Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2007 Chorwacja-wŁochy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 25.11.2007 13:13

... Przypłynęliśmy promem rano od strony Lido di Jesolo,

Witam, to tak jak my. Droga powrotna do Caorle (Italia) też super.
Caorle polecam zwłaszcza dla małych dzieci, szeroooooka piaszczysta plaża, woda od brzegu płytka a wieczory wzdłuż promenady jedna zabawa.
My byliśmy na kempingu "Sole", wśród sosen piniowych.
pozdrav :hut: :papa:
Bożusia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 23.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bożusia » 25.11.2007 13:40

Witam! Czytam z wielkim zainteresowaniem Twoją relację Robercie z podróży do Cro i Włoch. Fotki są super. W kilku z opisanych miejscach byłam z rodziną podczas wakacji w latach od 2000r. do 2007.
Na przełomie lipca i sierpnia w 2002r. zwiedzaliśmy m.in. Wenecję. Było ciepło, ale nie upalnie, żadnych przykrych zapachów z kanału Grande nie było. Byliśmy tym mile zaskoczeni. Może długie upały powodują, że nieprzyjemnie pachnie od wody?
Szczerze polecam zwiedzenie wszystkim Wenecji i Padwy oraz San Marino. :D
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 25.11.2007 16:06

robi wrażenie twoja relacja mamy dzieciaki w wieku 9 i 6 za rok może się wybierzemy tak jak wy do Cro plus Włochy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.11.2007 17:43

kawo napisał(a):...Ponoć raz w życiu nalezy tam być, więc mam zamiar odwiedzić i poniuchać czy faktycznie śmierdzi ( maskę p.gaz- mam). :wink:

Ale do Wenecji nie jeździ sie po to żeby wąchać smród :lol: Myśle, że jak komuś smrodu brakuje to niech usiądzie sobie kolo studzienki kanalizacyjnej (szcególnie jak się zanosi na deszcz). Będzie to i tańsze i wygodniejsze i nie trzeba będzie śmigać tyle kiilometrów.

A wracajac do Wenecji - tam się jedzie ogladnąć wyjątkowe miasto. Kawo a maske p-gaz to możesz wypróbować na ul. Ciepłowniczej (tam jest oczyszczalnie scieków) nieprawdaż :?: :wink: :lol: Do Włoch jej nie zabieraj - nie ma potrzeby :wink:

Jeżeli ktoś natomiast na siłę będzie szukał "smrodu, brudu i ubóstwa" to lepiej niech siedzi w 4 ścianach - bo inaczej znadzie to nawet wokoł swojego bloku czy domu :lol:
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 25.11.2007 18:22

hrehor napisał(a):robi wrażenie twoja relacja mamy dzieciaki w wieku 9 i 6 za rok może się wybierzemy tak jak wy do Cro plus Włochy


Dlatego polecam włoskie Caorle, super miejsce na wypoczynek z małymi dziećmi. Nabrzeże płytkie, szeroka piaszczysta plaża. Do Wenecji autobusem do Lido di Jesolo a dalej promem na cały dzień i tylko za 12Eu tam i z powrotem.
:hut: :papa:
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 26.11.2007 09:30

kawo napisał(a): Bród, smród i ubustwo. :!:


Nie wiem gdzie ona widziała to ubustwo. Ja byłem 20 lat temu i to co widac raczej bym nazwał niezasłużonym bogactwem. Śmierdzieć trochę śmierdzi, no można to nazwać specyficznym zapachem miasta. Najlepiej do Wenecji pojechać w czerwcu, wtedy woda kwitnie i jest zielona co daje piękny kolorystyczny efekt. Natomiast w marcu i kwietniu czasem w Wenceji jest powódź i chodzi sie po kostki w wodzie.
Mnie tam najbardziej przeskadzało nagminne wciskanie dupereli przez sprzedawców, ceny (wtedy się jeszcze wyjeżdzało z możliwością wymiany 20 dolarów) i śmieci w kanałach.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 26.11.2007 14:17

Poczytałam dziś o Italii, bo na tym ostatnio się zatrzymałam. Cudne fotki!!!! Takie z sercem :D Niesamowity ten kościół w San Giovani. A już o Toskanii nie wspomnę... Mam nadzieję, że się tam kiedyś zapuszczę. Twoje fotki znów obudziły marzenia - a wcześniej była lekturka książek Frances Mayes. No i ta szansa pogadania tam ze Stingiem przy Chianti... Ech :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A Wenecja... - trzeba wiedzieć, gdzie się zapuścić... :lol: Albo najlepiej nie wiedzieć, to się na pewno trafi w urokliwe miejsce :D
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 26.11.2007 21:02

LRobert! Fajne wakacje - "z dwóch stron Adriatyku".
I jakie foty!!! Jest czym sycić oczy. :D
Drogi, pnące się gdzieś między górą a morzem, pinie, kamienne murki, miasteczka na zboczach... i nie tylko.
Miodzio. :D :D :D

Miło poczytać i pooglądać.

Pozdrav
Jola
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 26.11.2007 21:06

Kawo jak pisałem zdjęcia robione bez filtrów. Na południu jest chyba ze względu na temperaturę trudno zrobić ładne zdjęcia nieba. Chyba trzeba zacząć się bawić filtrami. SHTRIGA dzięki za miłe słowa o zdjęciach nie wszystkim one się podobają. Ja robię zdjęcia gdy coś zwróci moją uwagę. Oczywiście staram się żeby technicznie były jak najlepsze.
Jeszcze coś o Wenecji. Bylismy tam z żoną 15 lat temu. Ogladalismy miasto w nocy. Autokar się zepsuł i mieliśmy opóźnienie. Wenecja nocą wygląda świetnie. Jest dobrze oświetlona. Druga zaletą jest to, że po mieście porusza się mało ludzi i nie ma handlarzy. Minusy oprócz kawiarni wszystko zamknięte.
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 27.11.2007 12:08

LRobert napisał(a):...nie wszystkim one się podobają.

Ano tak to już jest, że mało kiedy coś wszystkim. I może dobrze. :wink: :D :lol:
Przy okazji powiem, że mnie akurat Twoje tegoroczne korčulańskie konkursowe zdjęcie urzekło bardzo, chociaż znawcy może by się "czepnęli" centralnie położonego słońca, bo to zawsze znawców kłuje w oczy i się wiecznie tego "czepiają" (czytam, czytam, czasami wątki fotograficzne! :lol: ). A może jeszcze by tam coś wynaleźli. Kto ich tam wie? ;) :lol:
Dla mnie piękne - niezwykle harmonijne i klimatyczne. :D

Pozdrav
Jola
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 24.01.2010 10:47

bonar napisał(a):
hrehor napisał(a):robi wrażenie twoja relacja mamy dzieciaki w wieku 9 i 6 za rok może się wybierzemy tak jak wy do Cro plus Włochy


Dlatego polecam włoskie Caorle, super miejsce na wypoczynek z małymi dziećmi. Nabrzeże płytkie, szeroka piaszczysta plaża. Do Wenecji autobusem do Lido di Jesolo a dalej promem na cały dzień i tylko za 12Eu tam i z powrotem.
:hut: :papa:


A jak ceny apartamentów wygladają?
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 22.02.2010 00:22

Ocenach apartamentów to ja niewiele mogę napisać bo raczej w namiocie nocujemy. :lol: :lol: :lol: Trafił nam się tylko jeden typowy nocleg w hotelu. Cena jest chyba w relacji.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.03.2013 16:09

Coś więcej o Cinque Terre i okolicach możesz napisać?
Czy przyjazd do miasteczek w godzinach wczesno rannych gwarantuje miejsce na parkingach?
Od której jest problem?
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje 2007 Chorwacja-wŁochy - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone