Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 06.05.2013 10:01

Świetna relacja. Jakiś czas temu wrzuciłem ją do zakładek, bo mam zamiar skorzystać z podobnego pomysłu na tegoroczne wakacje. Pobyt planuję w pierwszej połowie lipca i zacząć chcę od Istrii. Podobnie jak walp, nie ciągnę przyczepy campingowej, mogę wrzucić do bagażnika jedynie mały namiocik (prawdopodobnie pojadę tylko z żoną). Chciałbym w tym miejscu odświeżyć pytanie kolegi:

walp napisał(a):Druga sprawa, to baza noclegowa. Jak to wygląda, jeżeli chodzi o apartamenty, kwatery prywatne, na wzór tych chorwackich? Czy jest spory wybór, czy raczej zostają hotele i kempingi? Nie ciągniemy przyczepy i odpada namiot, ale są jeszcze w ofercie maxicaravany, czy mobilehomy. Jaka jest opinia na ten temat, czy są konkurencyjne cenowo do apartamentów :?:
Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. :wink:
Pozdrawiam.


Ponadto mam jeszcze pytanie. Kto jechał tą trasą (mapka poniżej)? Jak wygląda przejazd? Czy na początku lipca mogą zdarzyć się korki?
Załączniki:
Bez tytułu.jpg
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.05.2013 11:09

Ja niestety dopiero we wrześniu będę tą drogą się poruszać. Niemniej chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.05.2013 11:21

Witaj greenrs,
widzę, że nasze wakacyjne szlaki mogą przebiegać podobnie. :wink:
Jeżeli chodzi o bazę noclegową nad Gardą, to zdążyłem się już zorientować, że problemu nie ma, jeśli chodzi o dostępność. Mój problem polega na tym, że jedziemy w połowie sierpnia, a wtedy jest to very high season - szczególnie w Italii, co potwierdzają cromaniacy. :( Oferta jest dość bogata, ale ceny ... 8O :!: Myślałem, że może mobile home'y będą w atrakcyjnej cenie, ale też nie.
Zastanawiam się nad zmodyfikowaniem planu tak, aby główny pobyt przerzucić na Istrię, a we Włoszech tylko gościnnie: Wenecja, Werona, krótki pobyt na Lago di Garda. Tu z kolei pojawia się kolejny problem, bo w większości miejsc (poza hotelami) nie chcą przyjmować na pojedyncze noclegi. Tak więc ciągle szukam :?. Możemy się uzupełniać :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.05.2013 11:27

Od czasu, jak zrobili ring wokół Mestre, nie powinno być problemu, ale wykluczyć nie można. Tam się wlewa do Włoch kawał Europy z północy.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 06.05.2013 14:04

walp napisał(a):Witaj greenrs,
Oferta jest dość bogata, ale ceny ... 8O :!: Myślałem, że może mobile home'y będą w atrakcyjnej cenie, ale też nie.


Witaj.
No to wobec tego w moim przypadku pozostaje rozbicie namiotu na którymś z campingów. Mam nadzieję, że na początku lipca jeszcze nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca. Czy ktoś zna ceny?

walp napisał(a):Zastanawiam się nad zmodyfikowaniem planu tak, aby główny pobyt przerzucić na Istrię, a we Włoszech tylko gościnnie: Wenecja, Werona, krótki pobyt na Lago di Garda. Tu z kolei pojawia się kolejny problem, bo w większości miejsc (poza hotelami) nie chcą przyjmować na pojedyncze noclegi. Tak więc ciągle szukam :?. Możemy się uzupełniać :)


Jest to jakieś rozwiązanie. Namiot chyba problem krótkich pobytów również rozwiązuje. Chętnie podzielę się informacjami, jeśli tylko jakieś zdobędę. Może lepiej na e-mail by nie zaśmiecać relacji Izy?
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2013 13:55

?
Ostatnio edytowano 09.11.2013 23:34 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 05.06.2013 23:50

walp napisał(a):Zastanawiam się nad zmodyfikowaniem planu tak, aby główny pobyt przerzucić na Istrię, a we Włoszech tylko gościnnie: Wenecja, Werona, krótki pobyt na Lago di Garda. Tu z kolei pojawia się kolejny problem, bo w większości miejsc (poza hotelami) nie chcą przyjmować na pojedyncze noclegi. Tak więc ciągle szukam :?. Możemy się uzupełniać :)


Trochę czasu minęło. Czy udało Ci się zdobyć jakieś nowe informacje?
Ja po lekturze różnych relacji na temat J. Garda, również postanowiłem swój plan tegorocznych wakacji zmodyfikować i podobnie jak Ty zabawić dłużej na Istrii. Nad Gardą chcę zatrzymać się na 2-3 noce. Czy na podstawie Twojego wpisu mam rozumieć, że na polu namiotowym również nie dostanę miejsca na tak krótki pobyt?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 05.06.2013 23:59

alfa1968 napisał(a):Mapy nie wkleję ale podaję trasę : wyjazd z dolnego śląska potem : przejście graniczne z Czechami w Kudowie, Praga,Pilzno, Monachium, Insbruk, przełecz Brenner,Bolzano,Trydent, Torbole nad j.Garda.


Moja tegoroczna podróż w części (wytłuszczone) będzie pokrywać się z Twoją trasą. Nie znalazłem w żadnej relacji dokładniejszego opisu tego odcinka. Czy możesz napisać coś więcej na ten temat. Głównie interesują mnie utrudnienia w rodzaju płatnych tuneli czy stromych podjazdów.
:?:
Załączniki:
Trasa.jpg
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.06.2013 22:43

greenrs napisał(a):Trochę czasu minęło. Czy udało Ci się zdobyć jakieś nowe informacje?
Ja po lekturze różnych relacji na temat J. Garda, również postanowiłem swój plan tegorocznych wakacji zmodyfikować i podobnie jak Ty zabawić dłużej na Istrii. Nad Gardą chcę zatrzymać się na 2-3 noce. Czy na podstawie Twojego wpisu mam rozumieć, że na polu namiotowym również nie dostanę miejsca na tak krótki pobyt?

Cześć.
Plan zmodyfikowałem: jedziemy na tydzień na Istrię, potem przejazd przez Słowenię i na 2 noclegi zatrzymujemy się w okolicach Wenecji. Zwiedzanie Wenecji i Werony następnie nad Gardę. I tu logistycznie poległem, pierwszy raz. :(
Wygląda na to, że pójdziemy na spontan. 8O Rano chcemy przyjechać nad Gardę i udać się na plażę do Sirmione. Potem zaczniemy rozglądać się za zakwaterowaniem. Mam nadzieję, że coś znajdziemy, bo nie zamierzam szukać tylko w jednej miejscowości. Jeśli doprawdy nic nie będzie, albo ceny będą zaporowe, to trudno, do wozu i w drogę na północ (co nie oznacza, że zaraz do domu) :lol: Jeśli coś znajdziemy to 3-4 dni zostaniemy na Gardą. :P

Nasz problem polega na tym, że to będzie połowa sierpnia i jest wtedy naprawdę drogo. Nad noclegami siedziałem kilka dni, wysłałem kilkadziesiąt maili. Z otrzymanych odpowiedzi wynika, że albo nie ma już wolnych miejsc, albo nie wynajmują na terminy krótsze niż tydzień, na dodatek od soboty do soboty. Ceny takie, że zaczynają się od 500 EUR za app 2+2/tydz. Na Istrii płacimy 315 E. Szukałem także w gospodarstwach agroturystycznych w miejscowościach oddalonych o kilkanaście km od jeziora. Pisałem bezpośrednio do właścicieli i tu się zdziwiłem, bo wcale nie było taniej i z reguły chcieli na tydzień. Normalnie zmowa cenowa. Nie mam natomiast absolutnie żadnego doświadczenia, jeśli chodzi o pola namiotowe.
Twoja mapka powyżej to część naszej drogi powrotnej. :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 07.06.2013 00:23

Dzięki za te informacje. Ja jednak ze względu na koszty, a także jak mi się wydaje łatwość znalezienia noclegu pozostanę przy namiocie. Będę tam już mniej więcej za miesiąc, więc do Twojego wyjazdu podzielę się najbardziej aktualnymi informacjami.
Gdzie wybierasz się na Istrię?
Ja jak zawsze w ciemno. Planuję znaleźć nocleg w Moscenickiej Dradze. Na Istrii będę pierwszy raz.

Mam jeszcze pytanie.Czy krótki odcinek Słowenii w drodze z Włoch na Istrię można pokonać omijając słoweńską autostradę?
Użytkownik usunięty
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2013 08:54

?
Ostatnio edytowano 09.11.2013 23:32 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.06.2013 08:56

greenrs napisał(a):Gdzie wybierasz się na Istrię?
Ja jak zawsze w ciemno. Planuję znaleźć nocleg w Moscenickiej Dradze. Na Istrii będę pierwszy raz.

Mamy zarezerwowany pensjonat w Ravni. Tutaj trochę napisałem o tym miejscu. To tylko 45 km od Mošćeničkiej Dragi, ale tam również będziemy, bo zamierzamy pozwiedzać wschodnie wybrzeże półwyspu od Opatiji na południe. :)
greenrs napisał(a):Mam jeszcze pytanie.Czy krótki odcinek Słowenii w drodze z Włoch na Istrię można pokonać omijając słoweńską autostradę?

Zapewne można, ale nie wypowiadam się, bo jeszcze nie jechałem. My zamierzamy pojechać wzdłuż wybrzeża, w Słowenii drogami 111 i 406, potem we Włoszech SP14 SP15 do autostrady. Mniej więcej tak
jarkotowa
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 27.02.2007
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarkotowa » 07.06.2013 15:45

My byliśmy zeszłego lata (lipiec) nad Gardą (3 noce - namiot), w drodze powrotnej do PL.
Jechaliśmy wzdłuż jeziora i uznaliśmy "tu jest ładnie więc rozglądamy się za campingiem".
Znalazł się w 2 minuty, z miejscem na półeczce skalnej, z przepięknym widokiem na jezioro, blisko kąpieliska z mini plażą, boiskiem, placem zabaw, trawnikiem z ławkami, drzewami, na którym duże włoskie rodziny przesiadywały całe dnie, w cieniu oliwek, grając w karty, warcaby.
Obok campingu była restauracja z b.dobrą pizzą i mega wielkim calzone i do tego było tanio.
Płaciliśmy za nocleg 30 euro (4 os) - najtańszy nocleg jaki zaliczyliśmy w IT.
Ale nazwy tej miejscowości nie pamiętam.
W tym roku chcemy tam wrócić na kilka dni.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Lipiec2012- Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 11.06.2013 09:11

jarkotowa napisał(a):My byliśmy zeszłego lata (lipiec) nad Gardą (3 noce - namiot), w drodze powrotnej do PL.
Jechaliśmy wzdłuż jeziora i uznaliśmy "tu jest ładnie więc rozglądamy się za campingiem".
Znalazł się w 2 minuty, z miejscem na półeczce skalnej, z przepięknym widokiem na jezioro, blisko kąpieliska z mini plażą, boiskiem, placem zabaw, trawnikiem z ławkami, drzewami, na którym duże włoskie rodziny przesiadywały całe dnie, w cieniu oliwek, grając w karty, warcaby.
Obok campingu była restauracja z b.dobrą pizzą i mega wielkim calzone i do tego było tanio.
Płaciliśmy za nocleg 30 euro (4 os) - najtańszy nocleg jaki zaliczyliśmy w IT.
Ale nazwy tej miejscowości nie pamiętam.
W tym roku chcemy tam wrócić na kilka dni.


Szkoda, że nie pamiętasz bo właśnie czegoś takiego szukam. Z której strony jeziora to było?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: x

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.06.2014 12:11

Ponieważ w ubiegłym roku, nie udało się zrealizować w całości włoskiej części urlopu, chciałbym wrócić do mojego pytania dotyczącego pobytu nad Jez. Garda.

Planuję przebieg trasy w okolicach jeziora, więc chcielibyśmy się tam zatrzymać na kilka dni.
Jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o bazę noclegową. Czy oprócz hoteli (dość drogie) i kampingów (namiot nie wchodzi w grę) jest duża dostępność prywatnych kwater?
Może ktoś objeżdżał Gardę w ubiegłym roku bez rezerwacji noclegów?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Włochy Jezioro Garda+ trasa z Top Gear + Baw - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone