Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 04.08.2021 22:08

bart12345 napisał(a):Ja właśnie się zastanawiam jak to rozwiązać - jedziemy 16 tego sierpnia
Półwysep istria

nawet nie interesują mnie miejscowości nadmorskie, może być 5-10 km od morza

Co myślicie na taki scenariusz jazdy w ciemno dwie rodziny 4+5 ?


5-10km od morza może być kłopot w ogóle z apartamentami, Nikt tak nie buduje, raczej wszyscy w miejscowościach nadmorskich.
kudlaty86
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kudlaty86 » 06.08.2021 17:55

piotrekbeti napisał(a):Mam info z okolic Omisia i Makarskiej, Z Niedzieli. Kompletny brak miejsc., Tłumy podobno. Ceny jak coś nawet jest na kilka dni to 1,5 razy wyższe. Znalezienie noclegu 2+2 poniżej 100E jest bardzo trudne i czasochłonne a same Apartmany albo max lux i cena kosmos albo marny standard i daleko


Nie ma co przesadzać z tym czarnowidztwem. Zmieniłem w czerwcu pracę i myślałem, że w tym roku urlop mnie ominie, jednak okazało się, że uda się urwać na tydzień. Użyłem swojej bazy z adresami i na ten oraz na następny tydzień trochę ofert dostałem. Ceny w zdecydowanej większości zbliżone do lat poprzednich - Brela, Baśka Voda i okolice, więc kierunki raczej oblegane.

Jednak zgodzę się, że jazda w ciemno, gdy można nawet dzień czy dwa dni wcześniej wysłać kilka(dziesiąt) maili nie jest rozsądna :)
Marcin7778
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin7778 » 06.08.2021 18:32

Witam, pytanie do szczęśliwców przebywających na Chorwacji, jadę w okolicę Zadaru i chciałbym się dowiedzieć jak sytuacja z apartamentami, czy jest coś wolnego, jakie ceny?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 06.08.2021 18:35

kudlaty86 napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Mam info z okolic Omisia i Makarskiej, Z Niedzieli. Kompletny brak miejsc., Tłumy podobno. Ceny jak coś nawet jest na kilka dni to 1,5 razy wyższe. Znalezienie noclegu 2+2 poniżej 100E jest bardzo trudne i czasochłonne a same Apartmany albo max lux i cena kosmos albo marny standard i daleko


Nie ma co przesadzać z tym czarnowidztwem. Zmieniłem w czerwcu pracę i myślałem, że w tym roku urlop mnie ominie, jednak okazało się, że uda się urwać na tydzień. Użyłem swojej bazy z adresami i na ten oraz na następny tydzień trochę ofert dostałem. Ceny w zdecydowanej większości zbliżone do lat poprzednich - Brela, Baśka Voda i okolice, więc kierunki raczej oblegane.

Jednak zgodzę się, że jazda w ciemno, gdy można nawet dzień czy dwa dni wcześniej wysłać kilka(dziesiąt) maili nie jest rozsądna :)


Szwagier wysłał na początku tygodnia ponad pięćdziesiąt e-maili - Riviera Makarska, Hvar, Brać. Uzyskał tylko 15 odpowiedzi, notabene odmownych, reszta bez odpowiedzi.
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 06.08.2021 18:58

Czy w tym sezonie warto jechać w ciemno do Chorwacji?? Dobre pytanie. Jeśli ktoś lubi nocowanie na plaży, lub w garażu płacąc prawie jak za apartman, to czemu nie ? Jade pod koniec sierpnia do Omiś. Gospodyni do której jedziemy ( jedziemy do niej pierwszy raz), dzwoniła do mnie kilka dni temu by dopytać czy aby napewno przyjedziemy. Ludzi jest bardzo dużo . Śpią na plażach. Opowiedziała mi o rodzinie z kilkunastomiesięcznym dzieckiem, która prosiła o nocleg nawet w garażu.
Na grupach Facebook'owych roi sie od opowieści ludzi którzy pojechali w ciemno. Jednym sie udało coś znaleźć, inni po kilku nocach na plaży zmuszeni są wracać do kraju.
W tym roku obłożenie jest podobne do tego z 2019 - 90% (oficjalne dane ). Powinien być zapas jeszcze. Niestety Chorwatom też dał w kość Covid.
Do końca wakacji jeszcze kilkadziesiąt dni. Mam nadzieję że wszystkim nam udadzą sie zaplanowane wyjazdy. Z naciskiem na słowo zaplanowane :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2021 19:14

Wg danych Polaków już jest więcej niż w latach przed pandemicznych, a wakacje jeszcze w pełni.....
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 06.08.2021 19:24

Mam info od znajomych z Razanja. Wszystko obstawione. Zostały jakieś zatęchłe dziuple kilometr od morza, albo oferty premium 400 euro/doba. Podobnie w okolicach Primosten. Ludzie wskakują w "okienka" 2-3 dni i w tym czasie zamiast się relaksować na plaży szukają wolnej kwatery.
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 06.08.2021 21:10

Siedzę w Sevid, wszystko pozajmowane, na każdym kroku polski jezyk.Chorwaci się cieszą i zacierają ręce.Rozmawiałem z naszym gospodarzem, ma rodzinę w Primosten, ludzie próbują dawać łapówki by się dostać na wolne apartamenty.Masakra
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2021 00:35

Dla tych poszukujacych na miejscu mam jedna rade. Zamiast zebrac od domu do domu lepiej pytac w malych lokalnych sklepikach i knajpkach, malych i w takim momencie, zeby mieli czas i ochote rozmawiac. Jak to nie zadziala to pozostaje wracac do Poski, albo w desperacji jechac dalej, Czarnogora, Albania.
Oczywiscie sa jeszcze agencje ale to nie sa czarodzieje i z pustego (raczej w tym wypadku pelnego) nie wyczaruja. Ja jezdzilem przez 10 lat w ciemno, wyrosly mi dzieci w tym czasie, i zawsze sie udawalo. Jednak przestalem sie wyglupiac i teraz ciesze sie spokojnym pobytem rezerwowanym w lutym w takim miejscu, ze opisy o spaniu na plazy to dla mnie sf (brzmi prawie jak syf :-) ). W kazdym razie ppwodzenia i uszy do gory!
Acha, koczowanie na dziko e Chorwacji jest karalne i moze byc bardzo niebezpieczne; pajaki, weze, skorpiony itp.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 07.08.2021 09:21

W środku sezonu w ciemno nic ciekawego nie znajdziecie. Chyba, że byle co. Czasy jeżdżenia w ciemno w ścisłym sezonie się skończyły. Tym bardziej, że informacji z dnia dzisiejszego z Vodic od znajomych wynika, że turystów jest tam pełno. Tłumy, tłumy turystów z Europy. No ale sami zdecydujcie jechać czy darować sobie wyjazd. Płacić za byle jaki apartament o ile taki upolujecie to chyba nie warto.
Maciety
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciety » 07.08.2021 10:12

Byłem w szczycie sezonu w tym roku. Od 22 do 30 lipca. I znalazłem oprócz dwóch apartamentów w których mieszkałem jeszcze trzy wolne. Takie które chciałem i były w normalnych cenach. Oczywiście nie była to Makarska, ale taki rejon w którym zawsze można coś znaleźć. Jeżdżę od trzech lat w ciemno . Zawsze trzeba pochodzić. Popytać, porozmawiać. Powodzenia.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.08.2021 10:35

Maciety napisał(a):Byłem w szczycie sezonu w tym roku. Od 22 do 30 lipca.

Zależy jak rozumiesz szczyt sezonu. Jest spora różnica między 22 lipca a początkiem sierpnia. Pierwsza połowa sierpnia to moim zdaniem szczyt szczytu sezonu. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2021 11:51

Od poczatku sierpnia atakuja Wlosi, a ze jest ich niemalo, dodac Niemcow i juz jest przesyt. Polacy sa dopiero trzecia tlumna nacja w Chorwacji, dzieki temu ze nie ma Francuzow.
Maciety
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciety » 07.08.2021 12:01

Mikromir napisał(a):
Maciety napisał(a):Byłem w szczycie sezonu w tym roku. Od 22 do 30 lipca.

Zależy jak rozumiesz szczyt sezonu. Jest spora różnica między 22 lipca a początkiem sierpnia. Pierwsza połowa sierpnia to moim zdaniem szczyt szczytu sezonu. :wink:

Na rozpisce z cenami tam, gdzie byłem najdroższe były terminy od 20 lipca do 10 sierpnia :D
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 07.08.2021 12:25

Maciety napisał(a):Byłem w szczycie sezonu w tym roku. Od 22 do 30 lipca. I znalazłem oprócz dwóch apartamentów w których mieszkałem jeszcze trzy wolne. Takie które chciałem i były w normalnych cenach. Oczywiście nie była to Makarska, ale taki rejon w którym zawsze można coś znaleźć. Jeżdżę od trzech lat w ciemno . Zawsze trzeba pochodzić. Popytać, porozmawiać. Powodzenia.


A co to za tajemniczy region?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 414
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone