Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam miejscowości na Peljesacu podobnj do ZAVALI na Hvarze

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007
Szukam miejscowości na Peljesacu podobnj do ZAVALI na Hvarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 23.02.2008 22:44

Witam serdecznie.Tego roku mam zamiar ponownie pojechać nad ADRIĘ i mam w planie zwiedzanie min.Dubrownika,Korculi,Mostaru i ....winiarnie :lol: ,więc wybrałem jako bazę wypadową półwysep Peljesac! :lol: Teraz tylko zostaje pytanie gdzie na tym (pewnie pięknym) półwyspie "zachaczyć kotwicę".?? :?:
Latem 2007 wylądowałem (w ciemno) w Zavali na wyspie Hvar i to było miejsce w 100% pasujące dla mnie i mojej rodziny (2+2)!!
Dlatego pragnę znaleźć podobne miejsce na Półwyspie Peljesac!!
Bardzo zacny CROMANIAK polecił mi miejscowość BORAK i jeżeli nic innego nie będzie bardziej godnego mojego zainteresowania pewnie tam pojadę lecz pragnę mieć także inne opcje!!
Proszę Was o propozycje!!
Ps.Planowany pobyt to druga połowa lipca na ok 10 dni!!
Jeżeli ktoś ma linki z fajnymi kwaterami to także poproszę!!
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam!!
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 23.02.2008 23:22

Tak !!! Borak też jest za tunelem :wink: Podobnie , z tym że jest jeszcze spokojniej niż w Zavali :D Więcej wina :D :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.02.2008 00:44

To tuż to 4 km :) A obok jest jeszcze Dingac. A do Borka można i nie przez tunel...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.02.2008 00:47

http://www.dubrovnik-online.com/anadingac/
ja zawsze polecam to!
Napisz do Pietro na mejla to da Ci namiar na Dube po drugiej stronie Peljesca. Pozdrav!
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.02.2008 01:43

Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 24.02.2008 10:19

Sławomir Wocial napisał(a):http://www.dubrovnik-online.com/anadingac/
ja zawsze polecam to!
Napisz do Pietro na mejla to da Ci namiar na Dube po drugiej stronie Peljesca. Pozdrav!


Witam.Dziękuję bardzo za fajną ofertę,jest to bardzo ciekawe i możliwe,że skorzystam!!
Szkoda,że na tej stronie nie podają cen za apart.!!

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 24.02.2008 10:30

majeczka napisał(a):Nie wiem czy znajdziesz jeszcze miejsca? :lol:




majeczka


Sedecznie dziękuję za podpowiedz!!
Niestety myślę,że z miejscami w willa Dingać może być krucho ponieważ mam uczucie,że wszyscy co jadą do Barak właśnie tam mają zamiar zatrzymać się (pewnie też o tym wiesz)!!!!
Możliwe,że w Bella Vista będzie coś wolnego!!
Co myślisz o jechaniu w ciemno w drugiej połowie lipca??Mogę mieć problemy ze znalezieniem lokum dla 2+2?
8O :cry:
Pozdrawiam i dzieki!!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.02.2008 11:59

Korneliusz napisał(a):
Sławomir Wocial napisał(a):http://www.dubrovnik-online.com/anadingac/
ja zawsze polecam to!
Napisz do Pietro na mejla to da Ci namiar na Dube po drugiej stronie Peljesca. Pozdrav!


Witam.Dziękuję bardzo za fajną ofertę,jest to bardzo ciekawe i możliwe,że skorzystam!!
Szkoda,że na tej stronie nie podają cen za apart.!!

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Tam są dwa domy , jeden to dom Bozo gdzie jest 5 pokoi typy 2+2 i jeden 4+2 (połączone dwa te mniejsze) Za te pojedyncze -35 euro za ten podwójny 70 euro. W każdym z tych mniejszych jest kuchnia i balkon ( wspólny dla wszystkich, poprzedzielany) One są na 1 piętrze. W tym podwójnym jest jedna łazienka. Dom obok to dom Ivo , ojca Bozo. Tam są 4 pokoje na jednym pietrze. Po dwóch stronach korytarza po dwa pokoje przedzielone kuchnią. Czyli jedna kuchnia na dwa pokoje. W każdym pokoju łazienka. Wspólny taras, zacieniony. 12 euro od osoby.
Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 24.02.2008 13:49

Sławomir Wocial napisał(a):
Korneliusz napisał(a):
Sławomir Wocial napisał(a):http://www.dubrovnik-online.com/anadingac/
ja zawsze polecam to!
Napisz do Pietro na mejla to da Ci namiar na Dube po drugiej stronie Peljesca. Pozdrav!


Witam.Dziękuję bardzo za fajną ofertę,jest to bardzo ciekawe i możliwe,że skorzystam!!
Szkoda,że na tej stronie nie podają cen za apart.!!

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Tam są dwa domy , jeden to dom Bozo gdzie jest 5 pokoi typy 2+2 i jeden 4+2 (połączone dwa te mniejsze) Za te pojedyncze -35 euro za ten podwójny 70 euro. W każdym z tych mniejszych jest kuchnia i balkon ( wspólny dla wszystkich, poprzedzielany) One są na 1 piętrze. W tym podwójnym jest jedna łazienka. Dom obok to dom Ivo , ojca Bozo. Tam są 4 pokoje na jednym pietrze. Po dwóch stronach korytarza po dwa pokoje przedzielone kuchnią. Czyli jedna kuchnia na dwa pokoje. W każdym pokoju łazienka. Wspólny taras, zacieniony. 12 euro od osoby.



SUPER!!Teraz już dużo wiem na temat cen!!Dzięki.

Przed ok. 1 gdz. skończyłem oglądać na TVP 2 odcinek "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza' pt."Rajski Smak",który był "kręcony' dokładnie w miejscu do którego pragnę pojechać tego roku!! :D :lol: :lol:
:!: :!: :!: :!:


Po obejźeniu tego jeszcze bardziej pragnę spędzić tam wakacje z rodzinką!!!
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam z Cieszyna!!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.02.2008 13:54

Tam gdzie gotował na samej plaży to dokładnie plaża Boza, tam się plażuje :) Ten piesek który tam sie kręcił to Bubi.
Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 26.02.2008 20:19

Sławomir Wocial napisał(a):Tam gdzie gotował na samej plaży to dokładnie plaża Boza, tam się plażuje :) Ten piesek który tam sie kręcił to Bubi.




Slawomir Wocial



A ta beczka,z której można kupić wino (mówił o tym Makłowicz) to gdzie ona się znajduje??
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.02.2008 23:06

A ta beczka to sie znajduje dokładnie obok konoby u Indjana w Potomje , zaraz przed tunelem którym sie jedzie do Dingaca i Borka. Tak dokładnie ta konoba to nie jest taka prawdziwa konoba tylko takie miejsce gdzie można sobie usiąść i wypić to winko które sobie samemu nalewa się z takiej wielkiej beki. Polega to na uczciwości bo w tej beczce jest szczelina gdzie wrzuca sie odliczona kasę. Jeszcze parę lat temu był tam tez stół z waga i można było sobie samemu zważyć krumpir czy paprykę , były podane ceny za kilo i wrzucało sie kasę do pojemniczka. Ale chyba za dużo naszych :) zaczęło przybywać i już tego nie ma. Winko w beczce -kwasior :):)
Zdjęcie z 2004 roku
Obrazek
Ostatnio edytowano 26.02.2008 23:38 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 26.02.2008 23:26

Uczciwość nakazuje nigdy nie łamać danego słowa, natomiast mądrość nakazuje nigdy go nie dawać: czyż nie?...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.02.2008 23:37

majeczka napisał(a):Uczciwość nakazuje nigdy nie łamać danego słowa, natomiast mądrość nakazuje nigdy go nie dawać: czyż nie?...

a to w związku z czym? :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.02.2008 10:55

Sławomir Wocial napisał(a):Tam gdzie gotował na samej plaży to dokładnie plaża Boza, tam się plażuje :) Ten piesek który tam sie kręcił to Bubi.


Potwierdzam :D Moi rodzice spędzili tam trzy tygodnie w czasie ubiegłorocznych wakacji i byli bardzo zadowoleni. Gospodarze przemili, spokój i cisza. Z tym, że trzeba pamiętać, że miejsce gdzie relizowano program to plaża dość niekomfortowa dla małych dzieci-trudne zejście do morza. Z tego co wiem z opowieści moża iść kawałek do plazy z łagodnym zejściem do wody.
Ahhh no i trzeba miec na uwadze, że dojazd do głównej drogi jest dość uciążliwy więc zależy kto co lubi :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Szukam miejscowości na Peljesacu podobnj do ZAVALI na Hvarze
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone