Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wielkanoc 2015 - Plitvicka jezera, Postojna, Wenecja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013
Wielkanoc 2015 - Plitvicka jezera, Postojna, Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 15.04.2015 12:30

Nasza przygoda z Chorwacja zaczęła się dawno temu, bo w 98 kiedy to wraz z moja lepsza polowa postanowiliśmy wybrac się do „cieplych krajów”. :hut: Lamentu ze strony rodziców było co niemiara, bo daleko i w ogóle, bo to wojna, bo niebezpiecznie, bo nasze morze tez fajne a w Kołobrzegu jeszcze nie byliście itp.
Nic to, pojechaliśmy. Wypad był udany, ale wróciliśmy chorzy. Choroba trwa do dzisiaj, i pomimo ze próbowaliśmy innych zagranicznych wojaży, Chorwacja została naszym drugim domem i ciągnie nas do siebie.

Troche tremy jest, ale co tam. Bedzie to moja pierwsza relacja i mam nadzieje ze zainteresuje ona rodziców, a może nawet pomoże w organizacji waszych wakacyjnych planów. Bedzie to wyprawa nie w świetle letnich wakacji, ale fajna przygoda z której nasze dzieciaki wróciły zachwycone. Doszliśmy do porozumienia z naszymi dziewuchami, jako ze nasze letnie plany wakacyjne trochę się rozbiegają. One raczej plazing od poniedziałku do niedzieli, a my to trochę byśmy połazili. Decyzja zapadła, jedziemy dwa razy, latem na plazing, a na Wielkanoc objazdówka. Bilety na prom zakupione (jesteśmy uziemieni na wyspie) i 27 Marca o godzinie 13 planowany wyjazd. Wybor był świadomy, bez wielkich oczekiwań jeśli chodzi o pogodę, temperatura według Pogodynki miała być w okolicach 15C, czyli idealna jeśli chodzi o szwedactwo, a czas wyjazdu to święta Wielkanocne. Dlaczego Wielkanoc, ano chcielismy zobaczyć jak wygląda ona w innych krajach, jakie są obyczaje i tradycje, a przy okazji zobaczyć to, czego nie dajemy rady zwiedzić latem z nadzieja ze nie będzie tłumów. Nasz chorwacki dziadek ze swoja rodzina zapraszał, wiec nie można było odmówić.

Do planowania wyjazdu podeszliśmy ze synem lat 12 bardzo poważnie. Jako zatwardziali namiotowcy musieliśmy opracować cala drogę przejazdu pod katem spania i wszystko inne. :roll: Plany na zwiedzanie miejsc po drodze do Cro były już dawno, ale jakoś nie mieliśmy chęci lub czasu ich zrealizować. Zawsze było „a możemy zostać jeszcze ze dwa dni, albo jedzmy od razu a w drodze powrotnej zwiedzimy”.

Tak wiec tym razem miały być Alpy i narty przez 5 dni, potem Wenecja, jaskinie w Słowenii, chorwackie Plitwicka Jezera i Paklenica. W drodze powrotnej słowackie termy i nasza Wieliczka. Całość nie powinna nam zabrać więcej niż 16 dni, ja 13 Kwietnia musze być w pracy.
Ale do rzeczy....

Sobota 21 Marca

Jako ze nie lubię pakowac się na ostatnia chwile, w sobotę tydzień przed wyjazdem wyszarpałem walizy i rozpocząłem przygotowania. Ja z młodym zmieściliśmy się do jednej torby, dołożyliśmy do niej jeszcze tysiąc innych drobiazgów potrzebnych mniej i więcej, i byliśmy gotowi. Dziewczyny dostały druga torbę i miały być gotowe do czwartku. Zona potwierdziła ze jedna torba będzie ok plus jakaś kosmetyczka.

....Przeciez nie jedziemy pod namioty, to nie musze brać wszystkiego....

Trumnę wożę na dachu caly rok, teraz wypad do kwater to sobie tak myślę ze nie będzie mi potrzebna. Dwie torby i kilka plecaków wejdzie do bagażnika przeciez.
Wkoncu pierwszy raz pojadę prawie na pusto. :mrgreen:
Cool, wtargałem ta cho.lere (Thule Atlantis 900) do mieszkania na 3 piętro :x , no bo to spalanie mniejsze i na normalny parking można bedzie wjechać i w ogóle fajniej bez trumny.

Bylem gotowy. :nice:

Jesli chodzi o Polskie znaki, to staram sie jak moge. Wszystkich urazonych przepraszam
Ostatnio edytowano 07.05.2015 14:04 przez Berbel, łącznie edytowano 1 raz
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 15.04.2015 12:34

jestem czekam na pierwszą relację z 2015 :)
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 417
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.04.2015 12:34

coś czuję, ze będzie fajnie :) chętnie poczytam :)
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 15.04.2015 12:40

Popaczę :D , pozdrawiam :papa:
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 15.04.2015 13:06

I ja jestem, już widzę tą torbę i kosmetyczkę :lol:
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 15.04.2015 13:13

Środa 25 Marca

Czy wspomniałem ze miały być Alpy, no właśnie. Jak to idzie w małżeńskim przysłowiu?
„maź planuje, zona krzyżuje” jakoś tak mam wrażenie.

...Jedziemy do mamusi
- Co?!!! 8O
- Nie jedziemy w Alpy, ja nie lubię śniegu i bedzie zimno. Jedziemy do Poznania.
- Jak, co do Poznania? Jak do mamusi?...


Szlag trafił Alpy i cały plan. Jesli dobrze pamiętam szepnąłem do zony nawet cos jak „nie jadę, zostaje w chacie”, a co twardym trzeba być nie miętkim. :boss: Nie podziałało :evil:

Czwartek 26 Marca

...Spakuj te torbę do końca, wrzucę do bagażnika dzisiaj, to nie bede musiał latać jutro.
- Bedziemy mieli trochę więcej rzeczy, mam dla mamy kilka pierdulek do zabrania.
- Ja nie jestem żaden DPD zeby wozić klamoty w ta i z powrotem, cokolwiek chcesz wziąć musi zmieścić się w bagażniku, zdjąłem kufer.
- Do bagażnika nie wejdzie
- To co mam założyć wieloryba z powrotem? Serio?
- No
- Ale kocie
- Super, dzięki


No to pojechalem na pusto :roll:


Piatek 27 Marca

Wyjechalismy na czas o 12 po mamę do szkoły, z wielorybem na dachu bez problemu dotarliśmy do Dover na prom, i o 13 w sobotę byliśmy na miejscu. Kolejne 5 dni spędziłem w Poznaniu z mamusia. :hearts:

Oszczedze konkretów, jednym słowem te kilka dni było wspaniale (gdyby zona czytała) Powiem szczerze, ze w nosie miałem już nasza Wieliczkę, soli od mamusi w te kilka dni wystarczy mi na następny rok, Wieliczka poczeka.
Jakoś tak mi skrzydła opadły i już nie bylem tak napalony na wyprawę w znane nieznane.
:papa:

Witam wszystkich zainteresowanych, zdjecia beda jak tylko naumiem sie je wklejac.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.04.2015 13:31

Berbel napisał(a):Oszczedze konkretów, jednym słowem te kilka dni było wspaniale (gdyby zona czytała)

Przezorność nie zawadzi. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.04.2015 13:41

Interesująco się zapowiada, więc zostaję i czekam na dalszy ciąg i oczywiście na zdjęcia jak już się naumiesz wklejac :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2015 13:44

Berbel napisał(a):
Witam wszystkich zainteresowanych, zdjecia beda jak tylko naumiem sie je wklejac.

Witam

gdzie-umiescic-zdjecia-jak-to-zrobic-jak-pokazac-na-forum-t17681.html

Można też bezpośrednio z komputera w okienku postu jak załącznik.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 15.04.2015 14:03

Pisz, pisz i to szybko bo jak Twoja Żona to zobaczy to nie wiem czy jeszcze coś napiszesz :)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 15.04.2015 14:35

Odrobina humoru, luzu, przymrużenia oka.... Ambitny plan :mrgreen: .
Zapowiada się relacja taka jaką lubię :papa: .
No nie mów, że z nart w Alpach zrezygnowałeś na rzecz mamusi 8O ... :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.04.2015 14:40

Bardzo fajnie się zapowiada :D

Czekam na więcej :papa:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.04.2015 15:22

Niem ma to, jak całą misterną logistykę jednym "pomysłem" rozłożyć :roll: :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 15.04.2015 15:34

Jestem :) Bardzo obiecujący początek. A wklejanie zdjęć łatwe jest, bo nawet ja umiem :mrgreen: czekam na cd.
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008
Re: Wielkanoc 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 15.04.2015 15:51

Super początek, zaczynamy planować.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wielkanoc 2015 - Plitvicka jezera, Postojna, Wenecja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone