Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cres-Losinj

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 27.01.2012 14:06

zack napisał(a):leopantera i monatana - Dzieki! :)

Camp odpada (dla mnie bomba, ale nie dla druhiej polowki :()
Bede szukac kwater na Losinj. Jest moze jakas relacja z pobycia na Susak'u gdzies na forum? nie moge znalezc... :P


Pewnie nie ma,
Bo niby co tam robić?

Na Susak dostaniesz sie bez problemu statkiem Jardolinji, obecnie pływa katamaran, jest to taka codzienna trasa - MALI LOŠINJ - SUSAK - UNIJE - CRES - RIJEKA i z powrotem , czasem tylko coś się w rozkładzie zmienia i gdzies się może danego dnia nie zatrzymać.

Na Susaku spędziłam kilka godzin 3 lub 4 lata temu ( tyle razy byłam na Losnji że trace rachubę :) ) i powiem tylko tyle byłam , widziałam i więcej się nie wybieram.

Susak reklamowany jest jak wyspa z piaskową plaża, może byc to atrakcja pod warunkeim że nie miał ktoś kontaktu z piaskiem nad Bałtykiem.

Plaża jest jakaś błotnista, piasek jakiś szaro - brunatny a woda mętna że stóp nie widać , nie polecam.
A samo miasteczko to jakies domki w Chorwackim stylu, Panowie przy stolikach przed domami lub "konobami" graja w karty i pija piwo, Pań prawie nie widać, atrakcji brak. Ale jest to oczywiście moje subiektywne odczucie .

Jeśli będziesz na Losnji, to polecam zobaczenie Ilovika,
to juz inna historia, tam jest klimat, świetne plaże i świetna konoba Amigo,
najlepsze dagnjie na biuzaru jakie w życiu jadłam, wszystkie inne to jakies nieudolne podróby.

Pozdrawiam,
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 27.01.2012 14:47

No i proszę: jest już relacja z wyspy Susak :)
Fakt, krótka, ale wyczerpująca temat :)
Tam naprawdę nic więcej nie ma...
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 27.01.2012 15:04

Dzieki Caipirinha! :)

A co do Ilovik, to warto tam sie zakwaterowac, czy jednak Mali/Veli Losinj bedzie lepszy? Wole spokojniejsze miejsce... wiec chyba raczej Veli, zgadza sie?
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 27.01.2012 15:07

Dzień dobry. R.
Nasz Administrator fora był na Losinj, i on również poszedł na wycieczkę na Susak i Ilovik. Jego zdjęcie - aby zorientować się:

Susak :
Obrazek

Polecane zakwaterowanie w Artatore na Losinj.....

Foto Administratora fora Czech - Artatore:

Obrazek
Ostatnio edytowano 27.01.2012 16:15 przez Rero, łącznie edytowano 2 razy
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 27.01.2012 15:21

Veli spokojniejszy, fakt. Podobno wokół Mali ciekawsze plaże. Piszę podobno, ponieważ zawsze zatrzymuję się w Veli. Każda lokalizacja ma swoje plusy i minusy. Na wyspie jest jeszcze kilka innych spokojnych miejsc: Valun, Martinscica, Nerezine... Może właśnie któreś z nich?
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 27.01.2012 16:04

Dzieki za podpowiedzi!

Tak wiec lista wyglada nastepujaco:
Valun
Martinscica
Nerezine
Artatore
Veli Losinj

O Veli Losinj juz sie naczytalem, teraz na tapete rzeszte miejscowosci ;-)
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 27.01.2012 16:29

witia napisał(a):Veli spokojniejszy, fakt. Podobno wokół Mali ciekawsze plaże. Piszę podobno, ponieważ zawsze zatrzymuję się w Veli. Każda lokalizacja ma swoje plusy i minusy. Na wyspie jest jeszcze kilka innych spokojnych miejsc: Valun, Martinscica, Nerezine... Może właśnie któreś z nich?


Dokładnie tak,

Veli jest spokojne, kameralne
a Mali wieczorami już nie, bardziej gwarne, wiecej ludzi , hotele i campingi robia swoje.

Ale każdy lubi cos innego
.
Artatatore jest bardzo sympatyczne, a juz całkowicie ciekawe miejsce to ;

Kandija Cove i plaża,
Dołownie kilka domów na krzyż, dla mnie to odludzie ale miejsce urokliwe.

Mapka podglądowa z google :
http://www.artmedias.com/Includes/accMa ... ageLang=En
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 27.01.2012 16:38

zack napisał(a):Dzieki Caipirinha! :)

A co do Ilovik, to warto tam sie zakwaterowac, czy jednak Mali/Veli Losinj bedzie lepszy? Wole spokojniejsze miejsce... wiec chyba raczej Veli, zgadza sie?


Ilovik uwielbiam, ale na jeden dzień, dla mnie jest tam za spokojnie,
Tam czas płynie jakby w zwolnionym tępie, miasteczko położone jest w zatoczce i jest tam zawsze tak przyjemnie gorąco.

Z obserwacji wiem, że właściciele apartamentów odbieraja klientów łódka z końca wyspy Losiji ( jest tam parking także dla mieszkańców Ilovika :)), wiec problem transportu na wyspę odpada.

Wysepka mała urokliwa, poogladaj ją na stronie : http://www.tz-malilosinj.hr/
I będziesz miał już swoje zdanie na jej temat .

Pozdrawiam serdecznie
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 30.01.2012 23:13

A co powiecie na Unije? Moja znajoma, ktora mieszka w Cro poleca ta wyspe. Lubie takie odludne miejsca... Byl ktos na tej wyspie?
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 30.01.2012 23:21

w lipcu 2011 byłem w Artatore (foto powyżej) :D
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 01.02.2012 00:14

zack napisał(a):Dzieki za podpowiedzi!

Tak wiec lista wyglada nastepujaco:
Valun
Martinscica
Nerezine
Artatore
Veli Losinj

O Veli Losinj juz sie naczytalem, teraz na tapete rzeszte miejscowosci ;-)


Pod koniec czerwca nie kombinuj, tylko celuj w spokojną część ML, a będzie ok. - zwłaszcza, jeżeli urlop nie pokryje się z terminem ferii szkolnych w Niemczech :wink:
Valun jest dla tych co jadą na camp a finanse nie są dla nich żadnym problemem. Artatore nie polecam. Według mnie jedyną jego zaletą jest troszkę krótsza droga do plaż za lotniskiem.
Pozdrawiam
K
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 01.02.2012 13:43

@ krombocher

"celuj w spokojna czesc ML" - a masz moze jakies namiary na kwatery, ewentualnie ulice, ktore sa w tej spokojnej czesci Mali Losinj?
Bede tam pierwszy raz i nie wiem, gdzie jest spokojniej a gdzie nie :D
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 01.02.2012 16:19

zack napisał(a):@ krombocher

"celuj w spokojna czesc ML" - a masz moze jakies namiary na kwatery, ewentualnie ulice, ktore sa w tej spokojnej czesci Mali Losinj?
Bede tam pierwszy raz i nie wiem, gdzie jest spokojniej a gdzie nie :D


Istarska, Haracica, Vresiko, Jamina

Tylko trzeba zwrócic uwage czy kawtera ma parking, bo sporo nie ma .

Z tej okolicy jest blisko na plażę Cikat, Suncana Uvala, od Kempingu odziela las, i jest mniej kwater niż po drugiej stronie portu.

Pozdrawiam,
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 01.02.2012 17:40

Wybieraj uliczki przy granicy zabudowy i "terenów zielonych"
Po drugiej stronie zatoki też są fajne miejsca, np. w rejonie Uvali Sv. Martin.
Kompromisem spacerowym pomiędzy ML, a VL może być też jakaś miejscówka w rejonie U. Valdarke.
Ponieważ pośrednictwa agencji raczej nie ominiesz, to przedstaw im swoje preferencje.
Jak będziesz miał już jakieś konkretne oferty to ocenimy 8)
Pozdrawiam
K
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 01.02.2012 22:02

Wiem, ze to nie jest na uboczu (jak sugeruje krombocher), ale czy ktos moze tutaj mieszkal?
http://www.apartmani-mali-losinj.com/eng/index.html

dostalem ciekawa oferte i chcialem zasiegnac opinii... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone