Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marmaroskie zapiski. Rumunia po raz drugi.

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007
Marmaroskie zapiski. Rumunia po raz drugi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 03.11.2019 18:38

Zapraszam na opowieść o naszym pobycie we wiosce Breb w rumuńskim Marmarosz.
To tutaj wakacyjny domek sprawił sobie nawet TEN książę Karol. Nie dziwię się mu wcale.
http://stalove.eu/zapiski-marmaroskie/
Obrazek

Powrót do Rumunia - România


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Marmaroskie zapiski. Rumunia po raz drugi.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone