Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stanici

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
batma1972
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.02.2009
Stanici

Nieprzeczytany postnapisał(a) batma1972 » 11.02.2009 00:32

Witam!
W tym roku po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji , z trójką kilkuletnich dzieci. Zastanawiamy się nad Stanici m.in. apartamentem Vucak. Będziemy wdzięczni za opinie, sugestie , cokolwiek od doświadczonych Cromaniaków. :)
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 11.02.2009 08:47

batma1972 napisał(a):Witam!
W tym roku po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji , z trójką kilkuletnich dzieci. Zastanawiamy się nad Stanici m.in. apartamentem Vucak. Będziemy wdzięczni za opinie, sugestie , cokolwiek od doświadczonych Cromaniaków. :)


Tutaj masz tak ogólnie o Stanici :wink: , a jeżeli chodzi o wyjazd z dziećmi to jednak wolałbym wybrać inne miejsce
maciek1956 napisał(a):W skrócie--całkowity brak miejsc spacerowych, wszędzie trzeba pojechać autem, bardo mało knajp, chyba 2 obok siebie, sklep-- był JEDEN.
Jeśli masz dom (apartament) po prawe stronie Jadranki--ja miałem wspaniały widok na morze (dla mnie to był za mało). Po lewej stronie Jadranki--będziesz miał do przejścia tę drogę-bardzo ruchliwą, i masę schodów do plaży (ok 300 stopni)


Co do apartamentów Vucak to pytał o nie kiedyś el-quapo ale nikt w wątku nie odpowiedział :?
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 11.02.2009 18:53

Stanici jest jak najbardziej dla dzieci :D
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
batma1972
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) batma1972 » 11.02.2009 19:24

Dzięki za odzew :D .
Z apartamentu, który chcemy wynając, do plaży prowadzi 300 schodków, choć właściciel podaje że to tylko 30 metrów, pewnie wymagać to będzie niezłej kondycji od nas dorosłych, nie mówiąc o dzieciach? Jak to wygląda w praktyce , może ktoś wie , bo był ( proszę o wyrozumiałosć -jestem dyletant w sprawie ChorwacjI) .Samo Stanici bardzo nam odpowiada (widoki, plaża, no i spokój- tak piszą na Forum).
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 11.02.2009 19:46

Zostałem tu już pośrednio przywołany. Tak, miejsce, jeśli po prawej stronie Jadranki, raczej ciche i spokojne, chociaż trochę samochody słychać. Plaże, najczęściej prywatne, należące do konkretnych domów, małe. Widok z tarasów-piękny.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Oto przykład schodów, niby tylko 30 m różnicy poziomów, ale aby je pokonać, kondycję trzeba mieć niezłą, szczególnie jak temperatura wysoka dopisuje.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 11.02.2009 21:39

maciek1956 napisał(a):Oto przykład schodów, niby tylko 30 m różnicy poziomów, ale aby je pokonać, kondycję trzeba mieć niezłą, szczególnie jak temperatura wysoka dopisuje.

I 150 schodów może dać w kość tzn w nogi! W ofertach app można znaleźć informacje, iż z domu do morza jest czasem tylko 50metrów. Lecz nikt nie dodaje, że w pionie!
Schody mają bardzo wysokie stopnie i z tobołkami czy nawet bez, to wysiłek jest spory, by się po nich wspinać.
Nie zniechęcam, bo sami jeździmy na tą część rivy omiskiej (innej opcji na tej rivie nie ma), tylko troszkę więcej ruchu przed wyjazdem lub nie używać windy i da radę, a widok na Brac lub jak kto lepiej wybierze na Biokovo zrekompensuje wszystko. Morze również powinno być spokojne i bez fal.

Kilka propozycji gdy będziecie mieli już dosyć leżenia na plaży.

Pozdrav
Popiel :wink:
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 16.02.2009 04:40

batma1972 napisał(a):Witam!
W tym roku po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji , z trójką kilkuletnich dzieci. Zastanawiamy się nad Stanici m.in. apartamentem Vucak. Będziemy wdzięczni za opinie, sugestie , cokolwiek od doświadczonych Cromaniaków. :)

Witam.
Byłem w ubieglym roku w Stanici na początku lipca.Miejscowość typowa dla ludzi którzy cenią spokój,ciszę i intymność lub są z dziećmi.Plażę stanowią ciche ,kameralne zatoczki z czystą błekitną wodą.Zejście schodami na plażę dość strome,ale można wynająć apartament tuż przy samej plaży i kłopot odpada.No i przepiękne widoki :D :D .
Naprawdę polecam :papa:
piotr3005
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr3005 » 16.02.2009 07:22

WitamQ!!!
Również mam 3 dzieci kilkuletnich i 2006 rezerwowałem apartmaent Vucak. Jak dojechałem na miejsce to musiałem podziekować, dom ładny ale położony po lewej stronie jardanki i te 300 schodów, nie wyobrażaliśmy przejście z trójka dzieci przez drogę z bagażami. Naprawdę proszę przemysleć aby póżniej nie żałować choć miejsce ładne ale nie dla dzieci chyba że inny apartman bliżej wody!!!

pozdrawiam
batma1972
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) batma1972 » 17.02.2009 15:18

piotr3005 napisał(a):WitamQ!!!
Również mam 3 dzieci kilkuletnich i 2006 rezerwowałem apartmaent Vucak. Jak dojechałem na miejsce to musiałem podziekować, dom ładny ale położony po lewej stronie jardanki i te 300 schodów, nie wyobrażaliśmy przejście z trójka dzieci przez drogę z bagażami. Naprawdę proszę przemysleć aby póżniej nie żałować choć miejsce ładne ale nie dla dzieci chyba że inny apartman bliżej wody!!!

pozdrawiam


Wielkie dzięki Piotrze 3005!
Właściciele przekonywali nas, że można się przyzwyczaić- do schodków oczywiscie. Mowy nie było o pobliskiej Jadrance. Zrezygnowaliśmy z app.Vucak, mamy nadzieję że nie ze Stanici. :lol:
Pinia_Pinia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 14.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pinia_Pinia » 24.04.2009 19:35

mkm napisał(a):Stanici jest jak najbardziej dla dzieci :D
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


mkm, dzieki za stronkę. Już prawie sfinalizowana rezerwacja :D Byłeś na tej kwaterze osobiście ? Jeśli tak to proszę o kontakt adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl bo mam kilka pytań dot. kwaterki.
Dzięki
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.04.2009 20:50

Pinia_Pinia napisał(a):
mkm napisał(a):Stanici jest jak najbardziej dla dzieci :D
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


mkm, dzieki za stronkę. Już prawie sfinalizowana rezerwacja :D Byłeś na tej kwaterze osobiście ? Jeśli tak to proszę o kontakt adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl bo mam kilka pytań dot. kwaterki.
Dzięki


Byłem trochę powyżej tej kwaterki , ale na plaży pod ową kwaterką , zawsze myślałem sobie tak : gdyby jeszcze raz wypadło na Stanici , to tylko TU :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 24.04.2009 21:43

Podziwiam MKM--gdyby wypadło na Stanici to tylko tu. No, tak, może jak Stanici to tylko tu, ale dlaczego Stanici, co tam robić, całkowity brak miejsc spacerowych, wszędzie autem trzeba jechać. Ale - co kto lubi, ja tam więcej nigdy nie pojadę, zbyt nudne miejsce.
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 24.04.2009 21:57

maciek1956 napisał(a):Podziwiam MKM--gdyby wypadło na Stanici to tylko tu. No, tak, może jak Stanici to tylko tu, ale dlaczego Stanici, co tam robić, całkowity brak miejsc spacerowych, wszędzie autem trzeba jechać. Ale - co kto lubi, ja tam więcej nigdy nie pojadę, zbyt nudne miejsce.


No właśnie każdy szuka czegoś innego. Stanici to był nasz pierwszy wyjazd do HR i może dlatego tak mile wspominany. Mieszkaliśmy w Villi Ruza, do wody można było iść w samych gaciorach, bez ręczników. Prawdziwy spokój, cisza. Fakt miejsc spacerowych jak na lekarstwo, ale praktycznie co chwilę autobus do Omisza (przylecieliśmy samolotem) i tam już można pospacerować i "odreagować" nudę. Dla mnie wspaniałe miejsce na wakacje z małymi dziećmi, ale tak jak już inni wspominali - po prawej stronie ulicy i tylko po tej stronie...
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.04.2009 22:06

maciek1956 napisał(a):Podziwiam MKM--gdyby wypadło na Stanici to tylko tu. No, tak, może jak Stanici to tylko tu, ale dlaczego Stanici, co tam robić, całkowity brak miejsc spacerowych, wszędzie autem trzeba jechać. Ale - co kto lubi, ja tam więcej nigdy nie pojadę, zbyt nudne miejsce.


Jeżeli chodzi o lądową Dalmację , to jedno z ciekawszych , jak cała omiska riviera zresztą :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 25.04.2009 09:55

Może i faktycznie miejsce dla osób z dziećmi dobre, nie wiem, prędzej z wnukiem (wnuczką) pojadę niż z własnym maleństwem, zobaczę i ew ocenię.
My wybieramy lokalizację taką, która pozwala nam na wyjście z domu, beż jazd autobusem, autem. Robimy wielokilometrowe wycieczki na piechotę, jeździmy na rowerach i takich miejsc szukamy. Dlatego dla nas Stanici to nie warte miejsce na urlop.
Poranny spacer, tak ok 10 km, przed śniadaniem, dla pobudzenia apetytu, wypad na pobliski bazar na rowerze po świeże ryby, małże to nasz żywioł, tego w Stanici nie ma.
Jest przepiękny widok z tarasu, godzinami mogłem siedzieć i podziwiać przepływające stateczki, wyspę Brać.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone