Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez niemcy austrię ,włochy słowenie ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tbpa
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 02.03.2009
Trasa przez niemcy austrię ,włochy słowenie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbpa » 15.06.2009 12:49

Witam wszystkich cromaniaków. Planuje trase z wrocławaina KRK.Wpisałem przed chwilawytyczne na viamichelin i pokazało mize polecana przez nich trasa to niemcy ,austria włochy i słowenia.Prodszęo radę lub relacje czy ktoś jechał tą trasą.Wiem żeto o wieledalejale za to same autostrady Z góry dziękuje za pomoc Pozddrawaim TBPA
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2009 13:00

tbpa napisał(a):Witam wszystkich cromaniaków. Planuje trase z wrocławaina KRK.Wpisałem przed chwilawytyczne na viamichelin i pokazało mize polecana przez nich trasa to niemcy ,austria włochy i słowenia.Prodszęo radę lub relacje czy ktoś jechał tą trasą.Wiem żeto o wieledalejale za to same autostrady Z góry dziękuje za pomoc Pozddrawaim TBPA


Jedziesz na Chemnitz przez Zgorzelec, potem kierujesz się na Regensburg, Passau i dalej już na Graz...tylko nie na Monachium przypadkiem...
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 15.06.2009 13:01

tbpa napisał(a): Planuje trase z wrocławaina KRK.


Ja myślę , że ten wątek w FAQ powinien rozwiązać Twoje wątpliwości :wink:

EDIT: Mi viamichelin pokazał taką trasę
:)
tbpa
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbpa » 15.06.2009 13:16

Dzieki za szybką odpowiedz rozwarzam trase przez niemcy ze względu na ewentualne korki no i oczywiscie wygode jechania samymi autostradami prosze o dalsze relacjej ak ktoś jechałtą trasa pozdrawaim TBPA
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 13.07.2009 10:44

alessandro1977 napisał(a):
tbpa napisał(a):Witam wszystkich cromaniaków. Planuje trase z wrocławaina KRK.Wpisałem przed chwilawytyczne na viamichelin i pokazało mize polecana przez nich trasa to niemcy ,austria włochy i słowenia.Prodszęo radę lub relacje czy ktoś jechał tą trasą.Wiem żeto o wieledalejale za to same autostrady Z góry dziękuje za pomoc Pozddrawaim TBPA


Jedziesz na Chemnitz przez Zgorzelec, potem kierujesz się na Regensburg, Passau i dalej już na Graz...tylko nie na Monachium przypadkiem...


Tak z ciekawości dlaczego nie na Monachium? Korki czy jakieś inne problemy?
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 13.07.2009 15:28

To i ja się podłącze. Wyjazd nadchodzi wielkimi krokami. Wziąłem się więc za planowanie trasy. Jako że będę jechał z Bolesławca (Dolnośląskie, ok. 40km do granicy) trasę ową zaplanowałem przez Niemcy. Poniżej link do goole maps, gdzie znajduje się mapa. Serdeczna prośba o zerknięcie okiem na nią i zweryfikowanie moich ustaleń co do trasy. Szczególna prośba o odcinek przez Słowenię i objazd tamtejszych autostrad. Dzięki serdeczne i pozdrawiam.

Bolesławiec - Pakostane

W okolicach Monachium potrafiąsię tworzyć gigantyczne korki...
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 13.07.2009 15:39

Objazd autostrad w Słowenii jest ok rok temu tak jechałem tylko wtedy przejechałem jeszcze przez to słynne rondo bo nie było z nim jeszcze takich "problemów" Lenart-Ptuj - innej opcji nie ma.

Cały czas nurtuje mnie kwestia Monachium - dlaczego nie jechać w tą stronę, jeśli ktoś jedzie na Istrię albo Krk to lepiej kupić winietę i przejechać przez Słowenię zamiast płacić w Chorwacji tylko czy są jakieś problemy na tym odcinku? Monachium-Salzburg-Villach? jakieś tunele płatne?
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 13.07.2009 15:44

Problem z Monachium jest taki, że w jego okolicach można utknąć w caplkiem sporym kilometrowo korkiem. Czasowo też potrafi kilka godzin zejść. Dodając to do ogólnego czasu jazdy może wyjść fatalnie...
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 13.07.2009 15:47

To jeszcze jedno pytanko - czy w nocy 23-2 też są takie problemy?
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 13.07.2009 15:57

Odpowiem tak: Jakiś 4 lata temu jechałem przez Monachium nad jez. Bodeńskie. Pech chciał, że jakoś w okolicach ringu był mega wypadek i auta nie mogły zjechać z autostrady. Efekt: kilkanaście kilometrów korka i ponad 5 godzin stania.

Ogólnie Monachium na tej trasie jest dośc newralgicznym miejscem. Spore miasto, ruch też nie mały, no i rozwidlenia autostrad w jedym miejscu praktycznie.
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009
Witam

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 13.07.2009 22:02

Witam

Ja też chciałem jechać prze Monachium ale nadal się wacham tym bardziej że wyjeżdzam a piatęk popołudniu w Moachium byłbym sadze ok 24:00 mogą być korki??
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 14.07.2009 08:52

O tej godzinie raczej powinno się spokojnie przejechać. Dla mnie zbyt newralgiczny punkt. Ja osobiście omijam Monachium i kieruję się na Regensburg - tyle że ja do Dalmacji jadę.
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 14.07.2009 08:58

Też myślę, że będzie spokojnie - rok temu ok 1 mijałem Bratysławę i pustki tylko jeśli ktoś jechał w podobnych godzinach przez Monachium to byłbym wdzięczny za informacje.
Mam jeszcze pytanko - jadać przez Monachium i dalej na Villach są jakieś płatne tunele?
g0kazik
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) g0kazik » 14.07.2009 09:18

9,5euro
6,5euro
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 23.03.2010 01:05

Nie wie ktoś jak wygląda przejazd przez Monachium w tygodniu koło godziny 19:00? będę jechał ze Stuttgartu więc chyba inaczej się nie da :(
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez niemcy austrię ,włochy słowenie ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone