Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tropical Island (k/Berlina) - czy ktoś był?

Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft (79 liter) – to najdłuższy niemiecki wyraz. W Niemczech rocznie do obrotu trafia ponad 800 ton antybiotyków dla zwierząt - dwukrotnie więcej niż dla ludzi. Piwo i wino można kupić w wieku +16 lat. W Niemieckich szkołach 6 to najniższa ocena, a 1 najwyższa. Narodowe zwierzę to mityczny czarny orzeł.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Tropical Island (k/Berlina) - czy ktoś był?

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.12.2010 15:06

Witam
Od zeszłego roku kusi nas kilkudniowy zimowy (lub wczesnowiosenny) wyjazd na Tropikalną Wyspę pod Berlinem.
Na folderach wygląda fajnie, ale ciekaw jestem jakichś relacji świadków naocznych...

Czy może ktoś tam był i jest w stanie powiedzieć słów kilka?

Tropical Island

Tropikalna Wyspa

:hut:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 04.12.2010 17:40

Jest mniej więcej tak jak na folderach. Całość mieści się na ogromnym obszarze, temperatura waha się w granicach 26 - 28 stopni. Spacerujesz w stroju kąpielowym, korzystając z oferowanych atrakcji, a jest tego mnóstwo. Przebywałam tam tylko jeden dzień, Ty piszesz o kilku... Skoro jednak wybierasz się w celach rozrywkowych na Tropical Island, proponuję Ci również filmowe miasteczko westernowe w Babelsberg. Jest to najstarsze na świecie studio filmowe, znajdujące się w Niemczech. Trochę inny kierunek, ale również warto. :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.12.2010 18:08

Byłem widziałem .... w skrócie - WARTO :D. Za oknem zima temp poniżej zera a Ty w kąpielówkach pod wodospadami.... bajka :D

Jak lubisz mocne wrażenia to polecam najstromszą zjeżdżalnię :D trzeba uważać żeby sie wodą nie zachłysnąć jak w pewnym momencie uskuteczniasz prawie lot swobodny w dół :lol: ja tam poszedłem tylko raz... :lool: więcej nie miałem ochoty :D
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 04.12.2010 23:41

Dzisiaj właśnie mięliśmy tam być, jednak pogoda nas skutecznie odstraszyła :( Odkładamy to na luty lub marzec...
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 05.12.2010 00:12

Taka myślę ważna informacja kosztowa :D W dniu urodzin wstęp bezpłatny , więc warto wcelować wyjazd z datą urodzin kogoś z rodziny :lol:


pocztówka28 napisał(a):Dzisiaj właśnie mięliśmy tam być, jednak pogoda nas skutecznie odstraszyła :( Odkładamy to na luty lub marzec...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 05.12.2010 00:36

evil napisał(a):Taka myślę ważna informacja kosztowa :D W dniu urodzin wstęp bezpłatny , więc warto wcelować wyjazd z datą urodzin kogoś z rodziny :lol:

Nie twierdzę tego jako poznanianka, ale akces godny zastanowienia. Nie przyznam się do faktu ile euro mnie kosztował suma sumarum ten jeden dzień. Jednak była to suma na pewno godna zastanowienia... Frajda i uciecha to niejako mini rekompensata...
Warto jednak pojechać, polecam... :papa:
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 05.12.2010 00:48

Bylismy trzy razy za każdym razem wracaliśmy zadowoleni. Dzieciaki wniebowzięte dlatego polecamy :)
TUTAJ nasza skromna relacja z pierwszego wypadu :)
Ewa 40
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 312
Dołączył(a): 10.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa 40 » 05.12.2010 01:21

Byłam i mogę śmiało polecić :)
Tak,jak Leszek napisał-"za oknem zima",a tu inny świat.
Dzieciaki miały niesamowitą frajdę :)
RODZYN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RODZYN » 05.12.2010 10:57

Zgadzam się z opiniami poprzedzającymi mój post.
Byliśmy z rodzinką i przyjaciółmi już 4 razy. Zawsze jechaliśmy w okresie zimowym. Wrażenia z różnicy temperatur, klimatu i widoków pomiędzy otoczeniem TROPICAL ISLAND a jej wnętrzem są cudowne. Parkujesz przy minus 15 i 30 cm śniegu a po 10 minutach pławisz się w wodzie o temperaturze 28-32 stopnie.
Zawsze jechaliśmy na praktycznie cały dzień. Wyjazd z Poznania ok. 7 rano, na miejscu po ok. 3 godzinach z małym haczykiem. Zdecydowanie polecam wyjazd w dni powszednie. Raz byliśmy w weekend i było wtedy dość tłoczno, ale dało się spokojnie wypoczywać. Odradzam także wyjazd w dni wolne w Polsce bo wtedy nasi rodacy stanowią 50-60% gości i nawet jeżeli jest to dzień powszedni to obłożenie jest takie jak w weekendy.
TROPICAL ISLAND jest podzielony na 2 cześci. Ta większa zdecydowanie jest nastawiona na kąpiele i zabawy z dziećmi, druga to coś w rodzaju SPA. Można oczywiści poruszać się po obu częściach po uiszczeniu dodatkowej opłaty.
Kiedyś można było za jedną opłatą być w TROPICAL ISLAND nawet 2-3 dni. Od jakiegoś czasu wprowadzono dodatkową opłatę za pobyt w nocy - dokładne informacje na stronie internetowej TROPICAL ISLAND.
Myślę, że spowodowane to było dużą ilością osób nocujących na plaży (materace, karimaty).
My tylko podczas pierwszego pobytu nocowaliśmy, ale wtedy wynajęliśmy namiot na 2 będących tam polach biwakowych. Szczerze mówiąc nie polecam tego typu noclegu - było bardzo duszno i pół nocy i tak spaliśmy na piasku. Mieliśmy wtedy wykupione śniadanie w formule ALL INCLISIVE - i to był strzał w "10".
Na terenie znajduje się kilka barów i restauracji w których każdy znajdzie coś do zjedzenia odpowiedniego dla swojego podniebienie jaki i portfela. Oczywiści trzeba się nastawić na ceny zdecydowanie niemieckie.
Ilość atrakcji wodnych oraz innych (np. ogromny plac zabaw dla dzieci) jest wystarczająca do ciekawego spędzenie tam kilkunastu godzin. Duża ilość zjeżdżalni i ich stopień skomplikowania daje możliwość zabawy dla dużych i małych.

Na koniec mała przestroga - ponieważ za wszystkie dodatkowe atrakcje, jedzenie, picie itd. płaci się w trakcie pobytu tzw. chipem zbliżeniowym w postaci metalowej tabletki umieszczonej na plastikowej bransoletce - może to spowodować brak kontroli nad wydatkami a w konsekwencji o wiele wyższy rachunek niż przewidywany budżet.

Pozdrav
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 05.12.2010 11:13

Spokojnie z tymi wydatkami... jest limit na tym czipie bodajże 30 Euro... powyżej trzeba opłatę uiścić w kasie czyli żeby odblokować czipa trzeba zapłacić 30 euro w kasie i "zatankować" go odpowiednią ilością pieniążków żeby móc z niego dalej korzystać ;)
TOPAS
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 23.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) TOPAS » 05.12.2010 12:17

Witam, mam pytanie: w strefie saun w ofecie są masaże, jakieś zabiegi, itp. Czy jest to dodatkowo płatne czy zawarte w opłacie za wejście do tej strefy?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 05.12.2010 12:27

TOPAS napisał(a):Witam, mam pytanie: w strefie saun w ofecie są masaże, jakieś zabiegi, itp. Czy jest to dodatkowo płatne czy zawarte w opłacie za wejście do tej strefy?

Płatne i to słono i po uprzednim umówieniu się na zabieg ;) tak samo solarium ;) z tą tylko różnicą, że na solarium nie trzeba się wcześniej umawiać ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.12.2010 13:11

Mam rozumieć, że strefa saun w strojach organizacyjnych, tzn. bez strojów.
Ostatnio w Austrii miałem ubaw, jak Rodakom nakazywano zdjęcie odzieży w tej strefie...
Żeby nie bylo. w szlafrokach i ręcznikach mozna bylo chodzić.

Ja nie wiem, dlaczego Rodacy tacy wstydliwi... :roll:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 05.12.2010 13:31

FUX napisał(a):Mam rozumieć, że strefa saun w strojach organizacyjnych, tzn. bez strojów.
Ostatnio w Austrii miałem ubaw, jak Rodakom nakazywano zdjęcie odzieży w tej strefie...
Żeby nie bylo. w szlafrokach i ręcznikach mozna bylo chodzić.

Ja nie wiem, dlaczego Rodacy tacy wstydliwi... :roll:

Dokładnie, choć sam nie byłem to słyszałem z opowiadań ;)

Mój fotoalbum na Fotosiku z Tropical Island
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 05.12.2010 14:16

Byłam, widziałam. Owszem, można tam spędzić miło czas , szczególnie gdy za na zewnątrz śnieg i mróz. Raczej już tam się nie wybiorę. Woda, piasek, leżaczki, drinki, lody, ale brakowało mi tam SŁONECZKA. To tylko kryty duży basen z palmami. 3-4 godziny wystarczy.
Następna strona

Powrót do Niemcy - Deutschland



cron
Tropical Island (k/Berlina) - czy ktoś był?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone