Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 14.07.2022 07:48

A jakie Wy Forumowicze kupujecie ubezpieczenia na wyjazd?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.07.2022 17:46

skrzys napisał(a):A jakie Wy Forumowicze kupujecie ubezpieczenia na wyjazd?

Proponuję poczytać przynajmniej kilka ostatnich stron tego tematu to się dowiesz
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 15.07.2022 12:27

:oczko_usmiech: Jakbyś zerknął to zobaczyłbyś że jestem tam
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.07.2022 13:21

skrzys napisał(a)::oczko_usmiech: Jakbyś zerknął to zobaczyłbyś że jestem tam

W takim razie skąd to pytanie?
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 15.07.2022 14:12

skrzys napisał(a):Dzięki za radę, zaraz zadzwonię do mechaniora żeby to zrobił, a w sprawie ass. Ktoś coś?

Moja e38 ma 23 lata i bez problemu mogę kupić ass w PZU, w innych firmach patrz na co dają bo często masz tylko wypadek a najlepiej mieć i wypadek i awarię. Nie martw się, najczęściej na lawetach podróżują te nowe plastikowce :)
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 15.07.2022 14:59

Witam ponownie. Zadzwoniłem dziś do mojego agenta ubezpieczeniowego aby wyliczył mi składkę OC wraz z ass i okazało się że gdybym najpierw zgłosił się do niego koszt ubezpieczenia z 1200 km holowania kosztowałby mnie ok. 800 zł ale ponieważ jakaś baba z PZU z infolinii pierwsza wyliczyła mi stawkę na 1150zł to niestety nikt nie może dać niższej stawki nawet mój agent. Masakra. i nie da się z tego wycofać. Drugim rozwiązaniem jest zwykłe OC iraz dokupić w klub sos pzmot pakietu członkowskiego za 95zł i do tego można dokupić pakiet holowania do 1000km na terenie EU na cały rok albo na ilość dni min. 10 dni za każdy dzień liczą 8zł tak że za 15 dni byłoby 95+120=215zł. I teraz nasuwają się pytania: czy ktoś był zmuszony z tego korzystać jak było czy ktoś to wykupywał? Proszę o poradę
kopson
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.06.2022
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopson » 15.07.2022 15:19

Nie znam oferty PZMot ale ogólna zasada ubezpieczenia (w tym assistance) jest prosta: im drożej, tym bogatszy jest zakres usług i pomocy. I na odwrót: im taniej, tym ubezpieczenie będzie byle jakie.
Generalnie krótkotrwały assistance wychodzi niekorzystnie cenowo, lepiej kupić go na cały rok wraz z OC/AC. Niektóre firmy ubezpieczeniowe zrezygnowały nawet z krótkoterminowego assistance.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2022 15:30

Najlepiej porównać zakres OWU z kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Wiele zależy od rocznika samochodu, chociaż mi przy przedłużaniu umowy Uniqa przedłuża też ASS Prestiż z holowaniem do 1200km na samochód który ma już 14 lat.
Ps. Zawsze wykupuję OC wraz z ASS na cały rok, wychodzi mi taniej niż dokupowanie tylko na wyjazdy.
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 15.07.2022 17:58

dids76 napisał(a):Najlepiej porównać zakres OWU z kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Wiele zależy od rocznika samochodu, chociaż mi przy przedłużaniu umowy Uniqa przedłuża też ASS Prestiż z holowaniem do 1200km na samochód który ma już 14 lat.
Ps. Zawsze wykupuję OC wraz z ASS na cały rok, wychodzi mi taniej niż dokupowanie tylko na wyjazdy.


Dokładnie. Auto i tak trzeba ubezpieczyć przez cały okres użytkowania. Zawsze wychodzi taniej niż na pół roku. Ja jeszcze dodatkowo przy ubezpieczaniu rozszerzyłem sobie assistance na Europę o holowanie bez limitu km za 250 zł.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 08.09.2022 09:59

skrzys napisał(a):Witam ponownie. Zadzwoniłem dziś do mojego agenta ubezpieczeniowego aby wyliczył mi składkę OC wraz z ass i okazało się że gdybym najpierw zgłosił się do niego koszt ubezpieczenia z 1200 km holowania kosztowałby mnie ok. 800 zł ale ponieważ jakaś baba z PZU z infolinii pierwsza wyliczyła mi stawkę na 1150zł to niestety nikt nie może dać niższej stawki nawet mój agent. Masakra. i nie da się z tego wycofać. Drugim rozwiązaniem jest zwykłe OC iraz dokupić w klub sos pzmot pakietu członkowskiego za 95zł i do tego można dokupić pakiet holowania do 1000km na terenie EU na cały rok albo na ilość dni min. 10 dni za każdy dzień liczą 8zł tak że za 15 dni byłoby 95+120=215zł. I teraz nasuwają się pytania: czy ktoś był zmuszony z tego korzystać jak było czy ktoś to wykupywał? Proszę o poradę


sprzedaje te pakiety PZM jako agent, są bardzo dobrej jakości. Brak limitu wieku pojazdu. Pamiętać należy o tym, że nie obsługują samochodów z wpisem ciężarowy w dowiedzie rej, nawet jak będzie to seicento. Chętnie doradzę na przyszłość w temacie tego assistance.
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 08.09.2022 20:44

Będę pamiętał :-)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.09.2022 19:44

w Proama (której właścicielem jest Generali) w pakiecie ubezpieczenia "turystycznego" można wykupić MOTO ASSISTANCE...w tym jest np. 2x holowanie do 100 km i 2x usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia...
DominikI
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 10.09.2022 06:39

maarec napisał(a):sprzedaje te pakiety PZM jako agent, są bardzo dobrej jakości. Brak limitu wieku pojazdu. Pamiętać należy o tym, że nie obsługują samochodów z wpisem ciężarowy w dowiedzie rej, nawet jak będzie to seicento. Chętnie doradzę na przyszłość w temacie tego assistance.

Czy w PZM holują te 1000km czy tylko do jakiegoś warsztatu? Testował ktoś?
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 26.09.2022 13:14

DominikI napisał(a):
maarec napisał(a):sprzedaje te pakiety PZM jako agent, są bardzo dobrej jakości. Brak limitu wieku pojazdu. Pamiętać należy o tym, że nie obsługują samochodów z wpisem ciężarowy w dowiedzie rej, nawet jak będzie to seicento. Chętnie doradzę na przyszłość w temacie tego assistance.

Czy w PZM holują te 1000km czy tylko do jakiegoś warsztatu? Testował ktoś?


W zależności od awarii, ostatnio przeważnie słyszę o holowaniu do PL + na lawecie z PL przyjeżdża auto osobowe na powrót dla całej rodziny. Limit miejsc w PZM to 7 i dmc do 3,5t.

Jeżeli usterka jest drobna, to będzie holowanie do warsztatu lokalnego. Ostatnio klient z takiej drobnej usterki - podejrzenia padły na turbinę, miał generalkę silnika - głowica. Zajęło to prawie 3 tygodnie, ale miał czas, czekał na Peljesacu a żona po 2 tygodniach została odwieziona do Polski
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.09.2022 18:52

kapitalka w HR pewnie przekroczyła koszt holowania na własną rękę do PL...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 135
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone