Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże FKK Na Makarskiej

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MarekN.
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 01.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekN. » 12.08.2010 22:08

Poczytałem sobie informacje z różnych źródeł i postanowiłem zostawić auto za Makarską. Wszedłem w las i na czuja szukałem dojścia do Nugal. Niestety doszedłem do klifu, stąd widząc już gdzie owa plaża się znajduje poszedłem przez las zaś na czuja szukając ścieżki na klifie. Upał niemiłosierny, las i brak drogowskazów. Zresztą nie byłem jedyny :) , po lesie biegała grupka osób szukając zejścia.... Doszedłem obładowany ręcznikami, torbami, parasolem do jakiegoś stanowiska widokowego i stąd też nie zobaczyłem ścieżki na Nugal. Odpuściłem. Dziś na spokojnie zrobiłem drugie podejście wg opisu kolegi powyżej i udało się. Potwierdzam parking za stacją diagnostyczną, potwierdzam pierwsze skrzyżowanie w prawo (prawie prosto), po około 200m drugie w lewo, potem parę zakrętów i ścieżka w lewo wzdłuż morza. Zejście literką z po zboczu i na wschód alejką po klifie. Tu już w górę i w dół jakieś ~500 m i doszedłem do Nugal. Zatoczka piękna widokowo ale strasznie mała. Mimo późnej dość godziny ludzie dosłownie tłoczyli się na sobie. Ja jakoś tak wole więcej przestrzeni i odrobinę ciszy. Obcowanie z naturą w towarzystwie jakiegoś Francuza biegającego z aparatem fotograficznym jakoś mnie zniechęca..... Wolę spokój.
By nie być źle zrozumianym podam namiar na zatoczkę diametralnie różniącą się od wyżej opisanej. Za Podgorą jest zakręt, za którym po lewej stronie w zatoczce stoją zaparkowane samochody. Tu należy się zatrzymać, przejść na drugą stronę ulicy i zejść ścieżką w dół przez ogród oliwny. Ścieżka nie jest łatwa i należy dobrze ją zapamiętać w celu sprawnego powrotu. Na samym dole znajduje się zatoka o długości kilkuset metrów usiana głazami, które tworzą naturalne zacisza. Ponad połowa tej plaży należy do nagusów. Cisza, spokój i brak podglądaczy bo teren uniemożliwia sprawiają to, że chce się plażować do woli ;).
Ostatnio edytowano 15.08.2010 08:28 przez MarekN., łącznie edytowano 1 raz
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 13.08.2010 00:29

jest taka plaża jaką opisujesz za Podgorą w kierunku Draśnic, ale z tego co pamiętam, jest tam sporo głazów, tam gdzie ich nie ma plaża schodzi dość stromo do morza (tak, że leży się pod kątem 40' ), ale jest też za Podgorą a przed Tucepi długa i szeroka plaża naturystyczna. Widać miałem więcej szczęścia, bo zazwyczaj na Nugal nie było tyle ludzi. Może sprawiły to terminy lipcowe? a może po prostu miałem fart :). Zatłoczony Nugal niewątpliwie traci na atrakcyjności.
pozdrawiam
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 14.08.2010 15:20

Kiedy lata temu byłam w Tucepi plaża FKK (a raczej niewielkie miejsce tuż na wielkim głazem) znajdowała się kilka metrów od tej tekstylnej. W prawo, stojąc twarzą do morza, mówiąc dokładnie. Było to jakieś 10 lat temu, więc nie daję gwarancji.

Pozdrawiam brać naturystyczną 8)
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 07.08.2014 08:42

raffiu napisał(a):jest taka plaża jaką opisujesz za Podgorą w kierunku Draśnic, ale z tego co pamiętam, jest tam sporo głazów, tam gdzie ich nie ma plaża schodzi dość stromo do morza (tak, że leży się pod kątem 40' )

Witaj
Możesz podrzucić linki z mapki gdzie jest dokładnie ta plaża i gdzie najbliżej pozostawić autko?

Podobno przed Ignare jest jakaś plaża?
Nas interesuje teren od Makarskiej do Drvenika.
Plaża Dracevac i Nugal w Tucepi są nam już znane i bardzo nam się podobają natomiast nadal szukamy fajnych dzikich zatoczek z bezpiecznym miejscem do parkowania w pobliżu.
Jeżeli możecie coś doradzić będziemy wdzięczni - wyjazd tuż tuż :)
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 08.08.2014 11:30

To w takim razie plaża w Igrane powinna spełnić Wasze oczekiwania. Dojazd samochodem i parkowanie w Igrane (choć o miejsce do zaparkowania wcale nie będzie łatwo), ewentualnie na drodze szutrowej między Igrane a Draśnicami. W wolnej chwili załączę link z lokalizacją plaży...można dostać się do niej schodząc betonowymi schodkami w Igrane na końcu miasteczka (od strony Draśnic) i dalej wzdłuż plaży 400 metrów aż do naturystycznej części, lub zejść z szutrowej drogi ścieżką w dół. Sama plaża zaczyna się za dużą agawą rosnącą tuż przy plaży.
Luigi MG
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luigi MG » 08.08.2014 16:34

My także szukamy plaży bardziej dla siebie, tzw. dzikich zatoczek ;) Sama plaża przed Agawą jest otwarta (google maps) mam nadzieję, że za nią coś znajdziemy dla siebie :) jeszcze niecałe dwa tygodnie ;) pozdro
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 08.08.2014 22:19

raffiu napisał(a):To w takim razie plaża w Igrane powinna spełnić Wasze oczekiwania. Dojazd samochodem i parkowanie w Igrane (choć o miejsce do zaparkowania wcale nie będzie łatwo), ewentualnie na drodze szutrowej między Igrane a Draśnicami. W wolnej chwili załączę link z lokalizacją plaży...można dostać się do niej schodząc betonowymi schodkami w Igrane na końcu miasteczka (od strony Draśnic) i dalej wzdłuż plaży 400 metrów aż do naturystycznej części, lub zejść z szutrowej drogi ścieżką w dół. Sama plaża zaczyna się za dużą agawą rosnącą tuż przy plaży.


Interesuje mnie ta droga szutrowa tz
https://goo.gl/maps/YKG6b
Czy można tam zaparkować ?
https://goo.gl/maps/6m8n6
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 08.08.2014 22:49

Tutaj też podobno jest pięknie - Živogošće
https://goo.gl/maps/Q1iMh
Ale też tam nie byliśmy
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 08.08.2014 23:14

Alen napisał(a):Tutaj też podobno jest pięknie - Živogošće
https://goo.gl/maps/Q1iMh
Ale też tam nie byliśmy


A my byliśmy :D
Naprawdę pięknie i kameralnie, mnóstwo malutkich (2 osobowych) zatoczek.
Kawałeczek, idąc plażą za Hotelem Nimfa ...
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 08.08.2014 23:34

JoannaMaxel napisał(a):
Alen napisał(a):Tutaj też podobno jest pięknie - Živogošće
https://goo.gl/maps/Q1iMh
Ale też tam nie byliśmy


A my byliśmy :D
Naprawdę pięknie i kameralnie, mnóstwo malutkich (2 osobowych) zatoczek.
Kawałeczek, idąc plażą za Hotelem Nimfa ...


Gdzie najlepiej zaparkować?
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 09.08.2014 14:24

Najbliżej to chyba koło kościoła, trochę z buta macie, ale warto :)
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 09.08.2014 14:25

Najbliżej to chyba koło kościoła, trochę z buta macie, ale warto :)
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 09.08.2014 20:12

Tak koło kościoła w Zivogosce, ewentualnie na drodze przy hotelu.
Co do możliwości zaparkowania na szutrowej drodze w Igrane to widziałem zaparkowane samochody więc na pewno się da. Droga jest wąska i co jakiś czas są małe "zatoczki", takie akurat by wpasować samochód. Nie to jednak stanowi problem, a znalezienie właściwej ścieżki na plażę w dół. Na pierwszy raz polecam spacer wzdłuż morza (kamienie i tekstylna plaża), a powrót ścieżką już z plaży przy agawie. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że ścieżka zaprowadzi Was nie na plażę a na jakieś poletko lub do oliwnego gaju :).
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 11.08.2014 11:41

Jesteśmy w Podgorze
Pogoda piękna widoki cudowne.
Widok z naszego tarasu 8)
Obrazek
Internet słaby :? ale może uda nam się wrzucić kilka fotek :)
Zaczynamy
Ostatnio edytowano 11.08.2014 22:50 przez Alen, łącznie edytowano 1 raz
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 11.08.2014 15:01

Alen napisał(a):Jesteśmy w Podgorze
Pogoda piękna widoki cudowne.
Internet słaby :? ale może uda nam się wrzucić kilka fotek :)
Zaczynamy


Z FKK ... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
Plaże FKK Na Makarskiej - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone