Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.01.2023 15:08

empire13 napisał(a):Pytanie w temacie ubezpieczeń.
Kupiłem auto jesienią więc niestety ale co roku w listopadzie muszę podjąć decyzję o zakresie ubezpieczenia assistance, gdy jeszcze nie gdzie i czym pojadę na wczasy.
Jest jakiś sposób (bez kombinowania z wypowiadaniem po miesiącu umowy zawartej przez internet) aby skrócić lub wydłużyć ubezpieczenie do np. maja?

Ja muszę wykupić ubezpieczenie w styczniu i mimo że raczej w tym roku nie pojadę do Chorwacji swoim autem wykupuję na niego assistance. Według polisy assistance kosztuje mnie 332zł na rok. Nie jest to jakaś ogromna kwota a może się przydać nawet przy awarii niedaleko domu.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.01.2023 16:24

dids76 napisał(a):
empire13 napisał(a):Pytanie w temacie ubezpieczeń.
Kupiłem auto jesienią więc niestety ale co roku w listopadzie muszę podjąć decyzję o zakresie ubezpieczenia assistance, gdy jeszcze nie gdzie i czym pojadę na wczasy.
Jest jakiś sposób (bez kombinowania z wypowiadaniem po miesiącu umowy zawartej przez internet) aby skrócić lub wydłużyć ubezpieczenie do np. maja?

Ja muszę wykupić ubezpieczenie w styczniu i mimo że raczej w tym roku nie pojadę do Chorwacji swoim autem wykupuję na niego assistance. Według polisy assistance kosztuje mnie 332zł na rok. Nie jest to jakaś ogromna kwota a może się przydać nawet przy awarii niedaleko domu.

Assistance wykupuję co roku od kilkunastu lat.
Jeśli jednak wiedziałbym, że nigdzie za granicę (albo nie tak daleko jak Chorwacja) nie pojadę, to miałbym kilka tańszych opcji do wyboru. Zawsze to kilka stówek w kieszeni. W tej chwili, gdy assistance nie ma przynajmniej 1000km za granicą, to od razu odrzucam takie ubezpieczenie.

A może to gra niewarta świeczki? ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.01.2023 17:37

empire13 napisał(a):
A może to gra niewarta świeczki? ;)
Tek właśnie do tego podchodzę. Mój assistance to 1200km za granicą i bez limitu w PL. Na samochód żony mam 400km za granicą i w PL wychodzi o 151zł taniej.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 19.01.2023 10:40

Witam,
Ja w tym roku planuje pierwszy wyjazd do Cro i moje pytanie do Was, który assistance dokupić?

Macie jakieś godne polecenia firmy?
Ogólnie będę chciał tylko wykupić na okres podróży bo nie trzeba na cały rok i tak szukam sobie.

Muszę do końca kwietnia co wybrać na razie mam komplet w L4 jak u nich ass na Europę?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.01.2023 11:11

wasky77 napisał(a):Witam,
Ja w tym roku planuje pierwszy wyjazd do Cro i moje pytanie do Was, który assistance dokupić?

Macie jakieś godne polecenia firmy?
Ogólnie będę chciał tylko wykupić na okres podróży bo nie trzeba na cały rok i tak szukam sobie.

Muszę do końca kwietnia co wybrać na razie mam komplet w L4 jak u nich ass na Europę?

Porównaj ceny ile będzie kosztował Cię ass na sam wyjazd a ile w pakiecie z ubezpieczeniem na cały rok. Może się okazać że różnicy wielkiej nie ma a w Pl ass też się może przydać. Ja korzystałem z ass na prywatny samochód na szczęście tylko raz i to właśnie w Polsce, auto mi padło jakieś 80km od domu. :papa:
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 19.01.2023 11:13

Wiesz co patrzyłem na np pakiet Uniqa prestiż i na cały rok 900zl a na 2tyg ok 100zl.

No wiem właśnie, a wy szukacie u przedstawicieli czy sami po necie? Mi tak w pl do 200km starczy dalej się nie poruszam
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 19.01.2023 11:36

Mariuszowi chodziło o to, że bardzo często lepiej wykupić asistance w pakiecie z OC lub od razu z AC.
Czasami są to dodatkowe grosze a jak najbardziej to ubezpieczanie przydatne jest także w PL.
Cofnij sie kilka stron i przeczytaj opinie
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 19.01.2023 11:42

Ja rozumiem bo czytałem, mam teraz tak w L4 OC, AC, NNW, i ass.

No tylko mi bardziej chodziło czy macie coś sprawdzonego, że jak był problem to załatwili to bez szemrania.

Bo nie problem mi wykupić ass tylko żeby się człowiek nie stresował na drodze zwłaszcza że z dziećmi jade. Bo samem to tam pal licho :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.01.2023 12:05

wasky77 napisał(a):Wiesz co patrzyłem na np pakiet Uniqa prestiż i na cały rok 900zl a na 2tyg ok 100zl.

No wiem właśnie, a wy szukacie u przedstawicieli czy sami po necie? Mi tak w pl do 200km starczy dalej się nie poruszam

900zł samo ass? To bardzo drogo. Pisałem kilka postów wyżej że przy zakupie OC w Uniqa ass prestiż kosztuje mnie 322zł na rok. A łącznie z OC i NNW to koszt 809zł z dopisanym młodym kierowcom, gdyby nie młody to koszt byłby w okolicach 750zł na rok.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 19.01.2023 12:12

dids76 napisał(a):
wasky77 napisał(a):Wiesz co patrzyłem na np pakiet Uniqa prestiż i na cały rok 900zl a na 2tyg ok 100zl.

No wiem właśnie, a wy szukacie u przedstawicieli czy sami po necie? Mi tak w pl do 200km starczy dalej się nie poruszam

900zł samo ass? To bardzo drogo. Pisałem kilka postów wyżej że przy zakupie OC w Uniqa ass prestiż kosztuje mnie 322zł na rok. A łącznie z OC i NNW to koszt 809zł z dopisanym młodym kierowcom, gdyby nie młody to koszt byłby w okolicach 750zł na rok.


Wczoraj robiłem sobie kalkulacje i gadalem z gościem z Uniqi i sam mi doradził wziąć podstawowe ass żeby w kraju było a na same wakacje wykupić prestiż.

Jakby to było nawet 500zl na rok to może i bym się skusił ale 900zl to dużo i nie dużo (75zl m-c) tylko czy jest sens
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 19.01.2023 12:50

To bardzo dużo, sprawdź jeszcze w PZU, Generali, Hestia. Ale te ceny co podajesz to jakiś kosmos..
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 19.01.2023 13:19

No w Generali jest opcja Lux nielimitowane km za granica ale jakbym chcial u nich polise to mam za stare auto do 13lat chyba że kontynuacja to nie ma problemu i koszt 450zl więc nie jest źle.

Muszę do kolegi z PZU zadzwonić
AndrzejWolak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.03.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejWolak » 23.01.2023 20:15

co roku biore PZMOT i holowanie 1000km po EU, mozna brac na caly rok lub na dni, ciezko przebic ich oferte.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 23.01.2023 20:17

No dobra w Uniqa masz 1200km/EU a w Generali zwrócić limitu, nawet 2 tys od domu Cię scholuja :) 1000km spoko ale jednak trochę mało :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2182
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.01.2023 21:56

AndrzejWolak napisał(a):co roku biore PZMOT i holowanie 1000km po EU, mozna brac na caly rok lub na dni, ciezko przebic ich oferte.


Które pakiety konkretnie wybierasz?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 139
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone