośni...

Nagle przypomniałam sobie z forum o sławnym tunelu zimno-ciepło i zaraz poinformowałam męża,że na pewno jak przejedziemy ten tunel zrobi się cieplej.....sama w to powątpiewając ...bo tak naprawdę to ja zachorowałam na Chorwację....
Ot poprostu Raj na ziemi

Tunel jeden i następny,kolejny,sporo ich było,głośno czytałam nazwy wciąż wypatrując tego jedynego,upragnionego...

Obrazek

W końcu jest ! Przejechaliśmy go w zupełnym milczeniu oczekując cudu....hmmm nieznacznie wskazówka poszła w górę no może z 4 stopnie...to już coś:)

Z każdym km naprawdę robiło się cieplej,niebo przejrzyste,zero zachmurzenia,moja mina wyglądała teraz na szczęśliwą niewątpliwie:)

Obrazek

Obrazek

Oglądałam widoki wlepiając nos w szybę i nadziwić się nie mogłam jak tu pięknie...

Obrazek

Od granicy Chorwacji nawigacja wskazywała,że do celu jeszcze 500 km...o Boże pomyślałam ile???
No trudno trzeba się przemęczyć,choć mina z kolei mojego męża nie była szczęśliwa z racji tego,że to on musiał prowadzić auto,ja z niewyspania byłam po prostu nie do życia...
Temperatura coraz wyższa,klima podkręcona,jedziemy dalej.Niezłe wiatry wtedy były,trzeba było mocno trzymać kierownicę...

Oglądając widoczki wypatrywałam tego pięknego morza Adriatyk,które widziałam do tej pory tylko w relacjach ...
Nagle ku moim oczom ukazał się wspaniały błękit,woda,dużo wody....zaczęłam krzyczeć jest nareszcie :mrgreen:

Obrazek

Następnym zjawiskiem dla mnie było to miejsce...przepraszam nie pamiętam nazwy...

Obrazek

W ostatniej chwili zjechaliśmy podziwiać widoczki,sporo aut się zatrzymywało,by zrobić sobie widokową fotkę:)
Mnie długo nie trzeba było namawiać:)

Obrazek

Ja we własnej osobie :boss:

Obrazek

Obrazek
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 31.07.2013 08:53

Witam Agatko i zapraszam do mnie:) Za miesiąc gdzie się wybieracie?

Robeau to trzeba zobaczyć na własne oczy :D Wyjazd coraz bliżej...pewnie trwają gorące przygotowania:)

Wracam do pisania...w końcu wypadałoby dojechać na miejsce...

Jedziemy,jedziemy,wkoło góry,na nich drzewka porastające,nasze dzieci zaczynają się kręcić i pytają kiedy dojedziemy? Ja z kolei każę im podziwiać te piękne widoki,ale co tam widoki oni już chcą się kąpać...
Giną gdzieś w oddali kolejne kilometry,dłuży się niemiłosiernie,po czym jest jakiś znak ....

Obrazek

Nawigacja poprowadziła nas przez sam Omiś,a jak później się okazało większość ludzi jedzie na Sestanowac.
Niezła droga nas czekała,kręta i dosyć stroma 8O

Coraz bliżej....

Obrazek

Obrazek

Tu było dosyć wąsko...

Obrazek

Obrazek

Długi odcinek drogi zjeżdżaliśmy ciągle w dół i te zakrętasy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A co to za grota? Patrzę na męża...

Obrazek

Obrazek

Dobrze,że nie była długa...

Obrazek

Jest...koniec groty:)

Obrazek

Mężulek również ogląda widoczki,choć pada ze zmęczenia....

Obrazek

O jakaś woda....dzieci na to,że chcą do wody hehe

Obrazek

Z drogi widzę twierdzę piracką...później ją zwiedzimy:)

Obrazek

Przejeżdżamy przez sam Omiś i za chwilkę nasza miejscówka jakże długo wyczekiwana:)

Obrazek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.07.2013 11:41

A będziemy koło Szybenika w domkach na campie Solaris. Trochę żałujemy teraz wyboru, ale po sezonie może nie będzie tak źle.
Pozdrawiam :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 31.07.2013 12:02

No co Ty Agatka nie żałuj,właśnie luknęłam sobie w google i piękne wakacje Was czekają,baseniki hmmmm
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.07.2013 16:11

Z tego względu właśnie wybraliśmy camping Solaris, ale teraz jak tak oglądam te wszystkie relacje chociażby właśnie z Makarskiej Riviery to właśnie zaczynam żałować, że tam nie spędzimy wakacji, ale prawdopodobnie wycieczkę w te rejony sobie urządzimy, więc przynajmniej zobaczę na własne oczy co straciłam :D
doris_ka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris_ka » 31.07.2013 23:42

Dosiadam się i czekam na ciąg dalszy :-)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 01.08.2013 08:07

Agatka na pewno będziecie się dobrze bawić :D Makarską zaliczycie za rok najwyżej...
Ja marzę,żeby zwiedzić całą Dalmację w tym wyspy...

Witam doris ka :papa:

Za Omisiem czekało na nas Stanici,malutka miejscowość z dwoma konobami ,straganem z owocami,Studenac,w którym codziennie robiliśmy zakupy...i tyle totalny spokój:)

Przystanęliśmy koło restauracji Sun City,zostaliśmy poprowadzeni przez Polkę,która już kolejny rok była w tym samym miejscu gościem i właścicielka poprosiła ją o podejście po nas na górę oraz wskazanie drogi gdzie znajduje się apartament.Pod daszkiem na 5 aut ustawiliśmy swoje zmęczone auto.
I co teraz nas czeka? No wiadomo...znoszenie bagaży,a bagażnik pełen.Walizki,wody do picia,na wierzchu miałam kilka bluz i jakieś kurtki,pani M zaśmiała się i powiedziała,że to nam się nie przyda.Rzeczywiście do końca wyjazdu nie założyliśmy na siebie nic długiego,tylko klapeczki,stroje kąpielowe,spodenki....

Czekało na nas sporo schodków,nie liczyłam,ale byłam przerażona.Każdy wziął jakieś torby,mąż oczywiście walizki...idziemy i końca nie widać...o Boże ja mam codziennie pokonywać taką drogę? Nie ...moja kondycja była zerowa :lol:
Wreszcie doczłapaliśmy się pod willę,przy wejściu przywitaliśmy się z właścicielką,po czym oprowadziął nas po apartamencie,dwa pokoje z aneksem kuchennym,łazienka,wszystko pięknie urządzone,na pierwszy rzut oka spodobało nam się...klima działała,na koniec pokazała nam nasz taras,kiedy na niego weszłam pomyślałam:"Jestem w raju i nikt mnie stąd nie wyciągnie" :D
Stałam oniemiała z wrażenia,nie wierzyłam,że jestem w tak pięknym miejscu...
A wyglądało to tak:

Obrazek


Na prawo...

Obrazek

Adriatyk cały dla nas,a naprzeciwko wyspa Brać...

Obrazek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.08.2013 09:10

loverosa napisał(a):Agatka na pewno będziecie się dobrze bawić :D Makarską zaliczycie za rok najwyżej...
Ja marzę,żeby zwiedzić całą Dalmację w tym wyspy...


Wiem, bawić się na pewno będziemy świetnie. Wyspy też gdzieś tam już mi świtają w jakichś wakacyjnych planach, ale właśnie towarzystwo chce baseny, boiska itp., więc ciężko będzie ich przekonać do zwykłych apartmanów, a na wyspach w Chorwacji chyba nie ma takich "wypasionych" campingów.
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 01.08.2013 22:20

Loverosa na Omnis zjechaliscie zjazdem 27 Blato czy 25 Dugopolje przed Splitem ?
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 02.08.2013 20:03

Agatko na wyspach basenów raczej nie uświadczysz:) Po powrocie koniecznie napisz relację :)

KDW chyba tym pierwszym :boss:
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 02.08.2013 20:52

Witam i ja, czytam i patrze na zdjęcia i myślę sobie skąd ja to znam, nawet moja małżonka wypowiadała te same słowa... A więc czekam na dalszy ciąg...
My byliśmy od 08 lipca w Lokvie Rogoźnicy.
Pozdrawiam
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 02.08.2013 21:10

Hej, fajnie się zapowiada

Pzd be-ja
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.08.2013 21:21

loverosa napisał(a):Agatko na wyspach basenów raczej nie uświadczysz:)


Wiem, ale mnie to nie przeszkadza. Reszta załogi domaga się basenów itp, ale i tak kiedyś będę wypoczywać na wyspie w Chorwacji. Wszystko w swoim czasie :D

loverosa napisał(a):Po powrocie koniecznie napisz relację :)


Napiszę relację na pewno :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.08.2013 23:29

loverosa też mi szczęka opadała jak widziałem pierwszy raz takie widoki :D
.....widziałem je jako mały chłopak w kinie na filmie Winnetou , zwłaszcza Jeziora Plitwickie :wink:
Plitwickie i Krka obowiązkowe w CRO :D :papa:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 04.08.2013 12:14

Relacji ciąg dalszy...

Gdy już napatrzałam się do woli na piękne widoki z naszego tarasu,czas było się rozpakować,troszkę odsapnąć,a później co? Wiadomo kąpiel...dzieci patrzą na mnie znacząco i wołają: Mamo gdzie materace,rurki,maski?
Morze czeka na nas,ja pomimo ogromnego zmęczenia w sumie też mam ochotę na kąpiel i pierwsze zetknięcie się z Adriatykiem:)

Stroje zatem włożyliśmy,kremem z wysokim faktorem wysmarowani i czas na podbój morza!
Jak zobaczyłam ile schodków nas czeka do zejścia na plażę słabo mi się zrobiło.
No ale nic...idziemy musimy to przejść,coraz niżej i niżej,o już widzę wodę...ale niebieska i czyściutka :D

Plażyczka bardzo kameralna,betonowe podesty,jest ich kilka,to prywatna plaża,każdy znajdzie coś dla siebie.
Z leżaków można korzystać do woli.

Dmuchańce gotowe :D

Obrazek

Relaks na całego...woda trochę zimna,podobno czym większe wiatry tym woda zimniejsza...

Obrazek

Zmęczona,ale szczęśliwa :D Warto było tyle km przejechać,aby zanurzyć się w czyściutkim morzu i spokój,który nas otaczał...tego było nam trzeba :lol:

Obrazek

Obrazek

Fascynują mnie skałki...robię im sporo fotek:)

Obrazek

Zejście na plażę :D

Obrazek

Agatko my nie mieliśmy czasu na sport itd...po prostu cieszyliśmy się chwilą każdą,pierwszy kontakt z Chorwacją to jak odkrycie Ameryki :D Oj na wyspy teraz też mnie ciągnie,dreszczyk emocji...

Stew witaj i zapraszam na dalszą część relacji:)Rogoznica...hmm może napiszesz relację?

Be-ja witam serdecznie :)

mervik na drugi rok obowiązkowo zwiedzimy Plitvickie ...cały czas żałuję,że nie było czasu ,byliśmy tylko tydzień to stanowczo za mało :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Do zakochania jeden krok...Stanici 2013:) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone