Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Makarskiej do Dubrownika

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
Z Makarskiej do Dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 02.04.2006 09:02

Czy istnieje mozliwość przepłynięcia promem, statkiem z Riviery Makarskiej, chyba z samej Makarskiej - do Dubrownika? Czy ktoś płynął, z jakiego miasta, jakie ceny? Czy warto? Opcja przejazdu samochodem w sezonie jest chyba mocno uciażliwa? Proszę o radę. Grzegorz
kominesku
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominesku » 02.04.2006 09:53

jechaliśmy 2 lata temu z Makarskiej do Dubrownika samochodem. 160 km 2 godz 15 minut. wyjazd z Makarskiej 8.00. W Dubrowniku już był kłopot z parkingiem. Sama jazda bez problemu. Też jestem ciekaw jak to wyglada morzem :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.04.2006 10:50

Grzegorz Ćwik napisał(a):Czy istnieje mozliwość przepłynięcia promem, statkiem z Riviery Makarskiej, chyba z samej Makarskiej - do Dubrownika? Czy ktoś płynął, z jakiego miasta, jakie ceny? Czy warto? Opcja przejazdu samochodem w sezonie jest chyba mocno uciażliwa? Proszę o radę. Grzegorz
Witaj,z samej Makarskiej do Dubrownika nie popłyniesz,W grę wchodzi Split,Korćula lub Hvar(wejdź na www.jadrolinija.hr)[url].Podróż samochodem jest tańsza i mimo wszystko chyba szybsza,z Makarskiej ok.2,5hPozdrówko. :papa:[/url]
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 02.04.2006 11:29

Wiekszym problemem jest własnie kombinowanie z promami etc.

W zeszłym roku w sierpniu czas jazdy z Omisu do Dubrovnika to niecałe 4 godzinki.
Jazda spokojna z zatrzymywaniem sie co po chwile z powodu pieknych widoków i nie tylko.

Ruch normalny jak u nas w kraju. Nawet bardziej normalniejszy.

Potwierdzam, ze znalezienie miejsca w centrum a nawet 1-2 km poza, pachnie szczęściem, a nawet opiera się o cud :D

Pozdrawiam.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 02.04.2006 12:06

Witam!
Co do tych trudnosci z parkowaniem w Dubrowniku to przesada, odwiedzalem go kilkakrotnie i nigdy nie bylo wiekszych problemow ze znalezieniem miejsca, poprostu jechalem pod same mury starego miasta na platny parking i zawsze bylo jakies wolne miejsce i to w cieniu(!!!) :D
cerber
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerber » 02.04.2006 13:44

Witam!
Byłem w Dubrowniku trzy razy. Za pierwszym razem udało mi się zaparkować pod samymi murami. Za drugim jakiś 3-4 km. od starego miasta, za trzecim jakiś kilometr.
Wszystko zależy od dnia, godziny, ...plam na księżycu itd. :))

Pozdrawiam!
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 02.04.2006 14:14

Dosc dobre miejsca do zostawienia samochodu mozna znalezc dojezdzajac do starego miasta bodajze ulica Zagrbacka (zjezdza sie delikatnie w dol) jakies 200m przed straza pozarna (a straz jest zaraz przy murach).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.04.2006 15:51

Z Makarskiej do Dubrovnika wycieczek statkiem nie ma,-na wyspy tak,
ale są agencje, które wożą autobusem.
http://www.marivaturist.hr/izleti.html
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.04.2006 16:17

sebak napisał(a):Dosc dobre miejsca do zostawienia samochodu mozna znalezc dojezdzajac do starego miasta bodajze ulica Zagrbacka (zjezdza sie delikatnie w dol) jakies 200m przed straza pozarna (a straz jest zaraz przy murach).


Potwierdzam!!
Pod latarnią, tzn. najbliżej Starówki jest najlepiej.

FUX
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 02.04.2006 19:55

Janusz Bajcer napisał(a):Z Makarskiej do Dubrovnika wycieczek statkiem nie ma,-na wyspy tak,
ale są agencje, które wożą autobusem.
http://www.marivaturist.hr/izleti.html


Janusz,jestes bezcenną skarbnicą linków wszelakich.
Niewiem jak inni ,ale ja to bardzo doceniam :D
cerber
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerber » 02.04.2006 21:17

Myślę, że jak wszyscy!
Ja dzięki Januszowi wiem o wiele więcej na temat ukochanej Cro.
Pozdrawiam!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.04.2006 22:38

Cieszę się, że pomogłem :lol:
A mnie pomaga google :wink:
(jak-wpisuję wasze pytanie ... i mam odpowiedzi)
Pozdrawiam :papa:
roseau
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 25.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) roseau » 14.06.2006 08:09

Wiatm, a ja mam pytanie czy jest podobne lokalne biuro podróży w Dubrovniku, które organizuje podobne wycieczki do tych z poprzedniego linku?? jeżeli by ktos miała linka to byłabym wdzięczna... a jeżeli nie to chhociaż info, że wogóle istnieje takie biuro... Pozdrawiam!! :) :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.06.2006 00:21

Link jest a w nim wycieczek do wyboru :lol:
http://www.dubrovnik-area.com/excursions/
:papa:
roseau
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 25.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) roseau » 15.06.2006 10:38

Wielkie Dzięki!! :D
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Z Makarskiej do Dubrownika
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone