Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
EwelinaKRK
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) EwelinaKRK » 26.05.2021 14:44

Ural napisał(a):Co do wyjazdów w ciemno. Jakieś 10 lat temu nie było jeszcze problemu. Póżniej było coraz gorzej. Nie polecam apartamentów w ciemno. Pozostają w gorszej lokalizacji i słabym wyposażeniu rodem z PRL. Przekonałem się na własnej skórze kiedy szukałem na tydzień apartamentu w znanych modnych miejscowościach na Makarskiej Rivierze. To co oferowano to było badziewie za duże pieniądze. Tydzień spędziłem w Orebicu i chciałem jeszcze tydzień na Makarskiej coś znależć ale okazało się, że to niewypał. Dopiero przesunąłem się na północ i znalazłem godną kwaterę w Vodicach. Nigdy nie będę szukał apartamentu w ciemno. Dobre czasy już minęły. W Chorwacji zrobił się wielki natłok turystów z całej Europy, ceny znacznie wzrosły, rozpoczęła się pogoń Chorwatów za euro. Jeśli czegokolwiek szukać to w małych kameralnych miejscowościach bez zbytniego blichtru.

Cóż w dobie wirusa mogę się pomylić i będzie więcej wolnych kwater ale biorąc pod uwagę, że Europa na gwałt się szczepi nie przewiduję zbytniego luzu na plażach Adriatyku.

Podpinam się pod powyższą wypowiedź. Jest ryzyko długiego poszukiwania miejscówki. Obecny czas jest bardzo specyficzny i należy oczekiwać, że po ubiegłym zwariowany roku cała masa zaszczepionych ludzi ruszy na dawno wyczekiwane wakacje.
Adriatyk jest atrakcyjną destynacją i nadal nie tak bardzo drogą.
kseby
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 31.05.2021 12:19

Ja od lat jeżdżę nad Jadran i oprócz jednego razu, gdzie zabukowaliśmy lokum u kobiety w Tucepi, gdzie byliśmy rok wcześniej, zawsze znajdujemy apartmani w ciemno. Przed podróżą spędzam kilka chwil na apartmanija i bookingu i mniej więcej wiem w które rejony zakładanej miejscowości się udać. Zawsze też można skorzystać z informacji turystycznej na miejscu (w ten sposób znaleźliśmy apartament Giovanni w Mandre na Pagu - nówka nieśmigana, wybudowana rok wcześniej - jeszcze meble skręcali jak przyjechaliśmy). Wiem, że to istotne, dlatego dodam, że jeździmy albo na przełomie czerwca-lipca albo pod koniec sierpnia... W wysokim sezonie znalezienie fajnej kwatery może nastręczyć więcej trudności...
A co do wypełnienia EC to w ubiegłym roku wpisałem znaleziony apartament w Selce a i tak byliśmy w Crikvenicy. Uważam że nikt nie będzie na granicy robił sobie zachodu z dzwonieniem i potwierdzaniem, szczególnie gdy na przejście wjeżdża się w nocy...
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.05.2021 12:53

W 2009 r. podczas mojego pierwszego pobytu w Cro ludzi z transparentami "for rent" było multum. Naprawdę można było przebierać w ofertach. W 2019 już niekoniecznie (pisze o drugiej połowie lipca bo ja głównie tak jeżdżę) +, ludzi jak na lekarstwo. Chyba że im się nie chce siedzieć przy drodze bo i takie prawdopodobieństwo zachodzi. W tym roku swój apartament rezerwowałem w październiku. Nie wszystkie terminy były już dostępne. Pytałem w kilkunastu Apartamentach w okolicy i wiele miało już obłożone prawie max 2 miesiące.
Lawliet
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 31.05.2021 13:00

Obłożenie na ten rok może wynikać w głównej mierze z tego, że ludzie poprzekładali rezerwacje z ubiegłego.
naszastruga
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 31.05.2021 13:51

sviva napisał(a):W 2009 r. podczas mojego pierwszego pobytu w Cro ludzi z transparentami "for rent" było multum. Naprawdę można było przebierać w ofertach. W 2019 już niekoniecznie (pisze o drugiej połowie lipca bo ja głównie tak jeżdżę) +, ludzi jak na lekarstwo. Chyba że im się nie chce siedzieć przy drodze bo i takie prawdopodobieństwo zachodzi. W tym roku swój apartament rezerwowałem w październiku. Nie wszystkie terminy były już dostępne. Pytałem w kilkunastu Apartamentach w okolicy i wiele miało już obłożone prawie max 2 miesiące.

To też efekt powszechnej dostępności do internetu. I dobrze. Można sprawdzić lokalizację, są strony www, portale społecznościowe, filmiki, zdjęcia, panoramy 360, opinie, ludzi coraz ciężej naciągnąć bule czym. To już nie czasy zamazanej fotki na stronie, kora nie chciała się otworzyć. Poza tym mało komu już się chce po iluś tam godzinach jazdy zwiedzać kolejne oferty w upale.
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 411
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021