Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jastina30
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastina30 » 23.11.2008 16:20

Witam... przeczytałam tu pana relacje te plusy i minusy wyjazdu w ciemno , ale jest więcej plusów widzę . My chcemy jechać ok. 20-22 czerwiec 2009 więc lepiej było by z tego co widzę nie zamawiać przez biuro podrózy tak ? A jeżeli chodzi o apartamęty czy kwatery i gospodarzy czy cięzko jest się z nimi dogadać czy raczej są przygotowani na Polaków jak turystów i jak to wygląda z wyżywieniem czy oferuja tez przy tych kwaterach czy trzeba sobie samemu kombinować ?? I jakie ceny kształtują się za dobę apartamentów jestesmy rodzinką 3-osobową . Proszę jeszcze o kilka wskazówek jak można .
Pozdrawiam serdecznie . Justyna
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2008 18:52

Jastina30 napisał(a):My chcemy jechać ok. 20-22 czerwiec 2009 więc lepiej było by z tego co widzę nie zamawiać przez biuro podrózy tak ?....

Jeżeli lubisz przepłacać to możesz rezerwować noclegi przez agencje czy biuro :wink:
Jastina30 napisał(a):.... A jeżeli chodzi o apartamęty czy kwatery i gospodarzy czy cięzko jest się z nimi dogadać czy raczej są przygotowani na Polaków jak turystów .....

Zero problemów z dogadaniem się. Ty mówisz po swojemu on po swojemu i wszystko gra to w końcu ta sama grupa jezykowa, więc wiele słów jest podobnych (choć wyjątki bywają) :lol:
Nawet jakby Chorwat nie znał żadnego języka to on wie po co przyjechaliście.
Poza tym często na wylotówkach dróg, stacjach benzynowych i w samych miasteczkach stoją z kartkami w ręce: "apartmani", "room" itp.
Identyczna sytuacje masz choćby na Węgrzech - zero problemów mimo nieludzkiego jezyka - po prostu w miejscowościach turystycznych wiedzą o co chodzi i w ostateczności kartka i długopis zastepują mowę potoczną :wink:
Jastina30 napisał(a):....jak to wygląda z wyżywieniem czy oferuja tez przy tych kwaterach czy trzeba sobie samemu kombinować ?? ....

Zasada generalna - Ty sobie robisz jedzonko w apartamencie.
Apartament ma w pełni wyposażoną kuchnię - do Twojej wyłącznej dyspozycji a nie wspólnie z innymi - więc problemu nie ma.
Posiłki można wykupić na miejscu ale jak śpisz w pensjonacie lub w hotelu ale to już inna kategoria cenowa niż pokoje czy apartamenty.
Ja Ci się nie chce robić posiłków samemu to knajp masz do wyboru do koloru - wszystko kwestia zasobności portfela.
Jastina30 napisał(a):.... I jakie ceny kształtują się za dobę apartamentów jestesmy rodzinką 3-osobową .

Odpowiedź jak w innym wątku, gdzie odpowiedziałem na Twoje pytanie - DZIAŁ FAQ - tam masz strone z namiarami wystarczy wybrać miejsce lokal i masz cennik. Pojecie w stylu "jak się kształtują ceny" nie istnieje. Wszystko zalezy od lokalu, miejsca itp. czynników dokładnie jak choćby w Zakopanem gdzie prześpisz się zarówno za 30 zł. jak i za.....900 zł za dobę :wink:
Pozdrav :papa:
Jastina30
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastina30 » 23.11.2008 20:12

Dziękuję za odpowiedzi !!!
Normalnie bratnia dusza .....
Pozdrawiam !!!
bartheezzz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartheezzz » 02.01.2009 20:38

WItam serdecznie wszystkich w nowym 2009 roku !!!
W tym właśnie chciałbym wyruszyć w pierwszą w swoim życiu tak daleką podróż samochodem do Chrwacji.
Chciałbym zasięgnąć porad jak tam dojechać najlepiej (najtaniej, bez zbędnych opłat drogowych).
Rejon dokładnie nie jest mi znany bo jak czytałem tutaj to nie opłąca się - będę jechał z żoną i 2 letnim synkiem... w ciemno... skoro to takie proste to jednak zaryzykuję ;) tylko trasa nie jest mi znzna - jak pojechać najlepiej najszybciej i najtaniej. Moje miasto to Wałbrzych (południowy zachód Polski). Wiem przez jakie Państwa trzeba jechać ale jakimi drogami (aby nie płacić zbyt wiele bo słyszałem, że opłaty drogowe to koszty nawet 1000zł !!! za te winety) - no i gdzie Waszym zdaniem jest najpiękniej - bardziej północ lub środek chorwacji wchodzi w grę, jakieś ładne plaże, nie nasycone turystami... marzenia?
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 02.01.2009 21:01

bartheezzz napisał(a):WItam serdecznie wszystkich w nowym 2009 roku !!!
W tym właśnie chciałbym wyruszyć w pierwszą w swoim życiu tak daleką podróż samochodem do Chrwacji.
Chciałbym zasięgnąć porad jak tam dojechać najlepiej (najtaniej, bez zbędnych opłat drogowych).
Rejon dokładnie nie jest mi znany bo jak czytałem tutaj to nie opłąca się - będę jechał z żoną i 2 letnim synkiem... w ciemno... skoro to takie proste to jednak zaryzykuję ;) tylko trasa nie jest mi znzna - jak pojechać najlepiej najszybciej i najtaniej. Moje miasto to Wałbrzych (południowy zachód Polski). Wiem przez jakie Państwa trzeba jechać ale jakimi drogami (aby nie płacić zbyt wiele bo słyszałem, że opłaty drogowe to koszty nawet 1000zł !!! za te winety) - no i gdzie Waszym zdaniem jest najpiękniej - bardziej północ lub środek chorwacji wchodzi w grę, jakieś ładne plaże, nie nasycone turystami... marzenia?


Najpierw to zacznij sobie czytać forum,dużo się dowiesz,zobaczysz fotki z różnych miejsc,o opłatach też tu znajdziesz{jakie tys.zł}każdemu indywidualnie objaśniać nie da rady.pozdr.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.01.2009 21:03

bartheezzz napisał(a):Rejon dokładnie nie jest mi znany bo jak czytałem tutaj to nie opłąca się - będę jechał z żoną i 2 letnim synkiem... w ciemno... skoro to takie proste to jednak zaryzykuję ;)

Proste jak dla kogo. W sezonie nie zawsze masz wybór w najlepiej usytuowanych domach, jednak dla 3osób powinien się znaleźć przyzwoity pokój z kuchnią za rozsądną kwotę.
Gdybym wybrał większą mieścinę to bym nic nie rezerwował, natomiast w spokojniejszych rejonach domów jest znacznie mniej. Oczywista oczywistość :lol:

Pozostałe pytania to już nie ten temat.
Odpowiedzi np dotyczącej regionu szukaj w naszych świetnych relacjach. Są tam podane też trasy i co warte zobaczenia.
Osobiście wybieram coś poniżej Splitu. Inny klimat, a i masz autostradę aż do rivy Makarskiej, więc z dodatkowymi kilometrami nie ma problemu.
Jeżeli zdecydowałeś się w ciemno, to masz sporo czasu do lata na przestudiowanie całego forum.
Pozdrav :wink:
gosia-72
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosia-72 » 18.01.2009 18:20

Witam wszystkich
Mam pytanko wybieram się w ciemno po 15 maja do Puli,od której części miasta mam zacząć szukać noclegów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 18.01.2009 23:27

gosia-72 napisał(a):Witam wszystkich
Mam pytanko wybieram się w ciemno po 15 maja do Puli,od której części miasta mam zacząć szukać noclegów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

W Puli nie byłem, ale może ułatwi Ci podjęcie decyzji zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link, choć w ciemno to ten dom, który Wam się spodoba, a przy tym będzie za rozsądne pieniądze. Oczywista oczywistość :lol: Na miejscu zobaczycie, gdzie warto wziąć kwaterę, by Wam okolica odpowiadała i już.
Pozdrav :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.01.2009 23:53

gosia-72 napisał(a):Witam wszystkich
Mam pytanko wybieram się w ciemno po 15 maja do Puli,od której części miasta mam zacząć szukać noclegów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam


W jakim celu wybierasz się do Puli :?:

Na forum jest Mirko , spróbuj jego poprosić o poradę , jak koniecznie chcesz nocować w Puli.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.01.2009 00:08

Janusz Bajcer napisał(a):
gosia-72 napisał(a):Witam wszystkich
Mam pytanko wybieram się w ciemno po 15 maja do Puli,od której części miasta mam zacząć szukać noclegów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

W jakim celu wybierasz się do Puli :?:
Na forum jest Mirko , spróbuj jego poprosić o poradę , jak koniecznie chcesz nocować w Puli.

Otóż to Januszu. Można wybrać niedaleko zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link, gdzie woda czystsza, a by zwiedzić Pulę wystarczy do niej podjechać. :idea: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2009 09:35

gosia-72 napisał(a):Witam wszystkich
Mam pytanko wybieram się w ciemno po 15 maja do Puli,od której części miasta mam zacząć szukać noclegów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

jeżeli szukasz niedaleko ładnej plaży to polecam kwadrat B3 z mapy Popiela.Byłem w 2008 roku, do plaży jest ok 2 km ale plaża ogólnodostępna z cieniem,piękna trasa widokowa nad morzem, niedaleko fajne akwarium morskie, no i Stare Miasto w Puli ...polecam gorąco..pisałem nawet relację z pobytu ale jakoś nie mogę wkleić linku z niej, jakby co to mam zbędny plan Puli do odstąpienia :D :D Szkoda że po 15 maja ja wyjeżdzam 22 maja no i masz kawałek drogi.... :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.01.2009 10:03

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2009 10:15

Janusz Bajcer napisał(a):Lubelski w Puli :lol: :papa:

Hvala Janusz za link :D :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.01.2009 13:51

lubelski napisał(a):do plaży jest ok 2 km ale plaża ogólnodostępna z cieniem,

To tylko dwa kilometry :lol: Oczywiście cień musisz sobie sama na plecach przynieść, ale parasole dużo nie ważą :lol:
Ciekawe co na to autorka pytania???? Jest tu jeszcze????

Ps. Link do Twej relacji nie śmiałem podać :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2009 14:43

Popielku co do Twojego ps. to wspaniałomyślnie bym Ci pozwolił, jeśli zaś chodzi o cień na plaży to pod tym względem ta z mojej relacji jest ok. Jest go wystarczająco dużo żeby sobie od słoneczka na chwile odpocząć :D :wink:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
jako dowód rzeczowy z godziną i datą
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone