Chorwacja online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Znaki drogowe - pytanie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004
Znaki drogowe - pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 23.09.2005 10:38

Czym się różnią żółte znaki zakazu od białych?
Czy w Chorwacji skrzyżowanie odwołuje wcześniejsze znaki zakazu? - zauważyłem, że często kawałek za skrzyżowaniem było odwołanie znaków zakazu, które obowiązywały jeszcze przed skrzyżowaniem - właśnie nie wiem czy przypadkiem z tym nie wiąże sie kolor znaku - może te żółte oznaczają strefę zakazu, która nie jest odwoływana skrzyżowaniem?

Podobna sprawa z żółtymi znakami miejscowości - czy one oznaczają teren zabudowany? O ile pamiętam, to są też białe tablice miejscowości.
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 23.09.2005 12:47

To raczej należałoby spytać dlaczego u nas znaki ostrzegawcze są żółte w przeciwieństwie do reszty Europy. Podobnie, dlaczego u nas zwykłe drogi są zaznaczone zielonymi tablicami a autostrady na niebiesko podczas gdy za granicą jest na odwrót. Nie ma co, za Polakmi nie dojdziesz :D
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 23.09.2005 13:42

byc moze sie myle ale zolte byly w terenie zabudowanym, biale poza

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różnecron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone