Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże FKK Na Makarskiej

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.06.2010 12:16

Inde napisał(a):
raffiu napisał(a):Alen to jest plaża "Nugal" i jest plażą CO. Była wielokrotnie opisywana na forum. Bardzo urokliwa, polecam naguską z Makarskiej i Tucepi.
plaża o której wspomniał zmichal jest w moim odczuciu w przeciwnym kierunku od centrum Makarskiej i faktycznie można spotkać tam nudystów, choć urokiem nie dorównuje Nugal w moim odczuciu.
Pozdrawiam


Powiedźcie mi proszę co to znaczy, że plaża jest CO? Zamierzam przespacerować i trochę posiedzieć na plaży Nugal. Czy w związku z tym mogą mnie tam spotkać nieprzyjemności skoro jestem tekstylny? Chciałbym uniknąć zamieszania typu - "spieprzaj dziadu albo ściągaj majty".

Pozdrav :papa:


Jakis cytat:

"Czym jest Clothing Optional i Nude? Jaka jest różnica?

Clothing Optional oznacza, że na wyznaczonych terenach resortu - z reguły plaża, budynki zakwaterowania, baseny... albo też gdzie indziej... goście mogą, ale nie muszą być ubrani. Wybór należy po prostu do ciebie. Innymi słowy, jeśli będziesz mieć kąpielówki w obszarze wyznaczonym dla Clothing Optional, to nikt nie będzie tego kwestionował. Podczas gdy w obszarze oznaczonym jako Nude oczekuje się, że goście będą nago..."[/b]
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 14.06.2010 15:15

No i ślicznie dziękuje za odpowiedź. Zatem bez obaw dopisuje Nugal do planu wycieczki. :coool:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.06.2010 09:05

Inde napisał(a):No i ślicznie dziękuje za odpowiedź. Zatem bez obaw dopisuje Nugal do planu wycieczki. :coool:


Co prawda w cro dalej na poludnie niz miejscowosc Senj nie bylismy ale smialo pytaj. Jak bede mogl to pomoge. Wedlug wszelkich opinii Nugal to piekna plaza, byc moze ze wzgledu na swoja niedostepnosc. Sporo osob ma ja w swoich planach wycieczkowych i dochodza do mnie sluchy, ze "tekstylni" czesto sie przelamuja aby sprobowac. Sciagaja gacie, staniki i plazuja. Musicie byc swiadomi, ze jak sprobujecie to moze byc Wasz koniec z "tekstylnymi" wakacjami :D

Ja naprawde nie rozumiem jaka mozna miec frajde z bialych paskow czy plackow na ciele no i po wyjsciu z wody lezec z mokra garderoba na sobie. Dla mnie taka katorga jest naprawde niepojeta ...

znajdzcie sobie kawalek "wlasnej" plazy o ktoea w cro nietrudno i zakosztujcie wolnosci. Zreszta nikt Was tam znac nie bedzie a wsrod obcych, nagich ludzi latwiej jakos na poczatku sie przelamac :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.06.2010 19:26

A jak zastanę nago sąsiadkę, koleżankę z pracy, Szefową, Ciocię Jadwigę, wujka Mietka, sprzedawczynię z osiedlowego sklepiku, nauczycielkę niemieckiego ze szkoły córki. Co wtedy robić. 8O
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 15.06.2010 22:18

darek1 napisał(a):A jak zastanę nago sąsiadkę, koleżankę z pracy, Szefową, Ciocię Jadwigę, wujka Mietka, sprzedawczynię z osiedlowego sklepiku, nauczycielkę niemieckiego ze szkoły córki. Co wtedy robić. 8O

Zrób sobie przerwę do jesieni pierdoło.Szkoda czasu na czytanie twoich idiotycznych wypowiedzi. :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.06.2010 08:33

AndrzejJ. napisał(a):
darek1 napisał(a):A jak zastanę nago sąsiadkę, koleżankę z pracy, Szefową, Ciocię Jadwigę, wujka Mietka, sprzedawczynię z osiedlowego sklepiku, nauczycielkę niemieckiego ze szkoły córki. Co wtedy robić. 8O

Zrób sobie przerwę do jesieni pierdoło.Szkoda czasu na czytanie twoich idiotycznych wypowiedzi. :D


Dupek kwadratowy. Odkąd poznałem interesującą sąsiadkę naturyzm mi nie przeszkadza. :D
matrixer
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrixer » 30.07.2010 17:50

Z Waszych opisów wynika, że Nugal jest jednyna w swoim rodzaju... a jak na nią trafić od strony Makarskiej? Doczytałem, że najpierw należy dotrzeć do marketu Apfel i za nim trzeba wejść na scieżke a potem? Czy jest tam jedna tylko ścieżka i to ona prowadzi na tą plaże? Ile czasu spacerkiem zajmuje dojście do tej plaży licząc od obrzeży Makarskiej?
Ostatnio edytowano 31.07.2010 17:48 przez matrixer, łącznie edytowano 1 raz
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 31.07.2010 17:35

nie mowi sie "markietu", tylko "marketu"... a z Tucepi do Nugalka?? Jakies 3-4km? A czy po drodze takze sa jakies zejscia do wody i miejsowki do plazowania?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2010 17:41

ana588 napisał(a):nie mowi sie "markietu", tylko "marketu"... a z Tucepi do Nugalka?? Jakies 3-4km? A czy po drodze takze sa jakies zejscia do wody i miejsowki do plazowania?


Co do "marketu" zgoda, natomiast pisząc posty na polskim forum piszmy je z "polskimi literami" :wink:
matrixer
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrixer » 31.07.2010 17:49

poprawione :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2010 21:26

matrixer napisał(a):poprawione :D


Dziękuję :D hvala :D
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 01.08.2010 11:44

matrixer napisał(a):Z Waszych opisów wynika, że Nugal jest jednyna w swoim rodzaju... a jak na nią trafić od strony Makarskiej? Doczytałem, że najpierw należy dotrzeć do marketu Apfel i za nim trzeba wejść na scieżke a potem? Czy jest tam jedna tylko ścieżka i to ona prowadzi na tą plaże? Ile czasu spacerkiem zajmuje dojście do tej plaży licząc od obrzeży Makarskiej?


Nikt Ci nie odpowiedział, więc ja po krótce spróbuję wytłumaczyć (oczywiście jak poszukasz znajdziesz w necie zapewne opisy i informację jak tam dotrzeć). Za punkt wyjścia przyjmijmy duży Konzum na rogatkach Makarskiej (Apfel). Jadąc Jadranką w kierunku na Dubrownik po lewej stronie zobaczysz duży Konzum (Apfel). By do niego wjechać musisz na skrzyżowaniu ze światłami skręcić w lewo...ale Ty nie chcesz do niego wjeżdżać, więc skręcasz w prawo (w stronę "centrum" Makarskiej). Po ujechaniu jakichś 150 -200 metrów po lewej stronie będziesz miał warsztat (stację diagnostyczną ? ) samochodowy. Tam na tyłach tegoż warsztatu może zaparkować samochód. Tam też (za tą stacją - warsztatem) zaczyna się ścieżka, oznakowana jak szlak turystyczny. To właśnie szlak, który zaprowadzi Cię na plaże Nugal, o ile wcześniej nie zbłądzisz ;). By tego uniknąć na pierwszym rozstaju dróg musisz wybrać, tą prowadzącą bardziej na prawo (prosto). Wybranie tej drugiej poskutkuje tym, że dotrzesz nią do Tucepi, a plażę Nugal zobaczysz co najwyżej z klifu ;) . prawdopodobnie rozwidlenie będzie oznakowane i strzałka "Tucepi" będzie widoczna...nie idź tą drogą. Na następnym rozwidleniu szlaków idziesz prosto (nie skręcasz w prawo), względnie bardziej w lewo (ścieżka jest kręta więc określenie "prosto", "lewo" czasem nie ma przełożenia na realia...). Tam też powinien być drogowskaz na drzewie z informacja o tym, że wybranie drogi w prawo poskutkuje dotarciem do Makarskiej. Niecałe 100 metrów dalej odbijasz ze szlaku tym razem w lewo i intuicyjnie kierujesz się w stronę morza. Cały wcześniejszy odcinek przemierzasz w lesie. Szlak o ile dobrze pamiętam ma kolor czerwony, ale oznaczenia mogą być słabo widoczne, lub wyblakłe. Kiedy już ujrzysz nabrzeże idziesz zdecydowanie w lewą stronę (patrząc w kierunku morza) tak, bu po pewnym czasie, gdy będziesz dziarsko przemierzał tą trasę już w bliskim morza sąsiedztwie mieć je po swojej prawej stronie. Ścieżka na Nugal prowadzi wzdłuż morza, skarpą. Jest dość wąska, ale idzie się po niej wygodnie i przyjemnie (przeważa cień). Czasami zniża się do morza, czasami idziesz kilkadziesiąt metrów ponad jego poziomem. I jeszcze jedno.. jest niezwykle malownicza :). Po około 25 -30 minutach ukarze Ci się plaża i nie będziesz miał wątpliwości, że trafiłeś we właściwe miejsce ;). Pozdrawiam
matrixer
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrixer » 03.08.2010 20:48

Raffiu, dzieki za info jak dotrzeć na Nugal. Mam nadzieje ,ze nie pobłądze :D pozdro
MarekN.
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 01.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekN. » 12.08.2010 17:03

Mi się nie udało trafić i faktycznie pooglądałem plaże z klifu po drugiej stronie. Za chwilę drugie podejście:)
matrixer
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrixer » 12.08.2010 20:17

MarekN. napisał(a):Mi się nie udało trafić i faktycznie pooglądałem plaże z klifu po drugiej stronie. Za chwilę drugie podejście:)


to aż taki jest problem by trafic na NUGAL???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
Plaże FKK Na Makarskiej - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone