Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa 86 (Węgry) - obiad

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 06.07.2010 13:37

andrataj napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):wczoraj jedlismy w Csornej - porcje są chore!!! 8O :lol:

Chore są te zachwyty. Byłem tam przedwczoraj. Jadłem. Porcje sa duże, ale zamawiać mozna i należy 1/2 porcji, w menu jest to zaznaczone. Duży wybór dań ale wszystko, no prawie wszystko tak samo. Węgry to raj dla smakoszy. Nie należy poprzestawać na Csornej tylko jeść gdzie tylko się da. W Csornej ponadto podśmierduje, jest dosyć brudno, fatalna okolica. W męskiej toalecie brak mydła i papieru. To byłoby na tyle. Pozdrawiam i smacznego.
to też wzięliśmy sobie po pół gulaszu i po całej porcji jakby drugiego , drugiego. Co do podśmierdywania i brudu to nie zauważyłem, nie wyczułem-może w sezonie i tak jest, ja byłem przed :D
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 11.07.2010 18:22

Czorna - jak wszystko - ma swoje walety i zady. Głównym plusem dodatnim jest to, że masa ludzi tam jadła i jeszcze nikt się nie skarżył, że go otruli, co w trasie jest dość istotnym argumentem "ZA" :lol: Dwa - słuszne, a nawet bardzo słuszne porcje, dwuosobowy Półmisek Smoka starczy spokojnie dla całej 4-os. rodziny. Obsługa przywykła do pakowania resztek (czyli tak na oko od połowy do 3/4 porcji) do pudełek na wynos - my właśnie dojedliśmy przedwczorajszy obiadek z dużym smakiem :D
Minusy to niedopieczone fryty, kiepska okolica, brak ogródka - no i tajemnicza sprawa z sałatkami, np. s. ogórkowa składała się z 1 plasterka :wink: Poza tym oczywiście, jak kto co fajnego znajdzie to niech wrzuca, potestujemy!
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 12.07.2010 14:49

My w ub. roku także mieliśmy okazję jeść w Csornej i bardzo sobie chwalimy tą knajpkę! :D Jedzenie pyszne, nikt nie wyjdzie stamtąd głodny :lol:
Jedyny minus to ceny napojów.. nie pytając o ceny wzięliśmy sok litrowy z lodówki, który, jak się później okazało, kosztował.. kilkanaście zł!
Poza tym polecam! Mam nadzieję, że w tym roku będziemy wracać niedaleko Csornej i wstąpimy na jedzonko :D
Szembek
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szembek » 13.07.2010 12:02

W słynnej knajpce w Csornej konsumowałem w ostatni piątek. I nie wiem jak to się stało, ale nie pomni zeszłorocznych doświadczeń naszych współtowarzyszy podróży wzięliśmy na trzyosobową rodzinę z dzieckiem półmisek smoka. Efekt był taki, że jeszcze pod Toruniem jadłem ostatniego kotleta z 10 spakowanych przez kelnera.:)
Inna sprawa, że nie tylko w tej knajpce jadamy, w drodze do Chorwacji jedliśmy obiado-kolację w jakiejś przydrożnej restauracji, której nazwy nie pomnę, miejscowości zresztą też, było równie smacznie, choć porcje nieco mniejsze.
Ryzyko, że się człowiek natnie negatywnie na jedzenie na Węgrzech jest minimalne, a jak się widzi restauracje/zajazd z kilkoma samochodami na parkingu można waliś w ciemno.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 13.07.2010 18:25

Hej Szembek, chyba Was widzieliśmy w tej knajpie, byliśmy zielonym Foresterem 8)
Voitas
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voitas » 27.07.2010 22:15

Jadlem tam dzisiaj obiad. Jedzenie rewelacja, duze porcje i mega tanio. Do chudzielcow sie nie zaliczam, zamowilem 1/2 porcji i sie najadlem. Nie wyobrazam sobie calej porcji. I praktycznie sami Polacy w knajpie :D (sporo samochodow z PL, az bylem zdziwiony).
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 27.07.2010 22:54

Ja byłem tam (Csorna) 25 w niedzielę, w knajpce Węgrzy. Niemcy, Anglicy i Polacy, tak jak inni piszą jedzenie super i dużo. POLECAM !!! :D
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 27.07.2010 23:11

Ja też za namową tego forum tam zjechałem z rodzinką. No poza tym że wygląda jak wygląda (coś w stylu zapuszczonych angielskim. toaleta faktycznie odbiega od normy jak na tak bardzo znaną już knajpkę) Co do strawy nie mam nawet prawa się niczego czepić w końcu o to chodzi aby się najeść. Ja jestem bardzo zadowolony
Musze zapamiętać PÓŁMISEK SMOKA hhhhhhee
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 28.07.2010 09:17

jak dla mnie półmisek smoka wystarczy dla 4 dorosłych i 4 dzieci :lol: (przewidziany jest dla 2 osób)
o nie, nigdy więcej :wink:
trzeba coś innego w tym roku wybrać ;)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 28.07.2010 10:12

Ja nie pamiętam co zamawiałem ale na moim talerzu znalazło się 2 schaby całkiem spore (drobiowe) duża sztuka łososia 2 jajka sadzone na tych schabach masa zielonego groszku porządna ilość pieczonych ziemniaków i to razy dwa żona też tak zamówiła. Widzieliśmy te wielkie porcje i byliśmy przerażeni czy aby nam takiego półmiska nie przyniosą ale i te porcje okazały sie nie do przejedzenia. Córka z obawy że jej nie będzie jej smakowało zamówiła tylko frytki jakie było jej zdziwienie gdy dostała całą michę tego hhhhhee. Tak więc jeśli chcemy się najeść polecam to właśnie miejsce.
Byłem w podobnej knajpce (nawet wystrój podobny) nad Balatonem, ale gdzie im tam do jakości i ilości rachunek podobny, a nawet troszkę drożej
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 28.07.2010 10:43

Ja mam pytanko odnośnie godzin otwarcia ww knajpki-w drodze do Cro będziemy tam w nocy, czy jest szansa napić się kawy, czy też wszystko będzie zamknięte na 4 spusty?
Dopiero w drodze powrotnej załapiemy się na porę obiadową :)

____________
Wszystkie informacje już znalazłam :wink:
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 28.07.2010 22:19

Czy frytki, pieczone lub w innej postaci ziemniaki są już w komplecie porcji, czy trzeba zamawiać osobno?
mkmb
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkmb » 29.07.2010 11:49

To zależy od potrawy. Menu jest w ichnim języku i po naszemu. Polecam pieczeń Broisla (nie jestem pewien czy dobrze napisałem). Jest właśnie z ziemniakami, palce lizać. Profilaktycznie wzięliśmy po 1/2 porcji. Dla mnie było w sam raz. Żona ledwie zjadła. Poza tym rosół z kurczaka - pyszności. I naleśniki z twarożkiem w polewie waniliowej. :D Do tego frytki, fanta i kawa. Płaciłem kartą i na nasze wyszło 54 zł. A i jeszcze podgrzali dwie butelki mleka dla najmłodszej. Toaleta faktycznie mogłaby być lepsza, ale to przeciez tylko godzinny postój.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 29.07.2010 14:53

Kris1973 napisał(a):Może ktoś wrzuci fotke tej knajpki, jak wygląda,bedzie łatwiej znalezc

fotka już gdzieś na forum jest(pewnie nawet w tym watku), ale naprawdę nie ma problemu ze znalezieniem tej knajpy, po prostu zaraz za przejazdem kolejowym w CSORNEJ po prawej stronie nazywa sie SARKANY
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 29.07.2010 15:02

ita napisał(a):
Kris1973 napisał(a):Może ktoś wrzuci fotke tej knajpki, jak wygląda,bedzie łatwiej znalezc

fotka już gdzieś na forum jest(pewnie nawet w tym watku),


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=357955#357955

:wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa 86 (Węgry) - obiad - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone