Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Dokąd jechać z dziećmi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 09.09.2016 20:29

birkin napisał(a):No właśnie nie lubię dużych i zatłoczonych plaż. Wolę jak jest spokojniej na plaży i nie trzeba chodzić slalomem pomiędzy innymi plażowiczami.


No to większe miasteczka odpadają, bo zwykle jest tam tłoczno, a bejbisie drą ci się za uchem. Lepsza mniejsza miejscowość z 3-4 knajpami dla rodziny i jakiś drink-barem dla dorosłych, a apartament z własnym kawałkiem plaży wynająć w zasięgu 15 minut spaceru.

Np. Mimice tłumów tam nie było, a plaża fajna.

Obrazek

albo Zivogosce Blato

Obrazek
kijaki85
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kijaki85 » 05.10.2016 21:34

Albo Mala Duba :-)
Załączniki:
DSC05967.JPG
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 14.10.2016 11:07

Witam. Szukam czegoś w Cro najbliżej Katowic dla pary z dwójką dzieci (3 lata i 1 rok) na sierpień 2017. Możecie coś polecić? Miejscowość i ewentualnie noclegi. Chyba, że mi dacie jakiś odnośnik na forum. Z góry dziękuję.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 14.10.2016 20:25

kadetdudi napisał(a):Witam. Szukam czegoś w Cro najbliżej Katowic dla pary z dwójką dzieci (3 lata i 1 rok) na sierpień 2017. Możecie coś polecić? Miejscowość i ewentualnie noclegi. Chyba, że mi dacie jakiś odnośnik na forum. Z góry dziękuję.


Może Pag?
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 16.10.2016 20:49

Jackar napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Witam. Szukam czegoś w Cro najbliżej Katowic dla pary z dwójką dzieci (3 lata i 1 rok) na sierpień 2017. Możecie coś polecić? Miejscowość i ewentualnie noclegi. Chyba, że mi dacie jakiś odnośnik na forum. Z góry dziękuję.


Może Pag?


Sprawdzam i czytam.
izasa
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) izasa » 16.10.2016 22:12

kadetdudi napisał(a):Witam. Szukam czegoś w Cro najbliżej Katowic dla pary z dwójką dzieci (3 lata i 1 rok) na sierpień 2017. Możecie coś polecić? Miejscowość i ewentualnie noclegi. Chyba, że mi dacie jakiś odnośnik na forum. Z góry dziękuję.

Na Pag masz blisko ,jeździmy tam od kilku lat, mieszkamy w Mysłowicach.Namiary na apartament mogę wysłać na priv u Polaków,blisko motza
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 17.10.2016 09:18

A ja zwrócę Twoją uwagę na Fazane na Istrii. Fajne plaże dla dzieciaków z zacienionymi placami zabaw "na zapleczu". Będzie Pan zadowolony :D
subim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 17.10.2016 13:17

izasa napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Witam. Szukam czegoś w Cro najbliżej Katowic dla pary z dwójką dzieci (3 lata i 1 rok) na sierpień 2017. Możecie coś polecić? Miejscowość i ewentualnie noclegi. Chyba, że mi dacie jakiś odnośnik na forum. Z góry dziękuję.

Na Pag masz blisko ,jeździmy tam od kilku lat, mieszkamy w Mysłowicach.Namiary na apartament mogę wysłać na priv u Polaków,blisko motza


też z dzieciakami jeździmy na Pag :D
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 18.10.2016 19:33

Crocodyl napisał(a):A ja zwrócę Twoją uwagę na Fazane na Istrii. Fajne plaże dla dzieciaków z zacienionymi placami zabaw "na zapleczu". Będzie Pan zadowolony :D

Wysłałem Ci maila.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 18.10.2016 19:45

kadetdudi napisał(a):Wysłałem Ci maila.
Odpisałem na PW.
bart_ez
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.10.2016
Chorwacja z małymi dziećmi - proszę o poradę/pomoc/doradztwo

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart_ez » 20.10.2016 09:15

Witam wszystkich Cromaniaków,

W tym roku wraz z małżonką podjęliśmy decyzję o wyjeździe w 2017 roku pierwszy raz od Chorwacji. Forum przeglądam od dłuższego czasu i powiem szczerze, że mam już mały mętlik w głowie - nie wiem, gdzie się wybrać biorąc pod uwagę dzieci. Zależy mi na takim miejscu, by plaże nie były betonowe, kamieniste ale jakieś np. żwirkowe (bo piaszczystych z tego co czytam jest dość mało) - takie, by nadawały się dla dzieci. Dzieci będą miały wówczas 4 lata i 2,5. Czy możecie powiedzieć, jak dzieci na takich plażach się bawią? Bo na piaszczystych to w naszym przypadku potrafią dość długo zając się i grzebać w piasku. Jak wygląda sytuacja na plażach typowych dla Chorwacji? Zależy mi również na tym, by były łagodne zejścia do morza i na plażę, bez dużej ilości schodów po drodze. Wybór jest trudny - w jednej miejscowości są schody, przez inną przebiega ruchliwa trasa, w jeszcze innej są głównie betonowe/kamieniste plaże, inne jeszcze są mega zatłoczone.
W związku z powyższym może Wy mi doradzicie jakąś miejscowość? W grę wchodzi cała Chorwacja poza Istrią, mogą być również Wyspy. Planujemy wakacje w czerwcu, raczej dwa ostatnie tygodnie czerwca.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc/uwagi/sugestie.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Chorwacja z małymi dziećmi - proszę o poradę/pomoc/dorad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 20.10.2016 09:30

Polecam miejscowości Brela i Podaca. Sprawdzone i przetestowane w konfiguracji 2+3 w 2015 (4,6,7 lat) i w 2016 (5,7,8 lat)

Plaże żwirkowe, w miarę łagodne zejście do morza, idealne dla rodzin z dziećmi. Miejscowości spokojne, aczkolwiek Brela = schodki, Podaca = brak schodków. Jeśli szukasz apartamentów to popatrz tutaj:

Brela:

http://www.brela.com/brela_apartments.htm i tu http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/brela/

Podaca:

http://www.apartmani-podaca.com/eng/index.html i tu http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... podaca.php
martaksc
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.08.2015
Re: Chorwacja z małymi dziećmi - proszę o poradę/pomoc/dorad

Nieprzeczytany postnapisał(a) martaksc » 20.10.2016 12:53

W Chorwacji byłam tylko raz- rok temu, ale miałam dokładnie ten sam problem co Ty. Wtedy dzieciaki miały 6 i 3.

Dzięki Forumowiczom wybór padł na Pakostane i na prawdę nie żałuję.

Dlaczego?
- kwatera była blisko morza( ok.40m., bez żadnej ulicy, z ogrodu prosto na plażę-rewelacja z dziećmi. Kwatera przy ul. K. Stepinca) Szukam teraz czegoś takiego w Primosten na 2017
- łagodne zejście morza, miasto raczej na płaskim terenie, bez podejść, schodków etc
- jak na Chorwacje to chyba szeroka, długa plaża,
- raczej spokojne niż imprezowe miasteczko( byłam we wrześniu,ale koniec czerwca też powinien być spokój- ale nie nudy!)
- z Krakowa 12 godz,
- jest gdzie pospacarerować tzn. jest porcik, starówka, jeziorko trochę za miastem, ( wiem z doświadczenia, że dzieciaki na plaży to tak max. 3 godz, potem coś zjeść albo właśnie spacerek, łowienie muszelek itp, potem znowu plaża i tak w kółko)
- świetna baza wypadowa: byliśmy w Zadarze, Szybeniku, PN Krka ( wszędzie max 1godz)
- wszystko pod ręką: piekarnie, knajpy, lodziarnie, pizzerie, stragany z owocami, bankomat itp
-widoki cudowne! wysepka z Kościółkiem... , rozmarzyłam się :)
- jadranka daaaaleko od miasta :)

Co do plaż: można powiedzieć, że w Pakostane są 3 rodzaje( 1. na której byliśmy 99% to właśnie z kamyczkami, druga betonowa a trzecia to piach połączony z kamieniami- dzieciaków tam było dużo ale dla Nas porażka :) to nie ten piasek co nad Bałtykiem, wszystko upaplane w piachu, ręczniki, stroje, woda mułowata- nie nie. MY wolimy czyste kamyczki :)
Owszem dzieci lepiej bawią się w piachu- to fakt, ale nasze na kamyczkach dały rade( buty do wody obowiązkowo!) i nie ukrywam, że główną atrakcją była zjeżdzalnia kręcona na tej plaży :) warto zabrać też maskę do wody, dla dzieci super atrakcja pooglądać podwodny świat ( nawet tuż przy brzegu :)

Ja polecam, ale przyznam,że doświadczenia nie mam. Wróciłam zadowolona w każdym razie :)

Byłam we wrzesniu- woda bardzo ciepła. Nie wiem jak czerwiec- może ktoś się wypowie?
monika_dg
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika_dg » 23.10.2016 14:42

martaksc, czy mogę prosić o namiar na kwaterę w Pakostane? Z góry dziękuję :-)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
tom1972
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom1972 » 24.10.2016 18:26

bart_ez jak z dziećmi to polecam wyspę Murter z miejscowością Murter i plaże Slanica idealna plaża dla dzieci łagodne zejście, piaszczysta, woda kryształ .Jest wszystko co potrzeba. Miejscowość bardzo przyjemna w tym roku sprawdzona za rok powtórka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone