Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 08.07.2014 19:01

Jeśli jeszcze macie do mnie cierpliwość - pamiętacie może nr linii z PS do Wenecji, i gdzie wysiada się w Wenecji?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.07.2014 20:46

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.07.2014 08:58

Cześć.

To jeszcze ja się podłącze z pytaniami - wybaczcie może i lamerskie pytania...

Plan - camp w PS.

12 godzinny bilet i pływam ile chcę i gdzie chcę a jednorazowy?
Ten za 7 € na jeden przejazd czy na 60 minut?
Bo tak sobie myślę, że jednego dnia zwiedzam tylko wyspę z placem San Marco (w zależnosci od czasu) potem "w miasto" mostem na kolejną wyspę zobaczyć Basilica di Santa Maria della Salute i powrót. Jest to do zrobienia (bez pośpiechu) w jeden dzień?
Jeśli tak to TravelCard 12 h nie warta zakupu?

PS. Nie widzę w cenniku jakie ceny za dzieciaki?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.07.2014 09:26

Jednorazowy jest na 60 minut.
Pójście z San Marco do bazyliki Santa Maria della Salute jest jak najbardziej do zrobienia w jedne dzień, tak bez pośpiechu i bezstresowo (zakładając, że pójdziesz mostem del'Accademia).
Niemniej jednak potem musisz wrócić na Punta Sabbioni, więc będziesz musiał kupić kolejny bilet i wydasz w sumie 14 e. Za cztery więcej masz 12-godzinny. A wtedy możesz też spokojnie przepłynąć się po całym Canal Grande, gorąco polecam też przejazd na wysepkę San Giorgio Maggiore i wjazd tam na kampanilę, z której masz przepiękny widok na plac św. Marka.

Zapomniałem napisać o dzieciach - te poniżej 6 lat nie płacą nic, a starszym kupuje się normalne bilety.
Ostatnio edytowano 09.07.2014 09:30 przez maxredaktor, łącznie edytowano 1 raz
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.07.2014 09:29

ruwado napisał(a):Jeśli jeszcze macie do mnie cierpliwość - pamiętacie może nr linii z PS do Wenecji, i gdzie wysiada się w Wenecji?

14 i 15, zatrzymują się na przystanku San Zaccaria (14 płynie dłużej).
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 09.07.2014 09:55

ruwado napisał(a):Jeśli jeszcze macie do mnie cierpliwość - pamiętacie może nr linii z PS do Wenecji, i gdzie wysiada się w Wenecji?


Z Punta Sabbioni do Wenecji płynie bezpośrednio linia nr 15 lub 14 (z jednym przystankiem na Lido).
Wysiadasz na S. Marco - S. Zaccaria i 500 metrów w lewo do placu.
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 09.07.2014 10:02

Vjetar napisał(a):Cześć.

To jeszcze ja się podłącze z pytaniami - wybaczcie może i lamerskie pytania...

Jeśli tak to TravelCard 12 h nie warta zakupu?

PS. Nie widzę w cenniku jakie ceny za dzieciaki?


Jeżeli ktoś mieszka na Punta Sabbioni, to musi popłynąć tam i z powrotem. Więc nie warto tego robić na biletach jednorazowych. Bilet na 12h to minimum. A jeżeli ktoś chce być 3 dni, to od razu kupuje na 3 dni. Dziecko i dorosły kosztują tyle samo - niestety.
Jeszcze taka ciekawostka - bilety nie są imienne, a na okaziciela, czyli można je przekazać innej osobie. Widziałem polską grupę, która robiła tak: Jedna ekipa płynie do Wenecji, a druga z dzieciakami zostaje na plaży. W okolicach 14-15-tej pierwsza ekipa wraca i na przystani przekazuje bilety drugiej ekipie. Wtedy jednego dnia dwie osoby mogą popłynąć do miasta, każda na pół dnia. Ma to sens przy dłuższych pobytach.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.07.2014 10:28

wkrak napisał(a):....


TravelCard na 72 h?
Ciekawa propozycja i fajna cena wychodzi - i można pływać bez ograniczeń. Dzięki.


maxredaktor napisał(a):...(zakładając, że pójdziesz mostem del'Accademia)

... gorąco polecam też przejazd na wysepkę San Giorgio Maggiore i wjazd tam na kampanilę, z której masz przepiękny widok na plac św. Marka.

Zapomniałem napisać o dzieciach - te poniżej 6 lat nie płacą nic, a starszym kupuje się normalne bilety.


To ten?
https://www.google.com/maps/@45.4312332 ... a=!3m1!1e3
(nie mam żadnego przewodnika/mapy - z google maps korzystam)

Muszę to namierzyć - kampanila.
:D

No to kosztorys można pisać - mała gratis :mrgreen:

Dzięki.

Trzeba jakiś plan zwiedzania na 3 dni ułożyć i trasę dojazdu obmyśleć i...witaj Wenecjo!
:mrgreen:

Pozdrawiam


PS. Mariusz - mam nadzieję, że nie masz mi za złe tego OT w relacji.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.07.2014 10:48

Vjetar napisał(a):To ten?
https://www.google.com/maps/@45.4312332 ... a=!3m1!1e3
(nie mam żadnego przewodnika/mapy - z google maps korzystam)

Muszę to namierzyć - kampanila.
:D



Nie, ten bardziej z lewej. Ten, który pokazuje google maps to musiała chyba być jakaś tymczasowa konstrukcja. Mosty przez Canal Grande masz trzy: nowy niedaleko Piazzale Roma, potem słynny Rialto, i ostatni - drewniany - właśnie del'Accademia (jest z niego bardzo fajny widok na ujście Canal Grande.

Z kolei San Giorgio Maggiore leży na przeciwko San Marco, dosłownie jeden przystanek vaporetto. Wejście (a w zasadzie wjazd windą) kosztuje 5 euro. Warto tylko pojechać tam nie o pełnych godzinach - za pierwszym razem o mało zawału nie dostałem, jak dzwon zaczął wybijać którąś tam godzinę :evil:

Jeśli planujesz być w Wenecji przez 3 dni, to IMHO bilet na 72h jest najlepszym wyjściem.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.07.2014 12:01

Vjetar napisał(a):
PS. Mariusz - mam nadzieję, że nie masz mi za złe tego OT w relacji.

Ale skąd ! :) ... piszcie, piszcie ! ... tym bardziej, że piszecie "samą" prawdę, więc ja nie mam nic więcej do dodania. 8)

pozdrawiam :papa:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 09.07.2014 17:34

Jeszcze raz dzięki
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.07.2014 08:19

No to jeszcze podpytam.

Jest plan - jeden dzień kolorowy - jak dopłynąć do Murano-Burano-Torcello?
Prom Arancio czy Blue?
(będę miał TravelCard 72h Actv - uprawnia do pływania tymi dwoma przewoźnikami/promami?)
Płynąć z M. dell'Orto czy z F.te Nove?
A może z innego miejsca wygodnie?
Z innego miejsca ale z przesiadką?
No i gdzie wysiąść żeby najwięcej kolorków obejrzeć?
Faro?
Murano Colonna?
Murano Museo?
Jeszcze gdzie indziej?
Gdzie się kierować?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 10.07.2014 09:07

Na Burano najwygodniej chyba będzie popłynąć z Punta Sabbioni* (w tym roku ja tak planuję zrobić), a potem z Burano dalej w kierunku Torcello i Murano.
Co do kolorowych domków, to Burano jest niewielką wyspą, więc gdziekolwiek wysiądziesz, zaraz je zobaczysz :)

*Sprawdziłem teraz rozpiskę ACTV, z Punta Sabbioni w sezonie płyną zwykłe linie 12 i 14 (ta drugą odpływa też w stronę San Marco, więc trzeba uważać).
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.07.2014 09:11

Dzięki.

Torcello też jest googlowane :)


Jeden dzień - 3 wyspy?
Można bez pośpiechu?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 10.07.2014 09:19

Myślę, że tak - to nie są duże wyspy, przyjemnie się tam spaceruje. I nie ma hord turystów, tak jak w Wenecji. Torcello jest nawet dość senne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wenecja - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone