Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 08.05.2017 08:08

su-petar napisał(a):"Dalej drogi były już dużo węższe, szlak gdzieś po drodze sobie skręcił"

Pewnie w stronę Sutivanu.

most.jpg

Ja do mostu dotarłem od strony Loźiśći. Czy od Mircy szlak jest dobrze oznakowany?

"Spragnieni odkrywamy Ložišće - ale tam było pięknie :oczko_usmiech: 8O"

Zgadzam się, pięknie tam :D
Też udało mi się "ustrzelić" osiołki. Jednak tym razem jeździec szedł obok :lol: .
osiołki.jpg

:papa:


Super Osiołek 8) Pozdrawiam. Z Ložišće droga do mostku jest dobrze oznakowna. Pozdraw.
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 08.05.2017 08:11

CROdzinka.pl napisał(a):Witam,
Jak dotąd byliśmy cichymi obserwatorami...dawno relacja nas tak nie zachwyciła. :D
Jedno zdjęcie Splitu widzianego nocą z wyspy zadecydowało, że w tym roku jedziemy do Sutivanu.
W tamtym roku był Hvar, wcześniej Korcula.
Czekamy na ciąg dalszy relacji i nie możemy się doczekać na nową relację z Hvaru.
Pozdrowienia :D


Witam!
Cieszę się i dziękuję za dobre słowo. Sutivan to świetny pomysł na bračką miejscówkę.
Ja z miesiąc będę się pakował na Hvar. 8)
:papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 08.05.2017 10:38

Za miesiąc na Hvar - zazdroszczę. Akurat w swojej relacji pisałam o starej drodze do Hvaru, mam nadzieję, że pokonasz trasę na rowerze i zrobisz nam z tego relację ;)
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 08.05.2017 18:02

pawel silesia napisał(a):Super Osiołek Pozdrawiam. Z Ložišće droga do mostku jest dobrze oznakowna.


:) Wiem (szedłem nią), pytałem o szlak z Mircy do mostu.
Zdjęcie osiołków zrobiłem oczywiście w Lożiśći :) .
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 10.05.2017 11:02

su-petar napisał(a):
pawel silesia napisał(a):Super Osiołek Pozdrawiam. Z Ložišće droga do mostku jest dobrze oznakowna.


:) Wiem (szedłem nią), pytałem o szlak z Mircy do mostu.
Zdjęcie osiołków zrobiłem oczywiście w Lożiśći :) .


W Mircy nie znalazłem praktycznie żadnego oznaczenia szlaku lub drogi do mostu - przygotowałem wcześniej trasę w smartfonie. Wydaje mi się (to już 11 miesięcy 8O ), że po drodze między gajami oliwnymi był jeden kierunkowskaz. Ložišća należy do gminy Milna i może dopiero na terenie Ložišća oznaczono szlak... :papa:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 10.05.2017 11:47

Witam wszystkich spragnionych ciepła :boss:
Dzisiaj (2017.05.10) mieliśmy w Katowicach 1,5 stopnia na plusie... Prawdziwi zimni ogrodnicy. :twisted:
Postaram się wprowadzić nieco cieplejszych widoków.

Z Ložišća główną drogą, w "miłym" ponad 30 stopniowym upale jedziemy dalej. Mijamy Bobovišće, wspinamy się coraz wyżej. Droga osiąga wysokość ok 160m n.p.m. i ukazuje na się :oczko_usmiech: MILNA :mrgreen:
Pięknie położona na zachodnim wybrzeżu wyspy. Otulona wspaniałymi sosnowymi lasami. Otoczyła zabudową głęboką zatokę. Chwila oddechu i ruszamy w dół - do miasta.
Ta część wyspy musiała ucierpieć w pożarze - po drodze widuje się puste, wypalone przestrzenie...
DSC_8332.jpg
Soczysta zieleń, błękitne morze, i małe miasteczko...


Teraz szybko docieramy nad sam brzeg Jadranu - Centrum Milnej.
DSC_8334.jpg
ruina przy głównej ulicy, tuż przy kościele.

DSC_8335.jpg
trochę zatoki

DSC_8336.jpg
więcej

DSC_8337.jpg
i jeszcze więcej

DSC_8338.jpg
kościół - kolejny piękny obiekt

DSC_8339.jpg
stocznia?

DSC_8340.jpg
wewnątrz ruiny

DSC_8341.jpg
kolejny raz zatoka - ale tam było pięknie

DSC_8342.jpg
świątynia w remoncie - ale portal wejściowy na bogato


Spacerkiem zwiedzamy okolice portu, nabrzeża. Robimy się głodni (i spragnieni) :twisted: Zjemy pizze i kufelek czegoś zimnego do picia.
DSC_8346.jpg
widok z nad talerza i szkła.


Za zakrętem pojawiają się charakterystyczne stare domy. Jedne większe inne skromniejsze. Bardzo przyjemnie się to ogląda 8O 8)
DSC_8347.jpg

DSC_8348.jpg

DSC_8356.jpg

DSC_8359.jpg
jakiś urząd

DSC_8360.jpg
strażnicy prawa

DSC_8366.jpg
taki widok z drugiego brzegu


Postanawiamy zażyć kąpieli w Milnej... Tylko gdzie? Wsiadamy na rowery i wzdłuż nabrzeża ruszamy dalej, mijamy przystań promu, uvalę z ładnymi pływadłami i fajne hotele...
DSC_8369.jpg


NIE SPODZIEWAŁEM SIĘ takiej pięknej plaży! Kolejny raz Brač mnie zaskoczył. Świetnie przygotowane betonowe tarasy i niezwykły widok na piękną zatokę. Woda - zobaczcie sami :papa:
DSC_8374.jpg
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 10.05.2017 11:53

Aż się chce wskoczyć... :hearts:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 10.05.2017 12:22

Pięknie :hearts:
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 10.05.2017 13:43

CROdzinka.pl napisał(a):Witam,
Jak dotąd byliśmy cichymi obserwatorami...dawno relacja nas tak nie zachwyciła. :D
Jedno zdjęcie Splitu widzianego nocą z wyspy zadecydowało, że w tym roku jedziemy do Sutivanu.
W tamtym roku był Hvar, wcześniej Korcula.
Czekamy na ciąg dalszy relacji i nie możemy się doczekać na nową relację z Hvaru.
Pozdrowienia :D



Mam nadzieję, że autor pięknej relacji się nie obrazi, ale jakby co na priv mogę podpowiedzieć fajny apartament dla 4 osób ( dwie oddzielne sypialnie) w Sutivanie :)

Cudne zdjęcia i aż miło w taki ziąb powspominać urlop na Bracu :)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 12.05.2017 10:49

CROdzinka.pl napisał(a):Jedno zdjęcie Splitu widzianego nocą z wyspy zadecydowało, że w tym roku jedziemy do Sutivanu.


Ach ten Sutivan :papa:
DSC_8402.jpg
jedna fotka z kolejnego odcinka wycieczki do Milnej ;)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 14.05.2017 13:01

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na blog. Dzisiaj pierwsza wycieczka rowerowa... :papa:
http://obiektywny-przewodnik.blogspot.com/2017/05/chorwacja-wyspa-brac-wycieczka-rowerowa.html
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 14.05.2017 18:13

Czytam :) dzięki
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 17.05.2017 09:01

21.06.2017 Wtorek

Rozkoszowanie się widokami zatoki w Milnej, przerywała nam co jakiś czas konferencja sms'owa z resztą ekipy, która została w Supetarze. Otóż "walczyli" z pralką na kempingu, i chyba nie wiedzieli jak zakończyć tę bitwę (pranie) :mrgreen: Tak to jest jak się zostawi ich samych 8O :lol: (swoją drogą to świetna sprawa móc zrobić przepierkę - duży plus dla kempingu)
My w tym czasie kontynuujemy smażenie jednej i drugiej strony, przerywane moczeniem w cieplutkim Jadranie :boss:

DSC_8376.jpg
WODA!

DSC_8378-Pano.jpg
:) panoramicznie

DSC_8380.jpg
dzikie tłumy

Z plażowania zbieramy się bardzo pomału. Nad środkiem wyspy pojawiają się rozwiane chmury, ale upał nie zelżał. Wracamy tą samą drogą do Milnej.
DSC_8386.jpg
na niektórych jachtach trwa ostra impreza z muzyką.

W centrum znajdujemy taki widoczek przy małym placu. Fajnie!
DSC_8387.jpg
Historycznie.

Droga do Bobovišćy odsłonięta jest na całej długości. Nie ma praktycznie cienia! Przy ostatnim drzewie w Milnej robimy przystanek na picie. I dalej w górę. Ale na "przełęczy" czeka na nas widok Hvaru i Visu z małą białą chmurą :mrgreen:
DSC_8389.jpg
Hvar i Vis

Za Bobovišćą dostrzegamy w dole wąską zatokę, która wyraźnie wcina się w Brač. Domy i mały port - to wioska Bobovišća na Moru.
DSC_8392.jpg
Bobovišća na Moru

DSC_8393.jpg
Bobovišća na Moru zoom

W Ložišćy decydujemy, że do Supetaru wracamy asfaltem. I to był jedyny słuszny wybór. Chwilę potem kumpel odnajduje w oponie długi cierń, oczywiście NIE wyjmuje go. Ruszamy z kopyta. To było najszybsze pokonanie 10 km na Brač'u jakiego dokonałem. Kolec sterował ciśnieniem w dętce do Sutivanu - po czym wypadł :cry:
Co mogliśmy zrobić w tak okropnej sytuacji :mrgreen: POSZLIŚMY NA PLAŻĘ :mrgreen:
DSC_8397.jpg

DSC_8400.jpg

Ale byliśmy bardzo spragnieni... Wsiadam na rower i ruszam do Sutivanu po piwko i lody. Aparat fotograficzny oczywiście mocno zmęczyłem odkrywając to piękne miasteczko.
DSC_8402.jpg


Ostatnio edytowano 17.05.2017 18:52 przez pawel silesia, łącznie edytowano 2 razy
olkas
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 01.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olkas » 17.05.2017 09:04

Aż chce się tam być
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 17.05.2017 10:51

olkas napisał(a):Aż chce się tam być


Oj Tak!
W tym roku wiele osób deklaruje, wakacyjną przygodę na Brač.
Jestem ciekaw nowych relacji :papa:

ELIMAR :smo: buduję nową grupę Miłośników Povlji!
Świetna sprawa :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji. - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone