Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na oszustwa autostradowe

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.09.2011 12:26

consett0805 napisał(a): jestem ciekaw gdyby tak Cię walono systematycznie na 4 zł gdzieś w Polsce myślisz że przyzwolenie społeczeństwa było by utrzymane w formie przyzwolenia?


Zapewniam Cię,że w tym kraju walą nas na znacznie większe kwoty i przyzwolenie społeczne nie jest utrzymane w formie przyzwolenia( cokolwiek by to nie znaczyło).
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 14.09.2011 13:00

anakin napisał(a):
consett0805 napisał(a): jestem ciekaw gdyby tak Cię walono systematycznie na 4 zł gdzieś w Polsce myślisz że przyzwolenie społeczeństwa było by utrzymane w formie przyzwolenia?


Zapewniam Cię,że w tym kraju walą nas na znacznie większe kwoty i przyzwolenie społeczne nie jest utrzymane w formie przyzwolenia( cokolwiek by to nie znaczyło).

Przekręty na znacznie większe kwoty i lewe interesy o których nawet nam się nie śni, były i będą czy to w Polsce, USA, Japonii czy w takiej Rumuni, Etiopii i Chorwacji, ale to nie jest przedmiotem tego tematu. Mowa o oszustwach na bramkach na które jak mniemam machasz ręką.
Co innego, że mi się to nie podoba i głośno to karcę to i tak nic z tym nie zrobię. Jedyne co mogę to uważać next time a i tylko czytający też może będą uważać.
Figo
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figo » 15.09.2011 17:11

ja tam sie nie przejąłem tymi 10 kunami,fajnie wiedziec,że nie tylko w Polandii okradają :-)
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 18.09.2011 09:21

Figo aaa..to i mnie też walnął teraz jak wjeżdżałem parę dni temu i też na 10 kun . jakoś tak mi się zdawało że coś nie tak ale machnąłem ręką , pomyślałem że może ceny się zmieniły :twisted: ...skubańcy..haha.
taki może brzydki z zębami nie teges może to zrobił :?:
przy czym to chyba się zdarza przy wjeździe do chorwacji niż przy wyjeździe..
Figo
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figo » 18.09.2011 13:23

może i tak... ciemna karnacja,koło 30-35 lat.później już zawsze patrzyłem na wyświetlacze i brałem paragony.
menadzer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) menadzer » 19.09.2011 12:56

Używajcie kart płatniczych, a żadnego oszustwa nie będzie. Sprawdzone na własnej skórze. 8)
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 19.09.2011 20:20

Cześć dzieci.
Ci Z Was co piszą, że dali się wycyckać to proponuje na przyszłość:

1. Sprawdzić na planszy przed bramką (przeważnie jakieś 5 metrów przed okienkiem) ile będzie trzeba zapłacić za dany odcinek. Jest to dosyć proste, ale dla kumatych inaczej może być problem. Dla nich przykładowa plansza.

Obrazek

Teraz wystarczy znaleźć po lewej nazwę miejscowości gdzie się wjechało i dalej w poziomie mamy cenę dla danego pojazdu. Czyli za wjazd osobówką (normal wersja) Z Ravcy płacimy 187 kuna.

2. Jeżeli nie płacisz kartą przyszykuj pieniążki. Podaj osobie z okienka bilet vel ticket. Spoko, już za chwilę na wyświetlaczu wybije ile masz zapłacić. Tu trzeba zapłacić tyle ile trzeba bo szlaban nie puści. Później lepiej sprawdzić czy wydali dobrze.

http://dnevnik.hr/bin/tv/?media_id=60144680

2 primo dla płacących kartą. Trzeba włożyć bilet w dziurkę :) o mamusiu :) następnie kartę:) i już. Jakby co to obsługa pomoże :)

Obrazek

:)
SALUT
Figo
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figo » 20.09.2011 16:32

Dzięki stary! Nie ma to jak tatowa pomoc :D
Figo
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figo » 20.09.2011 16:45

Ci co dali się "wycyckać" będą już raczej wszędzie na Chorwacji sprawdzać ile dostali reszty i ile powinni zapłacić. Chodzi o sam fakt,który jest poparty kilkoma tysiącami wyników po wpisaniu hasła w wyszukiwarce: oszustwa autostradowe. ciekawe,że nie znalazłem pobieżnie szukając Włoch :wink:
KrzysiekBB
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekBB » 04.10.2011 18:11

Niezgodności miałem tylko w sytuacji kiedy płaciłem w euro, -taki przelicznik_ i przecież nie wyjdę się kłócić. Przy płatnościach w kuna lub kartą zawsze jest oki. Raz prawdopodobnie miałem próbę sytuacji którą część z was opisuje. Wyświetlacz nie działał a później zaczął działać :) ale akurat wtedy chciałem wydać monety na opłatę, więc pewnie widząc , że zbieram bilon, koleś sobie odpuścił.
Tankującym na Węgrzech (paliwo tam drogie) też proponuję płacić kartą, mam złe doświadczenie z płatnością w euro :)
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 04.10.2011 19:09

Nie widzę żadnej wielkiej różnicy przy płaceniu w kunach a euro, przy płaceniu wyświetlają się dwie ceny kuny/euro. Akurat zachował mi się rachunek z autostrady są tam dwie ceny. Przykład mam na nim 25 HRK albo 3.36EUR czy jest tu jakaś duża różnica.
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 04.10.2011 23:04

guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 05.10.2011 06:46

Mi na pewnej bramce bilet wywaliło a karty nie przyjęło.Nie pamietam co to za bramka była,może jakas specjalna.musiałem podjechać i gotówką zapłacić.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 05.10.2011 08:44

guniak napisał(a):Mi na pewnej bramce bilet wywaliło a karty nie przyjęło.Nie pamietam co to za bramka była,może jakas specjalna.musiałem podjechać i gotówką zapłacić.

Prawdopodobnie odwrotnie włożyłeś bilet i go wypluło są obrazki jak powinno się wkładać bilet i kartę .
Gotówką nie musiałeś płacić bo na bramkach tzw. gotówkowych też można zapłacić kartą . :)
sztanga
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sztanga » 05.10.2011 08:57

Czasem tylko nie wiedząc dlaczego przy zapłacie nie mają drobnych i lubią gościa wyciąć na 2-4 kuna ! ale to taki mały szczegół !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na oszustwa autostradowe - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone