Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Znaki drogowe - pytanie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004
Znaki drogowe - pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 23.09.2005 10:38

Czym się różnią żółte znaki zakazu od białych?
Czy w Chorwacji skrzyżowanie odwołuje wcześniejsze znaki zakazu? - zauważyłem, że często kawałek za skrzyżowaniem było odwołanie znaków zakazu, które obowiązywały jeszcze przed skrzyżowaniem - właśnie nie wiem czy przypadkiem z tym nie wiąże sie kolor znaku - może te żółte oznaczają strefę zakazu, która nie jest odwoływana skrzyżowaniem?

Podobna sprawa z żółtymi znakami miejscowości - czy one oznaczają teren zabudowany? O ile pamiętam, to są też białe tablice miejscowości.
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 23.09.2005 12:47

To raczej należałoby spytać dlaczego u nas znaki ostrzegawcze są żółte w przeciwieństwie do reszty Europy. Podobnie, dlaczego u nas zwykłe drogi są zaznaczone zielonymi tablicami a autostrady na niebiesko podczas gdy za granicą jest na odwrót. Nie ma co, za Polakmi nie dojdziesz :D
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 23.09.2005 13:42

byc moze sie myle ale zolte byly w terenie zabudowanym, biale poza

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022