Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Szukam miejscowości na Peljesacu podobnj do ZAVALI na Hvarze

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Korneliusz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 23.02.2008 21:44

Witam serdecznie.Tego roku mam zamiar ponownie pojechać nad ADRIĘ i mam w planie zwiedzanie min.Dubrownika,Korculi,Mostaru i ....winiarnie :lol: ,więc wybrałem jako bazę wypadową półwysep Peljesac! :lol: Teraz tylko zostaje pytanie gdzie na tym (pewnie pięknym) półwyspie "zachaczyć kotwicę".?? :?:
Latem 2007 wylądowałem (w ciemno) w Zavali na wyspie Hvar i to było miejsce w 100% pasujące dla mnie i mojej rodziny (2+2)!!
Dlatego pragnę znaleźć podobne miejsce na Półwyspie Peljesac!!
Bardzo zacny CROMANIAK polecił mi miejscowość BORAK i jeżeli nic innego nie będzie bardziej godnego mojego zainteresowania pewnie tam pojadę lecz pragnę mieć także inne opcje!!
Proszę Was o propozycje!!
Ps.Planowany pobyt to druga połowa lipca na ok 10 dni!!
Jeżeli ktoś ma linki z fajnymi kwaterami to także poproszę!!
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam!!
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 23.02.2008 22:22

Tak !!! Borak też jest za tunelem :wink: Podobnie , z tym że jest jeszcze spokojniej niż w Zavali :D Więcej wina :D :wink:
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.02.2008 23:44

To tuż to 4 km :) A obok jest jeszcze Dingac. A do Borka można i nie przez tunel...
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.02.2008 23:47

http://www.dubrovnik-online.com/anadingac/
ja zawsze polecam to!
Napisz do Pietro na mejla to da Ci namiar na Dube po drugiej stronie Peljesca. Pozdrav!
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.02.2008 00:43

Korneliusz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 24.02.2008 09:19

Sławomir Wocial napisał(a):http://www.dubrovnik-online.com/anadingac/
ja zawsze polecam to!
Napisz do Pietro na mejla to da Ci namiar na Dube po drugiej stronie Peljesca. Pozdrav!

Witam.Dziękuję bardzo za fajną ofertę,jest to bardzo ciekawe i możliwe,że skorzystam!!
Szkoda,że na tej stronie nie podają cen za apart.!!

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Korneliusz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 24.02.2008 09:30

majeczka napisał(a):Nie wiem czy znajdziesz jeszcze miejsca? :lol:

majeczka

Sedecznie dziękuję za podpowiedz!!
Niestety myślę,że z miejscami w willa Dingać może być krucho ponieważ mam uczucie,że wszyscy co jadą do Barak właśnie tam mają zamiar zatrzymać się (pewnie też o tym wiesz)!!!!
Możliwe,że w Bella Vista będzie coś wolnego!!
Co myślisz o jechaniu w ciemno w drugiej połowie lipca??Mogę mieć problemy ze znalezieniem lokum dla 2+2?
8O :cry:
Pozdrawiam i dzieki!!
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.02.2008 10:59

Korneliusz napisał(a):
ja zawsze polecam to!

Witam.Dziękuję bardzo za fajną ofertę,jest to bardzo ciekawe i możliwe,że skorzystam!!

Tam są dwa domy , jeden to dom Bozo gdzie jest 5 pokoi typy 2+2 i jeden 4+2 (połączone dwa te mniejsze) Za te pojedyncze -35 euro za ten podwójny 70 euro. W każdym z tych mniejszych jest kuchnia i balkon ( wspólny dla wszystkich, poprzedzielany) One są na 1 piętrze. W tym podwójnym jest jedna łazienka. Dom obok to dom Ivo , ojca Bozo. Tam są 4 pokoje na jednym pietrze. Po dwóch stronach korytarza po dwa pokoje przedzielone kuchnią. Czyli jedna kuchnia na dwa pokoje. W każdym pokoju łazienka. Wspólny taras, zacieniony. 12 euro od osoby.
Korneliusz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 24.02.2008 12:49

Sławomir Wocial napisał(a):
Korneliusz napisał(a):
ja zawsze polecam to!

Tam są dwa domy , jeden to dom Bozo gdzie jest 5 pokoi typy 2+2 i jeden 4+2 (połączone dwa te mniejsze) Za te pojedyncze -35 euro za ten podwójny 70 euro. W każdym z tych mniejszych jest kuchnia i balkon ( wspólny dla wszystkich, poprzedzielany) One są na 1 piętrze. W tym podwójnym jest jedna łazienka. Dom obok to dom Ivo , ojca Bozo. Tam są 4 pokoje na jednym pietrze. Po dwóch stronach korytarza po dwa pokoje przedzielone kuchnią. Czyli jedna kuchnia na dwa pokoje. W każdym pokoju łazienka. Wspólny taras, zacieniony. 12 euro od osoby.

SUPER!!Teraz już dużo wiem na temat cen!!Dzięki.

Przed ok. 1 gdz. skończyłem oglądać na TVP 2 odcinek "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza' pt."Rajski Smak",który był "kręcony' dokładnie w miejscu do którego pragnę pojechać tego roku!! :D :lol: :lol:
:!: :!: :!: :!:

Po obejźeniu tego jeszcze bardziej pragnę spędzić tam wakacje z rodzinką!!!
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam z Cieszyna!!
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.02.2008 12:54

Tam gdzie gotował na samej plaży to dokładnie plaża Boza, tam się plażuje :) Ten piesek który tam sie kręcił to Bubi.
Korneliusz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 26.02.2008 19:19

Sławomir Wocial napisał(a):Tam gdzie gotował na samej plaży to dokładnie plaża Boza, tam się plażuje :) Ten piesek który tam sie kręcił to Bubi.

Slawomir Wocial

A ta beczka,z której można kupić wino (mówił o tym Makłowicz) to gdzie ona się znajduje??
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.02.2008 22:06

A ta beczka to sie znajduje dokładnie obok konoby u Indjana w Potomje , zaraz przed tunelem którym sie jedzie do Dingaca i Borka. Tak dokładnie ta konoba to nie jest taka prawdziwa konoba tylko takie miejsce gdzie można sobie usiąść i wypić to winko które sobie samemu nalewa się z takiej wielkiej beki. Polega to na uczciwości bo w tej beczce jest szczelina gdzie wrzuca sie odliczona kasę. Jeszcze parę lat temu był tam tez stół z waga i można było sobie samemu zważyć krumpir czy paprykę , były podane ceny za kilo i wrzucało sie kasę do pojemniczka. Ale chyba za dużo naszych :) zaczęło przybywać i już tego nie ma. Winko w beczce -kwasior :):)
Zdjęcie z 2004 roku
Obrazek
Ostatnio edytowano 26.02.2008 22:38 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 26.02.2008 22:26

Uczciwość nakazuje nigdy nie łamać danego słowa, natomiast mądrość nakazuje nigdy go nie dawać: czyż nie?...
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.02.2008 22:37

majeczka napisał(a):Uczciwość nakazuje nigdy nie łamać danego słowa, natomiast mądrość nakazuje nigdy go nie dawać: czyż nie?...

a to w związku z czym? :D
ally
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.02.2008 09:55

Sławomir Wocial napisał(a):Tam gdzie gotował na samej plaży to dokładnie plaża Boza, tam się plażuje :) Ten piesek który tam sie kręcił to Bubi.

Potwierdzam :D Moi rodzice spędzili tam trzy tygodnie w czasie ubiegłorocznych wakacji i byli bardzo zadowoleni. Gospodarze przemili, spokój i cisza. Z tym, że trzeba pamiętać, że miejsce gdzie relizowano program to plaża dość niekomfortowa dla małych dzieci-trudne zejście do morza. Z tego co wiem z opowieści moża iść kawałek do plazy z łagodnym zejściem do wody.
Ahhh no i trzeba miec na uwadze, że dojazd do głównej drogi jest dość uciążliwy więc zależy kto co lubi :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019