Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tucepi , Brać , Dubrovnik , Split , Makarska po naszemu..

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 06.01.2012 10:22

To ja jadę z Wami :wink:
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 08.01.2012 11:07

Droga Anetko :D :D

Zeby bylo weselej to i ja z wami sie wybiore :wink:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 08.01.2012 15:33

Z Maniusiem do Dubrovnika już jedziemy dwa dni :wink: :lol:
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 08.01.2012 16:30

niewazne jak dlugo :? :?

ALE WAZNE ZEBY DOJECHAC :wink: :wink:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 08.01.2012 18:50

Dojedziemy,dojedziemy :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.01.2012 20:25

Do Dubrownika daleko , więc cierpliwość wskazana jest . . .
Podziwiać widoki z Jadranki trzeba . . .


Pozdrawiam
Piotr
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.01.2012 19:08

andrzej.k napisał(a):Droga Anetko :D :D

Zeby bylo weselej to i ja z wami sie wybiore :wink:


Aneta.K napisał(a):Z Maniusiem do Dubrovnika już jedziemy dwa dni :wink: :lol:

Witajcie :)

Jeszcze dziś dojedziemy.
3 przerwa w podróży spowodowana ......khym , khym no dobra już nic nie powiem...... :oops:

piotrf napisał(a):Podziwiać widoki z Jadranki trzeba . . .

O tak Piotrze , tylko kierowca ma przej.....e , bo podziwiać musi Jadrankę , by się nie spierdzielić w dół.... :lol:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 09.01.2012 19:23

Dobra ...ważne że już dojeżdżamy :wink: :lol:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.01.2012 19:24

maniust napisał(a):3 przerwa w podróży spowodowana ......khym , khym no dobra już nic nie powiem...... :oops:


Wiemy,wiemy... :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.01.2012 19:56

Dzień szósty.....Dubrownik czas podbić

Tej nocy jak dobrze pamiętam , nie mogłem zasnąć podekscytowany porannym wyjazdem do Dubrownika , przecież tyle się o nim naczytałem i o drodze jadąc Jadranką z Riviery Makarskiej , że cudne widoki , że pięknie , że zakręty , ochyyy , achyyy i w ogóle......

Zresztą zawsze tak mam nie wiedzieć czemu , że przed dłuższą jazdą czuję lekkie zdenerwowanie , dopiero jak już łapię kierownicę , wszystko wraca do normy......

Cały czas miałem też w głowie tekst :

Dubrownik to niewielkie miasto położone na południu Dalmacji. Mimo swych niedużych rozmiarów uważane jest za najpiękniejsze miasto w Chorwacji, nic więc dziwnego, że wiele osób nazywa je "Perłą Adriatyku".

6:30 .....POBUDKA WSTAWAĆ !!!!! 8)

Oczywiście ja jak zwykle wstaję pierwszy , moja Pani zawsze .....jeszcze minutkę , jeszcze minutkę ....ciężko ją zwlec z wyra.....mówię wam , nie raz szlak mnie aż trafia.... :evil:

Po lekkim śniadaniu , pakujemy się we czwórkę do "Peżota" ......tak , tak by było sprawiedliwie to dziś ja prowadzę , Volvo M&M waruje pod apartamentem.

Oczywiście jak wspomniałem już wcześniej jedziemy Jadranką , by zobaczyć to czym inni już tak się zachwycali na forum.

Jak dobrze pamiętam , granicy CRO-BiH gdyby nie spacerujący celnik i drugi który wystawił tylko japę z budki by policzyć sztuki z paszportami to nawet byśmy chyba nie zauważyli , że wjechaliśmy na terytorium BiH.
A tyle się naczytałem , że kontrola , że czasem trzepanie , że Zielona karta (miałem , miałem ....na wypadek jak Rysio gdzieś tu wspomniał na forum , skasowania Ferrari Italia coś tam) .....itd..... nic z tych rzeczy nie doświadczyliśmy :)
Zdziwił mnie też pewien fakt ......granica Cro-BiH jest , mówię do żony nie chowaj paszportów , bo zaraz będą potrzebne na granicy BiH-Cro ....ale gdzie ta granica ? 8O
Do tej pory nie mam pojęcia czy była , czy nie ? ...ale jak nie widziałem to chyba nie ! 8O

Nasz pierwszy przystanek STON :)

Muszę przyznać że do tej pory Jadranką jechało mi się wyśmienicie , uwielbiam takie "z górki na pazurki" i pod górę i w lewo i w prawo ...miodzio.
Fajne tyż uczucie , jedziesz , jedziesz , długa prosta i po chwili ostry zakręt w lewo , a na zakręcie w dół przepaść .....w myślach czasem miałem słynne "O K%@#A"!!!!
Nawet nie chcę myśleć jaka to by była ekstrema , jak by nie było barierek?! 8O

"Peżocik" czeka...my podziwiamy widoki......

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz kolejny przystanek to tuż przed słynnym mostem Dr.Franja Tudmana

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I za chwilkę już .....

Obrazek

Obrazek

Jak to mówią do trzech razy sztuka.
Nasza trzecia wyprawa do Cro i w końcu się udało tu dotrzeć!

cdn......
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.01.2012 20:03

anakin napisał(a):Wiemy,wiemy... :wink:

Ciiii!! :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.01.2012 20:13

cd......

Po minięciu tego tunelu , trza się było zacząć rozglądnąć żeby gdzieś tu postawić "Peżocika" , co jak pamiętam było nie lada wyczynem.
Po prostu nie było gdzie , nawet to że mamy wrzesień nic nie znaczyło 8O
Pamiętałem że ktoś na forum , opisywał podziemny parking i mniej więcej jak do niego dojechać , jednak reszta ekipy się uparła żeby stanąć bliżej murów ....

To jeżdzimy w kółko , jedno , drugie , trzecie ..zaraz mnie coś trafi... Ponadto im bliżej murów to ceny na parkometrach zwalają z nóg.
Wjechałem na jakiś parking w końcu , mijam prawie na żyletkę kolejne auta , pomimo klimy , spociłem się jak cholera......zaraz gdzieś zahaczymy , albo przetrę komuś boczek auta !

Postanowiłem więc , że jedziemy na ten podziemny i już!! :evil:

Parking też nie należał do tanich , no ale my tu przyjechaliśmy 1915 km (Gdańsk-Dubrovnik jak pokazuje google mapa) to nie ma co się nawet zastanawiać nad wydaniem tych kilkadziesiąt kun. :wink:

Reasumując , po całym dniu zwiedzaniu Dubrovnika i że w planie była jeszcze SRD , to można było zrobić inaczej.

Wjechać na górę autem , zejść na piechotę , zwiedzić Dubrovnik i wjechać Cable-Car z powrotem po auto , oszczędzamy za parking i jazdę w jedną stronę kolejką linową.
No ale nikt o tym nie pomyślał , ja w sumie pamiętałem , że ktoś tu już na forum o tym pisał , ale podekscytowany Dubrovnikiem , nie miałem głowy do tych kombinacji.....
Myślałem tylko , by zostawić "Peżocika" w końcu i na mury! :lol:

To zostawiamy "Pezocika" na tym parkingu

Obrazek

Od parkingu kierujemy się już przez piękny park w stronę murów.

Obrazek

Tam póżniej wjedziemy i pooglądamy :)

Obrazek

Aż się nie chce wierzyć , że to z tej góry 1991 roku ostrzeliwano między innymi Dubrovnik i tak wyglądały ulice..... :cry:

Obrazek

Obrazek

:cry:

Pogodę mamy dziś "fantastyczną" 35 C 8O , ale jak się później okazało nie na chodzenie po murach .....bynajmniej nie dla mnie , ale pochodzimy po nich i pooglądamy , a o tym potem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po przejściu tej bramy wyżej , to co zobaczyłem przeszło wszelkie wyobrażenia ! Jessooossss ludzi jak na Krupówkach !!!!!!! 8O

Obrazek

Słyszałem , czytałem , widziałem zdjęcia że sporo tu ludzi , ale we wrześniu tyż?!!

-To co robimy na mury , czy połazimy na dole wpierw? (pytam)
-Obojętnie !

Zatem najpierw pozwiedzamy Dubrownik , potem pochodzimy po murach (z przygodą :oops: ) , wjedziemy na SRD , poczekamy na zachód słońca i pochodzimy wieczorem po Dubrovniku.

.....ale to za chwilę :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.01.2012 23:08

To co pozwiedzamy Dubrovnik? :)
Jak ktoś ma ochotę to zapraszam .....


Dubrovnik nas zachwycił ......CUDNE MIASTO!!!

Jak pisałem wyżej , ludzi że masakra jakaś!
Przeróżnej nacji , jedni stoją po pamiątki , drudzy po bilety na mury , inni po wodę za freee......szok !!
Nie spodziewałem się takich tłumów.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednak im dalej w głąb już się wejdzie tych tłumów już tak się nie odczuwa , tylko tu zaraz przed wejściem....... 8O

Obrazek

Wejście na mury , ale nie tym wejściem wchodzimy i gdzie przeżyłem lekki horror ..........póżniej.... :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fajny ryneczek .....tylko ceny 2 x to co w Tucepi 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Naprawdę jest tak gorąco , że można jajo znieść !!!
W dodatku przez własną głupotę , nie wziąłem z samochodu nic do picia , bo stwierdziłem że nie będzie mi się chciało dźwigać tych butli :evil:
Sam na siebie byłem wkur.......

Obrazek

Po krótki odsapnięciu idziemy dalej ......

Obrazek

Obrazek

Jako miłośnik Cro glazby tu musiałem się zatrzymać , jednak chyba nie znałem utworu co grał ten grajek , bo bym go wtenczas pamiętał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy Dubrovnik nie byłby piękniejszy bez tych tłumów ?! :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przed tymi murami w dole była kawiarenka , z braku wody wdepnęliśmy .......woda tam kupiona była najdroższą w moim życiu...... :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po chwili wróciliśmy na plac i znów uzupełniamy płyny.
Ja wymiękałem , taki był ukrop , ale to nie wszystko co pokazał nam w tym roku wrzesień.
Za kilka dni pokażę wam udokumentowany wrześniowy skwar - wtenczas padł rekord. :lol:

Obrazek

Wyślizgane kamienie , zrobiły na mnie wrażenie.......zastawiałem się jaki efekt jest podczas deszczu ......czy można zęby stracić ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Opuściliśmy na chwilę plac , by zobaczyć co jest po drugiej strony murów....

Obrazek

Obrazek

NAJPYSZNIEJSZE lody w Cro jakie do tej pory jadłem , nie ważne że gałka za 10 kun , dokupywałem jeszcze 2 razy :lol: po 3 gały , takie były pyszne !

Obrazek

Patrząc na marinę przypomniał mi się film który nie tak dawno oglądałem na yotube ......
Attack on Dubrovnik, Croatia , szok że takie piękne jachty i Dubrovnik był niszczony ......

Obrazek

Obrazek

No to teraz czas na mury pooglądać "czerwone dachy" , ale o tym w dalszej części...... :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.01.2012 09:20

Ale tu fajnie, cieplutko... 8)
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 11.01.2012 09:29

Mmmmmmmmmmm zjadłabym takie lody :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tucepi , Brać , Dubrovnik , Split , Makarska po naszemu.. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone