Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

właśnie wróciłem z majówki nad jadranem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006
właśnie wróciłem z majówki nad jadranem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 10.05.2006 11:06

witam forumowiczów. przedwczoraj wróciłem z malińskiej na wyspie krk. wyjazd miał charakter rodzinny - byłem z żoną i dwójką dzieci - 1.5 roku i 3 lata w dniach 29.04 - 8.05.06. pobyt bardzo udany. dojazd - sandomierz, wieliczka, myślenice, zwardoń, bratysława, wienner neustadt, graz, maribor, zagrzeb, malińska. powrót - jak wyżej ale przez cieszyn, bielsko i kraków. transport - nissan almera 1.5 dci. na życzenie odpowiem na wszelkie pytania forumowiczów. pozdrawiam. :D
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 10.05.2006 11:26

Witam. To ja na początek mam pytanie odnośnie dróg... mianowicie czy są jakieś nowe odcinki oddane do użytku w tym roku ? Najbardziej interesuje mnie odcinek Cieszyn - Źilina, oraz droga od Cieszyna do Bielsko Białej.... Pozdrawiam :)
pepe1969
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 25.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepe1969 » 10.05.2006 11:33

Jak wygląda droga Żywiec - Zwardoń. Czy jest tragiczna jak inni piszą, a może przesadzają?
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 10.05.2006 11:37

Hmm... cofam sowje pytanie bo właśnie znalazłem świerzy post odpowiadający na moje pytania (https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=10658) Pozdrawiam :lol:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 10.05.2006 11:44

Dziekan napisał(a):Witam. To ja na początek mam pytanie odnośnie dróg... mianowicie czy są jakieś nowe odcinki oddane do użytku w tym roku ? Najbardziej interesuje mnie odcinek Cieszyn - Źilina, oraz droga od Cieszyna do Bielsko Białej.... Pozdrawiam :)


ponieważ jechałem tą drogą pierwszy raz nie mogę odpowiedzieć czy powstały jakieś nowe odcinki. w każdym razie jadąc przez polskę tą trasą po przejeżdzie przez cro, słowenię, austrię, słowację i czechy miałem nieodparte wrażenie (mimo korzystania z naszych dróg od kilkunastu lat na własnych czterech kółkach), że to kraj po jakiejś wojnie albo w trakcie wojny. żadnego odcinka, który można by nazwać nowym nie widziałem. proponuję powołać specjalną komisję sejmową do zbadania przyczyn takiego stanu rzeczy ;) na pocieszenie mogę dodać tyle, że droga na zwardoń była jeszcze gorsza. co do odcinka cieszyn zilina droga ok ale chyba bez nowinek - autostrada ok. 30 km za zyliną. sporo patroli policji. pozdrawiam
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 10.05.2006 14:11

A jak w ogóle pogoda spisała się w długi weekend ? Czy dużo turystów na trasie i na miejscu ? 8)
Ostatnio edytowano 10.05.2006 15:51 przez Dziekan, łącznie edytowano 1 raz
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 10.05.2006 14:26

Dziekan napisał(a):A jak wougle pogoda spisała się w długi weekend ? Czy dużo turystów na trasie i na miejscu ? 8)



w drodze do cro lało jak z cebra. dojechliśmy na krk w niedzielę w południe - było pochmurnie ale nie padało. w poniedziałek do południa słoneczko, od południa chmury do ok 14. we wtorek, a póżniej lampa do niedzieli. w czwartek jak pojechaliśmy do plitwic po wyjeżdzie z krku było większe zachmurzenie ale nie padało. po południu wyszło słońce. temperatury- ranki chłodne, od 10 zaczynało być gorąco.
turystów sporo było w niedzielę i poniedziałek( oni też świętowali 1 maja) - głownie chorwaci i słoweńcy. potem totalne pustki- niesamowite wrażenie, mimo, że rozum podpowiada, że to tak powinno być bo jadranek zimny (może w porywach przy brzegu 17 st.)
barkley1
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 24.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley1 » 11.05.2006 09:04

rafał krasoń napisał(a):witam forumowiczów. przedwczoraj wróciłem z malińskiej na wyspie krk. :D
+

spadasz mi jak z nieba :D
wybieram sie na KRK od 1 lipca i mam kilka pytań, Jeśli możesz to czekam na odpowiedź, a pytania oto one:
1.PODRÓŻ(ile zapłaciłeś za autostrade w CRO + most KRK), czy jest kilka miejsc z opłatami na autostradzie?
2.Jaki czas przejazdu od polskiej granicy do krk?
3.Jak wygląda Malinska?Jakie plażę?Jakiś opisik może lub fotki?
4.Masz jakieś namiary na prywatne kwatery(nie apartamenty) na KRK-u i czy spokojnie od 1 lipca można wybierać się w ciemno? Zaznaczam że nie mam sprecyzowanej miejscowości i chętnie poznam opinie osoby, która odwiedziła KRK i pomoże wybrać miejscowość (ja mysle o Baśce ale biore pod uwage inne opcje)


To pozdrawiam :D
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 11.05.2006 10:02

barkley1 napisał(a):
rafał krasoń napisał(a):witam forumowiczów. przedwczoraj wróciłem z malińskiej na wyspie krk. :D
+

spadasz mi jak z nieba :D
wybieram sie na KRK od 1 lipca i mam kilka pytań, Jeśli możesz to czekam na odpowiedź, a pytania oto one:
1.PODRÓŻ(ile zapłaciłeś za autostrade w CRO + most KRK), czy jest kilka miejsc z opłatami na autostradzie?
2.Jaki czas przejazdu od polskiej granicy do krk?
3.Jak wygląda Malinska?Jakie plażę?Jakiś opisik może lub fotki?
4.Masz jakieś namiary na prywatne kwatery(nie apartamenty) na KRK-u i czy spokojnie od 1 lipca można wybierać się w ciemno? Zaznaczam że nie mam sprecyzowanej miejscowości i chętnie poznam opinie osoby, która odwiedziła KRK i pomoże wybrać miejscowość (ja mysle o Baśce ale biore pod uwage inne opcje)
To pozdrawiam :D[/quote


witam :) autostrady w cro na drodze do krku łącznie z przejazdem przez most kosztowały ok. 104 kn (odcinek do zagrzebia 18 kn, zagrzeb do zjazdu na krk 56 kn, most 30 kn). doradzam, żeby mieć przygotowane kuny - euro przyjmą ale wiadomo kurs wedle uznania. płaci się niestety w kilku miejscach. autostrada zagrzeb - rijeka to nie to co tygrysy lubią najbardziej - jeszcze w fazie organizacji - dużo jazdy jednym pasem. przejazd przez most płatny tylko w jedną stronę. czas przejazdu od granicy polski do krku zajął nam w drodze powrotnej ok. 11 g. 8)
malińska jest naprawdę piękna ( powietrze w maju intensywnie pachniało jaśminem :P ). ilość kwater imponująca, myślę, że nawet w sezonie można jechać w ciemno, choć miejsce blisko morza pewnie trzeba by szukać przez agencję. prywatnie proponuję poszperać w górnej części kurortu - trochę dalej od morza, za stacją paliw (tam jest w zasadzie jedna droga z odgałęzieniami w których warto pomyszkować). piękna plaża z dużą ilością miejsca w cieniu jest za hotelem malin ( drobny żwirek), trzeba też udać się na rajską ceste - przy zjeżdzie do malińskiej skręca się w prawo, jedzie kawałek prosto w kierunku hotelu (nazwy nie pamiętam, autochtoni pomogą) - przy morzu skały i zaraz piękne drzewa które dają dużo cienia. polecam do stołowania pizzerię marinero ( blisko poczty i odziału zagrebackiego banku - troszkę pod górę uliczką- ok.10m), a jak zasoby finansowe na to pozwalają to restaurację obala ( nad morzem w pobliżu trochę straszącego czwórmasztowca, który prawdopodobnie służy za atrakcję). w restauracji tej w maju nie kasowali 10 kn za samo zajęcie miejsca, jedzenie było smaczne, ceny jakby nieco niższe od okolicy) - stek wiedeński ( schabowy :wink: ) z frykami - 55 kn, tyle samo kalmary ( uwaga bo z grila były w czosnku, smarzone nie wiem ) i chop pork grilled ( jakby pieczone żeberka - z pyszną sałatką zastępującą ziemniaki). napoje wszędzie drogie i wszędzie je proponują :wink:
namiarów na kwatery nie mam poza miejscem gdzie nocowałem -ale tu w sezonie może być drogo - apartament ( kilka w budynku ) 30 m od morza ,dwa pokoje, kuchnia i łazienka, dość dobrze wyposażony - tv sat, nowa lodówka, płyta kuchenna elektryczna, bez żadnych "zapachów" w pomieszczeniach. na życzenie podam nr telefonu - gospodyni, która kręci biznesem nie mówi po angielsku, po niemiecku konkretna rozmowa chyba możliwa - ale jak pisałeś tobie nie chodzi o apartament.
baska to zdecydowanie głowny konkurent malińskiej. piękne widoki ( dookoła góry ) ale plaża kamienista( jak kto woli z grubym żwirem ). jeżeli wyjazd z małymi dziećmi to malińska, jeżeli nie to chyba bardziej ta baska. dobre miejsce do nurkowania to vrbnik ( dużo skał - to info z forum ja tam nie byłem)
pozdrawiam i życzę miłego pobytu ( jak będą jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem ) 8)

]
Maciek4nt
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 07.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek4nt » 13.05.2006 14:10

Czy jest czytelne oznakownie przed Wiedniem od strony Bratysławy jak ominąć centrum miasta i wyjechac na Wiener Neustadt?
wyrzej
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wyrzej » 13.05.2006 15:59

rafał krasoń napisał(a):witam forumowiczów. przedwczoraj wróciłem z malińskiej na wyspie krk....


Witam, byłem w Malinskiej 3 lata temu. Miejsce urokliwe, godne polecenia. Mieszkaliśmy w apartamencie w poblizu hotelu Palace (to pewnie ten, którego nazwy nie pamiętasz) i w rozmowie z naszymi gospodarzami doweidzieliśmy się, że cały kompleks Haludovo (kilka hoteli położonych obok siebie, wzdłuż rajskiej drogi) ma być wyburzony i na to miejsce ma powstać nowy obiekt. Ciekaw jestem czy przez te 3 lata zrobili coś w tym kierunku?
Pozdrawiam
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 15.05.2006 09:16

Maciek4nt napisał(a):Czy jest czytelne oznakownie przed Wiedniem od strony Bratysławy jak ominąć centrum miasta i wyjechac na Wiener Neustadt?


witam.
jadąc od strony bratysławy tak by ominąć wiedeń można zrobić dwie rzeczy: albo już w bratysławie kierujesz się na przejście bratysława jarovce (oznaczenia drogowe bardzo czytelne - cały czas jedziesz prękością autostradową) i dalej masz gattendorf, parndorf i eisenstadt- tu wjeżdżasz na autostradę (albo drogę ekspresową) i dalej droga jest bajecznie prosta - wystarczy po prostu patrzeć na znaki informacyjne ( kierunek graz, maribor, etc.)
można też spokojnie jechać prosto na wiedeń - podobno jest już obwodnica oklająca miasto - tak, że cały czas ciągniesz po autostradzie.

co do drugiego pytania, jakie padło na wątku to w pobliżu rajsiej drogi nadal straszą stare budynki - byłem tym bardzo zdziwiony, bo cały ten teren bardzo zaniedbany. ładnie jest natomiast już bezpośrednio od miejsca, gdzie wchodzi się na ceste (zaraz za małym rondem). funkcjonuje tam gustowny hotel, czy raczej ciąg apartamentów, które rzeczywiście wyglądały na nowe lub dopiero odremontowane.

pozdrawiam
EwaSJ
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) EwaSJ » 17.03.2014 20:44

Rafał K napisał(a):witam forumowiczów. przedwczoraj wróciłem z malińskiej na wyspie krk. wyjazd miał charakter rodzinny - byłem z żoną i dwójką dzieci - 1.5 roku i 3 lata w dniach 29.04 - 8.05.06. pobyt bardzo udany. dojazd - sandomierz, wieliczka, myślenice, zwardoń, bratysława, wienner neustadt, graz, maribor, zagrzeb, malińska. powrót - jak wyżej ale przez cieszyn, bielsko i kraków. transport - nissan almera 1.5 dci. na życzenie odpowiem na wszelkie pytania forumowiczów. pozdrawiam. :D


Witam :-) My też zamierzamy wyjechać z Sandomierza na wyspę Krk do miejscowości Malinska. Nasza ekipa to 6 dorosłych osób i roczna perełka :-) Byłabym bardzo wdzięczna jeśli mógłby mi Pan polecić jakiś apartament w tym miejscu...
Wszelkie rady również mile widziane :-) To nasze pierwsze wakacje w powiększonym składzie, dlatego chcemy się dobrze przygotować.

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.03.2014 21:02

Mam przeczucie, że w ciągu 8 lat zmieniło się w temacie sporo. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.03.2014 21:17

EwaSJ napisał(a):Witam :-)

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Link do kwater poszedł na adresik :wink: szukaj które pasują i kiedy wolne terminy :idea:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
właśnie wróciłem z majówki nad jadranem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone