Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winieta zakup w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.06.2014 07:22

W nocy po stronie Austriackie raczej stacje są zamknięte, kup na całodobowej w Ptuj.
Najlepiej kupić w drodze do Cro zaraz dwie, tylko powiedzieć sprzedawcy od kiedy ma być ta "powrotna"
Taka moja rada: powrotną biorę zaraz od dnia w którym kończy mi się pierwsza winieta, np pierwsza kończy się 05.07 to druga biorę od 06.07. Jeśli wyskoczyłby jakiś problem i musiałbym wcześniej wracać to nie muszę kupować kolejnej winiety, a na dłużej jak 20 dni jeszcze nie jechałem :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.06.2014 07:31

To jest najlepszy pomysł. Tak zrobię tym razem.
malyukp
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) malyukp » 17.06.2014 07:37

Witam a czy po przekroczeniu granicy za Znojmem w nocy będzie problem z winietą w Austrii ?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 17.06.2014 12:16

malyukp napisał(a):Witam a czy po przekroczeniu granicy za Znojmem w nocy będzie problem z winietą w Austrii ?


My najczęściej kupujemy na stacji OMV naprzeciwko "smoków". Płacimy kartą i jakoś nigdy nie wyszło wiecej niż cena winiety. Później jest problem ze stacjami przy drodze i sam nawet nie wiesz kiedy znajdziesz się na autostradzie :oczko_usmiech:
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 17.06.2014 15:43

Lednice napisał(a):
bl napisał(a):Na przykład tuż po przekroczeniu granicy od czeskiej strony, ale jeszcze przed wjazdem do Austrii, w niskim pawilonie handlowym tuż przy drodze, po prawej stronie. Przynajmniej tam kupowałem jeszcze rok temu.


Ale to już jest w Austrii :!: :!: :!:
Granica jest na małym mostku wcześniej

No i w google jest jeszcze wiata w Drasenhofen, ale ją zdemontowano niedawno 8)


Cóż z tego, że w Austrii, skoro austriacka autostrada zaczyna się dopiero kilkadziesiąt kilometrów od granicy?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2014 16:01

Myślę, że chciałeś wcześniej napisać tak:
... tuż po przekroczeniu granicy od czeskiej strony, ale jeszcze przed wjazdem NA AUSTRIACKĄ AUTOSTRADĘ, w niskim pawilonie handlowym tuż przy drodze, po prawej stronie... :wink:
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 17.06.2014 16:12

Oj tam, szczegóły. Chodziło mi o to, że ten pawilon jest _przed_ zabudowaniami dawnego przejścia granicznego po stronie austrackiej. A gdzie faktycznie przebiega granica... Czy to istotne? ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2014 16:30

No, czasem jest to istotne dla niektórych :D :D :D

Np. w Mikulovie można w mieszkaniu palić jointa i mieć krzaczek na własne potrzeby, a w Drasenhofen nie.
Z drugiej strony w Austrii jest granica 0,5 promila, a w Czechach jest 0,0 8)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 17.06.2014 17:02

Lednice napisał(a):No, czasem jest to istotne dla niektórych :D :D :D

Np. w Mikulovie można w mieszkaniu palić jointa i mieć krzaczek na własne potrzeby, a w Drasenhofen nie.
Z drugiej strony w Austrii jest granica 0,5 promila, a w Czechach jest 0,0 8)

Tak na marginesie -Austria- obowiązuje ograniczenie 0,0 promila dla nowych kierowców przez 2 lata oraz kierowców ciężarówek o masie powyżej 7,5 tony.
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 17.06.2014 20:04

Witam wszystkich ! Co do kupna winiety na Austrię jadąc przez Mureck , to ja kupuję zawsze na granicy Chorwacji ze Słowenią . Zaraz za budkami celników po prawej stronie przy parkingu . Tam można kupić winiety na Słowenię i na Austrię w cenach urzędowych. Niestety nie wiem w jakich godzinach czynny jest ten punkt .
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winieta zakup w Austrii - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone