Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrocilem z Makarskiej

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
al3xand3r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 28.07.2002
Wrocilem z Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) al3xand3r » 18.08.2002 22:22

Bylo extra!!!
Jezeli ktos ma jakies pytania - sluze pomoca...

Alex
Sylwia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwia » 19.08.2002 21:40

al3xand3r napisał(a):Bylo extra!!!
Jezeli ktos ma jakies pytania - sluze pomoca...

Alex

Hej! Wybieram się do Makarskiej we wrześniu. Czy wiesz coś o campingu Sutikla? Jakie tam są warunki itp.? Wynajmujemy tam z przyjaciółmi przyczepę campingową. Wiesz może coś na temat tych przyczep? :lol:
Pozdrawiam!
al3xand3r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 28.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) al3xand3r » 19.08.2002 21:57

Bylismy w 2 osobowym pokoju i niewiele wiem na temat kempingow... Jezeli chodzi o hotelik to placilismy 15Eur za osobe za dzien. Ale domek byl 20 cm (centymetrow) od morza. Jest zawsze ujmowany na widokach Makarskiej, bo jest to jedyny domek nad morzem w tamtejszej miejscowosci...

Alex
robertkraków
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 17.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertkraków » 20.08.2002 00:02

wprawdzie nie byłem na kempingu w makarskiej ale w sukosanie. jednak nie wiedziałem na kempingach innych przyczep niż duże dwuosiowe. z przybliżeniu dwa razy większe niż nasze niewiadowy. a co co ceny to w 2000 roku za docholowanie przyczepy z polski i jej wynajem miałbym taką samą tylko na miejscu
big b

Nieprzeczytany postnapisał(a) big b » 23.08.2002 00:23

al3xand3r napisał(a):Bylo extra!!!
Jezeli ktos ma jakies pytania - sluze pomoca...

Hi!, Wybieram sie tam niedlugo i mam pewne pytania:
Jak tam jest z bankomatami, na jakich zasadach biora prowizje?
Jaki jest stopien kamienistosci plaz, czy trzeba brac ze soba karimate zeby sobie polezec?
Za ile kasy mozna sie tam wyzywic dzienie? i ile kosztuja jakies trunki :) ?
tia
al3xand3r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 28.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) al3xand3r » 23.08.2002 13:50

big b napisał(a):Hi!, Wybieram sie tam niedlugo i mam pewne pytania:
Jak tam jest z bankomatami, na jakich zasadach biora prowizje?
Jaki jest stopien kamienistosci plaz, czy trzeba brac ze soba karimate zeby sobie polezec?
Za ile kasy mozna sie tam wyzywic dzienie? i ile kosztuja jakies trunki :) ?
tia

Tak... Jezeli chodzi o bankomaty to nie wiem jaka prowizja (korzystalem z American Express Cheq) ale poza tym to przy kazdym domu stal jakis.
Kamienistosc plaz... ludzile mieli na to tozne pomysly ale to tylko ci wybredni. Kamyczki (np. w Makarskiej) są dosyc drobne wiec zwykly recznik wystarcza w zupelnosci. Czyba cze chcesz sie opalac na skalkach to wtedy powinienes cos zabracna podkladke :) Nie wiem jak to sie spisuje przez dluzszy czas, bo na 10 dni spedzonych w tym miasteczku na plazy wylegiwalismy sie przez jeden dzien :D a to dlatego je jest tam tysiac innych atrakcji (skuterek wodny, nie wodny, spadochrony, szkola nurkowania, skakanie na linie w gore, fish picnic). Zatem tak fizycznie to na samej plazy spedzilismy pol dnia bo reszte snurkowalismy (ABC).
Trunki.... bardzo dobre stwiedzenie juz na ten temat slyszalem ktore sie potwierdza w 100% Lepiej pic piwo niz napoje... Przecietna cena zwyklego odpowiednika polskiej Helleny pomaranczowej (niegazowane) to minimum 9 kun ale to b. zadko taka przecietna cena za 1,5 l to 12 kn. Pivo natomiast kosztuje (w barze 11-15 kn)
Po ciezkim dniu chodzilismy do bardzo dobrej knajpki (jak bedziecie jechac to powiedz podam namiary i wiecej pozytecznych wskazowek) i za 2 osobowy obiadek (danie + pivo + pago(soczek)) placilismy max 130kn a przecietnie 100. Jednak zarelko bylo na b wysokim poziomie, kelner tez,a i szef na koniec zablysnal bo nam kawke od firmy zafundowal :)

Pozdrawiam
Alexander
atma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 25.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) atma » 23.08.2002 14:01

Jeśli mnie pamięć nie myli, to jeszcze tak nie dawno Al3xand3r pytał, pytał. A teraz, proszę.
jabol

Nieprzeczytany postnapisał(a) jabol » 23.08.2002 15:29

Cześć. Zdradż na jaką trasę dojazdu się zdecydowałeś ?
al3xand3r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 28.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) al3xand3r » 24.08.2002 14:14

atma napisał(a):Jeśli mnie pamięć nie myli, to jeszcze tak nie dawno Al3xand3r pytał, pytał. A teraz, proszę.


Tak jest... Tu znalazlem pomoc. Bez tego serwisu nie wiem jak by sie wszystko potoczylo z podroza... A ze fajni jestescie to i mi sie zawsze cos ciekawego chce napisac... :D "My lubimy ich, oni lubia nas no nie?" :lol:
Pozatym chcialym juz dzisiaj zaprosic wszystkich do przeczytania mojego opowiadania ktore sie pojawi na cro.pl...
al3xand3r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 28.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) al3xand3r » 24.08.2002 14:20

jabol napisał(a):Cześć. Zdradż na jaką trasę dojazdu się zdecydowałeś ?

Trasa pociagiem okolo 30 godzin za to pelna kulturka: wykupione miejscowki na wagony sypialne (1 tam i 1 spowrotem) a pozniej miejscowki na IC i EC... Jechalismy tak: sypialny z Drezna Do Monachium. Eurocity do Zagrzebia i Zwykly do Splitu. Stamtad po wyjsciu z pociagu 1 min drogi na "PKS" i 3 min pozniej odjazd do Makarskiej...
Bilety wykupilismy e Gierlitz na Die Bahn i za 2 osoby tam i spowrotem ze wsszystkimi rezerwacjami zaplacilismy 300 Eur.

Alex
Darekk
Knajpki w Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekk » 28.08.2002 17:17

Po ciezkim dniu chodzilismy do bardzo dobrej knajpki (jak bedziecie jechac to powiedz podam namiary i wiecej pozytecznych wskazowek)


Alex napisz proszę coś więcej o tych knajpkach.

Pozdr
Darekk
al3xand3r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 28.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) al3xand3r » 28.08.2002 17:24

Jedziecie do Makarskiej ? :)
big b

Nieprzeczytany postnapisał(a) big b » 29.08.2002 20:51

ostatnio z niepokojem patrze na pogode w tamtych rejonach... codziennie ogladam kamere http://www.izor.hr/eng/intro.html i od 2 dni wydaje sie dosc chlodno jak na tameten rejon, ale taka pogoda sprzyja tez jakims wypadom. Jak to jest z tymi okolicznymi gorkami? czy jakos sensownie da sie po nich pochodzic? wogle czy jest cos ciekawego do zobaczenia w najblizszych okolicach Makarskiej?
al3xand3r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 28.07.2002
Re: Knajpki w Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) al3xand3r » 29.08.2002 21:33

Darekk napisał(a):Alex napisz proszę coś więcej o tych knajpkach.

Pozdr
Darekk

Jasne: ale to ciezko opowiedziec. Byla tam taka jedna do ktorej codziennie chodzilismy. Zarelko bylo pycha. Z kelnerem caly czas utrzymuje kontakt. Nie wiem jak ci to wytlumaczyc... Jak sie schodzi uliczka jednokierunkowa w dol. To na samym jej koncu po prawej sronie jest knajpka. Zaraz obok niej wglab jest jeszcze jedna i jeszcze jedna. Ta ostatnia sie nazywa Adriatica i to jest ta wlasnie. Nie chodz do "dobrych restauracji" bo podadza gorsze zarcie wiecej zaplacisz i nie bedziesz zadowolony z obslugi...
Nie wiem czy to chciales uslyszec, ale jak bys chcial wiecej informacji to powiedz konkretnie co chcesz wiedziec...
al3xand3r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 28.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) al3xand3r » 29.08.2002 21:46

big b napisał(a):ostatnio z niepokojem patrze na pogode w tamtych rejonach... codziennie ogladam kamere http://www.izor.hr/eng/intro.html i od 2 dni wydaje sie dosc chlodno jak na tameten rejon, ale taka pogoda sprzyja tez jakims wypadom. Jak to jest z tymi okolicznymi gorkami? czy jakos sensownie da sie po nich pochodzic? wogle czy jest cos ciekawego do zobaczenia w najblizszych okolicach Makarskiej?


Wiesz... Ja bym w to nie do konca wierzyl co mowia i co widzisz... Bo zazwyczaj nie porywa sie to z prawda. Nawet http://polish.wunderground.com/cgi-bin/ ... y=Makarska podaje czesto ze w makarskiej pada i to ostro a tymczasem ... cisza deszczu naprawde nie ma... Nawet jadac z Zagrzebia dzwonilem w nocy na serwis informacyjny o pogodzie i pytalem dokladnie kobiete jak tam w tej chwili jest... To mi powiedziala ze dzisiaj mozemy sie spodziewac silnych burz. Jak przyjechalismy to nikt nie slyszal nawet o burzy a niebo bylo idealnie czyste...
Jezeli chodzi o gorki: POLECAM Jest to glowna atrakcja turystyczna dla ludzi chcacych wypoczywac aktywnie. Mozna na nia oczywiscie wejsc, ale trzeba uwazac na zmije itp. (bujda - informacja z przewodnika) ale dla mniej cierpliwych mozna ten dystans pokonac samochodem lub bardziej atrakcyjnie - pozyczonym skuterkiem :D Wjezdzajac do parku samochodem musisz zaplacic 10kn za samochod (zanieczyszczenia) i to sie zdziwisz: droga na sam szczyt jest z asfaltu. Waska bo waska ale niemalze pozioma. Sa tam 2 szczyty pierwszy 1706 m npm z ktorego przy dobrej pogodzie widac Bosnie i drugi do ktorego rzeba sie troszke wysilic i wspiac sie na szczyt (20min) z ktorego widac doskonale Makarska, w Brac Hvar itd. Na gorze nie ma zadnej gastronomii (ale sa pozostalosci) wiec lepiej sie zaopatrzyc w cos do picia natomiast po drodze mozna spotkac "dziadka" ktory sprzedaje oryginalna niekomercyjna Travarice, Medovice, jakies winko i przepyszny miodek... wiecej info ...?? Pytaj :)
Pozdrawiam
Alexander
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone