Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2007 Chorwacja-wŁochy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Wakacje 2007 Chorwacja-wŁochy

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 20.11.2007 13:32

W końcu udało mi się zebrać i spróbuję napisać relację z wakacji. Długo trwało bo musiałem się umieścić zdjecia na fotosiku. Dzięki Leszek za podpowiedź. Na początek są zdjęcia z Chorwackiego etapu podróży/ lurobert.fotosik.pl/. W relacji też będę się starał umieszczać zdjęcia, ale będzie to dla mnie nowe doswiadczenie wiec za efekt nie ręczę. Teraz mam trochę czasu-jestem bezrbotny więc spróbuję pisać w miarę szybko.
Nasz wyjazd tegoroczny to 4 dalsza podróż/nie licząc 2003 roku gdzie przejechaliśmy Słowację śladem ciepłych źródeł/
1.2004-CHORWACJA
2.2005-CHORWACJA
3.2006-WŁOCHY
4.2007-CHORWACJA, WŁOCHY.
Te wcześniejsze wyjazdy też kiedyś spróbuję opisać. Na razie muszę kończyć bo idę na rozmowę w sprawie pracy. Jeszcze dzisiaj coś spróbuję napisać.
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 20.11.2007 14:07

Czyli rozumiem, ze teraz bedzie punkt 4 opisywany....

a zdjecia fajne - tylko mało....... :-(

czekamy, czekamy..... :lol:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 20.11.2007 21:51

Nareszcie wkleiłem zdjęcia. Jest ich 173 na 1153 zrobione na wyjeździe. Może kiedys jeszcze coś dokleję ale na razie wezmę się za pisanie.
Ciekawe czy ktoś to bedzie czytał.

Jak pisałem wczesniej to 4 dalszy wyjazd. W tym roku dla odmiany mielismy wykupiony tydzień w hotelu ADRIA w Vela Luce. Żona zastanawiała się czy w ogóle wytrzymam- do tej pory jeździliśmy tylko na kempingi. Doszedłem jednak do wniosku, że jakoś to przetrwam tym, bardziej iż Chorwacji już trochę obejrzałem. Z wcześniejszego wyjazdu znaliśmy tylko miasto KORCULA. W planach był tydzień Chorwacji a potem kemping -może Grecja albo Włochy.
Przed wyjazdem nie obyło się bez problemów w pracy - duże kłopoty z zaplanowanym urlopem z powodu widzimisię prezesa. Po wojnie w firmie, przygotowaniach, zakupach jedzenia i załatwieniu innych spraw w piątek po południu 29 czerwca zacząłem pakować samochód-Volkswagen Golf TDI z boxem na dachu. W sobotę 30 czerwca koniec pakowania i wyjazd. Załoga w składzie ja, żona, syn i teść. W Chorwacji są już dwie rodziny, które zwiedzają Plitvice. Mamy się spotkać jutro gdzieś w trasie. Moja żona jeszcze w piątek była na zebraniu i wróciła w nocy. Mimo tego wyjechaliśmy koło południa.
Droga z Kielc przez Chyżne, Słowację, Austrię i Słowenię/znana z wcześniejszych wyjazdów. Wyjazd w deszczu. Przez ojczyznę jako tako. Dzięki CB spokojnie i bez problemów. Na granivy po stronie Słowackiej zakup winietek słowackiej i austriackiej. Na Słowacji mały błąd zamiast na Wiedeń skręciłem na Węgry. Zagapiłem się. Nawrót przed samą granicą węgierską i jedziemy dalej. Potem dalej Austria spokojnie i nudno. W Austrii za Grazem spanie na stacji benzynowej, jakieś jedzonko i dalej. Na Słoweni przed granicą z Chorwacją dużo samochodów i jedziemy jeden za drugim, ale ciągle sie przesuwamy. Chorwacja - autostrada bez problemu w tunelach. Na jednym z punktów poboru opłat stoimy w korku. W kolejce do bramek podziwiamy wschód słońca. Na postoju spotykamy znajomych, którzy mają kwatery na Hvarze-nocowali po drodze w hotelu. Utrzymujemy kontakt smsowy z resztą grupy, którą mamy spotkać. Znajomi próbowali wsiąść na prom w Splicie, ale się nie udało. Po zjechaniu z autostrady i przejeździe przez góry spotykamy resztę. Spotkanie nastąpiło dzięki chorwackiej policjantce kierujacej ruchem na skrzyżowaniu. Ja zjeżdżam z góry i widzę jak mojego kolegę zatrzymują przed skrzyżowaniem aby ustąpił nam drogi. Jak byśmy się chcieli tak umówić to nie dałoby rady. Jedziemy już razem. Rozmawiamy przez CB. Pozostali sa w chrowacji pierwszy raz. Słucham zachwytów na temat PLITVIC i widoków. Kolejna próba dostania się na prom w Drveniku. Prom będzie, ale po południu. My jedziemy dalej. Zostaje samochód, który płynie na HVAR. Drugie podejście do promu w PLOCE. Kolejka jednak strasznie długa a następny prom za 3 godziny. Jedziemy dalej do Orebicia. Na półwyspie piekne widoki. W Orebiciu na przystani kilka samochodów. Stajemy w kolejce i kupujemy bilety. Jakiś dwóch wariatów omija wszystkich i staje na początku. Gość sterujący ruchem zastawia ich swoim samochodem. Brawo dla tego Pana. Wjeżdżamy na prom i płyniemy na wyspę. Jeszcze tylko przejazd przez całą Korczulę i znajdujemy hotel. Zaczynamy od obiadu. O hotelu i pobycie nastepnym razem.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.11.2007 22:25

LRobert napisał(a):Ciekawe czy ktoś to bedzie czytał.


Czytam :D 8) i czekam na ciąg dalszy
:papa:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 20.11.2007 22:45

dangol napisał(a):
LRobert napisał(a):Ciekawe czy ktoś to bedzie czytał.


Czytam :D 8) i czekam na ciąg dalszy
:papa:


wszyscy czytamy :D
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 20.11.2007 22:48

fiolek napisał(a):
dangol napisał(a):
LRobert napisał(a):Ciekawe czy ktoś to bedzie czytał.


Czytam :D 8) i czekam na ciąg dalszy
:papa:


wszyscy czytamy :D


My też!!!!!

Tylko spróbuj powrzucać zdjęcia do relacji, lepiej się wtedy czyta....
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 21.11.2007 00:40

Ja też czytam :) Popieram prośbę o wrzucenie fot do relacji. I życzę powodzenia w złapaniu nowej roboty!
pzdr
Elaj203
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 278
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elaj203 » 21.11.2007 07:52

Czytam, czytamy :D :hut:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 21.11.2007 08:45

Dobrze spróbuję coś wkleić. Efekt raczej nieprzewidywalny. Nie powklejam oczywiście wszystkiego co jest na fotosiku.

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 21.11.2007 08:48

O !!!! Coś się wkleiło. Pytanie czy takie czy raczej większe. Robię próbę z dużym.

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 21.11.2007 08:56

No nawet działa. Teraz będę mógł powklejać w inne wątki również. Hurra !!!!!
Uwagi co do zdjęć. Orginały mają po kilka mega. Zdjęcia pochodzą z dwóch aparatów Alfy 100 i Canona A610. To był pierwszy w pełni cyfrowy wyjazd jeśli idzie o zdjęcia. Są one wyostrzone, odszumione i wyprostowałem horyzont. Do fotosika wrzuciłem je w maksymalnej wielkości podpowiadanej przez Fotosik Manager. Jak zacząłem wrzucać w orginalnej wielkości to trwało to całe wieki i nic w końcu nie weszło. Dobrze kończę już ten kawałek bo piszę nie na temat we własny wątku. Zaraz zaczynam pisać o Chorwacji ze zdjęciami !!!!!
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 21.11.2007 08:58

wklejaj raczej te małe zdjątka, bo inaczej to sie co poniektórym monitory rozjadą..... :lol: :lol: :lol:
zobacz jak to wyglada w innych relacjach...
wrzosik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrzosik » 21.11.2007 09:01

Pisz, pisz, troszki mi się rozjechał monitor hehe
Ech my może też się zmobilizujemy do opisania ,naszego pobytu.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 21.11.2007 09:36

Zachód słońca na granicy słowacko-austriackiej jest w próbach/wiatraki/
Wschód słońca na autostradzie w Chorwacji:
Obrazek

Dobrze teraz miało być o hotelu. Ja już trochę o tym pisałem w wątku gdzie strasznie zemścili na pogorszenie obsługi w ADRII. Dostaliśmy pokój od strony góry/kierunek cgyba północno-zachodni/. Nie było klimatyzacji ani wiatraka ani balkonu. Balkon mają pokoje od strony morza. W niektórych pokojach są też wiatraki. Nie stanowiło to żadnego problemu. Przez cały tydzień spokojnie radziliśmy sobie z temperaturą. Jedyna uciążliwość to wielkość pokoju. Dla 3 osób trochę ciasno. Za oknem rosła duża palma. Widok z okna najczęściej prezentował sią tak:

Obrazek


I oczywiście się okazało, że przy wklejaniu większej ilości zdjęć jedno gdzieś może się zagubić. Zaraz je znajdę.
Hotel wyglada tak:

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 21.11.2007 10:00

Zgodnie z sugestiami przechodzę na miniaturki. Mimo iż fotosik zdjęcia sprasował to jeszcze są zbyt duże. Jaki format jest wskazany to następne sprasuje jeszcze bardziej jak bedę wrzucal do fotosika.

Widok hotelu z drugiej strony zatoki mamy z głowy. Coś o okolicy. Plaża przy hotelu betonowa a trochę dalej żwirek.
Obrazek

Można też pójść na nieliczne skałki. Jak o wodzie to jeszcze basen. Taka wieksza wanna. W baseniku dzieciecym to kożna sobie nogi opłukać/woda do kostek chyba/. Niestety potwierdziły się informacje z forum koło dziecięcego mnóstwo os. Z młodszymi dziećmi przechlapane. Hotel w małej zatoce. Następna duża zatoka to już Vela Luka. Miasto położone dookoła zatoki. Typowa miejscowość: sklepy/jeden większy samoobsługowy/ , knajpki, kościół i port. Wybralismy się raz na pieszą wycieczkę do miasteczka. Ponieważ zrobiliśmy to po kolacji zanim doszliśmy zrobił sie wieczór. Popatrzylismy na Vela Lukę i wrócilismy do hotelu. Spacer był bardzo fajny. Nastepnym razem pojechaliśmy do miasteczka samochodem. Po kawie i lodach poszlsmy do portu. tym razem zdażylismy i spedziliśmy w miasteczku cały wieczór.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje 2007 Chorwacja-wŁochy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone