Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa 86 (Węgry) - obiad

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2008 15:52

Nie mam fotek - ale tam nie można nie trafić - jadąc od strony Polski na końcu miasteczka jest przejazd kolejowy i za przejazdem w odległości około 100 metrów po prawej stronie (można płacić kartami)
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 19.08.2008 19:54

Witam. Byłem w tej restauracji w Csorna dwukrotnie w sierpniu. Nazywa się SARKANY ETTEREM. Jadąc od strony Polski jest to prawie na końcu tej miejscowości po prawej stronie ok. 100 m za przejazdem kolejowym. Główną cechą tej restauracji są olbrzymie porcje jedzenia. W karcie dań (również po polsku) jest spora ilość dań - głównie mięsnych. Polecam zupę krem czosnkową i zupę cebulową. Ze zjedzeniem drugiego dania miałem olbrzymie problemy. Można płacić kartami. Za dwudaniowy obiad mięsny, deser, napoje zimne i kawę dla 4 dorosłych osób płaciliśmy około 9000 HFT. Po takim jedzeniu można dalej spokojnie jechać kilkaset km. Polecam. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2008 20:10

i nawet ma swoją stone www.
Stronka skromna ale menu z cenami jest i to sie chwali :idea:
Niestety menu działa tylko w języku wegierskim i niemieckim (pozostałe jezyki w "budowie")
http://sarkanyetterem.freeweb.hu
mildas
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mildas » 19.08.2008 22:00

Cześć,

potwierdzam pozytywne opinie o tym lokalu (Csorna).

Jedliśmy tam obiad w piątek 8 sierpnia. Polecam półmisek, deskę śródziemnomorską, czy jakoś tak. Kilka plastrów różnych mięs, frytki, warzywa i oczywiście papryka. Ledwo dałem radę, a do małych nie należę.
Dla dzieci zamówiliśmy kotlety z kurczaka z frytkami - porcje jak dla drwala, nie dali rady. W sumie za obfity i nie do końca zjedzony obiad dla 6 osób + napoje zapłaciliśmy 38 eurusiów. Rewelacja, dzięki za te namiary, polecam.
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 20.08.2008 11:46

Podaję linka ze zdjęciem tego lokalu w Csorna (nie wklejam zdjęcia bo za duże):
http://www.freeweb.hu/sarkanyetterem/im ... rkany1.jpg

Mam zamiar się tam stołować we wrześniu :)
Pozdrawiam

Jeszcze jedno.Zmieniając liczby na końcu linka od 1 do 15 mamy zdjęcia środka lokalu.
Ostatnio edytowano 19.11.2012 22:11 przez skunk, łącznie edytowano 1 raz
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 20.09.2008 21:38

wojtek.23 napisał(a):Witam. Chcemy po drodze na Węgrzech zjeść coś dobrego. Najlepiej po minięciu miejscowości SZOMBATHELY w kierunku Cro.
Proszę o jakieś namiary, co ciekawego i dobrego można zjeść w tych okolicach, gdzie i za jakie pieniądze, jedziemy w cztery osoby.


Nawiązując do zapytania autora odpowiadam.
Dzisiaj jadłem posiłek w LENTI w restauracji hotelu BALOGH. Żeby dostać się do w/w restauracji należy jadąc z Chorwacji na rondzie w Lenti skręcić w lewo i za jakieś 300-400 metrów po prawej stronie na rogu znajduje się w/w hotel. Jedzenie smaczne, świeże i obfite (oczywiśćie bez porównania do słynnej knajpy Csorna, gdzie miałem okazję również się stołować :D ).
Wady: menu bez angielskiego (dla mnie dość istotne) bo po chorwacku (chyba?),niemiecku i węgiersku.No i brak możliwości platnością kartą.(Bankomat znajduje się niedaleko rodna koło dużego sklepu, więc w ostateczności to nie powinno stanowić problemu).
Podaje dla przykładu to co zamówiliśmy i ile zapłaciliśmy:
2x porcje frytek dla dzieci
2x bogracz
3x zestaw świńskiego kotleta z frytkami i zestawem surówek
1x filet ryby w sosie cytrynowym i frytkami
4x herbata
Suma: 8500 forintów.

Tak jak napisałem jedzenie przyzwoite i przetestowane przez mnie. Jak ktoś będzie zmuszony jeść w tych okolicach to może śmialo uderzać.
Pozdrawiam
Anna R.
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna R. » 17.10.2008 08:45

Witam. Jedliśmy obiad w wrześniu na Węgrzech, oczywiście w Csornej. Naprawdę rewelacja. Jedzenie bardzo smaczne. Nawet menu w języku polskim. Za 2 obiady, 2 kawy zapłaciliśmy 10 euro. Miejsce bardzo przyjemne na odpoczynek w trasie.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 17.10.2008 16:50

my korzystając z forumowych rad też zatrzymaliśmy się w Csornej (czornej jak mówił mój mąż) na obiedzie. Pisaliście, że porcje sa duże, ale to co dostaliśmy zdecydowanie przerosło nasz oczekiwania i możliwości. W menu jest tam m.in talerz czy pólmisek smoka (coś w tym stylu) napisane, że dla 2 osób, matko jak nam to przynieśli to stwierdziłam ze 4 dorosłe osoby spokojnie się tym najedzą. Zostawiliśmy tego naprawdę sporo po czym przyszedł kelner i zapytał sam z siebie czy nam to zapakować :) Mieliśmy na kolację :D
polecamy dobre żarełko w fajnej cenie :)
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 10.11.2008 10:38

Jedliśmy w takiej restauracji.
MARGARETA
Vendeglo es panzio
Repcelak, Petofi S.u. 63
tel. 06-95-370-156

Porcje ogromne a cena za cztery obiady i desery lodowe to ok.140zł.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 10.11.2008 12:07

ita napisał(a):my korzystając z forumowych rad też zatrzymaliśmy się w Csornej (czornej jak mówił mój mąż) na obiedzie. Pisaliście, że porcje sa duże, ale to co dostaliśmy zdecydowanie przerosło nasz oczekiwania i możliwości. W menu jest tam m.in talerz czy pólmisek smoka (coś w tym stylu) napisane, że dla 2 osób, matko jak nam to przynieśli to stwierdziłam ze 4 dorosłe osoby spokojnie się tym najedzą. Zostawiliśmy tego naprawdę sporo po czym przyszedł kelner i zapytał sam z siebie czy nam to zapakować :) Mieliśmy na kolację :D
polecamy dobre żarełko w fajnej cenie :)


Koleżanka Ita raczej nie wygląda na osobę, która dużo zje. Podejrzewam, że to są małe porcje. Dla koleżanki Ity, która utrzymuje nienaganną i wzorcową figurę fitneswomen pewnie to ogromne porcje. Dla mnie chłopa jak dąb zapewne normalne. Przecież facet więcej zje niżli kobieto-modelka. Pozdrawiam sympatyczną i pociągającą koleżankę Itę.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 10.11.2008 12:33

bukmacher3 napisał(a):Jedliśmy w takiej restauracji.
MARGARETA
Vendeglo es panzio
Repcelak, Petofi S.u. 63
tel. 06-95-370-156

Porcje ogromne a cena za cztery obiady i desery lodowe to ok.140zł.


Dodam, że byłem mile zaskoczony że oprócz menu w j. angielskim,niemieckim, węgierskim było również menu w języku polskim. Ponadto cały czas gra jakiś muzyk przez co pobyt jest jeszcze przyjemniejszy.
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 23.11.2008 23:23

Dziękuje justok Super Knajna w Csorna - Etterem SARKANY
byłem w sierpniu karta po polsku ceny super a jedzenia bardzo dużo
Specjał kucharza Kotlet w szynce z frytkami , 2 Kotlety z anasami z frytkami , 3 zupy rosoły . kawa , picie zimne i sałatki 5800 Ft 28 euro 89 złotych zapłaconych kartą wszystkim polecam
Czysto miło i tanio .
Ostatnio edytowano 19.06.2009 17:18 przez Marek40, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.11.2008 23:34

Muszę przyznać, że jedzenie jest głównym powodem, dla którego uwielbiam wracać z Chorwacji przez Węgry :)
Ale najpyszniejsze jedliśmy w sierpniu 2006 roku ... właśnie w miejscowości Csorna :D w restauracji Sarkany.
Trafiliśmy tam zupełnie przypadkowo, po prostu zjechaliśmy z drogi w miejscu, gdzie można było bezproblemowo zaparkować :)
Do dzisiaj wspominamy ten obiad, a dopiero teraz trafiłam na ten wątek i przekonałam się, że mieliśmy wyjątkowe szczęście, nie wiedząc zupełnie, gdzie się zatrzymać, zdając się na los, instynkt (:?:) :wink:

Pamiętam, że jadłam filet z indyka faszerowany brzoskwiniami plus frytki. Poprawka, nie filet, ale filety, bo było ich aż cztery :!: Wielka góra jedzenia na talerzu.
Mój mąż oprócz dania głównego zamówił gulasz i nie mógł się podnieść z krzesła :P
Za dwa dania (plus gulasz) i napoje zapłaciliśmy 2910 forintów (12,50 euro), czyli tanio, jak na tak pyszne jedzenie w eleganckiej restauracji :)

Menu w języku polskim, potwierdzam. I bardzo miła obsługa :)
Polecam wszystkim :papa:
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Wypas w Csornej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 24.11.2008 15:53

Jedliśmy w tej knajpie jadąc do i wracając z Cro. Super żarełko, potwierdzam. Polecam prawdziwy wegierski gulasz z mięsa wołowo-wieprzowego z dziczyzną. PYCHA!!! 4 obiady , napoje, piwko (non alkohol) - 60 zł (karta Visa).
Wszystko miało miejsce w sierpniu 2008. W przyszłym roku też tam zawitamy!!!!
Joan65
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 24.11.2008 17:19

darek1 napisał(a):
ita napisał(a):my korzystając z forumowych rad też zatrzymaliśmy się w Csornej (czornej jak mówił mój mąż) na obiedzie. Pisaliście, że porcje sa duże, ale to co dostaliśmy zdecydowanie przerosło nasz oczekiwania i możliwości. W menu jest tam m.in talerz czy pólmisek smoka (coś w tym stylu) napisane, że dla 2 osób, matko jak nam to przynieśli to stwierdziłam ze 4 dorosłe osoby spokojnie się tym najedzą. Zostawiliśmy tego naprawdę sporo po czym przyszedł kelner i zapytał sam z siebie czy nam to zapakować :) Mieliśmy na kolację :D
polecamy dobre żarełko w fajnej cenie :)


Koleżanka Ita raczej nie wygląda na osobę, która dużo zje. Podejrzewam, że to są małe porcje. Dla koleżanki Ity, która utrzymuje nienaganną i wzorcową figurę fitneswomen pewnie to ogromne porcje. Dla mnie chłopa jak dąb zapewne normalne. Przecież facet więcej zje niżli kobieto-modelka. Pozdrawiam sympatyczną i pociągającą koleżankę Itę.


Darku--ja ułomkiem też nie jestem, brzuszek mam odpowiedniej wielkości, muszę go więc odpowiednio napełnić, ale zupy gulaszowej, a później golonki nie dałem rady w Sarkanach zjeść. To była moja druga porażka w restauracji, porcja przewyższyła możliwości. Tam naprawdę porcje są ogromne.
Ps nie oceniaj kobiety po wyglądzie, moja teściowa, szczupła, zdrowa starsza pani niewiele mi ustępuje przy stole, a czasami nawet ja odpadam, a Ona nadal może ... jeść.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa 86 (Węgry) - obiad - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone