Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zabieracie na plażę.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.05.2017 16:08

Namiot plażowy w Chorwackie upały moim zdaniem się nie sprawdza. Ustawiony tak aby dawał cień lecz łapał powietrze przy mocniejszych podmuchach może odlecieć. My używamy parasol i z przywiązany sznurkiem do końcówki jednego z drutow. Na końcu sznurka solidny kamień jakich na plaży sporo. Dajemy to od strony z jakiej wieje wiatr i znakomicie się sprawdza. Parasole z OBI chyba za 30 zeta. Były już z nami 2 razy i cały czas wyglądają jak nowe.
sskijop
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sskijop » 04.05.2017 18:30

wszystko co się da i na czym można nurkować
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.05.2017 09:05

piotrulex napisał(a):My używamy parasol i z przywiązany sznurkiem do końcówki jednego z drutow. Na końcu sznurka solidny kamień jakich na plaży sporo.

Zwykły parasol plażowy wbity w podłoże nie wystarczy? Czytam o kamieniach, o jakichś świdrach do wkręcenia parasoli...
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 05.05.2017 09:12

Szczerze mówiąc nawet wczoraj oglądałam te świdry. Na Chorwackich plażach średnio chyba się sprawdzą. Najlepiej wbić ile się da parasol a na koniec obłożyć jeszcze kamieniami i jest git :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.05.2017 09:30

Trajgul napisał(a):
piotrulex napisał(a):My używamy parasol i z przywiązany sznurkiem do końcówki jednego z drutow. Na końcu sznurka solidny kamień jakich na plaży sporo.

Zwykły parasol plażowy wbity w podłoże nie wystarczy? Czytam o kamieniach, o jakichś świdrach do wkręcenia parasoli...


Jak nie ma wiatru to wystarczy

Jeśli byliście w cro to wiecie zapewne, że na 95% plaż nie ma piasku jak nad Bałtykiem

Nam plastikowe świderki się nie sprawdziły. Tam gdzie jeździmy ludzie wbijają takie spore metalowe elementy

Ja zwykle robię wgłębienie dłońmi, w nie wkładam i wciskam ile mogę szpikulec parasola, obkładam 3 większymi kamieniami i zasypuje mniejszymi kamieniami. Jak nie ma większego wiatru to wystarczy. Czasami porywy wyrywają jednak parasole a to na plaży nieco niebezpieczne. Dlatego więc ten patent ze sznurkiem i kamieniem na identycznej zasadzie jak linka ze śledziem do namiotu :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.05.2017 09:33

anka581 napisał(a):Szczerze mówiąc nawet wczoraj oglądałam te świdry. Na Chorwackich plażach średnio chyba się sprawdzą. Najlepiej wbić ile się da parasol a na koniec obłożyć jeszcze kamieniami i jest git :)


Tak, nam się nie sprawdziły, robimy jak piszesz :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.05.2017 21:26

Zauważyłem, że miejscowi często mają ze sobą podstawę do parasola, do której leją wodę i parasol w zatrzasku jest bezpieczny. Z tym "wkopywaniem" parasoli bym był ostrożny...
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 05.05.2017 22:07

A co wy tam piszecie... ja od lat zawsze biore taki najmniejszy i najtańszy namiocik, tylko nie ten samo rozkładający bo za dużo z nim problemu przy składaniu :). Uzywamy go tylko i wyłącznie do zapewnienia cienia naszym gratom, czyli np. napoje jedzenie i piwo :), tudzież torba z kluczami do kwaterki rąbnięta w sam róg + telefon jakiś aparat... jak wieje to zawsze w CRO klika kamieni aby nie odfrunął (z tym nie ma problemu).I mamy w ten spsób spokoj... a i do noszenia taki namiocki za 20-30 zł to żaden problem..
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 05.05.2017 22:16

Podstawa na plażę - to mieć jakieś gacie na dupie. :oczko_usmiech:

Potem dopiero parasole, faktory, materace itp.
:)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 05.05.2017 22:21

romuald22 napisał(a):Podstawa na plażę - to mieć jakieś gacie na dupie.

Dla tych z FKK niekoniecznie :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 06.05.2017 12:58 przez elka21, łącznie edytowano 1 raz
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 06.05.2017 00:46

Cze!

Ja jeszcze zabieram turystyczną popielniczkę, gdyż niestety jestem palaczem.
Nie pstrykam petami jak najdalej od siebie, nie wtykam ich pomiędzy kamienie, nie wrzucam ich do ewentualnych puszek czy butelek po napojach (jest to notabene niezgodne z zasadami pozyskiwania surowców wtórnych) tylko popielniczka.
pozdro
fly
ps. w Lidl-u dużo art. plażowych jest w ofercie w tym tygodniu.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 01.06.2017 19:33

A ja dzisiaj zakupiłem swój pierwszy w życiu parasol na plażę:)
https://jysk.pl/ogrod/parasole-itp/parasole/parasol-dalshuse-s196cm-poli-stal-nieb
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.06.2017 20:04

rufus295 napisał(a):A ja dzisiaj zakupiłem swój pierwszy w życiu parasol na plażę:)
https://jysk.pl/ogrod/parasole-itp/parasole/parasol-dalshuse-s196cm-poli-stal-nieb

pomysl o dobrym mocowaniu...
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 01.06.2017 22:17

Ja ślusarz, szwagier jedzie też-budowlaniec, konstrukcje wyspawam, szwagier obmuruje i żadne tornado nie straszne:)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 01.06.2017 22:46

rufus295 napisał(a):Ja ślusarz, szwagier jedzie też-budowlaniec, konstrukcje wyspawam, szwagier obmuruje i żadne tornado nie straszne:)

Tia... tylko czy prosto wam to wyjdzie ? bo pewnie trochę litrów Rakiji przy tym pójdzie :).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co zabieracie na plażę. - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone