Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.08.2012 08:58

MagMia napisał(a):...i jeszcze dziś , dzięki Twojej relacji powspominałam swoje spacery w tym pięknym mieście.

Super ... dla nas ta relacja to już też wspomnienia. 8)

... ale w latach następnych była kontynuacja naszych weneckich spacerów :) ... tutaj oraz tutaj.

pozdrawiam.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1853
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 26.08.2012 11:06

Relacja świetna,piękne fotki.
Za 4 tygodnie podążymy waszymi śladami.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.12.2012 11:42

Mariusz
Dopiero trafiłem do Twojej fantastycznej relacji, czapki z głów przed Twoimi umiejętnościami pokazywania świata!

:oczko_usmiech:

W Wenecji byłem dwukrotnie (w roku 1998 na cały dzień) i w 2010 na parę godzin jadąc z Włoch na Istrię.

Jak dla mnie COŚ jest w tym mieście magicznego, znając trochę historie i wielowiekową potęgę Wenecji jeszcze inaczej człowiek patrzy na to, co zostało z dawnych lat na terenie wyrwanym naturze

:papa:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 12.12.2012 12:47

tony montana napisał(a):Dopiero trafiłem do Twojej fantastycznej relacji, ...........

W Wenecji byłem dwukrotnie (w roku 1998 na cały dzień) i w 2010 na parę godzin jadąc z Włoch na Istrię.


Aleś wygrzebał ! :)

... a my pierwszy raz wracając z Istrii ! :) ... a potem drugi ... i następny ... itd.

No i Wenecja stała się "naszym" najpiękniejszym, najcudowniejszym miastem ... chyba już na zawsze ! 8)

pozdrawiam.
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 05.07.2013 13:00

Witam, poda ktoś namiar na kwaterę/apartament w punta sobbioni, lub lido di jesolo lub w pobliżu ?

pozdarwiaam
Darek
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 23.03.2014 13:46

Panie Mariuszu dzięki za tak świetne oprowadzanie i wiele cennych wskazówek jak i co zwiedzać w Wenecji i okolicach dzięki Panu w tym roku urlop padł właśnie na Wenecję miejsce wypadowe Punta Sabbioni oczywiście u Marisa już zaklepane:) natrafiłem również na Pana relacje z Istrii również świetne a jako ze drugą cześć urlopu zamierzamy spędzić w Fazanie to już widzę ze tez skorzystam z kilku Pana rad zwiedzania bo zamierzamy zwiedzić kila miejsc które Pan opisuje Pozdrawiam i wszystkiego co najlepsze:) Jacek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 23.04.2014 08:40

jacek73 napisał(a):... w tym roku urlop padł właśnie na Wenecję miejsce wypadowe Punta Sabbioni oczywiście u Marisa już zaklepane:)

No pięknie ! :) ... a więc samych przyjemności i fantastycznych przygód życzę (życzymy). 8)

pozdrawiam Mariusz.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.04.2014 08:53

Ceny na tym kampie to ma zdrowe.
Latem ponad 150 € za 4 osoby w bungalowie... :roll:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.04.2014 17:36

Ten wątek do ogromna kopalnia wiedzy na temat Wenecji - co, gdzie i jak, no i świetne fotki :) Przeczytałam go już ze trzy razy i zrobiłam sporo notatek.
W tym roku mam nadzieję, że uda się nam odwiedzić to piękne miasto :boss: Pewnie braknie czasu, żeby zobaczyć wszystkie miejsca, ale Burano znalazło się na liście "must be".
Pozdrawiam!
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 28.06.2014 20:09

mariusz-w
witajcie, mam do Was pytanko. Planujemy w tym roku pojawić się w Wenecji - właśnie chcemy zostawić samochód w Punta Sabbioni. jak jest z biletami? Są kupowane na przejazd w obie strony - powrót na określoną godzinę powrotną? W Wenecji jest określona ilość czasu? W jakich godzinach pływają z Punta do Wenecji i z powrotem?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 28.06.2014 20:20

Ruwado, wyręczę mariusza-w. Z parkingów w Punta Sabbioni korzystałem dwa lata temu i rok temu. Płaciłem 7 euro za cały dzień, z tego co pamiętam, nie są one zamykane, więc wyjechać możesz kiedy chcesz. Myśmy wracali za każdym razem około 9 wieczorem. A bilety na vaporetto - tramwaj wodny - warto kupić na 12h (18 euro) lub na 24h (20 euro) - możesz pływać dzięki nim nie tylko po Wenecji, ale i całej lagunie (np. na Murano, Burano, Torcello) jak też jeździć po Mestre.
O ile dobrze pamiętam, to vaporetto na plac św. Marka płwayją tak średnio co 30 min.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 28.06.2014 20:34

Dzięki za info. :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 28.06.2014 22:23

Ja tylko przypomnę, że tramwaje obsługuje firma ACTV. Warto wejść na ich stronę i poczytać o trasach, cenach, godzinach.
Z doświadczenia doradzam kupienie biletu na 12h (jeśli chcemy w Wenecji spędzić 1 dzień) lub 36h (jeśli 2 dni). Bilet na 24h wg mnie jest mało przydatny - kiedyś przecież musimy spać :oczko_usmiech: .
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 28.06.2014 23:09

ACTV mam juz zakonotowane :papa:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 30.06.2014 09:30

maxredaktor napisał(a):Ruwado, wyręczę mariusza-w.

... dziękuję. 8)

Potter napisał(a):Ja tylko przypomnę, że .....

ruwado napisał(a):ACTV mam juz zakonotowane :papa:


Darku ... a więc wszystko jasne. :)
Pozostaje mi tylko życzyć Wam wspaniałych wakacji i wielu pięknych wrażeń. 8)

pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wenecja - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone