Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 22.03.2018 18:53

Obiecane nocne :)

"... w dzień nie szukaj gwiazd, one nocą są, Tobą mną.." :)

tutaj szczególnie kliknij żeby powiększyć, bo tak nie widać ;)

Obrazek

i parę dziennych :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pobliska nowa marina w Novi Vinodolski

Obrazek

obiadek w Novi Vinodolski, ulubione cevapcici

Obrazek

codziennie inne niebo przed kamperkiem...

Obrazek

codziennie inny zachód słońca...

Obrazek

polecam powiększać każde zdjęcie (górny lewy narożnik zdjęcia - lupka klik)
Ostatnio edytowano 22.03.2018 18:59 przez waldemar1973, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.03.2018 18:57

Cirrusy na niebie...popsuły pogodę?
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 22.03.2018 19:08

beatabm napisał(a):Cirrusy na niebie...popsuły pogodę?


niee, ale bywało groźnie, przynajmniej wygladało ;)

Obrazek

był też mały deszczyk ale później

Obrazek

Obrazek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 22.03.2018 21:11

Niezależność w podróży kamperem jest najpiękniejsza. A to jest bezcenne i nie przeliczymy tego na żadne kuny i euro :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.03.2018 09:30

CROnikiCROpka napisał(a):Niezależność w podróży kamperem jest najpiękniejsza. A to jest bezcenne i nie przeliczymy tego na żadne kuny i euro :wink:

Dokładnie tak. :oczko_usmiech:
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 23.03.2018 10:49

Hej, zajrzałem tu przypadkiem a tu takie skarby. Zapisałem sobie Hallstatt jako możliwy punkt przejazdu w drodze do lub powrotnej z włoskiej majówki. Mam pytanko dotyczące przejazdu pociągiem. Czy jest to typowa przeprawa z punktu A do B czy bardziej jako atrakcja okraszona wspaniałymi alpejskimi widokami?
Dzięki. Pozdrawiam. Podróż kamperem też mi się marzy...
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 23.03.2018 23:28

KarKoz napisał(a):Hej, zajrzałem tu przypadkiem a tu takie skarby. Zapisałem sobie Hallstatt jako możliwy punkt przejazdu w drodze do lub powrotnej z włoskiej majówki. Mam pytanko dotyczące przejazdu pociągiem. Czy jest to typowa przeprawa z punktu A do B czy bardziej jako atrakcja okraszona wspaniałymi alpejskimi widokami?
Dzięki. Pozdrawiam. Podróż kamperem też mi się marzy...


Polecam Hallstatt i okolice, jest tu naprawdę pięknie, zdjęcia tego tak nie oddają. CO do przejazdu/przewozu auta koleją - za dużo nie zobaczysz jadą tą ciufcią, bo przemieszcza się ona ciemnym tunelem , ale sam wjazd i świadomość pakowania auta na wagon już jest frajdą :)))

Za to i dojazd i wyjazd z wagonów prowadzi malowniczą drogą, której fragmenty widzicie na zdjęciach :)
CROnikiCROpka napisał(a):Niezależność w podróży kamperem jest najpiękniejsza. A to jest bezcenne i nie przeliczymy tego na żadne kuny i euro :wink:


w punkt! dokładnie, ale ręczę Wam, że naprawdę, przy odrobinie chęci, konsekwencji w działaniu to nie jest takie drogie jak się wielu wydaje ...

beatabm napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Niezależność w podróży kamperem jest najpiękniejsza. A to jest bezcenne i nie przeliczymy tego na żadne kuny i euro :wink:



Dokładnie tak. :oczko_usmiech:


:) :papa:
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 29.03.2018 22:05

Kilka fajnych fotek z trasy do których się dokopuję na dysku co jakiś czas ;)

W drodze do Hallstatt - okolice Gmunden - jedziemy wzdłuż pięknego jezioro Traunsee

Obrazek

Tutaj, gdzieś nie daleko po zjeździe z wagonu czyli okolice pomiędzy Mallnitz a Sillian
Obrazek
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 05.04.2018 08:38

Nowe foty, z tęsknoty już mocnej do lata :)

widok na wyspę KRK z naszego campingu w Povile , fajnie wiało , jednak nie fajnie, żeby zrobić fajną fotę pomimo porządnego statywu z dodatkową podwieszoną torbą z dużym kamieniem, kto wie o co chodzi może sobie wyobrazić , dodatkowo strach, że sprzęt za parę ładnych tysi mógł polecieć w dół na skały i potem do wody za kolejnym podmuchem wiatru, a wiało na tyle mocno, że drobniejsze osóbki musiały się momentami trzymać czegoś wmurowanego w ziemię, żeby nie odfrunąć :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i takie tam skałki

Obrazek
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 23.07.2018 12:27

waldemar1973, co możesz polecić na pierwszy dłuższy raz kamperem po Europie? Myślałem o jakichś fajnych włoskich miasteczkach nad jeziorami, ale nie zamykam się na inne miejsca. Czy dobrze wyposażonego (niezbyt starego) 7-osobowego kampera rzeczywiście tak trudno znaleźć? Masz jakieś doświadczenie w tym temacie? Z nimi byłem już http://www.camperpoint.pl w Polsce, ale chciałbym mieć jakieś porównanie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.07.2018 16:22

rzdrozny napisał(a): Czy dobrze wyposażonego (niezbyt starego) 7-osobowego kampera rzeczywiście tak trudno znaleźć? Masz jakieś doświadczenie w tym temacie? Z nimi byłem już http://www.camperpoint.pl w Polsce, ale chciałbym mieć jakieś porównanie.
Z tym pytaniem to radzę się udać na forum camperteam i poznać opinię większej liczby osób. Dowiedzieć się tam z czego wynikają głównie problemy w szukaniu odpowiedniego sprzętu. Funkcjonuje tam również giełda więc może znajdziesz coś dla siebie. O pierwszych podróżach również dowiesz się ciekawych rzeczy :)
Waldemar od 2 mcy nieobecny na forum więc może szkoda czekać na odpowiedź aż się pojawi ... no chyba że może akurat wróci z jakiejś wyprawy i wpadnie na forum ;)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.07.2018 16:44

W nawiazaniu do tytulu watku - Wlochy to komercja, Chorwacja bardziej swojska...
Plaze bez porownania, lepsze we Wloszczyznie (piaszczyste i szerokie, jak w Polsce...), ale totalnie skomercjalizowane (okreslone prawem 5m. od morza publicznie dostepne, pozniej -dziesiat rzedow platnych lezakow+parasol).
Ale warto odwiedzic i Wlochy, i Chorwacje. W obu przypadkach dobre, i rownie drogie autostrady, slona woda w Adriatyku i dobre jedzenie... :)

pozdrawiam
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.07.2018 09:51

robertms napisał(a):... Plaze bez porownania, lepsze we Wloszczyznie (piaszczyste i szerokie, jak w Polsce...), ale totalnie skomercjalizowane (okreslone prawem 5m. od morza publicznie dostepne, pozniej -dziesiat rzedow platnych lezakow+parasol)...
Co kto lubi, dla mnie właśnie gorsze ... po pierwsze piach klejący się do wszystkiego po drugie rzędy leżaków i parasoli to jakaś totalna masakra jest :evil:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 24.07.2018 15:42

gusia-s napisał(a):
robertms napisał(a):... Plaze bez porownania, lepsze we Wloszczyznie (piaszczyste i szerokie, jak w Polsce...), ale totalnie skomercjalizowane (okreslone prawem 5m. od morza publicznie dostepne, pozniej -dziesiat rzedow platnych lezakow+parasol)...
Co kto lubi, dla mnie właśnie gorsze ... po pierwsze piach klejący się do wszystkiego po drugie rzędy leżaków i parasoli to jakaś totalna masakra jest :evil:


Dokladnie. Piach, jak nad Baltykiem - super - tysiace lezakow - masakra... ;)

pozdrawiam
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 27.07.2018 00:54

Cześć !

Cóż ja mogę polecić.. pytanie czy podróżujesz z dziećmi, czy sami dorośli? Czy będą na pokładzie zwierzaki? Czy jesteś nastawiony na noclegi na campingach czy na dziko? Pytania można mnożyć

My w tym roku byliśmy jeszcze dalej naszym dziaduniem, zabrał nas do Grecji, o czym napiszę osobny wątek

Pytasz czy można znaleźć siedmioosobowego kampera - kurczę, sześcioosobowego to wiem, że tak ale siedmio? Jak ktoś słusznie wyżej zauważył dużo informacji stricte kamperowych znajdziesz na camperteam.pl albo na Facebooku jest kilka fajnych grup zamkniętych np campermajstry , miejsca które warto odwiedzić kamperem.

Od siebie dodam, że dużo bardziej przyjaznym kamperom krajem niż Włochy czy Chorwacja jest Grecja, raz, że tańsza, dwa dużo miejsc gdzie możesz stanąć za free.

Jak by co, śmiało pisz.
pozdrawiam,
Waldek.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper :) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone