Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z nie swoimi dziećmi

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agusia1976
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agusia1976 » 09.07.2012 20:40

Dziekuje za info. Dziecko posiada swój własny dowód. Ostatnio słyszałam sprzeczne info. może i nie może przekroczyć granicy na dowód. Nie wiem z czego to wynika. ;)
snurek
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) snurek » 09.07.2012 21:32

Agusia1976 napisał(a):Dziekuje za info. Dziecko posiada swój własny dowód. Ostatnio słyszałam sprzeczne info. może i nie może przekroczyć granicy na dowód. Nie wiem z czego to wynika. ;)


.. im więcej informacji tym większe zamieszanie.
Odsyłam nawet do artykułu w najnowszym auto świat. Granicę Chorwacji można przekroczyć na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.07.2012 08:19

snurek napisał(a):
Agusia1976 napisał(a):Dziekuje za info. Dziecko posiada swój własny dowód. Ostatnio słyszałam sprzeczne info. może i nie może przekroczyć granicy na dowód. Nie wiem z czego to wynika. ;)


.. im więcej informacji tym większe zamieszanie.
Odsyłam nawet do artykułu w najnowszym auto świat. Granicę Chorwacji można przekroczyć na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.


Dowód czy paszport?
Zobacz u nas w FAQ

Pozdrawiam
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 10.07.2012 09:12

A ja zadam podchwytliwe pytanie hihihih
- z jakim papierkiem/zgodą (notarialnie lub bez) ma jechać dziecko samo?
Np. samolotem/koleją/pksem - niczym nienormalnym jest podróżowanie samych (w wieku powiedzmy od 7-8 lat w zależności od rozgarnięcia dziecka) dzieci np. samolotem (czasami z pomocą stewardes).
I kto komu ma dać zgodę na podróż dziecka [notarialnie] - rodzic-dziecku / rodzic-stewardesie / rodzic - maszyniście? itd.
Dzieci mogą same podróżować - a na kolonie jak jedzie - też każdy rodzic leci do notariusza?
itd
itp
elamar
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 21.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) elamar » 11.07.2012 19:32

żadne upoważnienia, informacja Zarządu Granicznego Strazy granicznej - w prawie polskim nie potrzeba żadnych upowaznień na podróż z dziećmi "nieswoimi" wystarczy że dziecko ma paszport lub dokument upoważniający do przekroczenia granicy, chyba że państwo do którego wjeżdżamy ma inne wymagania np. oświadczenie notarialnie potwierdzone rodziców, Chorwacja nie potrzebuje nic takiego - sprawdziłam, wzięłam bratanka. Najmniejszym problemów z przekroczeniem granicy i meldunkiem.
snurek
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) snurek » 12.07.2012 18:07

elamar napisał(a):żadne upoważnienia, informacja Zarządu Granicznego Strazy granicznej - w prawie polskim nie potrzeba żadnych upowaznień na podróż z dziećmi "nieswoimi" wystarczy że dziecko ma paszport lub dokument upoważniający do przekroczenia granicy, chyba że państwo do którego wjeżdżamy ma inne wymagania np. oświadczenie notarialnie potwierdzone rodziców, Chorwacja nie potrzebuje nic takiego - sprawdziłam, wzięłam bratanka. Najmniejszym problemów z przekroczeniem granicy i meldunkiem.


wygląda na to, że wszędzie garstka prawdy. Przekroczenie granicy, o czym przekonali się wszyscy cro maniacy nie jest najmniejszym problemem.. problem powstaje gdy "nieswoje" dziecko ma zostac np: poddane leczeniu "odpukać" lub nastąpi bardziej wnikliwa kontrola policji, etc.. OBY NIE...
polibud
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 12.07.2015
Wyjazd do Chorwacji z cudzymi dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) polibud » 15.08.2015 10:45

Witam,

Czy trzeba posiadać jakieś inne dokumenty oprócz paszportu dzieci aby bez problemów dojechać do Chorwacji?
Klaudyna82
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 09.08.2015
Re: Wyjazd do Chorwacji z cudzymi dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klaudyna82 » 15.08.2015 11:02

polibud napisał(a):Witam,

Czy trzeba posiadać jakieś inne dokumenty oprócz paszportu dzieci aby bez problemów dojechać do Chorwacji?


Myślę że nie, nigdy nie słyszałam o jakiś zaświadczeniach...
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Chcemy zabrać dziecko brata

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 07.01.2016 10:02

Witam mam takie pytanie do tych co już to przerabiali ,chcemy tego roku zabrać córkę żony brata by z nami pojechała do Chorwacji co potrzebujemy jakie dokumenty ?
Bardzo proszę o informację.
Czytają forum znalazłem między innymi coś takiego :

Jeżeli dziecko chce wyjechać na zagraniczne wakacje pod opieką osoby trzeciej, która nie jest prawnym opiekunem, np. babci, potrzebny jest dodatkowy dokument. Oprócz paszportu lub tymczasowego dowodu osobistego, wymagana jest również zgoda w formie aktu notarialnego obojga rodziców, którą opiekun musi przedstawić podczas przekraczania granicy. Zaświadczenie można załatwić u każdego notariusza w obecności obojga rodziców.
Ostatnio edytowano 07.01.2016 10:35 przez andywiki, łącznie edytowano 1 raz
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Chcemy zabrać dziecko brata

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 07.01.2016 10:25

Nie wiem, czy Ci pomogę, ale my na ostatnie wakacje, oczywiście do CRO zabraliśmy z sobą kolegę syna, który wziął z sobą tylko paszport, bez żadnych innych dokumentów i zaświadczeń. Przyznam się, że ani przez chwilę nie pomyśleliśmy o tym, jakie były by konsekwencje, gdyby celnicy chcieli bardziej wnikliwie przeprowadzić kontrole na granicach. Przejechaliśmy bez żadnych problemów w obie strony. Celnicy tylko zerkali na ilość pokazanych dokumentów i ilość osób w aucie i machali, aby jechać dalej.
Ale warto się nad tym zastanowić na przyszły raz.
Kolega syna oczywiście nie był pełnoletni.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Re: Chcemy zabrać dziecko brata

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 07.01.2016 10:27

Dziękuje elka21,właśnie dziecko jest nie pełnoletnie, i też nie daj boże jak by coś.....
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Chcemy zabrać dziecko brata

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 07.01.2016 10:29

Widzę że masz na imię Andrzej więc jesteś mężczyzną i w związku z Twój brat ma takie samo nazwisko,żadnych problemów nie będzie,ja od kilku lat jeżdżę z chrześniakiem w tamte rejony i nic się nie dzieje.W zeszłym roku byliśmy w Chorwacji,Czarnogórze i na chwilę zaczepiliśmy nawet o Albanię.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Chcemy zabrać dziecko brata

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 07.01.2016 10:35

andywiki napisał(a):Witam mam takie pytanie do tych co już to przerabiali ,chcemy tego roku zabrać córkę brata z nami do Chorwacji co potrzebujemy jakie dokumenty ?
Bardzo proszę o informację.
Czytają forum znalazłem między innymi coś takiego :

Jeżeli dziecko chce wyjechać na zagraniczne wakacje pod opieką osoby trzeciej, która nie jest prawnym opiekunem, np. babci, potrzebny jest dodatkowy dokument. Oprócz paszportu lub tymczasowego dowodu osobistego, wymagana jest również zgoda w formie aktu notarialnego obojga rodziców, którą opiekun musi przedstawić podczas przekraczania granicy. Zaświadczenie można załatwić u każdego notariusza w obecności obojga rodziców.


Czujecie się na siłach wziąć odpowiedzialność za cudze dziecko? Nasi dobrzy znajomi wzięli na wakacje siostrzeńca. Chłopak dość paskudnie połamał sobie nogę. Przypadek, jakich wiele, trochę winy po każdej ze stron. Kwasy w rodzinie zostały na lata.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Re: Chcemy zabrać dziecko brata

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 07.01.2016 10:41

Może masz rację klerjeser, ale nie można też myśleć takimi kategoriami, moja córka jest dwa lata młodsza od kuzynki dobrze się bawią i dogadują, zresztą tak samo z moim 6cio letnim synem też stąd ten pomysł.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Chcemy zabrać dziecko brata

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 07.01.2016 10:44

andywiki napisał(a):Może masz rację klerjeser, ale nie można też myśleć takimi kategoriami, moja córka jest dwa lata młodsza od kuzynki dobrze się bawią i dogadują, zresztą tak samo z moim 6cio letnim synem też stąd ten pomysł.

Bardzo dobrze,popieram inicjatywę,nie martw się bierz dzieciaka i kierunek południe,tak jak napisała elka nikt nie wnika,sztuka jest sztuka :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd z nie swoimi dziećmi - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone