Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 22.07.2014 14:09

Apartament znalazlem tutaj: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Sympatyczny i szybki kontakt, jak na szybko to tel. Ceny troche spore, ale wydaje sie uczciwe - potwierdzilem rezerwacje z wlascicielami w Cro.

pozdro
artik
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik » 22.07.2014 22:24

Jacek 206 napisz maila bo nie mam uprawnień do prywatnych wiadomości...
darez
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) darez » 22.07.2014 23:01

artik napisał(a):Witam !
Jak wiele osób śledziłem to forum już parę lat gdyż co roku obiecywałem sobie wyjazd do Chorwacji, byłem w wielu miejscach ale po opisach cromaniaków postanawiałem że odwidzę ten kraj, jakoś się nie składało były Włochy, Tunezja, Izrael i nadszedł czas na CRO i pozwolę sobie opisać moje spostrzeżenia, może komuś się przyda,- wyjazd w ciemno a jak.... nadmienię tylko że podróżujemy z dziećmi 12 i 3 lata, dojechaliśmy do Makarskiej przed południem jak zaleca abc forum w środku tygodnia i to jeszcze 15.07 czyli przed Włochami i co brak wolnych kwater lub cena np. 120 E albo piwnica... po męczącej podróży tak średnio mi się podobało, ale goniłem i pot się lał, zaczepiali mnie ludzie no tak ale albo chcieli wcisnąć mi pokój 3 osobowy z kuchnią za 55 albo rudera za 45 E. Po 3-godzinach decyzja zapadła jedziemy w kierunku Splitu w Omis podobna sytuacja naganiacze chcą wcisnąć co mają a nie co chcemy, po godzinie znalazłem : :lol: z klimą, wi-fi i standard naprawdę super za 60 E. Moje wnioski są takie: w ciemno raczej nie, jest tu ładnie ale bez przesady, ładne apartamenty są rezerwowane z wyprzedzeniem a zostaję mocno przebrane, P.S. W sezonie jest tu naprawdę sporo ludzi, byłem dzisiaj w Splicie w porcie i widziałem kolejki samochodów na promy :roll:



Źle coś trafiliście. W tym samym czasie byłem. Samochodem na prom dosłownie kilka minut przed rejsem wbiłem się ze Splitu na Hvar. Na miejscu puknąłem w kilka domków. Kwatery za 50 euro (2 osoby) za pokój z widokiem na Wyspy Paklińskie, bo mi akurat na tym zależało. Czysto ładnie, kuchnia do dyspozycji, klima na wyspie nie potrzebna. Jest szczyt sezonu. Zawsze coś się da. Poza sezonem czyli np czerwiec i wrzesień nawet połowa ceny. Cena promu oczywiście spora, ale wyspa warta odwiedzenia. Byłem tam drugi raz.

Ceny na wyspach w porównaniu do Plitwic - luzik :) a na kontynencie ruch podobny, ale widziałem sporo ludzi w Splicie z ofertami kwater.

W Chorwacji wszystko można w ciemno się wydaje. Polecam.
Rafał Y61
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał Y61 » 22.07.2014 23:06

Witam.Własnie kilka dni temu wróciłem z chorwacji...Po literaturze tego i innych forum zdecydowałem pojechać w tzw ''ciemno ''aczkolwiek uwazam że w ciemno to jedzie ten co dokonał rezerwacji...Pojechalismy z trójka dzieci w wieku 12,5,1.5 roczku...obstawiałem na Baske vode,Brele...i tak zrobiliśmy w basce aż wołają ze maja wolne apartmani...mnóstwo ludzi siedzi przed domem z tabliczką i czeka na gosci...ceny przeróżne tak jak i apatamenty przeróżne od tanszych wyzej i dalej od morza do drozszych w pierwszej lini przegowej...w 20 minut obskoczyłem z 5 domów i wybrałem w pierwszym rzedzie apartament z 2 pokojami,kuchnią i łazienka oraz widokiem na morze i plaze za 90 euro...czyli taniej niz w polsce.Po spędzeniu tam tygodnia stwierdziłem ze lepiej niz w basce nie miałbym nigdzie...w makarskiej sporo ludzi-taki troche moloch turystyczny sie zrobił,w brelli tez sporo ludzi ale mi z dziecmi odpowiadała Baska...Polecam wyjazd do chorwacji bez rezerwacji mozna taniej i lepiej wybrać mieszkanie...
dodam ze miałem okazje przejsc sie uliczka w góre wioski ,cały czas schody i waskie chodniki miedzy domkami...gdybym miał tam chodzic codziennie z plazy i na plaze i spowrotem bo tak jest przy dzieciaczkach to chyba bym sie...Jezeli mogę w czyms jeszcze pomóc to ...
aha...co do noclegu i odpoczynku w drodze to radze rezerwowac hotel bo ciezko znaleśc cokolwiek wolnego na trasie...jechałem przez niemcy,austrie,czechy,słowenie...zrobiliśmy sobie odpoczynek w Pradze...w drodze powrotnej w Brnie...W Czechach zaraz po wyjezdzie z Austrii przy stacji schel jest fajny Hotel Marcinciak...maja swietny apartament dla rodzinki z dziecmi i daja winko w prezencie polecam...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.07.2014 06:53

wróciłeś kilka dni temu, czyli pojechałeś jeszcze przed ścisłym sezonem 20.07.-25.08, dlatego mogło być trochu wolnych app.;
w sierpniu nigdy w BV nie widziałem dużo naganiaczy
Rafał Y61 napisał(a):''aczkolwiek uważam że w ciemno to jedzie ten co dokonał rezerwacji

trochę w tym prawdy jest
slaweek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) slaweek » 23.07.2014 07:06

Nie wiem skąd u was taki strach przed wyjazdem bez zarezerwowanych kwater (nie piszę specjalnie w ciemno).
W Vodicach sporo wolnych kwater, nie wiem jakie, nie wiem jakie ceny ale są. Ja znalazłem dla 2 rodzin w godzinę za naprawdę dobre pieniądze.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.07.2014 08:00

Nie jestem zorientowany do kogo pisałeś
slaweek napisał(a):Nie wiem skąd u was taki strach

Ja stracha nie mam, jeszcze nie było tak bym nie znalazł sensownej dla nas (2os.) kwatery w 30min max;
Nie piszesz o terminie w jakim przyjechałeś, a to mz jest istotne, i w ogóle Płn Dalmacja, to jednak nie południowa, w której mz więcej naroda.
Ogólnie "w ciemno - możliwe", ale nie wszyscy mogą mieć te same chęci, wymagania, możliwości, umiejętności i miejsce.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 23.07.2014 08:09

Czy na Pagu również bez problemu znajdzie się coś na miejscu na początku sierpnia?
Mona_M
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mona_M » 23.07.2014 08:26

Słuchajcie szukam informacji o Pakostane. Chodzi mi o zdjęcia jak najbardziej aktualne. Podrzuci ktoś link?
Spartacus
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 16.07.2014
Noclegi w różnych apartamentach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spartacus » 23.07.2014 13:10

Witam. Wybieramy się w 4 do Chorwacji na początku września.
Jedziemy z Katowic i planujemy zwiedzić cała Chorwację aż do Dubrovnika. Mam pytanie. Czy jest wgl opcja jechać w ciemno i bez problemu znaleźć apartament? Mam na myśli coś a'la wycieczka objadowa. Np dwa dni w Makarska, dwa dni w Trogirze, po prostu chodzi mi o noclegi w apartamentach na nie więcej niż 3 noce i jazda dalej. Chcemy odwiedzić w Chorwacji Jeziora Plitwickie, Dubrovnik, Trogir, Split, zahaczyć o Omiś, Makarską itp ;) Linia brzegowa jest dość obszerna i zajęłoby to bardzo dużo czasu i pieniędzy na paliwo, aby to zwiedzić.

Ewentualnie w grę wchodzi opcja zatrzymania się w okolicach Makarskiej, mniej więcej środek Dalmacji i stamtąd można już myśleć o wycieczce jednodniowej np do Dubrovnika, zahaczając przy tym o inne miejscowości. Tylko do tych jezior Plitwickich z Makarskiej daleko...
slaweek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) slaweek » 23.07.2014 14:34

te kiero napisał(a):Nie jestem zorientowany do kogo pisałeś
slaweek napisał(a):Nie wiem skąd u was taki strach

Ja stracha nie mam, jeszcze nie było tak bym nie znalazł sensownej dla nas (2os.) kwatery w 30min max;
Nie piszesz o terminie w jakim przyjechałeś, a to mz jest istotne, i w ogóle Płn Dalmacja, to jednak nie południowa, w której mz więcej naroda.
Ogólnie "w ciemno - możliwe", ale nie wszyscy mogą mieć te same chęci, wymagania, możliwości, umiejętności i miejsce.

14 lipca. Teraz jestem w Vodicach i jak pisalem, wolne apartamenty sa.
shellpln
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shellpln » 23.07.2014 14:44

Witajcie!

Ja wybieram się na Korculę od 26 lipca. Zastanawiam się czy na wyspach jest trudniej o nocleg.
Jak wynika z waszych doświadczeń? Nie spinać się, jechać i cierpliwie szukać? (W sumie w 6 osób)
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007
Wyjazd w ciemno i zwierzątko.

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 23.07.2014 14:53

W tym roku wyjeżdżamy do Cro w 2-giej połowie sierpnia, i oczywiście jadymy w ciemno :-) Jak co roku bierzemy ze sobą psa, w zasadzie zawsze mieliśmy coś zarezerwowane wcześniej, ale mam pytanie, czy jest duży problem ze znalezieniem kwatery w ciemno mając psa? Czy lepiej podczas poszukiwań i meć go ze sobą czy lepiej tylko pokazać jego fotkę i nie ciągać go od domu do domu?
Psiurek to White West Terrier

Obrazek
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Noclegi w różnych apartamentach

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 23.07.2014 21:10

Spartacus napisał(a):Witam. Wybieramy się w 4 do Chorwacji na początku września.
Jedziemy z Katowic i planujemy zwiedzić cała Chorwację aż do Dubrovnika. Mam pytanie. Czy jest wgl opcja jechać w ciemno i bez problemu znaleźć apartament? Mam na myśli coś a'la wycieczka objadowa. Np dwa dni w Makarska, dwa dni w Trogirze, po prostu chodzi mi o noclegi w apartamentach na nie więcej niż 3 noce i jazda dalej. Chcemy odwiedzić w Chorwacji Jeziora Plitwickie, Dubrovnik, Trogir, Split, zahaczyć o Omiś, Makarską itp ;) Linia brzegowa jest dość obszerna i zajęłoby to bardzo dużo czasu i pieniędzy na paliwo, aby to zwiedzić.

Ewentualnie w grę wchodzi opcja zatrzymania się w okolicach Makarskiej, mniej więcej środek Dalmacji i stamtąd można już myśleć o wycieczce jednodniowej np do Dubrovnika, zahaczając przy tym o inne miejscowości. Tylko do tych jezior Plitwickich z Makarskiej daleko...


Na pewno coś znajdziecie , wrzesień to już po sezonie :wink:
Do tych jezior ,to najlepiej po drodze do lub z :)
...a naprawdę warto zobaczyć :wink:
plitwickie-czy-krka-t44130.html
Krzysztof007
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof007 » 23.07.2014 21:39

Ja w ubiegłum roku pojechałem w ciemno tylko we dwoje i jesteśmy mile zaskoczeni,warunek jest taki że trzeba być piatek po południu na miejscu ewentualnie sobota rano bo tak się tam przyjęło że turnusy wymieniają sie w piatki i soboty. Chorwaci są bardzo uprzejmi i gościnni ,oni wszystko zrobią żebyś tylko został i zostawił pieniadze ,jeśli u danego właściciela nie ma wolnego miejsca to polata po sąsiadach i Ci pomoże - ja polecam w ciemno, bez obawy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 220
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone