Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Coraz szybciej i wygodniej do HR przez SK/A

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
Coraz szybciej i wygodniej do HR przez SK/A

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 09.05.2006 21:40

Najświeższe wieści (z przed 2-ch dni) z trasy na HR (via Wiedeń):
1) Słowacy oddali kolejny odcinek autostrady Żylina - Bratysława. Obecnie na autostradę wjeżdża się bezpośrednio za Poważską Bystrzycą. Solidne roboty drogowe widać aż do samej Żyliny ale tu droga jest jeszcze w "lesie"
2) Nowa - południowa obwodnica Wiednia S1 (Schwechat - Vosendorf, nie ma jej na mapach) to ostateczny koniec korków i chyba szybciej jest teraz pojechać na Wiedeń niż na Eisenstadt (Neuseedler See)
3) Bratysława ma już 100% obwodnicy - zero świateł, robót drogowych i póki co niestety zero stacji benzynowych... To znaczy jest tylko jedna przy wjeździe do BA i potem koniec. Byłem przekonany ze zdołam się zatankować i skończyło się na tankowaniu w Austrii - więc kto chce trochę tańszego paliwa niech o tym pamięta
4) Wiadomość najważniejsza - Austriacy ostro ruszyli z budową autostrady Bratysława-Wiedeń (od Kittsee) a że teren jest tam zupełnie płaski to wróżę zakończenie prac jeszcze w tym roku. Gdy wyjeżdżałem 28 kwietnia niewiele było widać - gdy wracałem 2 dni temu widać już było wyraźnie powstającą autostradę
5) Potężna 4-pasmówka buduje się po obu stronach granicy PL/SK w okolicach Zwardonia - gdy to skończą moze być ciekawie. Niestety trudny teren (góry) + polsko/słowackie ślimacze tempo nie wróżą rychłego końca
6) Solidne budowle słowackie na Orawie w okolicach Dolnego Kubina - mam tylko nadzieję że nie zniszczą wyjątkowo tam pięknego środowiska naturalnego. Z uwagi na wyjątkowo trudny teren (wysokie góry + rzeka) tez to trochę potrwa
7) Wygląda na to że Słoweńcy mają gdzieś tranzyt przez swoje terytorium w stronę HR. Nie jechałem co prawda przez Maribor a przez Triest ale ze zdziwieniem spostrzegłem że droga Triest - Rijeka wygląda dokładnie tak samo jak 8 lat temu. Dziwne to o tyle że w samej Słowenii jest sporo dobrych autostrad i powstają kolejne (Ljubljana - Villach)

Generalnie nie jest źle żeby nie powiedzieć bardzo dobrze.
T.o.m.a.s.z.
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 03.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) T.o.m.a.s.z. » 09.05.2006 21:56

a jak za Splitem w kierunku Dubrownika ?
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 09.05.2006 22:16

T.o.m.a.s.z. napisał(a):a jak za Splitem w kierunku Dubrownika ?


No tym razem tam nie byłem ale w zaufaniu ci powiem że jest póki co tak jak na mapie czyli Jadranka, 60/h, mniamniuśne widoki, przejazd przez BiH (Neum), zero problemów jak dla mnie. Oczywiście autostrada jest w planach na najblizsze lata i jak znam Chorwatów to będzie - wcześniej muszą się jakoś dogadać z Bośniakami w kwestii Neum bo czas autostrad eksterytorialnych to w Europie już przeminął.
T.o.m.a.s.z.
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 03.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) T.o.m.a.s.z. » 09.05.2006 23:15

byłem, widziałem, zakochałem sie ......... ale pytałem tak z nadzieją że mi powiesz że do wakacji przynajmniej zrobia np do .... Makarskiej . :D Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Co raz szybciej i wygodniej do HR przez SK/A

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 09.05.2006 23:21

niezawodny napisał(a):2) Nowa - południowa obwodnica Wiednia S1 (Schwechat - Vosendorf, nie ma jej na mapach) to ostateczny koniec korków i chyba szybciej jest teraz pojechać na Wiedeń niż na Eisenstadt (Neuseedler See)

Witaj po weekendzie.
Hm to jak radzisz jechać bo za miesiąc z hakiem będe jechał do Chorwacji + Czarnogóry.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
Re: Co raz szybciej i wygodniej do HR przez SK/A

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 10.05.2006 00:09

krakuscity napisał(a):
niezawodny napisał(a):2) Nowa - południowa obwodnica Wiednia S1 (Schwechat - Vosendorf, nie ma jej na mapach) to ostateczny koniec korków i chyba szybciej jest teraz pojechać na Wiedeń niż na Eisenstadt (Neuseedler See)

Witaj po weekendzie.
Hm to jak radzisz jechać bo za miesiąc z hakiem będe jechał do Chorwacji + Czarnogóry.


Dużej różnicy w czasie przejazdu nie ma bo przez Eisenstadt jest z kolei znacznie krócej. I trasa ładniejsza - wiedzie sympatycznymi, zadbanymi miasteczkami. Myślę że warto spróbować w jedną stronę na Eisenstadt a w drugą na Wiedeń. Nowa droga S1 jest świetnie oznakowana - trudno ją przegapić, choć na większości map nie jest zaznaczona. W moim najnowszym Shell-Atlasie 2005/2006 jest pokazana jako w budowie ale Austriacy szybko budują i przez nich mapa po paru miechach staje się nieaktualna.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003
Re: Co raz szybciej i wygodniej do HR przez SK/A

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 10.05.2006 09:03

niezawodny napisał(a):4) Wiadomość najważniejsza - Austriacy ostro ruszyli z budową autostrady Bratysława-Wiedeń (od Kittsee) a że teren jest tam zupełnie płaski to wróżę zakończenie prac jeszcze w tym roku. Gdy wyjeżdżałem 28 kwietnia niewiele było widać - gdy wracałem 2 dni temu widać już było wyraźnie powstającą autostradę. Generalnie nie jest źle żeby nie powiedzieć bardzo dobrze.

No, niestety, może to wygląda na takie tempo budowy, ale ukończenie szumnie nazwanej autostrady A6 (w praktyce jest to odcinek Parndorf - Kittsee) planowane jest na listopad 2007 r.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
Re: Co raz szybciej i wygodniej do HR przez SK/A

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 10.05.2006 10:32

krystek napisał(a):No, niestety, może to wygląda na takie tempo budowy, ale ukończenie szumnie nazwanej autostrady A6 (w praktyce jest to odcinek Parndorf - Kittsee) planowane jest na listopad 2007 r.


Nie wiem czy szumnie ale wiem że będzie to pełna autostrada która skróci czas przejazdu do HR/SLO/I. Od tego momentu 100% przejazdu przez Austrię będzie po autobahnie. A co do tempa budowy to chciałbym żeby w PL autostrady powstawały w półtora roku... więc nie wybrzydzajmy :wink:
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 10.05.2006 13:25

A jak wygląda odcinek Bielsko Biała - Cieszyn ? Nadal jest w przebudowie... ? Czy jedzie się już przyzwoicie ? :?
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003
Re: Co raz szybciej i wygodniej do HR przez SK/A

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 10.05.2006 14:22

niezawodny napisał(a):Nie wiem czy szumnie ale wiem że będzie to pełna autostrada która skróci czas przejazdu do HR/SLO/I. Od tego momentu 100% przejazdu przez Austrię będzie po autobahnie. A co do tempa budowy to chciałbym żeby w PL autostrady powstawały w półtora roku... więc nie wybrzydzajmy :wink:

Jednak trochę powybrzydzam: cała A6 to ... 21,8 km. Czy tak znacząco skróci czas dojazdu, to nie wiem. Gdyby jeszcze została wydłużona do np. Eisentadt i tam łączyła się z S31, to ok. A tak będzie łączyła się z A4 i trzeba jechać w kierunku Wiednia. Trochę to pokręcone. Btw, budowa rozpoczęła się w ... sierpniu 2003 r., czyli łącznie potrwa ponad 4 lata.
PZdr
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 10.05.2006 15:47

Na tych 21,8 km oszczędzi się min. dobry kwadrans. Jeśli powstanie jeszcze kilka takich odcinków a powstają (np. koło Żyliny, Cieszyna, oby kiedyś od Mariboru) to uzbiera się godzina a jak w PL coś zbudują to kolejne. Grosz do grosza i wyjdzie z tego min 2 h dla tych co się spieszą.

A co do samej budowy to ja pierwsze maszyny napotkałem tam dopiero w tym roku a prawie co miesiąc jeżdżę do Wiednia. Myślę że 2003 to chyba zrodził sie pomysł.

Co do pytania kolegi Dziekana o drogę Bielsko-Cieszyn to radzę omijać ten odcinek szerokim łukiem bo jest masakra (jak długo jeszcze te roboty!?). Szybciej Austriacy zbudują tą A6 niż polacy wyremontują drogę z Bielska do Cieszyna i dlatego ja nie wybrzydzam
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 10.05.2006 16:46

niezawodny napisał(a):Co do pytania kolegi Dziekana o drogę Bielsko-Cieszyn to radzę omijać ten odcinek szerokim łukiem bo jest masakra (jak długo jeszcze te roboty!?). Szybciej Austriacy zbudują tą A6 niż polacy wyremontują drogę z Bielska do Cieszyna i dlatego ja nie wybrzydzam


Wybieram się do Cro 26 czerwca (poniedziałek) w okolicach Cieszyna będę ok 9-10 rano. Wybrać inną trasę ? Co radzicie :?: :?
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 11.05.2006 14:14

Ja preferuję trasę od Katowic na Skoczów -Wisła- Istebna - Zwardoń - Cadca- Powazska Bystrica - potem już z buta cała Słowacja autostradą na Bratysławę - Wiedeń ....... :lol:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 11.05.2006 15:00

rich72 napisał(a):Ja preferuję trasę od Katowic na Skoczów -Wisła- Istebna - Zwardoń - Cadca- Powazska Bystrica - potem już z buta cała Słowacja autostradą na Bratysławę - Wiedeń ....... :lol:



Mam pytanie a jak wygląda odcinek Isteba, Koniaków, Myto bo na mapie ledwo to widać.
Czy lepiej niż przez Bielsko Białą bo w zeszłum roku odcibek do Bielska to był koszmar???
Adam Dziuszko
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 11.05.2006
Re: Co raz szybciej i wygodniej do HR przez SK/A

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Dziuszko » 11.05.2006 20:14

niezawodny napisał(a):Najświeższe wieści (z przed 2-ch dni) z trasy na HR (via Wiedeń):
1) Słowacy oddali kolejny odcinek autostrady Żylina - Bratysława. Obecnie na autostradę wjeżdża się bezpośrednio za Poważską Bystrzycą. Solidne roboty drogowe widać aż do samej Żyliny ale tu droga jest jeszcze w "lesie"
2) Nowa - południowa obwodnica Wiednia S1 (Schwechat - Vosendorf, nie ma jej na mapach) to ostateczny koniec korków i chyba szybciej jest teraz pojechać na Wiedeń niż na Eisenstadt (Neuseedler See)
3) Bratysława ma już 100% obwodnicy - zero świateł, robót drogowych i póki co niestety zero stacji benzynowych... To znaczy jest tylko jedna przy wjeździe do BA i potem koniec. Byłem przekonany ze zdołam się zatankować i skończyło się na tankowaniu w Austrii - więc kto chce trochę tańszego paliwa niech o tym pamięta
4) Wiadomość najważniejsza - Austriacy ostro ruszyli z budową autostrady Bratysława-Wiedeń (od Kittsee) a że teren jest tam zupełnie płaski to wróżę zakończenie prac jeszcze w tym roku. Gdy wyjeżdżałem 28 kwietnia niewiele było widać - gdy wracałem 2 dni temu widać już było wyraźnie powstającą autostradę
5) Potężna 4-pasmówka buduje się po obu stronach granicy PL/SK w okolicach Zwardonia - gdy to skończą moze być ciekawie. Niestety trudny teren (góry) + polsko/słowackie ślimacze tempo nie wróżą rychłego końca
6) Solidne budowle słowackie na Orawie w okolicach Dolnego Kubina - mam tylko nadzieję że nie zniszczą wyjątkowo tam pięknego środowiska naturalnego. Z uwagi na wyjątkowo trudny teren (wysokie góry + rzeka) tez to trochę potrwa
7) Wygląda na to że Słoweńcy mają gdzieś tranzyt przez swoje terytorium w stronę HR. Nie jechałem co prawda przez Maribor a przez Triest ale ze zdziwieniem spostrzegłem że droga Triest - Rijeka wygląda dokładnie tak samo jak 8 lat temu. Dziwne to o tyle że w samej Słowenii jest sporo dobrych autostrad i powstają kolejne (Ljubljana - Villach)

Generalnie nie jest źle żeby nie powiedzieć bardzo dobrze.

Proszę o poradę .Jade do Zadaru z Krakowa i wyczytałem że dobra trasa to przez Zwadroń-Bratysława-Kormed-Zalalowo-Redics-Mursco Sredisce-Zagreb-Zadar
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Coraz szybciej i wygodniej do HR przez SK/A
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone