Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże FKK Na Makarskiej

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005
Plaże FKK Na Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 25.03.2009 00:04

Właśnie otrzymałem informację dotycz dotyczącą plaż dla Naturystów w okolicy Makarskiej od przedstawiciela kampu DOLE

Pod hotel "Nimfa" Zivogosce istnieje plaża nudystyczna,
między Zivogosce i Igrane istnieje plaża nudystyczna,
oraz między Podgora Tucepi jest plaża nudystyczna
w Makarskiej na wschód Nugal plaża nudystyczna.
Nice zakresie,
A.C.D.
John Petricevic

Jeżeli ktoś z was może coś więcej napisać o tych plażach poza Nugalem
i ewentualnie dołożyć fotkę będę bardzo wdzięczny.
Wspólnie z żoną i dzieckiem w tym roku planujemy wyjazd w ten rejon, dlatego są to dla nas ważne informacje.




Pod hotelem "Nimfa" Živogošće nalazi se nudistička plaža,između Živogošće i Igrane nalazi se nudistička plaža,između Podgore i Tučepa je nudistička plaža,u Makarskoj na istoku Nugal nudistička plaža.
Ljep pozdrav,
A.C.D.
Mario Petričević
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 25.03.2009 00:36

Jeśli chcesz znaleźć coś o plażach FKK to jest chorwacka stronka temu poświęcona http://www.cronatur.com :)
Tutaj można znaleźć opisy plaż i szczegółowe ich położenie.
Pozdrav
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.03.2009 00:38

Kolego Alen, proszę nie mnożyć tematów.
Uprzejmie proszę przenieść zapytanie TU
a ten temat z przyczyn regulaminowych zamykam.

**************************************************************

PS Po przeanalizowaniu za i przeciw, odblokowuję temat.
(czasem "co nagle to po diable") :wink: :oops:

Pozdrav.
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 22.04.2009 12:16

W Makarskiej jest przepiękna plaża FKK położona na końcu miasteczka.
Jest tam sporo zatoczek ze skałkami i zawsze można znaleźć własny kącik. Wcześniej jest też plaża FKK na otwartym terenie (bez skałek).

ps zdjęć nie chce mi się wgrywać, bo nie mozna bezpośrednio na forum :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.04.2009 20:33

zmichal napisał(a):
ps zdjęć nie chce mi się wgrywać, bo nie mozna bezpośrednio na forum :wink:


No kolego, co ty opowiadasz co nieco można. Jeszcze nikogo tu nie zwolniono dyscyplinarnie z forum. :?
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 23.04.2009 09:18

darek1 napisał(a):
zmichal napisał(a):
ps zdjęć nie chce mi się wgrywać, bo nie mozna bezpośrednio na forum :wink:


No kolego, co ty opowiadasz co nieco można. Jeszcze nikogo tu nie zwolniono dyscyplinarnie z forum. :?


Chodzi mi o to,że nie można bezpośrednio wgrać na serwer forum, tylko trzeba wstawiać na jakiś serwis uploadowy i dopiero tutaj wklejać odnośnik do zdjęcia
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.04.2009 09:23

zmichal napisał(a):Chodzi mi o to,że nie można bezpośrednio wgrać na serwer forum, tylko trzeba wstawiać na jakiś serwis uploadowy i dopiero tutaj wklejać odnośnik do zdjęcia

A nasza galeria http://cro.pl/forum/album.php nie działa ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.06.2009 12:19

z racji problemow pogodowych i w mysl zasdy, ze im dalej na poludnie tym cieplej zaczynamy rozwazac zapuszczenie sie nieco dalej ...

Jesli ktos ma jakies aktualne uwagi FKK w tym rejonie to zapraszam
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 30.06.2009 23:15

Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 01.07.2009 07:32

Alen napisał(a):Zobacz co się teraz dzieje na Makarskiej


teraz mówisz......

to ubiegłoroczny materiał
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 01.07.2009 15:55

Faktycznie
A ja znalazłem ten materiał gdzieś na ich pierwszej stronie.
I nie zadałem sobie trudu by sprawdzić datę :)
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 20.01.2010 14:28

Na obrzeżach Makarskiej (ok 2-3 km od centrum) jest plaża FKK.
Jest to - jak większość tego typu plaż - nieoficjalna plaża FKK, a w dodatku przy deptaku do sąsiedniej miejscowości.

Widokowo jest przepiękna - skały, bezpośrednio w sąsiedztwie gór. Chociaż zauważyliśmy, będąc w 2009 roku, że część skał poobsuwało się do niektórych zatoczek, przez co miejsc do rozłożenia się jest coraz mniej.

My z żoną byliśmy tam 2 razy (w 2008 i 2009 roku we wrześniu).
Ogólnie plaża nam się podobała, jednak ciężko tam jest znaleźć wolne miejsce, ze względu na małą ilość zatoczek, w których da się leżeć. Około południa wszystkie najlepsze miejsca są już zajęte.
I niestety da się zauważyć sporą ilość samotnych panów, jednak są oni bolączką większości takich nieoficjalnych plaż :(
Jako ciekawostkę napiszę, że jeden taki starszy pan co roku rozkładał się specjalnie obok nas, nawet jak chodziliśmy na plaże 2 razy dziennie, to za każdym razem niby to przypadkowo rozkładał się w pobliżu :evil: W sumie to chyba dlatego, że byliśmy jednymi z najmłodszych plażowiczów na FKK (24, 28 ). Ogólnie przeważają tam ludzie starsi.
Jednak po mojej interwencji, kiedy mocno się wnerwiłem widząć że ów osobnik wrzuca niedopałki do wody - zaczął trzymać się nieco dalej.

Reasumując:
- plaża przepiękna widokowo;
- miejsca mało (większość stanowią ostre skały, na których nie da się leżeć);
- dużo samotnych panów;
- przewaga ludzi starszych, co może być krępujące dla młodych
- spora odległośc od centrum (my miliśmy ok 25-35 min spacerku od kwatery w centrum do tej plaży)
- dużo gapiów, spacerujących deptakiem, który jest w bezpośrednim sąsiedztwie plaży.
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 20.01.2010 17:35

A dokładniej to możesz gdzieś na mapie lub zdjęciach pokazać nam to miejsce ?
Ja znalazłem coś tu;
http://www.panoramio.com/photo/20841170
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 20.01.2010 17:50

Alen napisał(a):A dokładniej to możesz gdzieś na mapie lub zdjęciach pokazać nam to miejsce ?
Ja znalazłem coś tu;
http://www.panoramio.com/photo/20841170


Alen to jest plaża "Nugal" i jest plażą CO. Była wielokrotnie opisywana na forum. Bardzo urokliwa, polecam naguską z Makarskiej i Tucepi.
plaża o której wspomniał zmichal jest w moim odczuciu w przeciwnym kierunku od centrum Makarskiej i faktycznie można spotkać tam nudystów, choć urokiem nie dorównuje Nugal w moim odczuciu.
Pozdrawiam
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 20.01.2010 18:55

zmichal napisał(a):
My z żoną byliśmy tam 2 razy (w 2008 i 2009 roku we wrześniu).
Ogólnie plaża nam się podobała, jednak ciężko tam jest znaleźć wolne miejsce, ze względu na małą ilość zatoczek, w których da się leżeć. Około południa wszystkie najlepsze miejsca są już zajęte.
I niestety da się zauważyć sporą ilość samotnych panów, jednak są oni bolączką większości takich nieoficjalnych plaż :(
Jako ciekawostkę napiszę, że jeden taki starszy pan co roku rozkładał się specjalnie obok nas, nawet jak chodziliśmy na plaże 2 razy dziennie, to za każdym razem niby to przypadkowo rozkładał się w pobliżu :evil: W sumie to chyba dlatego, że byliśmy jednymi z najmłodszych plażowiczów na FKK (24, 28 ). Ogólnie przeważają tam ludzie starsi.
Jednak po mojej interwencji, kiedy mocno się wnerwiłem widząć że ów osobnik wrzuca niedopałki do wody - zaczął trzymać się nieco dalej
.

Reasumując:
- plaża przepiękna widokowo;
- miejsca mało (większość stanowią ostre skały, na których nie da się leżeć);
- dużo samotnych panów;
- przewaga ludzi starszych, co może być krępujące dla młodych
- spora odległośc od centrum (my miliśmy ok 25-35 min spacerku od kwatery w centrum do tej plaży)
- dużo gapiów, spacerujących deptakiem, który jest w bezpośrednim sąsiedztwie plaży.



Jak kolega sądzi, po co starszy Pan rozkładał się obok Was na plaży???? :wink: Moim zdaniem miał ochotę na kolegi żonę albo jeszcze lepiej - na kolegę :D Dobrze, że dzieci w pobliżu nie było, kto wie co mogło się zdarzyć. Czego tam starsi samotni Panowie szukają, chyba nie frajdy opalania tylko innych bardziej ekscytujących, pociągających i mocnych wrażeń. Niech kolega zostawi samą zonę na plaży bez telefonu komórkowego to się dowie o co tu chodzi. Zapewne więcej starszych Panów będzie rozkładać się koło małżonki. A może tu chodzi o kolegę ??? 8O
Na kolegę Piotrulexa specjalistę od golizny niech kolega uważa i raczej będzie czujny. Wszystkim się interesuje, a najbardziej to kto z kim i dlaczego się zadaje. Gość mało elastyczny i nienaturalnie sztywny. Strasznie wrażliwy na tle swoich 4 liter.Pozdrawiam kolegę serdecznie i zapraszam na plaże tekstylne. Tylko tam można odpocząć i spacerować wśród pięknych opalonych i uśmiechniętych kobiet.
Następna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja

cron
Plaże FKK Na Makarskiej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone