Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Gdańska do Splitu z małymi dziećmi- noclegi??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.06.2007 10:36

Druga opcja to szybka jazda przez Niemcy i nocleg koło Monachium.


Pewnie już pisałem, że w tym roku jedziemy własnie ta trasą - 3 razy jechaliśmy przez Polskę (z drogą powrotną, to w sumie 6 :roll: ) i mam już dość. Mądrzejszy będę jednak po powrocie, bo teraz mogę tylko teoretyzować ... ale do rzeczy:

może jednak wybierzcie wariant przez Regensburg - Pasau - Graz - ominiecie korki pod Moenchen i, jeśli dacie radę, to znajdziecie tani! nocleg w Oekotel w Graz.

Nocowaliśmy tam już i byliśmy zadowoleni. W tym roku jesteśmy jeszcze bardziej, bo zaproponowano nam pokój 3-4 osobowy w cenie dwójki, "bo przecież dzieci u nas nie płacą" - powiedziała miła Pani. Dopytałem siędokładniej - dzieci nie płacą ("w pokoju rodziców"), nawet jeśłi zajmują dodatkowe łóżka!!! Toż to nienormalne :) Krystof
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 25.06.2007 11:04

My (również z Gdańska) jeździmy przez Niemcy - dalej, ale szybciej, krótszy niż na południe nienajgorszy odcinek przez Polskę, wygodne miejsca postojowe na trasie, bezpłatne autostrady, itp.
Na terenie Niemiec stosunkowo niedrogo można przenocować w hotelach sieci Novotel np. w zeszłym roku w Norymberdze dwuosobowy pokój z dwójką dzieci do 16 lat w cenie (dodatkowe dwa pełnowymiarowe łóżka) - za 44 euro.
Przez Czech też raz jechaliśmy, ale odcinek polski i czeski to katorga.
Polecam Niemcy.
kadmon_2005
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadmon_2005 » 25.06.2007 11:05

Jasne, świetny pomysł! Poproszę namiary na ten hotelik.....lubie bardzo takie nienormalne zniżki
:D
Jak z rezerwacją?? Płaci sie na miejscu czy trzeba kredytówką przesłać?
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.06.2007 11:11

holm napisał(a):odcinek polski i czeski to katorga.

polski- ok, wiadomo, ale czeski- bez zarzutu autostrada praktycznie przez całe Czechy.
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 25.06.2007 11:12

Rozumiem, że pytanie dotyczy Oekotelu, a nie Novotelu.
W zeszłym roku płaciło się gotówką na miejscu, dzieci do 8 lat w pokoju rodziców nie płacą.
Więcej na stronie www.oekotel.com
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 25.06.2007 11:15

Iwona_PB napisał(a):
holm napisał(a):odcinek polski i czeski to katorga.

polski- ok, wiadomo, ale czeski- bez zarzutu autostrada praktycznie przez całe Czechy.

autostrada jest, ale słabo oznakowana, brak porządnych miejsc postojowych (ważne przy małych dzieciach), co miasto to korek - wspomnienia mam kiepskie
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.06.2007 11:24

holm napisał(a):
Iwona_PB napisał(a):
holm napisał(a):odcinek polski i czeski to katorga.

polski- ok, wiadomo, ale czeski- bez zarzutu autostrada praktycznie przez całe Czechy.

autostrada jest, ale słabo oznakowana, brak porządnych miejsc postojowych (ważne przy małych dzieciach), co miasto to korek - wspomnienia mam kiepskie

a kiedy jechałeś?

tak na marginesie, też bym wolała jechać przez Niemcy, ale zaprotestowałam ;) przeciw umieszczaniu polskiego i czeskiego odcinka na jednym poziomie ("katorga") :)
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 25.06.2007 11:27

Jechałam rok i trzy lata temu - za każdym razem było kiepsko.
Ale przyznaję, że trasy w Polsce i Czechach mimo wszystko różnią się - na niekorzyść naszej :cry:
kadmon_2005
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadmon_2005 » 25.06.2007 11:35

Graz jednak za daleko, możemy nie dać rady, ale Norymberga już lepiej tylko poproszę namiary na Novotel
Dziekuje
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.06.2007 11:42

możesz sobie zarezerwować Oekotel na wszelki wypadek - jeśli nie potwierdzisz rezerwacji do 19 w dniu noclegu , to po prostu sprzedadzą pokój komuś innemu (albo lepiej zadzwonić z trasy i zrezygnować - tak chyba jest ładniej :))
rezerwacja nic nie kosztuje/ płatność na miejscu gotówką, K.
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 25.06.2007 12:03

www.novotel.com
m.in. mają hotele Norymberdze, Monachium i jeszcze trochę dalej w Linzu, ale chyba w Norymberdze najtaniej. Do wyjazdu masz jeszcze sporo czasu, a latem novotel miewa spore obniżki.
Ja jadę 03.VIII i jeszcze nie mam rezerwacji na trasę
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 25.06.2007 13:07

holm napisał(a):...Na terenie Niemiec stosunkowo niedrogo można przenocować w hotelach sieci Novotel np. w zeszłym roku w Norymberdze dwuosobowy pokój z dwójką dzieci do 16 lat w cenie (dodatkowe dwa pełnowymiarowe łóżka) - za 44 euro......

Zaglądałem na strony Novotelu - znalazłem informację o kwotach rzędu 90-100 Euro za taki nocleg -> czy korzystaliście z jakieś promocji ???
Przy kwocie 44 Euro wygląda to nieco inaczej...

W okolicach Mikulova koszt noclegu wynosi około 1000 Kr...

Pzdr
Tomek
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 25.06.2007 13:28

W tym roku jeszcze nie szukałam, więc z ciekawości sprawdziłam:
Novotel Nuernberg Messezentrum cena w ofercie Hot deals - 49 euro za 2 osoby dorosłe+2 dzieci poniżej 16l.
Widać trochę podrożało, albo jeszcze nie mają letnich promocji.
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 25.06.2007 14:10

holm napisał(a):W tym roku jeszcze nie szukałam, więc z ciekawości sprawdziłam:
Novotel Nuernberg Messezentrum cena w ofercie Hot deals - 49 euro za 2 osoby dorosłe+2 dzieci poniżej 16l.
Widać trochę podrożało, albo jeszcze nie mają letnich promocji.

No i wszystko jasne !!! Taka oferta pojawia się ale jest zależna od okresu rezerwacji. Rzeczywiście w połowie sierpnia jest dostępna ale np. obecnie najtańszy nocleg to 91 EURO a we wrześniu w niektórych terminach to nawet 155 EURO :(

Pzdr
Tomek
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 25.06.2007 15:01

To jest hotel przy targach - jak jest jakaś impreza to ceny są wyższe, podobnie jak w Poznaniu. A w lecie widocznie mają przerwę...
Nocowałam w tym hotelu i jest całkiem ok. Zaletą novoteli jest to, że są niemal identyczne, więc wiadomo czego się spodziewać. No i warto sprawdzać ceny, bo trafiają się fuksy - dwa lata temu znaleźliścy pokój w ścisłym centrum Berlina za 38 euro (2+2 dzieci)

udanych wakacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa z Gdańska do Splitu z małymi dziećmi- noclegi?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone