Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd do Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jurysta
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.12.2005
Wyjazd do Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurysta » 12.12.2005 21:26

W przyszłym roku wyjeżdzam do Makarskiej w Chorwacji. Czy możecie mi napisać ile trzeba wziąć kasy i co warto ze sobą zabrać. Jadę samochodem na benzynę, kwaterę już mam zaklepaną więc jej nie wliczam do kosztów. Misiąc wyjazdu do 4 sierpnia 2006r. Jedziemy w 4 persony na 10 dni. Planujemy zwiedzanie ale nie wykluczamy też impezek.Będę wdzięczny za odpowiedzi. Rafał
Ostatnio edytowano 13.12.2005 21:01 przez jurysta, łącznie edytowano 1 raz
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 13.12.2005 01:15

Napisz czym jedziesz i skąd (jeśli autkiem to czy na lpg czy na pb), kiedy (czerwiec wrzesien czy środek sezonu), gdzie chcesz spać (namiot czy jakies kwatery) i co masz zamiar na miejscu robić (placek na plaży i picie czy zwiedzanie) na razie troche za mało wiadomosci dałeś zeby odpowiedzieć jakkolwiek....
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 13.12.2005 15:06

Dlaczego Makarska?
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 13.12.2005 15:12

Jak to czemu ? ;) Makarska=imprezy, imprezy=Makarska. Kolega pytający jedzie się zabawić na z góry upatrzone miejsce :D
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 13.12.2005 15:33

qqryq napisał(a): Makarska=imprezy, imprezy=Makarska


Makarska=tłok, ot co!
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 27.12.2005 13:08

Tomek O. napisał(a):Napisz czym jedziesz i skąd (jeśli autkiem to czy na lpg czy na pb), kiedy (czerwiec wrzesien czy środek sezonu), gdzie chcesz spać (namiot czy jakies kwatery) i co masz zamiar na miejscu robić (placek na plaży i picie czy zwiedzanie) na razie troche za mało wiadomosci dałeś zeby odpowiedzieć jakkolwiek....


przeczytaj uważnie jego posta :lol:
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 27.12.2005 14:44

faziolot napisał(a):
qqryq napisał(a): Makarska=imprezy, imprezy=Makarska


Makarska=tłok, ot co!


i smrod na plazy z pobliskich knajp
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.12.2005 18:44

jorgus111 napisał(a):
Tomek O. napisał(a):Napisz czym jedziesz i skąd (jeśli autkiem to czy na lpg czy na pb), kiedy (czerwiec wrzesien czy środek sezonu), gdzie chcesz spać (namiot czy jakies kwatery) i co masz zamiar na miejscu robić (placek na plaży i picie czy zwiedzanie) na razie troche za mało wiadomosci dałeś zeby odpowiedzieć jakkolwiek....

przeczytaj uważnie jego posta :lol:


Tomek O. czytał uważnie, zapytał prawidłowo, wysłał post
a pytający zmienił treść postu po odpowiedzi Tomka O.
:lol:
fleming
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 31.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleming » 27.12.2005 22:55

W tym roku byłem w Tuczepi (to ok 5 km od Makarskiej) Było Super. Chociaż miasteczko mniejsze od Makarskiej. O ile nie lubisz wyć do księżyca, nie urzeka cię samotność i pustka wkoło, lubisz towarzystwo i zabawę - To dobry wybór. Tu (na forum) z reguły są samotnicy. Najchętniej by się zaszyli jak ten krawiec w ciemności. Ludzie ich drażnią i irytują. Fakt. W Makarskiej spoko nie będzie. Kenaba na kenabie , zabawa na zabawie, człowiek na człowieku (nie w tym sensie co sobie myślicie:-)), stragan na straganie Gwar i istne szaleństwo. Ale ja to lubię i mi to odpowiada. Na plaży to na noc zostawiają ludzie leżaki, koce , karimaty i w ten sposób sobie rezerwują miejsce na drugi dzień bo jak przyjdziesz o 10 to nie ma gdzie leżaka rozstawić Checa. Jak lubisz "drzewo rąbać w nocy" (balować) to rano możesz miejsca nie mieć na plaży jak pośpisz :-) I o to chodzi Wakacje są raz w roku i można poszaleć A później przez rok siedzieć w samotni (w domu) i przeglądać albumiki ze zdjęciami.
POWODZENIA.
fleming
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 31.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleming » 27.12.2005 23:09

Acha. Zapomniałem. Co do kosztów. Benzyna mnie kosztowała ok 950 zł w obie strony (mszkam na mazurach więc musialem przejechać przez całą Polskę Jechalem przez Słowację, Węgry. Noclego wyjątkowo mi się trafiły po 20 E dziennie. A byłem w lipcu. Chcieli z reguły za apartament dwu osobowy od 35 do 50 E za dobę. Na miejscu to zależy gdzie zamierzasz się stołować. Jak w knajpach to musisz na 10 dni mieć jakieś no sam nie wiem Sam policz Zestaw taki półmisek z różnymi mięsami kosztuje ok 120 kun (dwie dorosłe osoby się tym przeją) Jednym słowem DROGO I będzie w przyszłym roku drożej. Od trzech lat jeżdźę i widzę jak wszystko drożeje. Nawet głupie lody są z reguły po 4 kuny a były po 3. Ale jak weźmiesz jedzonka z Polski (w słoikach, konserwach itp) to myślę że bez noclegów 1,5-2,5 tys ci wystarczy aż nadto Te 4 osoby to dorosłe? Jeśli tak to razy dwa albo co najmniej półtora. Same alkohole (rakija i wino) nie są drogie ale nie jedziesz się tam upić tylko bawić a to kosztuje Bo przecie nie wyciągniesz na dyskotece z kieszeni flaszki tylko zamówisz drinka No nie tak :-).
Tak czy siak DOBRY WYBÓR.
Jak bedę miał jechać w przyszłym roku to pojadę też gdzieś na makarska riwierę.
kominesku
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominesku » 28.12.2005 23:57

Cześć. Wszystko zależy od tego gdzie będziesz w Makarskiej. Myśmy byli w 2004 roku w Makarskiej, mieszkaliśmy na samym końcu tzn. za nami były już tylko góry Biokowo. Fakt do morza trzeba było doginać przez całą Makarską, ale za to wieczorami mieliśmy spokój, jak chcieliśmy tłumu to szliśmy na promenadę, zależy co kto lubi :lol: , plaża jak w łebie lub w ustce w sezonie, czyli full ludzi! pozdraw i nilego wypoczynku.
jurysta
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurysta » 29.12.2005 11:36

Dziękuje za informacje.
jurysta
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurysta » 29.12.2005 11:40

A możecie mi powiedzieć jak z winietami. Bęę jechał przez Słowację i Węgy. Słyszałem, że lepiej kupić u nas w Polsce?
fleming
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 31.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleming » 29.12.2005 20:13

Nic nie kupuj w Polsce. Wszystko kupisz na miejscu. Słowacja - na granicy albo na stacji benzynowej. Węgry - moja rada Nie jedź przez Budapeszt (autostrada). Ja jechałem albo wzdłuż balatonu ale do balatonu dojeżdzałem zwykłymi drogami i jedzie się super albo drugim razem jechałem z Bratysławy wzdłuż granicy węgierskiej(przez węgry) . I krócej i taniej :-).
jurysta
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurysta » 30.12.2005 09:55

CZy możesz opisać mi drogę od Bratysławy do granicy z Węgrami? Nie znam tej trasy. Będę bardzo wdzięczny.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone