Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.05.2022 13:26

koks88 napisał(a):OWU to podstawa. Mi kilka lat temu przemiły pan z PZU wciskał ubezpieczenie chociaż poinformowałem go, że mam 8 miejscowe auto. Okazało się że w OWU zastrzegają max limit kilometrów dla aut max 7 miejscowych. I teraz pytanie co by było gdybym je kupił i musiał z niego skorzystać? Czytajcie dokładnie OWU i nie wierzcie konsultantom! Teraz od kilku lat też mam AXA/UNIQA. Niestety korzystałem - na szczęście działa.

Ja też raz korzystałem, jeszcze wtedy było to Liberty. W Polsce i jakieś 100km od domu, na szczęście bez problemu.
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 24.05.2022 13:32

axa ma krotkotwrminowe na 9 dni np do 1000km za ok 240 zł
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1972
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 26.05.2022 22:25

yarko2000 napisał(a):Wydaje mi się że OC nie można wypowiedzieć - chyba że sprzedajesz auto.

Albo do 30 dni od zawarcia umowy na odległość. Ale to jest odstąpienie od umowy.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 29.05.2022 14:47

Garo&Justa napisał(a):W Generali można wykupić np na 2 tygodnie ale limit jest 500km.
Ktoś ma wiedzę, gdzie są Assistance na krótki okres do np 1500km?


PZMOT https://pzmot.pl/site/offer masz możliwość wykupić na dni i do 1000km.

Musisz kupić pakiet Podstawowy Zagraniczny (30 dni) - członkowski 90zl
i później dokupić Holowanie 1000 km (5zł/dzień)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.05.2022 17:27

zablo napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):W Generali można wykupić np na 2 tygodnie ale limit jest 500km.
Ktoś ma wiedzę, gdzie są Assistance na krótki okres do np 1500km?


PZMOT https://pzmot.pl/site/offer masz możliwość wykupić na dni i do 1000km.

Musisz kupić pakiet Podstawowy Zagraniczny (30 dni) - członkowski 90zl
i później dokupić Holowanie 1000 km (5zł/dzień)


O, i to jest super opcja! Chyba się na to zdecyduję.

Dzięki zablo :papa: :papa:

Tylko ceny widzę trochę inne: 95 za pakiet i 8 zł/dzień - ale to i tak korzystnie
sodowy
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 11.06.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) sodowy » 29.05.2022 22:21

Trzeci raz z rzędu będę brał assistance w pzmot, zawsze niezła cena, ale jak i czy działa nie wiem bo na szczęście nie korzystałem
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 30.05.2022 19:07

Pytanie do klientów uniqi.dokupowal ktoś w tym roku assistance prestiż w trakcie trwania umowy? Rok temu zrobiłam tak chyba aneksem a teraz widzę że na stronie mają jakieś dziwne assistance krótkoterminowe do 500 km. Prestiż jak wiadomo był do 1200.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3175
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 30.05.2022 19:20

Ja w tym roku wybrałem ofertę Uniqa z ASS do 1200 km poza granicami Polski. Nie spotkałem się z opcją dokupienia w trakcie trwania umowy, ale być może dlatego, że zawsze kupuję od razu całość (OC/AC/NNW/ASS) w pakiecie. Spróbuj skontaktować się z agentem Uniqa i zapytać o taką opcję, gdyż na stronie oferta może być uboższa.

Faktycznie - na stronie www oferta z opcją 1200 km jest dostępna tylko w pakietach, a krótkoterminowa (samo Assistance) ograniczona do 500 km.
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 30.05.2022 19:22

No to słabo..:/ infolinia do 17 w zeszłym roku tak się dało ale nie było tych krótkoterminowych.no nic sprawdzę jutro.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.06.2022 19:00

Dziś byłem w CUK-u i pani wyliczyła mi fajne ubezpieczenie:

Ergo Hestia
OC+ NNW
Autocasco (tylko kradzież i szkody całkowite - ale o to mi właśnie chodziło)
Assistance wersja Turbo (wypadki i awarie) - holowanie w Polsce bez limitów, za granicą 1500 km!!!

Dla mojego auta (13-letnia Corolla o wartości rynkowej ok. 24000zł) - wyszło 1250 zł.

Generalnie pani powiedziała, że Hestia na chwilę obecną oferuje najwięcej produktów ze wszystkich towarzystw i można łatwo coś sobie dopasować.

Aha - i odradzała te wszystkie "Autocasco Mini", bo one podobno prawie nigdy nie działają.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1972
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.06.2022 20:30

marekkowalak napisał(a):Assistance wersja Turbo (wypadki i awarie) - holowanie w Polsce bez limitów, za granicą 1500 km!!!

Trzeba będzie sprawdzić w listopadzie.
W zeszłym roku w CUK takiej opcji jeszcze nie mieli.


marekkowalak napisał(a):i odradzała te wszystkie "Autocasco Mini", bo one podobno prawie nigdy nie działają.

Te mini są zwykle bezpłatnie do OC i raczej niewiele opcji mają. Ładnie brzmi w reklamie - "bezpłatny assistance".
Trochę jednak bajek naopowiadała (tak niektórzy robią) bo zgodnie z OWU coś tam jednak działa. A że zakres niewielki to już inna sprawa :)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 07.06.2022 20:36

Bez tytułu.jpg
W tym roku pierwszy raz w Generali. Obym nie musiał sprawdzać:)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 07.06.2022 20:39

empire13, nie wiem jak w CUK, ale z opcją TURBO jeżdżę już kilka lat. Ale widzę, że będzie trzeba sprawdzić Generali
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1972
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.06.2022 20:43

niuniek napisał(a):empire13, nie wiem jak w CUK, ale z opcją TURBO jeżdżę już kilka lat. Ale widzę, że będzie trzeba sprawdzić Generali

Od kilku lato korzystałem z usług brokerów. Widocznie nie mieli Hestii w ofercie.
Jesienią sprawdzę ile mnie sobie policzą :mrgreen:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.06.2022 21:21

empire13 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):i odradzała te wszystkie "Autocasco Mini", bo one podobno prawie nigdy nie działają.

Te mini są zwykle bezpłatnie do OC i raczej niewiele opcji mają. Ładnie brzmi w reklamie - "bezpłatny assistance".
Trochę jednak bajek naopowiadała (tak niektórzy robią) bo zgodnie z OWU coś tam jednak działa. A że zakres niewielki to już inna sprawa :)


Nie no, to ja się źle wyraziłem - chodzi o to, że zakres tego mini-AC jest bardzo mały i jest tam tyle wyjątków, że nie warto tego brać :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 133
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone