Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd do Chorwacji pozyczonym autem-ubezpieczenie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Czy wlasciciel musi byc w samochodzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 30.04.2014 13:54

Ja też objechałem już "troszkę" europy nie swoim autem i mam upoważnienie (nie notarialne). Podczas kilku kontroli nikt nigdy nie robił problemów.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Czy wlasciciel musi byc w samochodzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.04.2014 14:03

srebny napisał(a):nie przesadzajcie z notariuszem, nie bądźcie bardziej papiescy niż papież.
np. Leasing wypisuje upoważnienie na firmę czy osobę, upoważnienie jest tylko z pieczątką firmy leasingowej
po drugie członek rodziny tu ojciec może napisać upoważnienie na syna wpisując swój dowód nr sam. itp czytelny podpis i koniec. Tu też masz takie samo nazwisko.
nikt tego nie sprawdzi nawet.
Pisze to z własnego doświadczenia, wielokrotnie jeżdżę za granice i nigdy nikt nie chciał nawet upoważnienia
pytanie kogo auto i koniec.


Podałem tylko przykład z notariuszem „na zapas". Cena PZMoT powala.
Mnie również nigdy nikt nie pytał o takowy kwit.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006
Re: Czy wlasciciel musi byc w samochodzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 30.04.2014 14:11

Faktycznie notariusz czy inne potwierdzenia raczej nie będą potrzebne, życie tak pokazuje, a prawo prawem.
Kilka lat temu miałem sprawdzane potwierdzenie z firmy leasingowej, Austriak kontrolował.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Czy wlasciciel musi byc w samochodzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 30.04.2014 15:13

W ubiegłym roku miałem wypadek w Czechach (drobna stłuczka). Jechałem samochodem zarejestrowanym na żonę i policjant sporządzający protokół nic ode mnie nie chciał. Zapytał tylko, czy właściciel to żona i tyle. Na miejscu w Chorwacji jeździłem czasem samochodem którym przyjechał kolega i też nie szukałem notariusza, żeby mi upoważnienie kolega napisał. Nawet mi do głowy nie przyszło, że może być problem. Jesteśmy w grupie, jest kilka samochodów i zdarza się, że skorzystamy z nieswojego. Stawiam na to, że żadnego upoważnienia do niczego nie trzeba, to jakiś absurdalny wymysł.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Czy wlasciciel musi byc w samochodzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 30.04.2014 15:32

Może z tym upoważnieniem chodzi o to, że faktycznie możemy jechać bez zgody właściciela i w sytuacji podejrzanej kontroler podejmie jakieś czynności wyjaśniające? Wydaje się, że na pytanie o upoważnienie wystarczy odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że mam takie upoważnienie - ustne. Umowy ustne są w większości sytuacji tak samo ważnie jak pisemne.
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013
Re: Czy wlasciciel musi byc w samochodzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 30.04.2014 16:22

..gdyby... kiedyśtam..noź rynce opadają na takie argumenty. Prawo jest prawem i tyle w temacie, może Ci się udać 100 razy a jakby co to lament bo policjant słowacki czy z innego kraju mnie ukarał...ehhhhhhhhhhhhh.
http://www.grupaimage.pl/?s=prd&i=informacja&id=131
Ustnie to się możemy na piwo umówić.. :oczko_usmiech: powiedź to policjantowi na Węgrzech.. w PZMot dostajesz dwa druczki jeden po angielsku a drugi..właśnie po węgiersku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy wlasciciel musi byc w samochodzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.04.2014 17:20

sierra7 napisał(a):Planuję w sierpniu wyjazd samochodem taty. Czy muszę być wpisana w dowód rejestracyjny pojazdu, aby podróżować samochodem z Polski do Chorwacji.

Połączyłem wątki, czytaj od pierwszego postu :idea:
sierra7
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sierra7 » 06.05.2014 17:27

" Jeżeli pojazd nie jest zarejestrowany na nazwisko osoby jadącej nim (np. pojazd wypożyczony), to organy kontroli ruchu drogowego są uprawnione do żądania udowodnienia prawa kierującego do posiadania pojazdu."

Cytuję ze strony. Czyli syn może jechać ojca samochodem? :P

Tak poważnie, czyli myślicie, że wystarczy jak pójdę do notariusza i przy jego obecności ojciec podpisze, że pozwala mi jechać swoim samochodem?

Ponawiam powyższe pytanie :)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd do Chorwacji pozyczonym autem-ubezpieczenie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone