Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.12.2022 14:14

rufus295 napisał(a):Kolega ma tanio bo bez AC. Z wyspy holują, nic cie nie interesuje. Prom nie wlicza się do limitu kilometrów.


Ale ja też mam bez AC, tylko assistance prestiż 8)

To dobre info, że holują z wyspy bez problemów :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.12.2022 14:20

A nie miałaś jakiś stłuczek, mandatów? Ty lub inny właściciel auta? To też wpływa na cenę.
Miejsce rejestracji samochodu też. No i marka samochodu.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.12.2022 14:45

Nic zero... Plus wszystkie zniżki. Właściciel mąż i ja współwłaściciel, kupione w tym samym województwie, tak samo rejestrowane 8)

Myślałam, że im młodsze auto tym te warunki lepsze, jedyne co przychodzi mi do głowy, że teraz mamy suva, chociaż nie do końca, bo to Fiat Freemont, a kiedyś Renaulta Grand Senica :hut:
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 05.12.2022 17:57

wiolek_lp napisał(a):Nic zero... Plus wszystkie zniżki. Właściciel mąż i ja współwłaściciel, kupione w tym samym województwie, tak samo rejestrowane 8)

Myślałam, że im młodsze auto tym te warunki lepsze, jedyne co przychodzi mi do głowy, że teraz mamy suva, chociaż nie do końca, bo to Fiat Freemont, a kiedyś Renaulta Grand Senica :hut:

Bo w ubezpieczeniu OC liczy się pojemność samochodu, zniżki i miejsce rejestracji.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 08.12.2022 14:31

Bratwojciech napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Nic zero... Plus wszystkie zniżki. Właściciel mąż i ja współwłaściciel, kupione w tym samym województwie, tak samo rejestrowane 8)

Myślałam, że im młodsze auto tym te warunki lepsze, jedyne co przychodzi mi do głowy, że teraz mamy suva, chociaż nie do końca, bo to Fiat Freemont, a kiedyś Renaulta Grand Senica :hut:

Bo w ubezpieczeniu OC liczy się pojemność samochodu, zniżki i miejsce rejestracji.


Dodałbym sposób użytkowania auta, oraz jako miejsce - chodzi o wielkość miasta.
Nie wiadomo jaki silnik - benzyny miały zawsze powyżej 2 l.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 08.12.2022 15:05

yarko2000 napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Nic zero... Plus wszystkie zniżki. Właściciel mąż i ja współwłaściciel, kupione w tym samym województwie, tak samo rejestrowane 8)

Myślałam, że im młodsze auto tym te warunki lepsze, jedyne co przychodzi mi do głowy, że teraz mamy suva, chociaż nie do końca, bo to Fiat Freemont, a kiedyś Renaulta Grand Senica :hut:

Bo w ubezpieczeniu OC liczy się pojemność samochodu, zniżki i miejsce rejestracji.


Dodałbym sposób użytkowania auta, oraz jako miejsce - chodzi o wielkość miasta.
Nie wiadomo jaki silnik - benzyny miały zawsze powyżej 2 l.


To tak jak napisałam, wszystko to samo oprócz auta. Miasto to samo, garaż ten sam, właściciele i zniżki też. Oba silniki 2.0, różnica w Scenicu, że benzyna + LPG i miał jakieś 13 lat, a Fiat jest w dieslu i ma 9 lat. Różnica w cenie przy tych samych warunkach ( assistance prestiż) i tej samej ofercie ubezpieczenia jest duża. Renault wtedy 943 zł, fiat teraz 1488, rok temu 1350 8)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 08.12.2022 16:11

wiolek_lp napisał(a):
yarko2000 napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Nic zero... Plus wszystkie zniżki. Właściciel mąż i ja współwłaściciel, kupione w tym samym województwie, tak samo rejestrowane 8)

Myślałam, że im młodsze auto tym te warunki lepsze, jedyne co przychodzi mi do głowy, że teraz mamy suva, chociaż nie do końca, bo to Fiat Freemont, a kiedyś Renaulta Grand Senica :hut:

Bo w ubezpieczeniu OC liczy się pojemność samochodu, zniżki i miejsce rejestracji.


Dodałbym sposób użytkowania auta, oraz jako miejsce - chodzi o wielkość miasta.
Nie wiadomo jaki silnik - benzyny miały zawsze powyżej 2 l.


To tak jak napisałam, wszystko to samo oprócz auta. Miasto to samo, garaż ten sam, właściciele i zniżki też. Oba silniki 2.0, różnica w Scenicu, że benzyna + LPG i miał jakieś 13 lat, a Fiat jest w dieslu i ma 9 lat. Różnica w cenie przy tych samych warunkach ( assistance prestiż) i tej samej ofercie ubezpieczenia jest duża. Renault wtedy 943 zł, fiat teraz 1488, rok temu 1350 8)

Przy tej samej pojemności różnica jest znaczna. Więc prawdopodobnie pomiędzy okresami ubezpieczenia nastąpiła podwyżka cen ubezpieczeń. Innego wytłumaczenia raczej nie widzę.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.12.2022 16:35

Z małym poślizgiem ale napiszę jak to było u mnie :)
Nowa polisa od 20/11. Wariant OC, AC (bez udziału własnego), assistance full europa.
Auto: renault megane 3 grandtour 1,5 z 2016r.

Stara polisa - uniqa za 1418zł.
Propozycje nowej polisy:
Uniqa (zakres identyczny) - 1400,96zł
PZU (podobne opcji ale ich full assistance jest trochę gorszy, AC też + NNW, opony komfort) - 1288zł

Wysłałem maila do Uniqa z podziękowaniem za ofertę z adnotacją, że mam lepszą ofertę.
Trochę mnie zaskoczyli i zaproponowali mi cenę 1298,96zł.
Zostałem przy Uniqa.

W Uniqa dziwne jest to, że mają inną cenę na polisie (trochę wyżsżą) niż na druczku opłat.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.12.2022 18:24

Marka, marka, marka...
Ubezpieczaliśmy samochód dla syna (na nas), punto i okazało się, że drożej niż mój DS, bo są liczne kradzieże i wypadki wśród użytkowników Punt, więc i OC wyższe.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 11.12.2022 13:32

Coś dzwoni ale nie do końca. Polecam artykuł
https://motofakty.pl/auto-po-wypadku-na ... 4-16286947
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.12.2022 15:01

Taką jak podałam informację przekazał nam zaufany ubezpieczyciel. Ja babeczce ufam.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 11.12.2022 15:27

Screenshot_20221211_142629_ReadEra.jpg
No widzisz, a ja ubezpieczycielom nie ufam jak nikomu innemu. W tym tygodniu zawierałem ubezpieczenie. Pytałem czterech różnych przedstawicieli Generali, odnośnie holowania z wyspy. Każdy mówił coś innego, jeden że jest, inny że, nie ma, że się wlicza do kilometrówki, inny że nie... Także ten.
W końcu ubezpieczyłem tam gdzie dali mi potwierdzenie na piśmie. W razie W, będzie podkładka.
Odnośnie kradzieży Punto, to też Cię dobrze ściemnia. To nie jest jakieś chodliwe auto.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 06.01.2023 14:40

Pytanie w temacie ubezpieczeń.
Kupiłem auto jesienią więc niestety ale co roku w listopadzie muszę podjąć decyzję o zakresie ubezpieczenia assistance, gdy jeszcze nie gdzie i czym pojadę na wczasy.
Jest jakiś sposób (bez kombinowania z wypowiadaniem po miesiącu umowy zawartej przez internet) aby skrócić lub wydłużyć ubezpieczenie do np. maja?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.01.2023 17:52

zawrzyj kolejne w maju...będziesz miał kilka miesięcy podwójne...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.01.2023 15:00

Sol-Wagon napisał(a):zawrzyj kolejne w maju...będziesz miał kilka miesięcy podwójne...

Jest to jakaś opcja. Miałem nadzieję, że nie jedyna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 138
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone