Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Brać - wakacje 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016
Wyspa Brać - wakacje 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 18.09.2016 20:19

Witam,
W połowie sierpnia wróciłem właśnie z wczasów na wyspie Brač. Wyjeżdżałem z Morąga (pow. ostródzki, woj. Warmińsko-Mazurskie). Miałem do pokonania ponad 1600 km. Na samym początku powiem, że wybrałem drogę przez Czechy, Austrię i Słowenię. Jechałem także z noclegiem, ponieważ ciężko byłoby jechać cały czas. Nocleg miałem przy granicy czesko-austriackiej w miejscowości Mikulov. Otoczenie wokół domku było piękne. Poniżej zamieszczam zdjęcie otoczenia. Niestety mam tylko to:
DSCF1622 (Copy).JPG

Pod wieczór poszliśmy na starówkę w Mikulovie. Piękna jest. Od razu rzuca się w oczy zamek. Już nawet na granicy. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć:
DSCF1623 (Copy).JPG

DSCF1625 (Copy).JPG

DSCF1626 (Copy).JPG

Następnego dnia podróż przebiegła bardzo dobrze jak wczoraj,, bez żadnych korków. W Słowenii ominęliśmy autostrady, ponieważ są one bardzo drogie i źle się po nich jedzie z powodu robót drogowych. Miejscami jest nawet droga jednopasmowa. Granicę z Chorwacją przekroczyliśmy (przez przypadek :lol: ) w Ormožu. Na prom wsiadaliśmy w Splicie. Skorzystaliśmy z linii Jadrolinija. Prom był koło 18:00. Płynęliśmy do Supetaru. Poniżej daję zdjęcia z promu:
DSCF1630 (Copy).JPG

DSCF1637 (Copy).JPG

Koło nas płynął również wielki statek wycieczkowy :)
DSCF1636 (Copy).JPG

Po wyjechaniu z promu pojechaliśmy około 20 km do Postiry, gdzie byliśmy zameldowani w pięknym i zadbanym apartamencie z pięknym widokiem na morze... Potem zamieszczę zdjęcie. Wieczorem poszliśmy sobie wszyscy na spacer po Postirze i ujrzeliśmy niesamowity zachód słońca. Udało mi się go pięknie uchwycić: :D
image15 (Copy).JPG

Następnego dnia pogoda nie dopisywała. Rano zaczęło błyskać, lecz burzy nie było. Za to lało do godziny 12:00. Jak przestało padać to poszliśmy na krótki spacerek. Praktycznie cały dzień spędziliśmy w apartamencie. Po południu poszliśmy sobie na plażę Mala Lozna. Byliśmy tylko zobaczyć jak tam jest, bo jak wcześniej wspomniałem pogoda nie dopisywała. Postanowiliśmy, że tu będziemy chodzić na plażę, bo była ona bardzo piękna:
DSCF1652 (Copy).JPG

DSCF1651 (Copy).JPG

DSCF1650 (Copy).JPG

Wydaje się, że jest ciepło, bo słońce świeci. Moim zdaniem pogoda na plażowanie to nie była. Wieczorem poszliśmy sobie na pizzę do hotelowej restauracji. Nazajutrz (02.08) pogoda dopisała. Rano koło 8:00 poszliśmy na naszą plażę. Niestety nie mogę odszukać zdjęć. Koło 13:00 wróciliśmy do apartamentu. Pod wieczór wybraliśmy się na tradycyjny spacer:
DSCF1661 (Copy).JPG

DSCF1668 (Copy).JPG

DSCF1667 (Copy).JPG

DSCF1676 (Copy).JPG

DSCF1666 (Copy).JPG

DSCF1657 (Copy).JPG

Następnego dnia pojechaliśmy na Zlatni Rat do Bolu. Cromaniacy wiedzą o co chodzi. Dla tych co nie wiedzą to powiem, że jest to plaża uznana za najpiękniejszą w Chorwacji. Szczerze mówiąc wyobrażałem sobie to inaczej. Ale na pewno nie jest źle. Wielki plus dla widoków, które można tam ujrzeć:
DSCF1677 (Copy).JPG

DSCF1680 (Copy).JPG

DSCF1681 (Copy).JPG

DSCF1682 (Copy).JPG

Cudowne zdjęcie wyszło mi również po drodze do miasteczka:
DSCF1691 (Copy).JPG

A to zdjęcie zrobione podczas drogi powrotnej ze Zlatniego Ratu:
DSCF1703 (Copy).JPG

Na zdjęciu powyżej widać wyspę Hvar; podczas tradycyjnego spaceru uchwyciłem zachód słońca, lecz niestety nie tak piękny jak tamten kilka zdjęć powyżej :)
DSCF1706 (Copy).JPG

Teraz może wreszcie nadszedł czas, aby dodać zdjęcie widoku z balkonu:
DSCF1707 (Copy).JPG

Następnego dnia rano oczywiście poszliśmy na plażę, bo pogoda sprzyjała. Tego dnia akurat było dość gorąco. Wieczorem (a właściwie późnym po południem :wink: ), gdy już się trochę zaczęło ochładzać postanowiliśmy, że pójdziemy piechotą do Splitskiej. Jest to około 2,5 - 3 km od Postiry. Szło się bardzo dobrze lasem piniowym. Drzewa dawały cień neutralizując uczucie upału. Niestety po drodze zrobiłem tylko jedno zdjęcie, które zamieściłem poniżej:
DSCF1711 (Copy).JPG

Po około godzinie dotarliśmy do Splitskiej. Jest to nieduża wioska. Jedna z najmniejszych na wyspie Brač:
DSCF1712 (Copy).JPG

DSCF1714 (Copy).JPG

DSCF1716 (Copy).JPG

DSCF1717 (Copy).JPG

I to by było chyba na tyle jeżeli chodzi o ten oto dzień. Następnego dnia także wybraliśmy się na plażę, lecz nie na Mala Lozna. Pojechaliśmy sobie na plażę Lovrečinę. Szczerze mówiąc nie miałem pojęcia, że jest ona piaskowa. Zaskoczył mnie też fakt, że plaża ta jest bardzo płytka. Oczywiście jest to plus. Ja wszedłem do wody z 10 metrów od brzegu, a wody jeszcze do pasa nie miałem. Sam kształt plaży jest zadziwiający. Jest to taka jakby "zatoka". Ale jeżeli chodzi o zjazd w dół na plażę, to jest to koszmar. Droga wąziutka ze 2,5 metra (jest dwukierunkowa) Po jednej stronie skały, a po drugiej w dole gaj oliwny. Tylko może co kilkadziesiąt metrów jest zatoczka, aby się minąć. Poniżej znajdują się zdjęcia z plaży:
DSCF1721 (Copy).JPG

DSCF1727 (Copy).JPG

Poniżej znajduje się zdjęcie plaży z góry:
DSCF1729 (Copy).JPG



Dobra. Myślę, że na dzisiaj już wystarczy. Postaram się napisać następną część jak najszybciej. Niestety ostatnio nie mam za dużo czasu. Teraz czas mnie też goni, więc kończę. Do zobaczenia! :papa:
Ostatnio edytowano 26.09.2016 16:28 przez Mati2810, łącznie edytowano 3 razy
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 18.09.2016 20:34

Tu kolejna relacja z wyspy Brač a ja tam jeszcze nie byłem :(
Może w przyszłym roku się uda.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.09.2016 20:51

Jak Brač to mnie nie może zabraknąć ;)

Pyjter, a jo już 3x na Braču był i na bezrok tyż jada. Możno tyż Ci sie udo :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.09.2016 20:53

Na Brač chętnie się zabiorę :mrgreen:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 18.09.2016 21:05

dids76 napisał(a):Jak Brač to mnie nie może zabraknąć ;)

Pyjter, a jo już 3x na Braču był i na bezrok tyż jada. Możno tyż Ci sie udo :)


Mono sie udo, nie wiym yno czy przypadkiym na Hvar nie zajadymy :wink:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 18.09.2016 21:08

o, mój ziomal z Warmii:) i na dodatek był w Postirze- mieście gdzie w tym roku najbardziej mi się podobało na Braciu:)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.09.2016 01:01

Dosiadam się.

Muszę zacząć przyglądać się wyspie Brać bliżej :hut:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 19.09.2016 01:07

Chętnie pooglądam :)

CROnikiCROpka napisał(a):Muszę zacząć przyglądać się wyspie Brać bliżej :hut:


Czyżby w wakacje 2017 chcesz się tam wyBRAČ?? :oczko_usmiech:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 19.09.2016 09:08

Witam.
Chętnie się dosiądę :)
Popatrzę na wyspę Twoimi oczami :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.09.2016 09:12

Jejku, zobaczyłbyś Złoty Róg pod koniec lipca... :lol:
Po Twoich zdjęciach żałuję, że ominęliśmy Postirę podczas wypadu na Brač, tym bardziej, że przegrała właśnie ze Złotym Rogiem :evil: :evil: :evil:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 19.09.2016 09:26

Z tego, co pisze Mati, był 03 sierpnia, a więc dużej różnicy nie ma :wink: :D
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.09.2016 09:41

elka21 napisał(a):Z tego, co pisze Mati, był 03 sierpnia, a więc dużej różnicy nie ma :wink: :D

A jednak :) mój Złoty Róg wyglądał jak na zdjęciach w szczycie sezonu we Władysławowie , o właśnie tak (tylko bez parawanów :mrgreen: )
4313x.jpg

Przepraszam autora relacji za małe odejście od tematu :) :papa:
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 19.09.2016 16:07

Piter_M napisał(a):Tu kolejna relacja z wyspy Brač a ja tam jeszcze nie byłem :(
Może w przyszłym roku się uda.


Mam taką nadzieję. Trzymam kciuki :mrgreen: . Z góry życzę miłych wczasów na wyspie Brač w przyszłym roku :hut: Pozdrawiam.
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 19.09.2016 16:15

figusek napisał(a):Jejku, zobaczyłbyś Złoty Róg pod koniec lipca... :lol:
Po Twoich zdjęciach żałuję, że ominęliśmy Postirę podczas wypadu na Brač, tym bardziej, że przegrała właśnie ze Złotym Rogiem :evil: :evil: :evil:



Co do Złotego Rogu to pewnie dlatego są takie pustki, bo zdjęcia robiłem jak tylko przyjechaliśmy na plażę. My na plażę zawsze jeździmy rano i to była godzina koło 9:00. Pamiętam, że jak się zbieraliśmy po 13:00 to ludzi było dużo. Chociaż w sumie to szału nie było :D . A co do Postiry to chyba masz czego żałować. To piękne miasteczko. Podobało mi się znacznie bardziej niż w tamtym roku w Seget Donji (koło Trogiru). A i niedługo może pojawić się relacja z tamtego roku. Pozdrawiam. :papa:
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 19.09.2016 16:18

dids76 napisał(a):Jak Brač to mnie nie może zabraknąć ;)

Pyjter, a jo już 3x na Braču był i na bezrok tyż jada. Możno tyż Ci sie udo :)


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem :D . Ja też mam taką nadzieję, że w przyszłym roku znowu odwiedzę Brač. :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Brać - wakacje 2016
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone