Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2009 14:56

poza tym Jarek jako członek LPA masz u mnie carte blanche :wink: :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.01.2009 17:29

lubelski napisał(a):LPA :wink:


:wink:
dudette
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudette » 19.01.2009 19:00

przeszukalam forum i nie moglam znalezc takiego pytania,wiec je zadam ;d
co z wyjazdem w ciemno pod namiot? lecimy z chlopakiem w terminie 27.08-10.09, jestesmy ok.10 rano w dubrovniku. mamy zamiar przez dwa tygodnie zwiedzic troche chorwacji odwiedzajac m.in. krk,korcule,hvar...Dodam,ze jest to nasza pierwsza podroz do chorwacji i mamy po 19 lat (co do wieku-czy chorwaci widzac mlodych, zagubionych- nie naciagaja?).
gosia-72
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosia-72 » 19.01.2009 22:59

Janusz Bajcer napisał(a):
gosia-72 napisał(a):Witam wszystkich
Mam pytanko wybieram się w ciemno po 15 maja do Puli,od której części miasta mam zacząć szukać noclegów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam


W jakim celu wybierasz się do Puli :?:

Na forum jest Mirko , spróbuj jego poprosić o poradę , jak koniecznie chcesz nocować w Puli.


Witam
Odpwiedź na pytanie w jakim celu się wybieram.
Chciałabym odpocząć.Mój odpoczynek polega głównie na zwiedzaniu,nie lubię siedzieć w miejscu.Chciałabym pokazać dzieciakom (16 i 11 lat)jak najwięcej ciekawych miejsc.
Na kwaterze o wysokim standardzie mi nie zależy ,tam jest tylko nocleg do którego wracamy wieczorami,aby wspomnieć cały spędzony dzień ,wypić drinka, obejrzeć nagrany film,zdjęcia itp.
Chciałabym zaznaczyć że zabieramy ze sobą rowery ,aby wszędzie dojechać.Autko chcę przeznaczyć na zwiedzanie pobliskich miast.
Leżenie na plaży i kąpiel też jest w planach(bez tego dzieci nie wytrzymają).Ale niestety one też się nudzą nad wodą i zawsze pytają kiedy znów idziemy.
Chciałabym kwaterę gdzieś w miarę niedaleko i do plaży i do zwiedzania.
Prześledziłam już mapę w Google Earth ,wszystkie zakątki są śliczne.
Dlatego zwróciłam się do Was z prośbą gdzie najlepiej.
gosia-72
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosia-72 » 19.01.2009 23:07

Janusz Bajcer napisał(a):Lubelski w Puli :lol: :papa:


Tą i inną opowieść przeczytałam wcześniej i dlatego to miasto najbardziej mnie zaciekawiło.
Podobają mi się Wasze relacje i zdjęcia z pobytu w Cro.Dają dużo do myślenia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.01.2009 23:17

gosia-72 - Pula to stosunkowo duże miasto.
Jak znajdziesz kwaterę w mieście , będziesz miała blisko do zwiedzania, ale dalej na plażę. Wybór należy do Ciebie.

Ja bym szukał jednak kwatery nie w Puli , ale np. zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.01.2009 23:22

dudette napisał(a):przeszukalam forum i nie moglam znalezc takiego pytania,wiec je zadam ;d
co z wyjazdem w ciemno pod namiot? lecimy z chlopakiem w terminie 27.08-10.09, jestesmy ok.10 rano w dubrovniku. mamy zamiar przez dwa tygodnie zwiedzic troche chorwacji odwiedzajac m.in. krk,korcule,hvar...Dodam,ze jest to nasza pierwsza podroz do chorwacji i mamy po 19 lat (co do wieku-czy chorwaci widzac mlodych, zagubionych- nie naciagaja?).


Jak poprawisz pisownię w poście :!: (zgodnie z regulaminem forum) , wtedy odpowiem :!: :papa:
gosia-72
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosia-72 » 19.01.2009 23:24

lubelski napisał(a):
gosia-72 napisał(a):Witam wszystkich
Mam pytanko wybieram się w ciemno po 15 maja do Puli,od której części miasta mam zacząć szukać noclegów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

jeżeli szukasz niedaleko ładnej plaży to polecam kwadrat B3 z mapy Popiela.Byłem w 2008 roku, do plaży jest ok 2 km ale plaża ogólnodostępna z cieniem,piękna trasa widokowa nad morzem, niedaleko fajne akwarium morskie, no i Stare Miasto w Puli ...polecam gorąco..pisałem nawet relację z pobytu ale jakoś nie mogę wkleić linku z niej, jakby co to mam zbędny plan Puli do odstąpienia :D :D Szkoda że po 15 maja ja wyjeżdzam 22 maja no i masz kawałek drogi.... :D


Dzięki za podpowiedź wezmę ten kwadracik pod uwagę i przestudiuję go dokładnie.Od 18.05 do ok 04.06 biorę urlop,ale nie mam ustalonego dnia wyjazdu,bo muszę cierpliwie czekać kiedy moja druga połówka zjedzie z pracy do domu (kierowca międzynarodowy).Co roku zawsze siedzimy na walizkach i czekamy nerwowo zjedzie na czas czy nie,bo noclegi opłacone.
Może gdzieś po drodze się spotkamy .Świat jest taki ''mały''.
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 30.01.2009 22:48

Witajcie wszyscy Cro-entuzjaści. Pierwszy raz zabieram głos na forum, więc jestem trochę stremowana.Chciałam zabrać głos w sprawie;" jechać w ciemno czy nie?".
W tym roku wybieramy się 3 raz do Cro. W 2000 r byliśmy z rodzinką w Murterze, w 2008 w Icici na Istrze, oba wyjazdy przez biuro. Teraz sama znalazłam kwaterę przez internet. w baska Voda. Jadę z 2 dzieci no i z mężem tez jako kierowcą, powiem szczerze: bałabym się jechać w ciemno, ponieważ droga daleka i nie chciałabym latać i szukać kwatery , gdy dzieciaki wołają a to siku, a to pić , mąz też chce pić (najlepiej Karlowacko) więc trzeba trochę się potrudzić kwatera się znajdzie. nam udało się za 10 euro. Zapomniałam dodać, że jedzie nas 4 rodziny (16 osób).Więc znależć kwaterę było trudno ,ale się udało. Do zobaczenia w Baska Voda.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 01.02.2009 09:27

dudette napisał(a):przeszukalam forum i nie moglam znalezc takiego pytania,wiec je zadam ;d
co z wyjazdem w ciemno pod namiot? lecimy z chlopakiem w terminie 27.08-10.09, jestesmy ok.10 rano w dubrovniku. mamy zamiar przez dwa tygodnie zwiedzic troche chorwacji odwiedzajac m.in. krk,korcule,hvar...Dodam,ze jest to nasza pierwsza podroz do chorwacji i mamy po 19 lat (co do wieku-czy chorwaci widzac mlodych, zagubionych- nie naciagaja?).


Od lat jeździmy z żoną i synem tylko w ciemno.
Termin wybraliście super, ponieważ wtedy właśnie się kończy sezon, pogoda nadal zazwyczaj jest piękna (czasem tylko pojawia się na krótko bor) i ceny znacząco spadają. Właściciele szukają klientów i skłonni są sporo opuszczać. Nie należy tylko "brać" pierwszego miejsca z brzegu, lub przystawać na pierwszą podaną cenę. Trzeba się potargować i odwiedzić kilka miejsc noclegowych (np. campingów) w danej miejscowości.
Jeśli macie zamiar korzystać z namiotu, to warto rozglądać się za małymi przydomowymi campingami (takimi na kilka namiotów). Zazwyczaj ceny są tam niższe, sanitaria czyściejsze, atmosfera milsza itp. Rzadziej się spotyka rozwrzeszczanych Niemców lub innych "Góralu czy ci nie żal... ".
Co do traktowania młodzieży przez dorosłych.
To zależy od was. Jeśli będziecie się zachowywać jak zagubione dzieciaki, to tak was też będą traktować.
Pamiętajcie, że Chorwaci, pomimo swojej "słowiańskości" są narodem południowym, gdzie młodzi ludzie szybciej dojrzewają i szybciej obarczani są odpowiedzialnością. Odpowiedź nasuwa się sama.
Wiele razy dziwiłem się temu, jak w krajach południowych (włączając w to np. Gruzję i kraje bliskiej Azji) układają się relacje pomiędzy młodzieżą a "starszyzną". Po pierwsze, np. już kilkunastoletni chłopcy są tam traktowani b. serio i poważnie, ale z drugiej strony często daje się odczuć szacunek z jakim młodzi ludzie traktują dorosłych. Dla mnie jest to coś b. naturalnego i b. zdrowego. Wzajemny szacunek. Czyli coś wręcz odwrotnego niż tendencje panujące w naszej cywilizowanej, nowoczesnej Europie lub (moich ulubionych) Stanach Zjednoczonych... Oczywiście mocno generalizuję, ale patrzę na świat trochę poprzez pryzmat "zboczenia zawodowego" (pracuję z nieprzystosowaną młodzieżą) i często zwracam uwagę na zachowanie młodzieży i na relacje dorośli-młodzi. Sory, za takie odejście od tematu, ale nie mogłem się powstrzymać, widząc takie pytanie... :oops:
Więc konkludując - walcie jak w dym w ciemno i zachowujcie się jak dorośli a będzie super!!!
Na pewno tam wrócicie jeszcze nie jedne raz. :lol:
pozdrawiam
guzzi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzzi » 02.02.2009 13:47

odnośnie wyjazdu w ciemno,
dostałem dziś odpowiedź z Makarskiej, otóż w tym roku 22 i 25 czerwca (święta narodowe w Chorwacji) składają się w długi weekend, także Chorwaci też będą wypoczywać, w związku z tym radzono wziąć pod rozwagę wcześniejszą rezerwację i duży ruch na drogach.
pozdr
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.02.2009 10:24

Witam,
planujemy ze znajomymi wybrać sie w tym roku do Chorwacji. Jako że czesc z nas będiz edopiero wiedziećc przed samym wyjazdem, czy będzie jechać dlatego zdecydowalismy sie na wyjazd w ciemno.

Myslimy o terminie ok 16-27czerwca tak aby w poniedziałek rano być na miejscu - cel podróży - Primosten lub jego okolice. W jakimś wątku (którego nie moge ponownie zlokalizowac ) wyczytałam ze niby w 2009 Chorwaci bedą bardziej przestrzegać turnusów od soboty do soboty. Czy to jest prawdą, słyszał ktos z was takiepogłoski; czy nie ma sie co obawiać i zjechac spokojnie w poniedziałek na miejsce? Bo tak logicznie mysląc tez chcą zarobic wiec nawet poniedziałkowy turysta bez przeszód powinien znależć jakies lokum?

Pozdrawiam.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.02.2009 12:29

CinnamonGirl My jeździmy w sezonie czyli lipiec/sierpień i zawsze z rezerwacją. (więcej rodzin, więc szukanie odpowiedniego układu apartamentu w rozsądnej cenie i położeniu może zająć dłużej, lub w wiosce, którą sobie upatrzyliśmy może już nic nie być)
Jak wyżej czytałaś gro osób jeździ w sezonie tylko w ciemno, a Wasz pobyt ma się rozpocząć w okolicach połowy czerwca, więc myślę że nie ma się czego obawiać.
Co do terminów. Może i mój post przeczytałaś, bo pisałem również o tym, i też już mi się nie chce szukać gdzie, więc powiem raz jeszcze.
W ubiegłym roku jeszcze u tej rodzinki do której jeździmy można było zaklepać miejsce od poniedziałku czy wtorku i tak robiliśmy, by uniknąć korków w weekendy. Teraz widać, że nie chcą już mieć ani dnia z pustym pokojem, więc wprowadzili możliwość sob/niedz. Jedna doba to 50euro, a czasem i dużo więcej, więc chyba wszystko jasne.
Myślę, że od poniedziałku czy wtorku to dobry pomysł, bo akurat w sob. czy niedz. apartamenty się zwalniają.
Jedyne co mogę podpowiedzieć, to jak zamierzacie być np 10dni, to byście nie brali kwatery na 7dni, bo później może być trudniej z wynajmem na te parę dni. Im dłużej to z ceną również można się potargować. No i po co tobołki znów taszczyć.

Słonecznych Wakacji w Chorwacji,
Pozdrav,
Popiel :wink:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.02.2009 13:12

Dzięki Popiel z szybką odpowiedz.

Chcąc, nie chcąc musimy jechac w ciemno, gdyż ile osób ostatecznie pojedzie (4 czy 6) i którego dnia bedzie wyjazd okaże się tak na 100% końcem maja.
Na miejscu planujemy byc około 8-9 rano i mamy zamiar poszukac jednej kwatery na 10 noclegów. W drodze powrotnej chcemy zahaczyc o Jeziora Plitwickie i tam tez znaleźć w okolicy nocleg na 1 dzień.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.02.2009 20:54

CinnamonGirl napisał(a):W jakimś wątku (którego nie moge ponownie zlokalizowac ) wyczytałam ze niby w 2009 Chorwaci bedą bardziej przestrzegać turnusów od soboty do soboty.

Od jakiego dnia pobyt?

Wszystko się zgadza :wink:

Na południu Chorwacji, jest podobnie z kwaterami, jak w Puli co byliście. Rozumiem obawy, więc odpowiedziałem, lecz myślę, iż kolejne podobne słowa nie były potrzebne, gdyż już Cro poznaliście, i każdy sobie znajdzie tam kawałek "swojego" miejsca.

Pozdrav 8)

Ps. Jeżeli znów dane będzie Ci podziwiać trąby wodne, to oby tym razem nic Tobie w tym nie przeszkodziło :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone