Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.12.2007 09:26

krakuscity napisał(a):PAP byłeś w Dubrowniku tak jak my, chodziłeś podobnymi ścieżkami, widziałeś te same rzeczy, tyle, że 15 dni później niż my - a i turystów znacznie mniej widać na ulicach.


Co oznacza że TY byłeś w Dubrovniku w tym samym czasie co ja, ok 07.09.2007 :lol:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.12.2007 09:29

PAP napisał(a):
Januszu,

A może Ty byś był w stanie wytropić co to za statek wycieczkowy widać na naszych zdjęciach,


Ten statek 'parkuje' w okolicy nowego mostu prowadzącego do Dubrov z kierunku Neum; był także w piątek 07.09.2007, ba widać go z satelity w GoogleEarth :lol:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.12.2007 09:41

PAP napisał(a):
Czekam na dalszy ciąg waszej relacji co z tym koncertem MPT 8O :D ...


Odbył się :lol: , prawie godzinę jego sfilmowałem, ale o nim będzie w następnym odcinku Fiolka.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.12.2007 10:03

el_guapo napisał(a):
krakuscity napisał(a):PAP byłeś w Dubrowniku tak jak my, chodziłeś podobnymi ścieżkami, widziałeś te same rzeczy, tyle, że 15 dni później niż my - a i turystów znacznie mniej widać na ulicach.


Co oznacza że TY byłeś w Dubrovniku w tym samym czasie co ja, ok 07.09.2007 :lol:

PAP był 30 września a my 15-go 09 czyli 15 dni wcześniej :D - więcej przeczytasz w relacji Fiolka (PAP- sorry za "reklamę" innej relacji)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 27.12.2007 10:43

krakuscity napisał(a):
el_guapo napisał(a):
krakuscity napisał(a):PAP byłeś w Dubrowniku tak jak my, chodziłeś podobnymi ścieżkami, widziałeś te same rzeczy, tyle, że 15 dni później niż my - a i turystów znacznie mniej widać na ulicach.


Co oznacza że TY byłeś w Dubrovniku w tym samym czasie co ja, ok 07.09.2007 :lol:

PAP był 30 września a my 15-go 09 czyli 15 dni wcześniej :D - więcej przeczytasz w relacji Fiolka (PAP- sorry za "reklamę" innej relacji)


Panowie,

el_guapo'wi się widzę jeszcze kiepsko rachuje po świątecznym obżarstwie :lol: :lol: :lol: , ale nie zmienia to faktu, że wszyscy byliśmy w Dubrovniku w podobnym okresie, mijając się raptem o kilka dni :D :D

Co do 'reklamy' fiolkowej relacji, nie ma problema ... też polecam jej śledzenie :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 27.12.2007 10:55

el_guapo napisał(a): W 2004r HR policjant też zgarnął odemnie punkt karny; na granicy podczas odprawy odpiąłem pas, żeby wyjąć z wewnętrznej kieszeni polara paszport; grzebiąc w kieszeni powoli, żółwim tempem poruszałem się w kolejce aut oczekujących na odprawę. Zdziwiłem się bardzo gdy Policjant, bardzo ale to bardzo upierał się żebym ten pas zapiął, pomimo tego że doskonale widział dlaczego go rozpiąłem i że pozostali pasażerowie mają karnie pasy zapięte.

W 2007r właśnie w Dubrov zgarnąłem mandat (100HRK) za nieopłacenie parkowania; zatrzymałem samochód w miejscu gdzie nie było znaku informującego o konieczności uiszczenia opłaty, ba w promieniu 200m nie było parkometru. Oczywiście zszedłem 200m w dół, wykupiłem bilet i wróciłem 200m pod górę aby zostawić go w samochodzie. Jakież było moje zdziwienie gdy po powrocie zastałem za wycieraczką mandat, za przekroczenie parkowania o 15min. [sic!!!]. BTW pozostałe samochody z HR rejestracjami nie miały takich mandatów. :?


el_guapo,

Ja to nazywam zwyczajną złośliwością i wręcz momentami zastanawiam się, czy ten wręcz mityczny pozytywny stosunek Chorwatów do Polaków jest w rzeczywistości taki pozytywny :?: , a już na pewno czy jest taki powszechny :?: bo to że jest wiele pozytywnych przykładów relacji HR - PL, to tyż prawda :D ... Inna rzecz, że nie wszyscy nasi rodacy odwiedzający HR zachowują się na właściwym poziomie, często dając nam wszystkim kiepskie świadectwo, budząc w Chorwatach równie negatywne wspomnienia jak rzeczony policjant czy pani z Hvaru w naszym przypadku :roll: ...

Pozdrawiam,

PAP
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 27.12.2007 11:48

PAP napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a): ... A no właśnie - i to jest "największa wada" :wink: Dubrovnika, że każdy chce to miasto zobaczyć i dlatego dużo tam turystów.
Przecież nie da się reglamentować odwiedzin tego miasta.


Januszu,

A może Ty byś był w stanie wytropić co to za statek wycieczkowy widać na naszych zdjęciach, jak często zawija do Dubrovnika, ile kosztuje taka przyjemność, itp. :?: :D ... myślę, że wielu by chętnie poczytało coś więcej na ten temat :roll: :) ...

Pozdrawiam,

PAP


W zastępstwie Janusza pobawiłem się w detektywa i znalazłem Costa Cruisers :D :papa:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 27.12.2007 12:07

Ten "nasz" inaczej się nazywał :D i parkował od strony granicy z CG
Starość nie radość :twisted: skleroza :!:
pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.12.2007 12:20

PAP napisał(a):
Januszu,

A może Ty byś był w stanie wytropić co to za statek wycieczkowy widać na naszych zdjęciach, jak często zawija do Dubrovnika, ile kosztuje taka przyjemność, itp. :?: :D ... myślę, że wielu by chętnie poczytało coś więcej na ten temat :roll: :) ...

Pozdrawiam,

PAP


Chyba "wytropiłem" :wink: :lol: ten statek/prom pływa na takiej trasie

Obrazek

Nazywa się "Aurora"

Obrazek

i można go zobaczyć m.in. w Wenecji

Obrazek

W Korculi

Obrazek

W Dubrowniku

Obrazek

lub nocą w Southampton

Płyniemy Aurorą do islandzkich fiordów




:papa:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 27.12.2007 12:53

Proszę Państwa,

Poniżej porównanie zdjęć :) :

Obrazek
moje zdjęcie :)


Obrazek
zdjęcie fiolków :D

Jak rozumiem, widzieliśmy ten sam statek ... nie jest to z pewnościa Aurora, o której pisze Janusz, acz i ona pewnikiem do Dubrovnika pływa :) ... ja obstaję przy tym co wyszukał wojan, czyli http://www.costacruises.co.uk/B2C/GB/Sh ... untry=CROE

A to co podaje fiolek w poście dalej, to już takie kompedium grupujące wszystkie możliwe linie i trasy :D , gdzie i ta też się znajdzie :)

Pomarzyć zawsze można :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam,

PAP
Ostatnio edytowano 27.12.2007 13:40 przez PAP, łącznie edytowano 1 raz
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 27.12.2007 13:02

http://atlas-tours.pl/rejsy--pk.ida-9.html
tu można znaleźć trasy i ceny
:devil:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 27.12.2007 14:25

fiolek napisał(a):Ten "nasz" inaczej się nazywał :D i parkował od strony granicy z CG
Starość nie radość :twisted: skleroza :!:
pozdrawiam


Costa Cruises to nazwa lini,a promy pływające po Adriatyku nazywają się Classica,Fortuna i Serena.
Rozkład rejsów np.w lipcu 2008 tutaj

:papa:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 27.12.2007 14:32

Janusz Bajcer napisał(a):
Nazywa się "Aurora"

Obrazek

:papa:


Januszku porównaj kominy -"Twoja" Aurora nie ma wyraźnie widocznej na zdjęciach PAPy i Fiolka literki C :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.12.2007 14:37

Podobne statki i nawet żółty komin, tylko ten na załączonych zdjęciach PAP-a i Fiolka z literką "C", a więc to linia Costacruises :lol:

Do Dubrownika wpływają jeszcze inni armatorzy i podobne statki/promy

Obrazek Obrazek
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 27.12.2007 14:41

Janusz :!: moja :devil: :lool: Costa stała po drugiej stronie Dubrownika (od Czarnogóry) :D :!:
i chyba nazywała się Serena :o
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone